PDA

Zobacz pełną wersję : ACDSee + wyświetlenie nazwy pliku w widoku na pełnym ekranie



Tomasz Urbanowicz
14-11-2007, 13:35
Witam

Czy jest możliwe (jeśli tak to w jaki sposób) wyświetlenie nazwy pliku w widoku na "pełnym ekranie" w ACDSee?
Przeszukałem opcje i nie znalazłem czegoś takiego. Tym bardziej jest to dziwne, że konkurencja IrfanView czy FastStone posiada taką opcje.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

2marekm
15-11-2007, 18:15
Wydaje mi się, że nie ma możliwości spowodowania, aby nazwę pliku wyświetlać na pełnym ekranie. Także nie ma możliwości, wyłączenia funkcji "wygładzanie".

Tomasz Urbanowicz
15-11-2007, 18:19
To niedobrze, to niedobrze....

2marekm
15-11-2007, 18:29
No właśnie, nie ma programów idealnych, zawsze czegoś brakuje w stosunku do innych, co nie wyklucza, że ACDSee jest przeglądarką z najwyższej półki.

Tomasz Urbanowicz
15-11-2007, 18:36
Uważam Faststona za najlepszą (dla mnie) przeglądarkę. Brakuję w nim niestety tego, co jest w ACDSee Pro - dobrego zarzadzania profilami, ale... to już lekki OT :)

wuja
15-11-2007, 22:07
polecam IrfanView , szybka do jpg/RAW i wyświetla nazwy przy przeglądaniu na pełnym ekranie :)

Myszoor
15-11-2007, 23:10
Uważam Faststona za najlepszą (dla mnie) przeglądarkę. Brakuję w nim niestety tego, co jest w ACDSee Pro - dobrego zarzadzania profilami, ale... to już lekki OT :)
ale ma na przykład fajne tagowanie, szybciej generuje miniaturki i do przeglądania RAWów jest szybszy niż FS, ale fakt brak nazwy pliku w fullscreen'ie jest wcurniajacy - dla mnie to jeden z niewielu minusów tego softu :|

BTW
Czy w ACDSee (PRO) można gdzieś włączyć podgląd kilku zdjęć na raz?? FS ma to i świetnie to działa przy selekcji tylko wczytywanie rawów jest dość wolne :(


polecam IrfanView , szybka do jpg/RAW i wyświetla nazwy przy przeglądaniu na pełnym ekranie :)
zauważyłeś czego dotyczy pytanie w pierwszym poście ?? FS też ma i co z tego?? Pytanie było o ACDSee i trzymajmy się tego może ...

mxw
16-11-2007, 00:20
To niedobrze, to niedobrze....

ale fakt brak nazwy pliku w fullscreen'ie jest wcurniajacy - dla mnie to jeden z niewielu minusów tego softu :|
jak nie jak tak - ACDSee ma to wyświetlanie baaardzo rozbudowane :grin:

prawy guzik myszy --> View --> Edit Header/Footer...

header to oczywiście to, co będzie u góry, a footer to to co na dole.

w każdym wybieramy czy na środku, czy po lewej, czy po prawej, jaka czcionka, wielkość, kolor, kolor tła, no i oczywiście całą zawartość, czyli <metadane> (pełna dowolność: EXIF, File, Database, tagi, ranki itp. itd.)

ja uzywam dla headera: <File Properties:Filename> (<File Properties:Size (KB)>)
dla footera: [<ACD Database:Rating>] <Image Attributes:Image Properties> <Camera:Model> <Image:Exposure time> <Image:Aperture value> ISO <Image:ISO speed ratings> (<Canon Maker Notes:ISO>) <Image:Focal length>

osobno robimy wyświetlanie w trybie 'fullscreen' i osobno dla 'slideshow' - możliwości są oczywiście takie same.

Uważam tę funkcję za bardzo przydatną i polecam 8-)



BTW
Czy w ACDSee (PRO) można gdzieś włączyć podgląd kilku zdjęć na raz?? FS ma to i świetnie to działa przy selekcji tylko wczytywanie rawów jest dość wolne :(
masz tryb 'Selective Browsing' - i tam wyświetlasz tylko to co chcesz. bardzo przydatne. pod vistą potrafi się czasami powiesić :roll:

a RAW w ACDSee to porażka, ale w nowszych wersjach działa sporo szybciej i lepiej, sam testowałem, ale teraz tego nie mam.

generalnie wyłączyłem obsługę RAW w ACDSee żeby się nie stresować (w PlugIn'ach) i do selekcji RAW używam wyłącznie DPP. :cool:


Także nie ma możliwości, wyłączenia funkcji "wygładzanie".
jest taka możliwość:

Tools --> Options --> Viewer --> Resampling Algorithm:

- Bicubic
- Bilinear
- Nearest Neighbour

i ostatnia opcja to jest właśnie 'bez wygładzania' :-D

2marekm
16-11-2007, 01:44
Jestem pełen podziwu dla wiedzy kolegi mxw z Poznania.
Jak dobrze, że jest forum CB, skąd można się wiele dowiedzieć.
Dzię..ku..je..my :-P

Myszoor
16-11-2007, 08:43
jak nie jak tak - ACDSee ma to wyświetlanie baaardzo rozbudowane :grin:

prawy guzik myszy --> View --> Edit Header/Footer

..................




DZIĘKUJĘ :)



.

Tomasz Urbanowicz
16-11-2007, 08:49
Mnie to rozwiązanie średnio się podoba, gdyż "montuje się" to w zdjęcie. Mam zdjęcia przygotowane do prezentacji przykładowo 800x600 monitor 1280x1024 i zamiast nazwę pliku wyświetlać gdzieś w górnym lewym rogu na tle, wkomponowuje to w zdjęcie - w Faststone, IrfanView jest to lepiej rozwiązane :)

mxw
17-11-2007, 14:17
Jestem pełen podziwu dla wiedzy kolegi mxw z Poznania.

DZIĘKUJĘ :)
dzięki! po prostu korzystam z ACDSee od wersji 2.42 ;)


Mnie to rozwiązanie średnio się podoba, gdyż "montuje się" to w zdjęcie.
faktycznie, tu niewiele da się zmienić - napisy są zawsze w obrębie zdjęcia.

pozostaje tylko powalczyć z wielkością i kolorem czcionki, ja używam:

Microsoft Sans Serif Regularny 6pt biały (bez tła oczywiście)

w XP trzeba zapewne dać ciut większą czcionkę (7-8pt?) - Vista ma lepsze algorytmy wygładzania czcionek i wielkości 5..6pt są nadal czytelne.

dodam, że z tym da się żyć. napisy wkomponowane dyskretnie w zdjęcie są - na dłuższą metę - mniej rozpraszające, niż podpisy poza zdjęciem, no ale to oczywiście też kwestia podejścia.