PDA

Zobacz pełną wersję : 5d + 24-70 2.8 KIT :))



chuckyy
16-11-2007, 11:08
Wczoraj stalem się szczęśliwym posiadaczem tego zestawu.
Ciężko powstrzymać emocje, dlatego napiszę kilka słow na jego temat :) Tzn. moje subiektywne wrażenia :P

Puszka, po przesiadce z 20d w zasadzie nie jest zaskoczeniem. Bardzo podobne opcje, subtelne zmiany jeśli chodzi o wykonanie przycisków. Ten sam sposób obsługi. Zamiana zaczyna się w momencie kiedy spogląda się w wizjer... No tu jest między tymi aparatami po prostu przepaść. W 5d w koncu jest jasna i w końcu widać to, co chce się sfocić :) Do tego o niego lepiej działający AF...

Obiektyw. W stosunku do tamrona 17-50 jest po prostu gigantem. Osłona przeciwsłoneczna jest jeszcze większa i razem tworzy to zestaw budzący respekt ;) Żeby nie było za pięknie, obudowa przeciwsłoneczna zrobiona jest ze sliskiego plastiku, na ktorym zostają okropne ślady palcy (tak, tak, pociły mi się ręce kiedy chwyciłem ten zestaw po raz pierwszy, zresztą nadal pocą :P), w tamronie obudowa jest z dużo lepszego materiału. Szybkość ostrzenia jest też nieporównywalna, ale to też zapewne kwestia samego body. To co oczywiste w USM - cisza w czasie ostrzenia. Bloga cisza :)))
Co do jakości zdjęć - na razie niewiele mogę powiedzieć, bo wczoraj było już ciemno, a dzisiaj jest mgła. Oczywiście focilem troszkę twarzy, ale to takie pierwsze pstryki - nie do pokazania ;)

Może w weekend uda się zrobić coś ciekawego, to wtedy w miare możliwości wrzucę gdzieś sample - o ile ktoś bedzie zainteresowany :)
Od razu zaznaczam, że cegły i linijki opdadaja, chociaż IMO jakiś delikatny BF jest, hihi

Arche121
16-11-2007, 11:11
witaj w klubie:grin:

gwozdzt
16-11-2007, 12:06
Obiektyw. W stosunku do tamrona 17-50 jest po prostu gigantem. Osłona przeciwsłoneczna jest jeszcze większa i razem tworzy to zestaw budzący respekt ...
No właśnie ten respekt... :-(
+ masa własna tego klocka.

To jest powody, dla których nie mam jeszcze tego obiektywu :-)
Że też Canon nie chce wypuścić ciemniejszego, o połowe mniejszego, lżejszego i tańszego 24-70/4L (choćby wzorem 70-200, które występuje w wersji f/2,8 i f/4 a na dodatek jest wybór z IS lub bez)

Jakby taki 24-70/4L się pojawił, ważył do 0,5kg, miał mocowanie filtra 67mm i kosztował do 2.500zł to jestem pierwszym klientem na niego :-) A do tego czasu zostaje u mnie stary 24-85 USM.

czumba
16-11-2007, 12:19
Że też Canon nie chce wypuścić ciemniejszego, o połowe mniejszego, lżejszego i tańszego 24-70/4L (choćby wzorem 70-200, które występuje w wersji f/2,8 i f/4 a na dodatek jest wybór z IS lub bez)


24-105/4 L IS

c42
16-11-2007, 12:21
jak juz sie ma 24-70 to waga przestaje odgrywac role... dla mnie to pewien rodzaj stabilizacji i pewnie sie trzyma w lapie...

gwozdzt
16-11-2007, 12:33
24-105/4 L IS
spodziewałem się tej propozycji :-)
ale niestety - mniejszy, lżejszy i tańszy tylko o jakieś 30% i dalej filter 77mm.

mnie chodzi o coś takiego, co miałoby się do 24-70/2,8 tak jak 70-200/4L do 70-200/2,8.
mniejsze, lżejsze i tańsze o połowę i z filtrem 67mm

Powiecie, że wybredny jestem, ale skoro Canona stać robic 4! wersje 70-200 (f/4; f4IS, f/2,8, f/2,8IS) to dlaczego nie mogłoby być takiego wyboru wśród 24-70.

albercikk
16-11-2007, 13:15
interesujący temat, będę śledził i czytał bo zastanawiam się na tym szkłem, a wy chłopaki opowiadajcie o tym kolosie, zachęcam do zwierzeń ;)

Pozdrawiam

bartheq
16-11-2007, 13:17
jak juz sie ma 24-70 to waga przestaje odgrywac role... dla mnie to pewien rodzaj stabilizacji i pewnie sie trzyma w lapie...
szczegolnie z 30/40D. jak wczesniej mialem 350tke to bywalo niewygodnie (:

niestety niedlugo bede sie musial zastanowic nad kupnem 17-40, bo 24mm przy cropie to troche za wasko na imprezy a na 5D jeszcze za wczesnie dla mnie...

chuckyy
16-11-2007, 13:24
interesujący temat, będę śledził i czytał bo zastanawiam się na tym szkłem, a wy chłopaki opowiadajcie o tym kolosie, zachęcam do zwierzeń ;)

Pozdrawiam


Na razie dla mnie zestaw jest mega cięzki i mam problem ze stabilnym trzymaniem :D Czas chyba wrócić na siłownię, hehe
Zdjęcia przy 2.8 są w porządku, wyżej jest już po prostu super :))
Nadal czekam na jakąs ludzką pogode, ale cóż... mgła nie chce ustąpić :twisted:

Arche121
16-11-2007, 13:32
Na razie dla mnie zestaw jest mega cięzki i mam problem ze stabilnym trzymaniem :D Czas chyba wrócić na siłownię, hehe
Zdjęcia przy 2.8 są w porządku, wyżej jest już po prostu super :))
Nadal czekam na jakąs ludzką pogode, ale cóż... mgła nie chce ustąpić :twisted:

czekamy na sample-jestem ciekaw jak twoje szkiełko sprawuje sie na 2.8??
Zrób kilka zdjec tego samego elementu na róznych przesłonach zaczynajac od 2.8

albercikk
16-11-2007, 13:37
Nadal czekam na jakąs ludzką pogode, ale cóż... mgła nie chce ustąpić :twisted:

Nie czekaj tylko wykorzystaj tą mgłe, co jakiś czas wpadam na jakieś zdjęcie w sieci zrobione we mgle które powala mnie na łopatki.

Pozdrawiam

chuckyy
16-11-2007, 13:38
czekamy na sample-jestem ciekaw jak twoje szkiełko sprawuje sie na 2.8??
Zrób kilka zdjec tego samego elementu na róznych przesłonach zaczynajac od 2.8

hehe - jak już pisąłem - nie mam mani fotografowania linijek i cegieł, więc takiego zestawu chyba nie będzie :P Zresztą moj statyw nie jest w stanie utrzymać tego sprzętu, dlatego nawet gdybym chciał... :D
Czas na wymianę statywu i polara - na początek :P
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Nie czekaj tylko wykorzystaj tą mgłe, co jakiś czas wpadam na jakieś zdjęcie w sieci zrobione we mgle które powala mnie na łopatki.

Pozdrawiam

Robione przed firmą? :DDDDDDD Jestem w pracy teraz, więć tutaj raczej nic na łopatki nie powali, hihi

gwozdzt
16-11-2007, 13:41
Jestem w pracy teraz, więć tutaj raczej nic na łopatki nie powali, hihi
To nie pisz, że czekasz na poprawę pogody, tylko na koniec dniówki :mrgreen:

a jak człowiek przyjdzie z roboty, to się robi ciemno... :-( i tak do marca...

chuckyy
16-11-2007, 13:48
To nie pisz, że czekasz na poprawę pogody, tylko na koniec dniówki :mrgreen:

a jak człowiek przyjdzie z roboty, to się robi ciemno... :-( i tak do marca...

Na poprawę pogody też, bo jak świeci słonce, to coś tutaj przed firmą da się pstryknąc, jak jest mgła to **** zbita i widać tylko mleko :P

Cichy
16-11-2007, 13:53
Czemu ten temat znalazł sie w dziale "testy sprzętu" ?? Mnie wygląda co najwyżej na hydepark...

chuckyy
16-11-2007, 15:23
Czemu ten temat znalazł sie w dziale "testy sprzętu" ?? Mnie wygląda co najwyżej na hydepark...

mialem tutaj zamieścić wykresy, żeby było w odpowiednim dziale? Kupiłem nowy sprzęt, przetestowałem i zamieściłem opinie...

HuleLam
16-11-2007, 15:48
mialem tutaj zamieścić wykresy, żeby było w odpowiednim dziale? Kupiłem nowy sprzęt, przetestowałem i zamieściłem opinie...
A możesz zmienić tytuł wątku na Test rozmiaru obiektywu Canon 24-70mm f/2.8 L? Bo byłby odpowiedniejszy, IMHO

Vitez
16-11-2007, 17:08
Czemu ten temat znalazł sie w dziale "testy sprzętu" ?? Mnie wygląda co najwyżej na hydepark...

Wylądowało w "dla początkujących" bo tu lądują powtarzane, oklepane tematy. Zarówno o 5D jak i o 24-70 2.8 L jak i o nich razem już duuużo było na forum.


mialem tutaj zamieścić wykresy, żeby było w odpowiednim dziale? Kupiłem nowy sprzęt, przetestowałem i zamieściłem opinie...

Zamieściłeś nie test a opinie.

jinks
16-11-2007, 17:26
Jeśli można spytać to po ile teraz stoi body 5d?

Cichy
16-11-2007, 17:30
Jeśli można spytać to po ile teraz stoi body 5d?

http://www.allegro.pl/search.php?string=5d&category=28190&country=1&order=p

Robson01
16-11-2007, 18:04
Zamieściłeś nie test a opinie.

Przecież to właśnie napisał, że zamieścił opinię.

jinks
16-11-2007, 18:04
Dzięki Cichy, ale na allegro są różne ceny a chciałem raczej wiedzieć ile trzeba dać za sprawdzoną puchę, lub też czy istnieją jakieś inne tańsze źródła niż allegro (oczywiście też sprawdzone;) w każdym bądź razie dzięki :)

Arche121
16-11-2007, 19:18
BH foto

koraf
16-11-2007, 19:26
Albo u Tommiego_J : pomacasz ,potestujesz , pofocisz i jak pasuje zapłacisz.