PDA

Zobacz pełną wersję : 450d :)



Strony : [1] 2 3

jotes25
14-11-2007, 10:48
Już niedługo na scenie pojawi się nowy reprezentant linii amatorskich lustrzanek, często pogardzanej na tym forum ;)

Jaki będzie? Poniżej kilka moich opinii.

Urośnie? Wolałbym nie, ale patrząc na mały korpus 400d, to nie za bardzo jest tam gdzie upchnąć 3" LCD.
Nie wspominając już o wskazanym powrocie do BP-511, bo obecne akumulatorki są po prostu za małe do
zasilania coraz nowych "bajerów".

LiveView? W klasie sprzętu amatorskiego to prawie pewnik pozwalający przywabić użytkowników kompaktów.
Niestety...

12 mln pikseli na nowej matrycy? Bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę, że jak dotąd każda lustrzanka
Canona w klasie amatorskiej miała więcej pikseli. Marketing chyba tutaj nie popuści...

AF z 40d? Na pewno przydałaby się pożyczka od większego brata wzorem 400d i 30d. Osobiście jednak wątpię. A szkoda...

Stabilizacja w korpusie? Tutaj pewnie Canon ma największy zgryz. I ja też. Wprowadzenie tego rozwiązania sprawiłoby, że
kupiłbym ten korpus bez namysłu. Wszystkie doskonałe stałki Canona (50, 85, 135, 200, 400) nabrałyby nowego wymiaru.
Niestety, obawiam się, że stabilizacji w korpusie nie będzie,a 450d będzie pierwszym korpusem oferowanym w zestawie
ze szkłem 18-55 IS. Bardzo chciałbym się mylić.

Jeszcze trochę i będziemy wiedzieć jak się rzeczy naprawdę mają...

MacGyver
14-11-2007, 11:09
Już niedługo na scenie pojawi się nowy reprezentant linii amatorskich lustrzanek, często pogardzanej na tym forum ;)
Wow, no to wpadamy w kolejny, jak to ładnie nazwał Viracocha, "Zespół napięcia przednowopuszkowego" :-D Tym razem mnie to nie dotyczy, więc spodziewam się odnaleźć znakomitą rozrywkę, w lekturze tego wątku :mrgreen:

Niestety, obawiam się, że stabilizacji w korpusie nie będzie,a 450d będzie pierwszym korpusem oferowanym w zestawie
ze szkłem 18-55 IS. Bardzo chciałbym się mylić.
Po coś go wymyślili, raczej nie z myślą o 40D :-)

mjastrzebski
14-11-2007, 11:22
Już niedługo na scenie pojawi się nowy reprezentant linii amatorskich lustrzanek, często pogardzanej na tym forum ;)



Litosci!!

Marcin

5y12u3k
14-11-2007, 11:47
- odchylany lcd (niekoniecznie 3")
- matryca 12 mpix
- live view z af (podobny do tego z nowych nikonow)
- auto iso itp. drobiazgi

niczego wiecej bym sie nie spodziewal

Max_im
14-11-2007, 12:11
myślę że jotes25 żartuje sobie dając temat o nieistniejącym sprzęcie
zawsze taki temat jest chętnie rozwijany "Moje marzenia"

MacGyver
14-11-2007, 12:15
...zawsze taki temat jest chętnie rozwijany...
No pewnie, można sobie bezkarnie potrollować i ponabijać się z userów którzy podchodzą do tematu zbyt poważnie ;-)

gustaff
14-11-2007, 12:23
Tak tak i Zuiko będzie można podpinać i nie będą winietować na 450 tce ;)

MacGyver
14-11-2007, 12:31
Tak tak i Zuiko będzie można podpinać i nie będą winietować na 450 tce ;)
Ja bym jeszcze optował za animowanymi wygaszaczami LCD :mrgreen:

jotes25
14-11-2007, 13:03
spodziewam się odnaleźć znakomitą rozrywkę, w lekturze tego wątku :mrgreen:


Również z myślą o rozrywce zakładałem ten wątek :). Co nie zmienia faktu, że czekam w napięciu ;) na ten aparat i chętnie zobaczę tutaj jakieś konkretne informacje gdy się pojawią. Będzie stabilizacja w korpusie, to wykupię wszystkie stałki Canona w okolicy :D :D :D

gustaff
14-11-2007, 13:03
I dokupowanym jako brelok do kluczy LCD górnym toższamym z serią xxD :)

jotes25
14-11-2007, 13:38
I dokupowanym jako brelok do kluczy LCD górnym toższamym z serią xxD :)

No, coś Ty? Górny sobie zrobisz przekręcając tylny LCD w górę :lol:

sniper88
14-11-2007, 15:02
Ło matko! Kolejny taki watek:p Szczerze mowiac, to nie wydaje mi sie, zeby sie pojawilo cos nowego w przeciagu najblizszego roku;)

jotes25
14-11-2007, 15:07
Pora już ;) A wątek b. dobrze pasuje do forum ;)

MacGyver
14-11-2007, 15:13
...Szczerze mowiac, to nie wydaje mi sie, zeby sie pojawilo cos nowego w przeciagu najblizszego roku;)
To się nie ma co wydawać, w przypadku serii trzycyfrowej Canon ściśle przestrzega cyklu 18-to miesięcznego w wypuszczaniu nowych/zaktualizowanych puszek, inaczej konkurencja by go zjadła. To że 450D czy 500D (jakoś go tam sobie nazwą, pewnie tak lub tak) ujrzy w ciągu najbliższych miesięcy światło dzienne jest pewne niemal tak samo jak to że nastąpi to nie prędzej niż wczesną wiosną :-)

emisiaczek
14-11-2007, 17:45
przyjmuje zaklady na ilosc stron tego flejma

kogo obchodzi czy bedzie mial 10 czy 20mpix
kogo obchodzi liveview
kogo obchodzi ciutenke lepszy af
kogo obchodzi jeszcze wiekszy ekranik

jedyne co jest wazne w tej puszce to G-R-I-P

Zapomnialbym, oczywiscie bedzie w nim IS przeciez to oczywiste skoro wychodzi wlasnie KIT z IS-em to napewno dlatego aby umiescic go tez w puszce, taka nowa kampania reklamowa double IS only in canon.

takie watki powinny odrazu leciec do smieci albo do heidarku a autor bana

SirDuncan
14-11-2007, 17:55
kogo obchodzi czy bedzie mial 10 czy 20mpix
kogo obchodzi liveview
kogo obchodzi ciutenke lepszy af
kogo obchodzi jeszcze wiekszy ekranik


w STSie nie widzialem na tablicach takich opcji do obstawienia, wiec pieniedzy sie nie wygra, ale zeby zaraz tak ostro? zawsze fajnie sobie poteoretyzowac jak pogoda za brzydka, zeby sie z domu z aparatem ruszyc...

chavez
14-11-2007, 18:08
jedyne co jest wazne w tej puszce to G-R-I-P
Dokładnie! I tylko to. Ale znając politykę Canona chyba nie ma co na niego liczyć.

schabu
14-11-2007, 18:16
można teoretyzować ale jak są jakieś przecieki...

jotes25
14-11-2007, 18:28
a autor bana

:D :D :D :D :D

breggh
14-11-2007, 19:37
Myślę, że wcześniej czy później Canon też będzie musiał się złamać i dać IS w puszce, ale to jeszcze nie teraz:( ...

Co do podwójnego IS-a, to już teraz to możnaby osiągnąć, jak podpiąć np. Olka E-510 ze szkłem z IS-em (np. Leica D Vario-Elmarit 14-50, jak to jest w tym teście (http://www.optyczne.pl/index.php?test=obiektywu&test_ob=91&roz=3))... Efekty są dość ciekawe, jeśli o to chodzi...

jotes25
14-11-2007, 19:54
Myślę, że wcześniej czy później Canon też będzie musiał się złamać i dać IS w puszce, ale to jeszcze nie teraz:(

Właśnie myślę, że teraz albo nigdy ;) Tak jak złamali się z "odkurzaczem" przy okazji 400d (choć problem był mniejszej rangi)...

sniper88
14-11-2007, 20:04
Właśnie myślę, że teraz albo nigdy ;)
Gdyby juz mieli taka technologie, to pewnie by to upchneli do 40D;) A juz napewno powinno byc w 5D, ktore ma sie za niedlugo pojawic:)

comatus
14-11-2007, 20:07
450D jeszcze nie ma, ale za to można już kupić do niego akumulatorki :)
aku 450D (http://www.nokaut.pl/baterie-i-akumulatory/akumulator-do-canon-eos-350d-450d-3600mah-li-polymer-7-4v-grip.html)

sniper88
14-11-2007, 20:16
ja szukalem jakiegos zdjecia 450d, ale natknalem sie tylko na to:mrgreen:

https://canon-board.info/imgimported/2007/11/canoneos3d-1.jpg
źródło (http://photo.blogger.ph/wp-content/uploads/2006/canon-eos-3d.jpg)

mjastrzebski
14-11-2007, 20:34
ja szukalem jakiegos zdjecia 450d, ale natknalem sie tylko na to:mrgreen:

https://canon-board.info/imgimported/2007/11/canoneos3d-1.jpg
źródło (http://photo.blogger.ph/wp-content/uploads/2006/canon-eos-3d.jpg)

Czyzby Bonkowa 3-ka?? Toz to juz klasyka ;-)

Marcin

jinks
14-11-2007, 20:44
Jesli chodzi o sprzęt dla amatora - jakim niewątpliwie są puszki z pólki 400d itd. - w zupełności wystarczyłaby matryca full frame 6 mpix + 3 punkty AF krzyżowe z jedynek :twisted: a ogólnie mimo, że zawsze mnie takie wątki śmieszą postanowiłem coś napisać - chyba nudy ;) pozdrawiam wszystkich

asdfasfd
14-11-2007, 21:17
Dajcie odpocząć, dopiero co wyszły 2 Mark III i EOS 40D + 580EXII + OCSC2 +3-4 obiektywy. Trochę do 450D trzeba jeszcze poczekać. Ze 4-5 miesięcy,

breggh
14-11-2007, 21:22
450D jeszcze nie ma, ale za to można już kupić do niego akumulatorki :)
aku 450D (http://www.nokaut.pl/baterie-i-akumulatory/akumulator-do-canon-eos-350d-450d-3600mah-li-polymer-7-4v-grip.html)

Toż to jakiś error na całej linii...:lol:

Ale może, gdybym kupił taki akumulatorek do mojej 350-tki, to od razu bym poczuł, że upgrade'owałem sprzęt:lol:

Na umieszczenie matrycy FF w jakiejkolwiek puszce "dla amatorów" nie ma nawet co liczyć. W końcu muszą być korpusy, które będą śmigały na EF-Sie... I to sprawę przesądza.

W 450d muszą rzeczywiście dorzucić jakąś nowinkę, choć nadal jestem sceptyczny co do ISa matrycy, więc może jakieś "super" programy - przychodzi mi na myśl taki do wykrywania twarzy z funkcją "makijaż":lol: ... albo tryb "zdjęcia ptaków", czy coś takiego...:lol:

Kolekcjoner
15-11-2007, 01:47
(....) Tym razem mnie to nie dotyczy, więc spodziewam się odnaleźć znakomitą rozrywkę, w lekturze tego wątku :mrgreen:
(...)
A Ty myślisz, że po co niektórzy (nie wyłączając mnie :lol:) piszą na tym forum :)?


(....)
W 450d muszą rzeczywiście dorzucić jakąś nowinkę, choć nadal jestem sceptyczny co do ISa matrycy, więc może jakieś "super" programy - przychodzi mi na myśl taki do wykrywania twarzy z funkcją "makijaż":lol: ... albo tryb "zdjęcia ptaków", czy coś takiego...:lol:

Będzie możliwość kręcenia filmów.

Tutaj jeszcze dla tych którzy lubią cyferki ;):


Live View
Movie Mode
DIGIC III and 14 bit processing
ISO 3200
Larger LCD screen
Still 10.1 MP

Rozważana jest stabilizacja w body (technologię już mają), która by się wyłączała po zapięciu obiektywu z IS - to jest informacja pochodząca od szefa obrazowania Canona.
Co jeszcze ;):lol:? Aha. Rozważają odpowiedź na Nikona D40 w postaci nowej wersji 350D. Podobno jest też prototyp z wizjerem EVF :). Jest też przygotowana wersja 450D z matrycą 12 Mpx i odchylanym LCD ale prawdopodobnie nie będzie to wersja ostateczna.

Jeszcze jedna sprawa :mrgreen: szczególnie dla onanistów lubiących nowości (piszę tylko tak dla infomacji, bo przecież tu takich nie ma :lol:) - Canon od następnego modelu ma wymieniać body w klasie xxxD co 12 miesięcy :).

marekb
15-11-2007, 09:10
Jotes zapomniałeś o zapożyczeniu uszczelnien z jedynek i że tego też nie bedzie...:D

no i podobno mają go dodawać gratis w promocji do nowych kart CF sandiska..

jotes25
15-11-2007, 09:28
Rozważana jest stabilizacja w body (technologię już mają), która by się wyłączała po zapięciu obiektywu z IS - to jest informacja pochodząca od szefa obrazowania Canona.

Ciekawe czy to jest rzeczywiście możliwe. Mogłoby się wydawać, że IS w obiektywie jest "przezroczysty" dla korpusu... Ale skoro tak piszesz, znaczy, że byli przewidujący...

sniper88
15-11-2007, 09:35
A powiedz mi, kto przy stabilizacji w puszce kupowalby obiektyw z ISem?:)

MacGyver
15-11-2007, 09:39
A powiedz mi, kto przy stabilizacji w puszce kupowalby obiektyw z ISem?:)
Znajdą się tacy, muszą tylko najpierw poczytać odpowiednie fora w internecie :-D

marekb
15-11-2007, 09:44
a dlaczego nie mogą działac obie stabilizacje jednocześnie...??

Tomasz1972
15-11-2007, 09:46
a dlaczego nie mogą działac obie stabilizacje jednocześnie...??

Z tego samego powodu dla którego IS wyłącza się focąc ze statywu :) Będzie poruszenie :)

marekb
15-11-2007, 09:47
Z tego samego powodu dla którego IS wyłącza się focąc ze statywu :) Będzie poruszenie :)tego żem nie wiedział...:D

jotes25
15-11-2007, 09:48
A powiedz mi, kto przy stabilizacji w puszce kupowalby obiektyw z ISem?:)

Na przykład ja. Zastanów się chwilę, to odkryjesz, że między stabilizacją w korpusie i w obiektywie jest pewna, wcale nie subtelna różnica. Istotna dla fotografującego, a nawet działania korpusu.

comatus
15-11-2007, 11:55
Z tego co pamiętam to Canon bronił się przed ISem w puszce, bo ponoć ten w obiektywie jest dużo lepszy.

piast9
15-11-2007, 12:37
Ale się wkręcili wszyscy na IS w body. Kolekcjoner, możesz zostać kaznodzieją, sukces gwarantowany ;)
IS w body nie będzie. Pomijając już zalety IS w obiektywie to nie po to Canon wymyślił niedawno kita z prostym IS-em.

ewg
15-11-2007, 15:23
Koncepcja stabilizacji w szkle pochodzi jeszcze z czasów analogowych (siłą rzeczy w szkle, bo wtedy jeszcze nie było matryc) i to podobno Nikon pierwszy ją testował ale początkowo zarzucił projekt. W tym momencie inicjatywę przejął Canon i jako pierwszy stabilizację w szkle wdrożył. W międzyczasie bardzo szybka wymiana technologii analogowej na cyfrową musiała zaskoczyć wszystkich.

Nie dziwię się, że weterani tej technologii a zwłaszcza Canon upierali się przy wyższości stabilizacji w szkle nad matrycową - po prostu mieli i mają bardzo wiele takich szkieł do sprzedania (w cenie wyższej od pozbawionych stabilizacji!). Sądzę, że konsekwentny sceptycyzm Canona co do stabilizacji matrycowej wcale nie musi być w przyszłości jakąś technologiczną pułapką. Chociaż wydaje mi się, że oba rodzaje stabilizacji mogą w przyszłości być równie skuteczne, to jednak nie każdy producent aparatów będzie zdolny zrobić to za pomocą szkła (bo to wyższa szkoła jazdy) a Canon już to świetnie potrafi, co teraz i wciąż w przyszłości może stanowić o prestiżu marki. Niewątpliwie niebawem różnica cenowa pomiędzy analogicznymi szkłami stabilizowanymi i pozbawionymi tejże będzie się zmniejszać. Być może w ogóle znikną szkła "pozbawione". Dlatego teraz wszystko w rękach marketingowców Canona a mianowicie robić ile się da, żeby ów prestiż szklanej stabilizacji maksymalnie długo mógł się przekładać na wyższą cenę i pokrywać niewątpliwie wyższe koszty technologii. W tym samym czasie koszty ISa dla firmy muszą radykalnie spaść żeby chciaż zbliżyć się do taniości stabilizacji matrycowej. Widzimy już pierwsze oznaki tego procesu w ostatnich szkłach kitowych 18-55 i 55-250.

W związku z powyższym wątpię w stabilizacje matrycową w jakiejkolwiek przyszłej puszce Canona. Strzeliliby sobie tym bramkę. Nie sądzę, żeby producent zdolny do posiadania w swojej ofercie niebawem 100% szkieł stabilizowanych, nagle oddał rynek dla zwykłych szkieł M42, a zwłaszcza w segmencie popularno-amatorskim...

jotes25
15-11-2007, 15:38
Proszę jaki nam się ciekawy wątek zrobił, a niektórzy chcieli nawet zamykać.

piast9
15-11-2007, 15:40
To nie są wydumane zalety. Stabilizacja matrycy nie poprawia Ci działania AF ani nie poprawia widoczności w wizjerze. Nie o samą skuteczność stabilizacji chodzi.

jotes25
15-11-2007, 15:45
Co do stabilizacji w obiektywie, to ma ona sporą przewagę, którą zauważy każdy kto miał choć raz w ręku teleobiektyw z IS. Obraz w wizjerze nie drży jak oszalały umożliwiając nie tylko precyzyjne kadrowanie, ale także lepsze trafienie czujnikami AF.
Co do Canona, to na pewno po tylu latach produkcji stać go na radykalne obniżenie cen obiektywów z IS-em, co zresztą już widać, nie tylko w przypadku tanich kitów (np. cena 70-200/4 IS spadła od momentu wprowadzenia o jakieś 25-30%).
Osobiście uważam, że w ofercie Canona jest miejsce na korpus ze stabilizacją matrycy skierowany do amatorów (profesjonaliści i tak będą kupować stabilizowane obiektywy). Ale zobaczymy...

sp4xkp
15-11-2007, 17:51
Po co ta stabilizacja. Nie lepsza jest setka czystej, jak się komuś ręce trzęsą:?: Dla mnie ważniejszą funkcją byłoby wiązanie krawatów, bo tego jeszcze się nie nauczyłem :oops:, a cała reszta, to tylko zbędne i drogie dodatki ;)

jotes25
18-12-2007, 11:27
Mówi się o 24. stycznia ;) Choć może będzie wtedy 5d mark II zamiast 450d? A może oba?

Kolekcjoner
18-12-2007, 12:40
Mówi się o 24. stycznia ;) Choć może będzie wtedy 5d mark II zamiast 450d? A może oba?

Zapewniam Cię, że 450D w pierwszej kolejności 8).

MARANTZ
18-12-2007, 12:47
Mało istotne czy będzie 450D czy nie będzie. Dla mnie Canony zaczynają się na klasie 40D :p
Z niecierpliwością i ogromnymi obawami czekam na następcę 5D. Dlaczego obawami? Bo boję się większej liczby pikseli a nadzieje na liczne inne poprawki mam bardzo wygórowane :lol:

jotes25
18-12-2007, 12:55
Mało istotne czy będzie 450D czy nie będzie. Dla mnie Canony zaczynają się na klasie 40D :p

Jak dla kogo :) Dla mnie 40d jest za duży, ciężki i niewygodny (!). Po podpięciu do 300/4 L IS czy 400/5.6 L stanowi niepotrzebny balast. Zrezygnowałem nawet z gripa, zapasowe akumulatory upchane w torbie okazały się praktyczniejszym rozwiązaniem. Owszem, 40d ma nawet dla mnie pewne zalety (np. AF, choć rewelacją to on nie jest), ale możliwe, że część z nich trafi właśnie do 450d.
Na marginesie: oba wymienione przeze mnie obiektywy są bardzo fajne, ale zaprojektowane pod pełną klatkę. Dla mnie to spora nadmiarowość, bo będę uzywać APS-C tak długo jak tylko będzie istnieć. Dlatego cały czas spoglądam co się dzieje w E-systemie, gdzie mają szkła lżejsze, jaśniejsze, a czasami nawet i lepsze. Dotąd nie mieli tam przyzwoitej puszki, ale teraz jest E-3, całkiem, całkiem :) Niestety, wciąż nie ma jeszcze szkła, które mogłoby mi zastąpić 300/4 czy 400/5.6. I pewnie długo nie będzie :(

Kolekcjoner
18-12-2007, 13:52
Mało istotne czy będzie 450D czy nie będzie. Dla mnie Canony zaczynają się na klasie 40D :p
(....)

Troszkę egoista z kolegi wyłazi ;):mrgreen:.
Moja żona np. czeka na nową wersją 350D :D.


(....)Owszem, 40d ma nawet dla mnie pewne zalety (np. AF, choć rewelacją to on nie jest), ale możliwe, że część z nich trafi właśnie do 450d.(....)

Co do AF-a z 40-tki to z tego co czytałem już na tym forum i na kilku innych wynika, że dużo lepszy niż dotychczasowy (np. 30D), były też opinie, że szybszy niż w N D300. Z tym że raczej bym nie liczył na proste przeniesienie AF-a z 40-tki do 450D.


(....)
Dlatego cały czas spoglądam co się dzieje w E-systemie, gdzie mają szkła lżejsze, jaśniejsze, a czasami nawet i lepsze. Dotąd nie mieli tam przyzwoitej puszki, ale teraz jest E-3, całkiem, całkiem :) Niestety, wciąż nie ma jeszcze szkła, które mogłoby mi zastąpić 300/4 czy 400/5.6. I pewnie długo nie będzie :(

Co do E-systemu to nie tylko Ty spoglądasz - głównie właśnie ze względu na wymiary. Tyle że nowy E-3 to kloc ;) większy niż 30D i wg. mnie Olek zaprzepaścił szanse na zrobienie wypasionej małej puszki.

jotes25
18-12-2007, 14:28
Co do AF-a z 40-tki to z tego co czytałem już na tym forum i na kilku innych wynika, że dużo lepszy niż dotychczasowy (np. 30D), były też opinie, że szybszy niż w N D300. Z tym że raczej bym nie liczył na proste przeniesienie AF-a z 40-tki do 450D.


Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli ktoś korzysta wyłącznie z punktu centralnego, to różnica jest naprawdę niewielka. W praktyce nie jest zauważalnie szybszy od 30d, jedyną różnicę widzę w pewniejszym łapaniu ostrości w gorszym oświetleniu. Chociaż zdaję sobie sprawę, że opinia może zależeć też od używanych obiektywów...
Skoro dali AF z 30d do 400d, to może dadzą AF z 40d do 450d? W sumie dla producenta jest to zawsze obniżenie kosztów.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Co do E-systemu to nie tylko Ty spoglądasz - głównie właśnie ze względu na wymiary. Tyle że nowy E-3 to kloc ;) większy niż 30D i wg. mnie Olek zaprzepaścił szanse na zrobienie wypasionej małej puszki.

Trudno odmówić Ci racji. Mam jednak nadzieję, że następcy E-510 (lub jakaś puszka pośrednia?) będą powstawać przez "odchudzenie" E-3...

jotes25
15-01-2008, 15:03
Coś wygląda na to, że Canon wprowadził do modelu 450d bardzo skuteczne uszczelnienia zapobiegające... przeciekowi informacji :lol:

Gringo997
20-01-2008, 12:09
za to popatrz co sie dzieje na forach chocby u nas w wątku nowości canona im lepsza firma tym mniej przeciekow:D a swoja droga to musza uwazac z tym co wypuszcza....

dam przyklad moze:

film piraci z karaibów : na końcu świata byl tak strzezony ze wydali na utrzymanie go w tajemnicy prawie polowe tego co sam film ich kosztowal a okazal sie.... (kto ogladal ten wie). moze nie byl zly lecz ludzie wyobrazali sobie cos lepszego wiec lepiej zeby canon pokazal cos naprawde godnego uwagi...:roll:

oxeno
20-01-2008, 18:49
Ktoś wspomniał o FF w korpusie amatorskim? A nie można wykorzystać do tego celu "starych" matryc, np z 1ds ( prawie FF ) ?

marekb
20-01-2008, 19:24
Ktoś wspomniał o FF w korpusie amatorskim? A nie można wykorzystać do tego celu "starych" matryc, np z 1ds ( prawie FF ) ? no przecie jest.... 5D...

sbogdan1
20-01-2008, 21:01
Ja bym jeszcze optował za animowanymi wygaszaczami LCD :mrgreen:

no to jeszcze bym dołożył alarm wibracyjny który by informował o zbliżającym się wyczerpaniu baterii lub potwierdzenie nastawy ostrości też wibracyjnie:D

jceel
20-01-2008, 23:01
no to jeszcze bym dołożył alarm wibracyjny który by informował o zbliżającym się wyczerpaniu baterii lub potwierdzenie nastawy ostrości też wibracyjnie:D

Nie zapominajmy o obowiązkowej migawce wyzwalanej uśmiechem. Do street photography idealne.

Klosiu
20-01-2008, 23:38
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://redmin.net/wp-content/uploads/2007/10/450d.JPG)
* functie LiveView
* Senzor Digic III
* 12 Mp, 1.6x
* ecran 3″
* setare de portret cu recunoasterea formei fetelor
* kit standard: 18-55mm f/3.5-5.6 IS

wojkij
21-01-2008, 00:33
W sumie bardzo prawdopodobne bo co innego mozna tam jeszcze upchac? No moze jakies filmy... xD

amesab
21-01-2008, 01:07
Taaaak.
I jeszcze glos mowiacy Cheeeeese w zaleznosci od ustawien jezyka (Dla Polski bedzie mowil Seeeeer) Lub "Uwaga ptaszek leci"

mattnick
21-01-2008, 01:20
chyba seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeex

piast9
21-01-2008, 01:26
* ecran 3″

No to chyba jest zawinięty za krawędzie puszki. Tam chyba nie ma miejsca na taki TV. :)

Hubert01
21-01-2008, 02:05
ja bym chciał większy wizjer i głębszy chwyt, jak live view to od razu odchylany LCD zeby mozna znad główy pstrykac, albo makro-fotki pstrykac bez lezenia na trawce, chociaz to akurat lubie:)

oxeno
21-01-2008, 17:23
no przecie jest.... 5D...

Ale to nie jest ta sama matryca co z 1Ds (Mark 1 ) nie ?

Chodzi mi oto że mogli by wykorzystac te starsze FF CMOS'y w amatorskich puszkach.
Chyba nikt by się nie obraził, że lekko więcej szumi cos starszego w zamian za pełną klatkę.....


Pozdrawiam

ilfords
22-01-2008, 15:38
No i uchwyt nadal plastikowy (przynajmniej ja tak widzę), zamiast chociaż dać gumowy :|

jotes25
22-01-2008, 16:38
Co do zdjęcia z poprzedniej strony, na pewno nie przedstawia ono 450d.

Mrush
22-01-2008, 22:05
Pewnie, bo przedstawia 400d tylko z napisem 450d.
Mysle ze Canon za duzo nie pozmienia i nie jestem pewien czy wprowadzi 450d juz teraz.
Co wrzuci wiecej od 400 ?
- 3" LCD - 2,5" w obudowie 400d ledwie sie miesci, chyba ze wroci do wielkosci 300d (matryce do wtryskarek pewnie jeszcze maja :D ) tam moze sie 3" LCD zmiesci.
- LiveView - moim zdaniem nie jest to dobre, kilka lat montowalem i stroilem kamery przemyslowe, obraz wyswietlany na LCD to porazka (na "bance" igla), chyba ze przetwornik ma ta sama rozdzielczosc co LCD (1:1). Jak juz tez zostalo powiedziane, bez odchylanego ekranu to nie ma sensu, a odchylany ekran wymaga jeszcze wiekszej obudowy, ale powiedzmy sobie to posuniecie to "chłyt matetindody" i niech tak im zostanie ...
- 12 Mp - to moga zaoferowac ...
- Digic III - to pewnei tez ...
a wogole to "bebechy" z 40d tylko w plastikowej obudowie, tylko po co miec 2 takie same puszki - swierza w miare 40d i nowa 450d tyle ze plastikowa ?
Zabija 40d ? Popelnia rytualne "seppuku" ???

Arek_O
22-01-2008, 22:23
Na canonrumors piszą o dwóch puszkach. Ale to nie są 5D MkII i 450D :)

Bagnet007
22-01-2008, 23:11
Ale to nie jest ta sama matryca co z 1Ds (Mark 1 ) nie ?

Chodzi mi oto że mogli by wykorzystac te starsze FF CMOS'y w amatorskich puszkach.
Chyba nikt by się nie obraził, że lekko więcej szumi cos starszego w zamian za pełną klatkę.....

FF tylko po to, aby być "trendy" ?

Gringo997
23-01-2008, 07:38
FF tylko po to, aby być "trendy" ?


jak nigdy nie robiles zdj 5d to siedź sobie z tymi olipusikami z matryca od komórki....

Kolekcjoner
23-01-2008, 08:19
(...)
- LiveView - moim zdaniem nie jest to dobre, kilka lat montowalem i stroilem kamery przemyslowe, obraz wyswietlany na LCD to porazka (na "bance" igla), chyba ze przetwornik ma ta sama rozdzielczosc co LCD (1:1). Jak juz tez zostalo powiedziane, bez odchylanego ekranu to nie ma sensu, a odchylany ekran wymaga jeszcze wiekszej obudowy, ale powiedzmy sobie to posuniecie to "chłyt matetindody" i niech tak im zostanie ...(.....)

Ja uważam że jest bardzo dobre. I w entry level i w pro. I może mieć sesns także bez odchylanego ekranika 8).


(...)
a wogole to "bebechy" z 40d tylko w plastikowej obudowie, tylko po co miec 2 takie same puszki - swierza w miare 40d i nowa 450d tyle ze plastikowa ?
Zabija 40d ? Popelnia rytualne "seppuku" ???

Zgodnie z tą logiką to w ogóle po co wypuszczać inne puszki skoro wszystkich stać na 40d?

jotes25
23-01-2008, 17:42
To już jutro :) Chociaż emocje trochę opadły. Czekałem na jakąś fajną małą puszeczkę, bo właśnie mam taką potrzebę. Żadne UDMA, LV, a nawet AF z 40d mnie nie urządzają (najbardziej przydałaby mi się stabilizacja w korpusie). Więc pewnie zakupię starego, poczciwego 400d zaoszczędzając parę stówek na piwko czy inną benzynę ;) To też bardzo fajny aparat :)

Gringo997
24-01-2008, 08:18
http://fotopolis.pl/index.php?n=6841

oto 450D.... :/

nie wiem jak wy ale on mi sie nie usmiecha...

czumba
24-01-2008, 08:24
A ja jestem bardzo zadowolony.

Zmienię w końcu żonie wysłużoną 350kę na nowego 400D, którego cena powinna zlecieć min. na 1500 zł :mrgreen:

jotes25
24-01-2008, 09:17
Dokładnie. Za chwilę zamawiam 400d, choć pewnie jeszcze nie za 1500. Jak widać spełniła się większość moich przewidywań z pierwszej strony wątku. Niefajne zagranie z SD i baterią. Najlepsza wiadomość, 18-55 IS został wyceniony w kicie na 100$, więc jego cena "luzem" powinna polecieć mocno w dół. Jedyną niewiadomą jest dla mnie AF w 450d, ale wygląda na to, że nie pochodzi on z 40d.

n!5m0
24-01-2008, 09:41
Aż tak bardzo nie stanieje puki będzie produkowany. powtórzy się zapewne sytuacja z 350d która teraz jest 300 zł tańsza od 400d. Ja kupiłem w stanach Rebela Xti i jestes zajebiście szczęśliwy że zrobiłem to akurat miesiąc temu, 12mpx- po co? 3'' ekran? w tak małym body ! Dobrze chociaż że stablizacji nie ma to ludzie będą kupować normalne obiektywy :D
Jakoś mi ta wizja z fotopolis się nie widzi ale kto wie.
Wg mnie ceny będą deko wyższe niż nikona d80... :P ale ja już za tą kasę wziąłbym 30d8-)

czumba
24-01-2008, 09:45
Aż tak bardzo nie stanieje
Stanieje, stanieje. W tej chwili u TIPów dostaniesz go za 1700 zł.

jotes25
24-01-2008, 09:59
Pewnie też niedługo pojawią się na wyprzedażach BG-E3 za stówkę z hakiem...

Bagnet007
24-01-2008, 10:17
jak nigdy nie robiles zdj 5d to siedź sobie z tymi olipusikami z matryca od komórki....

O Matko !! Teraz to mnie rozbawiłeś :mrgreen: :mrgreen:
Nie ma to jak dobry początek dnia :lol: :lol:

EDIT:
Teraz gwoli sprostowania-
Byłem już w trakcie migracji do 6x7 (czym jest ta matryczka 5D przy tym, hmm ??), ale zarzuciłem ten pomysł, sprzedałem RZ67 (z dużą stratą) i pozostałem przy analogowym Olympusie. 5D używałem... kiedyś robił na mnie wrażenie.

Fan nr 1
24-01-2008, 10:27
Fajna ta 450. Nieco większa od 400. Mam nadzieję, że będze się ją lepiej trzymało. Zmienili też wykładziną na uchwycie, do tego, live view z AF em, spot i wiekszy wizjer. Wygląda to naprawdę dobrze ( przynajmniej na papierze)

luft
24-01-2008, 10:29
Fajna ta 450. Nieco większa od 400. Mam nadzieję, że będze się ją lepiej trzymało. Zmienili też wykładziną na uchwycie, do tego, live view z AF em, spot i wiekszy wizjer. Wygląda to naprawdę dobrze ( przynajmniej na papierze)

w sumie nie porownywalem wymiarow w mm obu puszek, ale wizualnie dla mnie to ta sama puszka.

sniper88
24-01-2008, 10:32
Ja tam nie zamierzam puchy zamieniac, poczekam na 500d:p
Swoja droga-jak to jest z tymi kartami-jest tylko gniazdo SD, czy SD i CF?

Peie
24-01-2008, 10:36
w sumie nie porownywalem wymiarow w mm obu puszek, ale wizualnie dla mnie to ta sama puszka.

Nie no jest ciut większa :wink:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/news/0801/canon/canon450d400d-001.jpg)
http://www.dpreview.com/news/0801/canon/canon450d400d.jpg

zbyszekjan
24-01-2008, 10:45
Zmiana karty na SD to nietrafiony pomysł. Przy zmianie puszki trzeba ponosić dodatkowe koszty.

slouON
24-01-2008, 11:03
Nie no jest ciut większa :wink:

http://www.dpreview.com/news/0801/canon/canon450d400d-001.jpg
http://www.dpreview.com/news/0801/canon/canon450d400d.jpg

wychodzi na to ze sporo zwiekszyli jak na takiego brzdąca.

jotes25
24-01-2008, 11:35
Ponoć sample mocno szumią w cieniach już na ISO 200. Ale niestety nie mam teraz możliwości obejrzenia (są na japońskim www canona).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://cweb.canon.jp/camera/eosd/kissx2/sample/index.html

bebesky
24-01-2008, 11:37
wychodzi na to ze sporo zwiekszyli jak na takiego brzdąca.


taaa
400
127x94x65

450
129x98x62

czyli sporo zwiększyli:
2x4x3=24 :)

jotes25
24-01-2008, 11:37
http://cweb.canon.jp/camera/eosd/kissx2/sample/html/sample1_j.html
http://cweb.canon.jp/camera/eosd/kissx2/sample/html/sample2_j.html
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie jest chyba tak źle z szumami.

SLIWKA
24-01-2008, 11:51
Myśląc logicznie i ekonomicznie warto kupić teraz puszkę 400D, ponieważ są spekulacje iż C robi miejsce na rynku dla czegoś zupełnie taniego, dlatego też pchnął 400D do przodu i będzie kosztował ok 2500zł natomiast za 1700 zł dostaniemy jeszcze dziś 400D natomiast "jutro""okrojona wersję 400D np EOS 250D który będzie konkurował bezpośrednio z zaawansowanymi kompaktami idt.

luft
24-01-2008, 11:52
Zmiana karty na SD to nietrafiony pomysł. Przy zmianie puszki trzeba ponosić dodatkowe koszty.

e tam. kazda przesiadka kosztuje, a SD to najmniejszy pikuś. CF dorzucisz jako gratis sprzedajac stara puszke by szybciej poszla, a SD sa dwa razy tansze od CF wiec nie ma tragedii. Przesiadka z 400D na 450D to ponoc takze koniecznosc zmiany gripa, gdyz ten ma byc inny, wiekszy (wiec z 400/350d nie wsadzisz). Patrzac na ceny SD i parametry tych kart uwazam ze to dobre posuniecie. + to ze w wiekszosci nowych laptopow masz wejscie na SD.

paweleverest
24-01-2008, 11:54
taaa
400
127x94x65

450
129x98x62

czyli sporo zwiększyli:
2x4x3=24 :)


Tamie mm potrafią zrobić cuda jezeli chodzi o trzymanie puszki :)

luft
24-01-2008, 11:58
Myśląc logicznie i ekonomicznie warto kupić teraz puszkę 400D, ponieważ są spekulacje iż C robi miejsce na rynku dla czegoś zupełnie taniego, dlatego też pchnął 400D do przodu i będzie kosztował ok 2500zł natomiast za 1700 zł dostaniemy jeszcze dziś 400D natomiast "jutro""okrojona wersję 400D np EOS 250D który będzie konkurował bezpośrednio z zaawansowanymi kompaktami idt.

450D ma kosztowac ok 800 $. co do Twojej logiki z 250d i bezpodstawnymi obawami sie nie zgadzam. 400d stanieje kolejne 300 zl jak to bylo z 350d. nie ma wiec nerwow ze nagle zabraknie 400d i ze bedzie musial kupic 250d. glupota. kto bedzie mial kase to kupi 450d, kto nie to uzywke 400d ktorych bedzie, juz jest sporo na rynku wtornym.

Fan nr 1
24-01-2008, 12:10
Tamie mm potrafią zrobić cuda jezeli chodzi o trzymanie puszki :)

No do starej 300d (142x99x72) to jeszcze mu trochę zostało. Ale w stosunku do 450 podwyższyli nieco puszkę (remedium na sterczący mały palec ?) no i uchwyt wydaje się głębszy. Więc w sumie może będzie się go lepiej trzymać.

alfsky
24-01-2008, 12:10
Przesiadka z 400D na 450D to ponoc takze koniecznosc zmiany gripa, gdyz ten ma byc inny, wiekszy (wiec z 400/350d nie wsadzisz).
Na to wygląda że zapas akumulatorków też do wymiany (nowe mają być pojemniejsze/bardziej wydajne)

Kolekcjoner
24-01-2008, 12:25
400D został w lineup. Więc bym proponował nie rozdzierać szat.

michalab
24-01-2008, 12:36
taaa
400
127x94x65

450
129x98x62

czyli sporo zwiększyli:
2x4x3=24 :)
I co to ma być to 24? Bo chyba nie przyrost objętości, to trzeba by policzyć trochę inaczej.

Generalnie fajny ten nowy 450D, ale jeden dość istotny dla mnie krok w tył: tylko 6 RAW w serii, 400D miał 9. Ja robię tylko w RAWach. To pewnie przez te SD, które chyba też są krokiem w tył.

Pozmieniali też ustawienie przycisków
Nie widzę też przycisku JUMP, a używam czasem (ale pewnie jest jump pod jakimś innym) no i przycisk do PictureStyle wygląda jakby nie można go było przeprogramować, a tego akurat wcale nie używam. Za to przycisk do ISO chyba lepiej ustawiony i ten od korekty ekspozycji chyba większy - to na plus.

Ciekawe też co w nowych CF. Ja poproszę skojarzenie MLU z selftimerem i skojarzenie punktowego pomiaru z pamięcią ekspozycji.

jotes25
24-01-2008, 12:37
Na to wygląda że zapas akumulatorków też do wymiany (nowe mają być pojemniejsze/bardziej wydajne)

Na starych LV nie pociągnąłby długo. Ciekawe jak szybko Chińczycy wypuszczą tanie zamienniki... Tydzień, dwa?

luft
24-01-2008, 12:43
Na starych LV nie pociągnąłby długo. Ciekawe jak szybko Chińczycy wypuszczą tanie zamienniki... Tydzień, dwa?

hehe, pojawia sie szybciej niz nowe 450D w pułkach. moze nawet juz sa (jesli akumlatorki sa uzywane juz obecnie w innych sprzetach)

macgyver9
24-01-2008, 12:59
ciekawy jestem tego kit'a ze stabilizacją, może optycznie go poprawili.

Kolekcjoner
24-01-2008, 13:04
Ja sobie myślę że to jest aparat który ostro zagra na rynku. Ciekawe jeszcze co pokaże Nikon w najbliższym czasie.

KMV10
24-01-2008, 13:26
Taki był cel jego wprowadzenia.
Mnie natomiast rozśmieszyły zdjęcia nim zrobione na japońskiej stronie Canona. Jak na razie dwa jedyne (portet i kolarzy) zrobiono przy użyciu obiektywów, które są wielokrotnie droższe od samego korpusu i średnio będę interesować docelowych konsumentów. Najczęściej kończy się na kicie.
Oczywiście każdy do 450D może sobie kupić 400/2.8 i 85/1.2, lecz IMHO to jest pocieszne ;)

bebesky
24-01-2008, 13:30
I co to ma być to 24?

co tylko chcesz :)

Laminat
24-01-2008, 13:42
Generalnie fajny ten nowy 450D, ale jeden dość istotny dla mnie krok w tył: tylko 6 RAW w serii, 400D miał 9. Ja robię tylko w RAWach. To pewnie przez te SD, które chyba też są krokiem w tył.



Na pewno nie zależy to od SD, bo cała seria idzie najpierw do pamięci aparatu. Zmniejszenie serii idzie za wielkością zdjęcia a więc wypełnienia pamięcią podręczną w aparacie. Zmniejszenie serii w 450 D jest spowodowane 14bit :)

Pozdrawiam Canonowców do tej pory słuchacz : )

michalab
24-01-2008, 14:15
Na pewno nie zależy to od SD, bo cała seria idzie najpierw do pamięci aparatu. Zmniejszenie serii idzie za wielkością zdjęcia a więc wypełnienia pamięcią podręczną w aparacie. Zmniejszenie serii w 450 D jest spowodowane 14bit :)

Pozdrawiam Canonowców do tej pory słuchacz : )
No 14bit i 12MP to na pewno więcej niż 12bit i 10MP i to właśnie o te 1,4. Ale dlaczego wydłużyła się seria w JPG? JPG z 450D będzie mniejszy niż z 400D?

roofman
24-01-2008, 14:21
No 14bit i 12MP to na pewno więcej niż 12bit i 10MP i to właśnie o te 1,4. Ale dlaczego wydłużyła się seria w JPG? JPG z 450D będzie mniejszy niż z 400D?
Zastosowano szybszy procesor obróbki obrazu? :)

jotes25
24-01-2008, 14:31
Zastosowano szybszy procesor obróbki obrazu? :)

Dokładnie :)

KubaZowsik
24-01-2008, 14:34
To nie jest istotne czy jest 450D czy pojawi się później 500D itd, itd. Dopóki Canon nie zacznie przykładać się do jakości produkowanych aparatów oraz dopóki będzie posiadać tak beznadziejny serwis - dopóty nie będzie dobrze.

Ok. jest nowy 450D. Fajnie.

Niedawno musiałem sprawdzić 7 sztuk nowych Canon-ów 400D. Każdym wykonałem 2 zdjęcia (Tamron 17-50, F32) i okazało się że każdy nowy 400D ma zasyfioną fabrycznie matrycę !!! Każdy.
Oczywiście cała dostawa została odesłana, kolejnej nie miałem czasu już sprawdzać ale to pokazuje "dbałość" o jakość Canon-a. Można później pojechać do serwisu Canon-a i na gwarancji raz wyczyścić matrycę. Ale ten jeden raz powinien być zarezerwowany na zabrudzenie wynikające z użytkowania a nie fabrycznego zasyfienia CMOS-a.

Już nie wspomnę że wbudowany układ strzepujący brud powinien chyba działać ... Canon powinien zastanowić się nad tym, aby usunąć niedziałający moduł strzepujący brud/kurz tylko powinni umieścić ma matrycy wycieraczkę ze spryskiwaczem ...

Zobaczymy jak będzie z 450D z brudnymi matrycami (taka promocja - nowy aparat + brudna matryca .. ), notorycznym problemem z poprzednika FF/BF, jak będzie z szumami na zdjęciach .. W tej kwestii jestem pesymistą ....

solti
24-01-2008, 14:44
Niedawno musiałem sprawdzić 7 sztuk nowych Canon-ów 400D. Każdym wykonałem 2 zdjęcia (Tamron 17-50, F32) i okazało się że każdy nowy 400D ma zasyfioną fabrycznie matrycę !!! Każdy.
Oczywiście cała dostawa została odesłana
:lol:
Ty tak na poważnie?
Przy takiej przesłonie to chyba żaden DSLR nie będzie miał idealnie czystej matrycy! To jest po prostu niemożliwe:!:
Mniejsze lub większe paprochy zawsze się pojawią, czy to w produkcji, czy w transporcie, u każdego producenta. Grunt, żeby były na filtrze, a nie pod;)

Kolekcjoner
24-01-2008, 19:48
Pojawił´się bogatszy opis wszystkich nowości w 450D na dpreview.
http://www.dpreview.com/news/0801/08012415canoneos450dchanges.asp

SinLight
24-01-2008, 20:02
Jest jeszcze nadzieja, mala drobna na nastepce 5D, moze dzis w nocy....jesli jesien to nie najlepiej to wyglada niestety....canon straci duzo klientow na czesc nikona D3 oraz D300.

Kolekcjoner
24-01-2008, 20:11
Jest jeszcze nadzieja, mala drobna na nastepce 5D, moze dzis w nocy....jesli jesien to nie najlepiej to wyglada niestety....canon straci duzo klientow na czesc nikona D3 oraz D300.

Jeśli nawet jest to prawda, że stracił to Dziękować Bogu ;) nie nasza sprawa. Może nawet wyjdzie nam to na dobre. Natomiast niestety wątpię mocno, że jest to jakaś masowa migracja. Szczególnie biorąc pod uwagę obecną cenę 5D.

Malin
24-01-2008, 22:23
TRoche teraz się żałuje kiedy kupowało się 400D, bo to była generalnie tylko kosmetyczna poprawka, a 450D to już konkretne zmiany... no nic to, teraz dalej w planach 5D mkII :D

mathom
24-01-2008, 22:53
Z tymi SD to lipa jest :x Czyżby zabrakło miejsca na CF ? :/

Ogólnie ficzersy wyglądają dobrze, szczególnie spot, ale imho jest to aparat raczej dla kogoś wchodzącego w świat dslr. Jak już wymieniać na na jakiegoś XXd 8)

sniper88
24-01-2008, 23:06
Ogólnie ficzersy wyglądają dobrze, szczególnie spot, ale imho jest to aparat raczej dla kogoś wchodzącego w świat dslr. Jak już wymieniać na na jakiegoś XXd 8)
Zwlaszcza ze tak czy inaczej trzebaby bylo w razie czego kupic nowego gripa i aku;) Ale jezeli wizjer w 450d ma byc prawie tak duzy jak w 30d to bedzie kusic, oj bedzie:p

mathom
24-01-2008, 23:38
Zwlaszcza ze tak czy inaczej trzebaby bylo w razie czego kupic nowego gripa i aku;) Ale jezeli wizjer w 450d ma byc prawie tak duzy jak w 30d to bedzie kusic, oj bedzie:p

A tam, grip i aku to są pierdółki ;)

Wiadomo - wyścig zbrojeń trwa :]

sniper88
24-01-2008, 23:48
Pierdółki moze to i sa, ale to nie ja powiedzialem, ze jak ktos raz zalozy grip do xxxD, to go juz nie bedzie chcial odkrecic;)

luft
25-01-2008, 01:07
TRoche teraz się żałuje kiedy kupowało się 400D, bo to była generalnie tylko kosmetyczna poprawka, a 450D to już konkretne zmiany... no nic to, teraz dalej w planach 5D mkII :D

nowy AF w 400d i o niebo lepszy wyswietlacz to nie taka kosmetyka!

czekam na chwile kiedy 450d bedziecie miec juz w rekach, czy z entuzjazmu nie przejdziecie do biadolenia na szumy.

jceel
25-01-2008, 02:10
nowy AF w 400d i o niebo lepszy wyswietlacz to nie taka kosmetyka!

czekam na chwile kiedy 450d bedziecie miec juz w rekach, czy z entuzjazmu nie przejdziecie do biadolenia na szumy.

Mnie się wydaje, że zmiany 350D->400D i 400D->450D pod względem innowacyjności wychodzą podobnie. ;)

k4cper
25-01-2008, 02:58
3" lcd to troszke za duzo jak na tą puche, az smiesznie wygląda, no ale to taki bajer, bo ludzie na to lecą.. to tak jak z iloscią mpix, a wiadomo firma musi walczyc o klientów..
są też osoby które lubią mieć "najnowsze" i wymienią 400d na 450d .. :D

jceel
25-01-2008, 03:42
3" lcd to troszke za duzo jak na tą puche, az smiesznie wygląda, no ale to taki bajer, bo ludzie na to lecą.. to tak jak z iloscią mpix, a wiadomo firma musi walczyc o klientów..
są też osoby które lubią mieć "najnowsze" i wymienią 400d na 450d .. :D

Z telewizorem przesadzili konkretnie. I umiejscowienie przycisków jakieś takie ni w dupę ni w oko, wszystko poprzestawiane.

lempl
25-01-2008, 06:04
A czy przypadkiem przyciski nie sa zrobione na podobienstwo serii A? Jak robic dla przesiadkowiczow to konsekwentnie. W wizjer juz nie trzeba patrzec, nawet zeby ostrosc ustawic, jeszcze tylko filmiki i bedzie komplet:)
IMO patrzac na docelowego klienta to aparat jest znacznie lepszy od 400d, znacznie.

piast9
25-01-2008, 09:53
Jedno jest pewne. 500D nie będzie miał większego wyświetlacza. :) No chyba że oświeci jasność wielka Japońców i powiększą trzycyfrową puszkę.

FELER
25-01-2008, 10:10
I już jest. Plusy w porównaniu do 400d to na pewno pomiar punktowy i live view, może lepsze wykonanie (guma), matryca +2 Mpix (niekoniecznie), Procesor DIII. Nie rozumie przejścia Canona na karty SD. Czekam na testy bo wymienione zmiany poza dwoam pierwszymi są raczej kosmetyczne.

albercikk
25-01-2008, 10:33
cytuje za optyczne.pl:

"mieliśmy okazję rzucić okiem na Canona 450D. ..ciach.... To co rzuciło się w oczy to jakość zdjęć przy wysokich czułościach (przypomnijmy, że maksymalnie można ustawić 1600 ISO). Szumy w niedoświetlonych obszarach bardzo mocno dają o sobie znać. Mamy nadzieję, że jakość zdjęć w finalnej wersji nieco się poprawi. W przeciwnym wypadku włożenie 12.2-megapikselowej matrycy do tego aparatu będzie jedną z większych pomyłek Canona"


P.S. Wygląda na to że jak narazie to Canon idzie na dno.

Pozdrawiam

MMM
25-01-2008, 10:35
Jedno jest pewne. 500D nie będzie miał większego wyświetlacza. :) No chyba że oświeci jasność wielka Japońców i powiększą trzycyfrową puszkę.
No wiadomo że nie będzie większy. Po to właśnie dali taką marną rozdzielczość żeby mieć co poprawiać w następnej puszce.


Mamy nadzieję, że jakość zdjęć w finalnej wersji nieco się poprawi. W przeciwnym wypadku włożenie 12.2-megapikselowej matrycy do tego aparatu będzie jedną z większych pomyłek Canona"
P.S. Wygląda na to że jak narazie to Canon idzie na dno.


Koniec świata :-). Zaraz się okaże że Nikon mniej szumi :D

lukep
25-01-2008, 10:37
W!

Canon w tym segmencie konkuruje z Nikonem DXX i nie wiem czy ktos widzial na iso 800 zdjecia z N D40, to jest dopiero mega szum. Nioe ma czego wymagac, bardzo dobrze bedzie sie ta nowa puszka sprzedawac w tym najnizszym segmencie.

Zdrowko

kami74
25-01-2008, 10:46
Jedno mnie dziwi i generalnie uwazam to za bzdure. 450d ma kompensacje ekspozycji +/- 3EV tak ? no to czemu do ku..rde jasnej anielki drabinka w wizjerze jest +/- 2 EV

mor_feusz
25-01-2008, 10:59
moze sie zmienia wraz z przestawianiem - dodatkowy "animowany bajer"

HuleLam
25-01-2008, 11:08
Jedno mnie dziwi i generalnie uwazam to za bzdure. 450d ma kompensacje ekspozycji +/- 3EV tak ? no to czemu do ku..rde jasnej anielki drabinka w wizjerze jest +/- 2 EV

+/- 2EV ze skokiem co 1/3 EV,
+/- 3EV ze skokiem co 1/2 EV
...czyli po 6 "schodków" w każdą stronę starczy ;)

walles1
25-01-2008, 11:42
Juz do kupienia w www.jessops.com cena : samo body Ł599
body + kit z IS Ł679
To ja chyba wole 30d

MMM
25-01-2008, 11:49
Powinni zrobić małego psikusa i w nowym gripie dać... AF-ON :D

Makudonarudo
25-01-2008, 11:50
Nie rozumie przejścia Canona na karty SD.

Ja jeszcze lustra nie mam ale już niedługo coś będę miał.
Ja jako "przesiadkowicz" to widzę same zalety w SD.
-jak dotąd pracowałem tylko na nich , czyli mam jedną sztukę choć małą.
-ceny kart SD
-i to co jest dla mnie b. ważne : Ja jak zgrywam zdjęcia na kompa to nie przez aparat ale przez czytnik kart.Dzięki kartom SD już nie będę się musiał martwić o piny.

Kolekcjoner
25-01-2008, 12:09
Z telewizorem przesadzili konkretnie. I umiejscowienie przycisków jakieś takie ni w dupę ni w oko, wszystko poprzestawiane.

Ja bym się jednak wstrzymał z takimi ocenami do momentu aż będzie można tę puszkę wziąć do ręki.


(.....)

P.S. Wygląda na to że jak narazie to Canon idzie na dno.

Pozdrawiam

No pisałem już że tragedia w ogóle. Nie wiem co prawda jakim cudem w zeszłym roku byli jak zwykle numerem jeden w sprzedaży dslr i to z dużą przewagą ale to musiała być jakaś pomyłka kupujących i teraz na pewno już będzie w dół :mrgreen:. Przecież nikt nie będzie takimi dziadami robił zdjęć ;).


Ja jeszcze lustra nie mam ale już niedługo coś będę miał.
Ja jako "przesiadkowicz" to widzę same zalety w SD.
-jak dotąd pracowałem tylko na nich , czyli mam jedną sztukę choć małą.
-ceny kart SD
-i to co jest dla mnie b. ważne : Ja jak zgrywam zdjęcia na kompa to nie przez aparat ale przez czytnik kart.Dzięki kartom SD już nie będę się musiał martwić o piny.

Myślę że to bez znaczenia jakie karty ale dla wielu, którzy mieli kompakty SD to dobre rozwiązanie.

sniper88
25-01-2008, 12:15
Co do kart, to cena SD w porownaniu z CF tez nie jest bez znaczenia;)

MMM
25-01-2008, 12:28
Z informacji prasowych firmy Canon:

Niewielka obudowa, ważąca mniej niż 475 g doskonale układa się w dłoni, dzięki naturalnej, ergonomicznej konstrukcji. Duży, jasny celownik sprawia, że komponowanie ujęć jest łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Ja chyba śnię.... :mrgreen:

doskonale układa się w dłoni.... duży, jasny celownik.... czy to na pewno o 450D? ;-)

bebesky
25-01-2008, 12:38
Zdoskonale układa się w dłoni.... duży, jasny celownik.... czy to na pewno o 450D? ;-)

oczywiście
nie masz to nie wiesz :)
weźmiesz w ręce i sam poczujesz i zobaczysz :)

Kolekcjoner
25-01-2008, 12:49
Z informacji prasowych firmy Canon:

Niewielka obudowa, ważąca mniej niż 475 g doskonale układa się w dłoni, dzięki naturalnej, ergonomicznej konstrukcji. Duży, jasny celownik sprawia, że komponowanie ujęć jest łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Ja chyba śnię.... :mrgreen:

doskonale układa się w dłoni.... duży, jasny celownik.... czy to na pewno o 450D? ;-)

Oczywiście mieli przecież napisać, że: obudowa jest ciężka jak cholera, a dzięki koszmarnej ergonomii w ogóle lepiej nie brać do ręki, bo od razu wypadnie. Celownik jest tak ciemny, że nic przez niego nie widać - choć to i tak nie zrobi różnicy, bo jakość zdjęć jest zawsze fatalna :lol:.

ukA
25-01-2008, 14:06
Ciekawe czy poprawili mechanizm wbudowanej lampy :mrgreen: dla wielu "nieczytaczy instrukcji" był to powód kilku nieprzespanych nocy.

KubaZowsik
25-01-2008, 15:04
:lol:
Ty tak na poważnie?
Przy takiej przesłonie to chyba żaden DSLR nie będzie miał idealnie czystej matrycy! To jest po prostu niemożliwe:!:
Mniejsze lub większe paprochy zawsze się pojawią, czy to w produkcji, czy w transporcie, u każdego producenta. Grunt, żeby były na filtrze, a nie pod;)

Poważnie :) ... to jest możliwe. Jak mi w końcu serwis wyczyścił matrycę w moim byłym aparacie 400D - to przy przysłonie F32 nie było żadnych paprochów i brudu. To oznacza że jednak matryca może być czysta. A to z kolei że w nowych lustrzankach - nigdy nie używanych matryca powinna być czysta !!!!!! :) Jeśli z czasem CMOS dorobi się kurzu - trudno ale nowa matryca nie powinna posiadać fabrycznie syfu.

Oczywiście zdjęcia przy F32 są wykonywane przez większość użytkowników rzadko (choć ja bardzo często przymykam przysłonę) ale jak ustawi się F18 czy F20 - to brud też jest widoczny....

akustyk
25-01-2008, 15:09
ale jak ustawi się F18 czy F20 - to brud też jest widoczny....

a do czego uzywasz f/18 i f/20?

poza wylapywaniem kurzu, oczywiscie.

bo jakos, zwyczajowo, mam duze problemy z uzasadnieniem tak paskudnego psucia drogiego szkla, i to przy tym zupelnie bez potrzeby :)

Gringo997
25-01-2008, 15:23
a do czego uzywasz f/18 i f/20?

poza wylapywaniem kurzu, oczywiscie.

bo jakos, zwyczajowo, mam duze problemy z uzasadnieniem tak paskudnego psucia drogiego szkla, i to przy tym zupelnie bez potrzeby :)

chocby do architektury czy krajobrazu sie przymyka do conajmniej f11

HuleLam
25-01-2008, 15:23
a do czego uzywasz f/18 i f/20?

poza wylapywaniem kurzu, oczywiscie.

bo jakos, zwyczajowo, mam duze problemy z uzasadnieniem tak paskudnego psucia drogiego szkla, i to przy tym zupelnie bez potrzeby :)

Nie wiem jak KubaZowsik, ale potrafię sobie wyobrazić tylko 2 przypadki:
1. Zdjęcie makro
2. Zdjęcie podobne do prezentowanego ostantnio przez kogoś w ogłoszeniu (straszny człowiek z packą na muchy, widziany pod skosem a góry), zrobione bez obiektywu z pokłonami

akustyk
25-01-2008, 15:29
Nie wiem jak KubaZowsik, ale potrafię sobie wyobrazić tylko 2 przypadki:
1. Zdjęcie makro

zgoda. punkt dla Ciebie



2. Zdjęcie podobne do prezentowanego ostantnio przez kogoś w ogłoszeniu (straszny człowiek z packą na muchy, widziany pod skosem a góry), zrobione bez obiektywu z pokłonami
to akurat robi sie ultra-szerokim katem i spokojnie starcza tu maksymalnie f/8 :)


architektura i krajobraz na pewno nie ma potrzeby wychodzic powyzej f/16, a w cropie to nawet f/11 starcza

VRPhoto
25-01-2008, 17:04
a do czego uzywasz f/18 i f/20?

poza wylapywaniem kurzu, oczywiscie.

bo jakos, zwyczajowo, mam duze problemy z uzasadnieniem tak paskudnego psucia drogiego szkla, i to przy tym zupelnie bez potrzeby :)

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post tutaj.

Chciałbym zapytać (bo się nie znam jeszcze bardzo) dlaczego wysoka wartość przesłony ma niszczyć szkło?
Pozdrawiam

Zigi
25-01-2008, 17:42
w "" :) zbyt duża przysłona negatywnie odbija sie na jakości obrazu.

ewg
25-01-2008, 17:56
XSi - zastanawia mnie ta nazwa amerykańskiego modelu... Wymowa trochę podobna to słowa 'exerci-se'... Jeśli w ten sposób do podświadomości potencjalnych klientów przedostanie się sugestia, że to aparat stowrzony do ćwiczeń i nauki, to jestem pełen uznania dla sprytu marketingowców Canona. :-)

HuleLam
25-01-2008, 17:59
to akurat robi sie ultra-szerokim katem i spokojnie starcza tu maksymalnie f/8 :)
serio? To się też czegoś dowiedziałem (patrzę na DOFmastera... wygląda że f/11 wystarczy spokojnie) :) - dzięki za info.

Chciałbym zapytać (bo się nie znam jeszcze bardzo) dlaczego wysoka wartość przesłony ma niszczyć szkło?
Zacytuję Tomasza Golińskiego:
Z powodu dyfrakcji na szczelinie. (http://canon-board.info/showpost.php?p=45561&postcount=2)

szajbz
25-01-2008, 19:04
Czy ktoś pamięta ile kosztował kit a ile body 400d w dniu premiery? 8)

SLIWKA
25-01-2008, 22:12
02 luty 2007 2899 PLN mówię o zestawie z 18-55

szajbz
26-01-2008, 00:52
czyli 450d bedzie cos koło tego kosztował, ale moze Canon bedzie zwracał cześć zapłaty jak to było z 400d

Propi
26-01-2008, 01:43
A kiedy będzie można realnie dorwać go w łapska? Dzisiaj niby premiera, a do sprzedaży kiedy wejdzie?

Kolekcjoner
26-01-2008, 02:43
A kiedy będzie można realnie dorwać go w łapska? Dzisiaj niby premiera, a do sprzedaży kiedy wejdzie?

Marzec.
Stawiam, że cena będzie ok. 2500 z kitem.

Vitez
26-01-2008, 04:33
Ceny startowe podane przez Canon Polska: 2700zł 450D body, 3200zł 450D+18-55 IS.

jceel
26-01-2008, 05:21
Ceny startowe podane przez Canon Polska: 2700zł 450D body, 3200zł 450D+18-55 IS.

Hehe, to w momencie wejścia 450D na rynek jego cena będzie podobna do tej, w jakiej TIP-y będą oferować 40D. ;)

Gringo997
26-01-2008, 09:07
dziwna sprawa z tym SD w 450D bo nikon D80 tez ma ten rodzaj kart. ba jako jedyna lustrzanka ze stajni nikona... (ktora sie bardzo czesto porownuje do 400D wiec i bedzie porownywac do 450D)

Kubaman
26-01-2008, 11:24
Hehe, to w momencie wejścia 450D na rynek jego cena będzie podobna do tej, w jakiej TIP-y będą oferować 40D. ;)

bardzo ciekawe.. A za ile TIPy będą oferować 450D?

szajbz
26-01-2008, 11:44
Vitez Ceny startowe podane przez Canon Polska: 2700zł 450D body, 3200zł 450D+18-55 IS

To ja chyba wole kupic body 30D za 2950zł ;D

sniper88
26-01-2008, 13:28
Taa, cena Sigmy 10-20 na stronie producenta to 2199zl, a kupisz w sklepie bez problemu za 1800:) Przypuszczam ze w sklepach cena 450D bedzie przynajmniej o 200zl nizsza niz podawana przez Canon Polska;)

Kolekcjoner
26-01-2008, 14:45
Hehe, to w momencie wejścia 450D na rynek jego cena będzie podobna do tej, w jakiej TIP-y będą oferować 40D. ;)

Pytanie w jakiej cenie będą 450-tkę oferować TIP-y? Moje 2500??

nomad_fh
26-01-2008, 18:05
cóż bardzo ładne rozwiązania w 450 (zwłaszcza poprawa ergonomii (czy na pewno?) i Live View. :) Ale raz, że cena wejściowa taka sobie jak dla mnie, a dwa, że musiałbym czekać do marca. A ja jakiegos DSLR-a potrzebowałem na już.

I z powodu opóźnienia się moich planów związanych z 40-tką (nadal, mimo jej pewnych wad) :evil: wybrałem chwilowo opcję "budżetową". A niska cena, jest chyba zasługą wyjścia 450 i chęci pozbycia się przez sklepy zapasów magazynowych.
Kupiłem nówke 400-tke za 1770 zł (body) całkowicie świadom jej wad. Ot będzie później jako drugie body a w razie odsprzedaży, aż tak dużo nie stracę ;)

szajbz
26-01-2008, 19:46
Ja sie zastanawiam czy kupić body D30 czy 450d bo cenowo sie różnią +/- 100zł :/ (przynajmniej według prognoz cenowych)

Vitez
26-01-2008, 20:03
Ja sie zastanawiam czy kupić body D30 czy 450d bo cenowo sie różnią +/- 100zł :/

Zdecydowanie 450D, bo oprócz ceny różnią się przepaścią technologiczną - Canon D30 wyprodukowano 8 lat temu! : http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_eosd30.asp

No i kto ci go chce tak drogo wcisnąć? Wart jest ok 700zł max :roll: .


Wiem... wiem ... literówka. Ale zawsze to bezwzględnie ścigam.
W obecnych czasach:
- aparaty zaczynające się na D... to NIKONY
- aparaty kończące się na D to CANONY

Łatwo zapamiętać, więc po co robić błędy?

szajbz
26-01-2008, 20:48
Vitez no faktycznie troszke sie pomyliłem :P
oczywiscie chodziło mi o Canona 30D :D

Kolekcjoner
26-01-2008, 23:14
Ja sie zastanawiam czy kupić body 30D czy 450d bo cenowo sie różnią +/- 100zł :/ (przynajmniej według prognoz cenowych)

Myślę że dużo będzie takich osób z podobnym dylematem. Co by nie powiedzieć na papierze 450-tka wygląda kusząco. Jeśli jednak priorytetem są niskie szumy to matryca 30D/20D jest chyba nawet spośród wszystkich cropo-owych body bezkonkurencyjna.

Innocence
26-01-2008, 23:51
a ja sie zastanawiam czy lepiej za tansze pieniadze kupic 400d czy poczekac na 450d za jakby nie patrzec wyzsza cene...

To bedzie moja pierwsza lustrzanka wiec mam dylemat i szczerze mowiac nawet za bardzo sie nie znam na tym...

Az taka przepasc jest miedzy tymi aparatami, ze warto dokladac kilkaset zlotych?

akustyk
27-01-2008, 00:01
a ja sie zastanawiam czy lepiej za tansze pieniadze kupic 400d czy poczekac na 450d za jakby nie patrzec wyzsza cene...

To bedzie moja pierwsza lustrzanka wiec mam dylemat i szczerze mowiac nawet za bardzo sie nie znam na tym...

Az taka przepasc jest miedzy tymi aparatami, ze warto dokladac kilkaset zlotych?

dozbierac, kupic 30D.

MacGyver
27-01-2008, 00:16
dozbierac, kupic 30D.
... a potem zakładać posty typu: Kupiłem 30D i mam problem bo nie wiem po co jest to kółko z tyłu :-)

mattnick
27-01-2008, 00:16
a ja napiszę dozbierać i kupić 40D :)_

Jak to po co ?? Do skreczowania :)

david8213
27-01-2008, 17:06
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/news/0801/canon/eos450dback-001.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/news/0801/canon/eos450dfront-001.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/news/0801/canon/eos450dtop.jpg)

Wszelkie dane na temat nowego canona 450D (cena ok 3400zł)

http://www.dpreview.com/news/0801/08012403canoneos450d.asp

solti
27-01-2008, 17:22
Wszelkie dane na temat nowego canona 450D (cena ok 3400zł)
Byyyyyyyło:wink:

szajbz
27-01-2008, 18:52
najpierw były ploty o 3200zł a teraz 3400zł, to niedlugo dojdzie do ceny 40d ;-)

k4cper
28-01-2008, 12:23
david8213 i specjalnie sie zarejestrowałeś żeby to nam powiedzieć? dzięęęki:D ;)

Innocence
28-01-2008, 13:56
... a potem zakładać posty typu: Kupiłem 30D i mam problem bo nie wiem po co jest to kółko z tyłu :-)
ale dowcipny jestes :roll:
sory ale ty tez sie kiedys uczyles :-?

akustyk
28-01-2008, 14:14
ale dowcipny jestes :roll:
sory ale ty tez sie kiedys uczyles :-?

ale czego "uczyles"? czytac instrukcje?
k*, przeciez czytania ucza w szkolach podstawowych, a szkolnictwo
podstawowe jest poki co obowiazkowe w chyba calej Europie, a na
pewno w Polsce.

ze nie ucza myslenia i nie zachecaja do ruszenia tylka
i wysilenia sie do przeczytania i zrozumienia
(trudne, wiem, ale czasem sie udaje) instrukcji?
noska tez nie podcieraja z urzedu po kazdym smarkaniu...

nie no... sorry... ludzie maja jakis dziwny zwyczaj do wycierania
sobie tylka forum internetowymi zamiast podjecia samemu wysilku
i przeczytania kilku zdan, wzglednie poszukaniu informacji w sieci

Innocence
28-01-2008, 14:24
jak bys czytal to bys wiedzial ze nie pytam jak sie cos obsluguje :roll:
dobrze napisane czytania ucza w szkole podstwowej :neutral:
ja o ziemi ty o niebie :/
i przyjmij sobie akustyku do wiadomosci ze przy zakupie nowego sprzetu pierwsze co robie to czytam instrukcje obslugi :???:

widze ze tu na forum to tylko potrafia wysmiac i zbesztac czlowieka z blotem przy niskim poziomie wypowiedzi :roll:
(kultury tez w podstawowce ucza :wink: )

nie warto o nic pytac bo jeden przez drugiego chce tu byc madrzejszy :rolleyes:

narazie

Kolekcjoner
28-01-2008, 14:42
jak bys czytal to bys wiedzial ze nie pytam jak sie cos obsluguje :roll:
dobrze napisane czytania ucza w szkole podstwowej :neutral:
ja o ziemi ty o niebie :/
i przyjmij sobie akustyku do wiadomosci ze przy zakupie nowego sprzetu pierwsze co robie to czytam instrukcje obslugi :???:

widze ze tu na forum to tylko potrafia wysmiac i zbesztac czlowieka z blotem przy niskim poziomie wypowiedzi :roll:
(kultury tez w podstawowce ucza :wink: )

nie warto o nic pytac bo jeden przez drugiego chce tu byc madrzejszy :rolleyes:

narazie

Wiesz nie bierz tego po prostu zbytnio do siebie ;). Praktyka forumowa bowiem pokazuje, że to co napisali wyżej Akustyk i MacGyver jest po prostu prawdziwe. I nie jest to przejaw braku qltury ;):D jak zdałeś się delikatnie zasugerować tylko raczej frustracja wynikająca z konieczności tłumaczenia po raz setny rzeczy, które każdy bez wysiłku może przeczytać w instrukcji lub dojść samodzielnie do sedna używając epokowego wynalazku jakim są np. google :D.

Bahrd
28-01-2008, 14:55
I nie jest to przejaw braku qltury ;):D jak zdałeś się delikatnie zasugerować tylko raczej frustracja wynikająca z konieczności tłumaczenia po raz setny rzeczy, które każdy bez wysiłku może przeczytać w instrukcji lub dojść samodzielnie do sedna używając epokowego wynalazku jakim są np. google :D.

No to ja dodam równie mentorsko ;), że zarówno MacGywer jak i Akustyk świetnie wiedzą, ile więcej satysfakcji sprawia samodzielne rozwiązanie problemu... i z pewnoscią chcieliby, żeby to doświadczenie miało szanse stać się udziałem naszego "pytającego niewiniątka" ;)

PS
Ale 450D to wymiata D60, co nie? :D

akustyk
28-01-2008, 15:24
No to ja dodam równie mentorsko ;), że zarówno MacGywer jak i Akustyk świetnie wiedzą, ile więcej satysfakcji sprawia samodzielne rozwiązanie problemu... i z pewnoscią chcieliby, żeby to doświadczenie miało szanse stać się udziałem naszego "pytającego niewiniątka" ;)

to nawet nie tak... mnie po prostu irytuje charakterystyczna dla
dzisiejszego mlodego pokolenia nienawisc ludzi do slowa pisanego
w polaczeniu z wycieraniem sobie tylka wysilkiem innych.

ja wiem, ze ja jestem ekstremalnym przypadkiem czlowieka, ktory
czyta duzo i chetnie, do tego zadaje sobie trud, zeby to robic
w obcych jezykach, najchetniej tych, ktore relatywnie slabo rozumie...
ale to naprawde jest tak, ze czytanie nie boli fizycznie, jak niektorzy
mlodzi ludzie sugeruja.

dla mnie sytuacja w krajach takich jak Polska czy Hiszpania, gdzie
pojecie "czytac" kojarzy sie ludziom ze szmatlawcem za 2zl/1EUR
czytanym w tramwaju (plec piekna) lub na kiblu (brzydka), jest
normalnie katastrofalna. tu naprawde wzorem do nasladowania
powinny byc takie Niemcy czy Holandia, gdzie czyta sie duzo
i chetnie, a ksiegarnie pekaja w szwach od najnowszych tytulow,
w tym wielu tanich, namietnie pochlanianych w pociagach i
tramwajach "pocket-book-ów".

to naprawde rozwija i utrudnia poddanie sie debilowatosci
amerykanskiej kultury lekkostrawno-obrazkowej

Bahrd
28-01-2008, 15:36
Zgadzam się - starałem się to tylko wyrazić mniej prostolinijnie ;)

PS
U nas teraz rozdają takie gazety do czytania w tramwaju/autobusie - tak ze trzy/cztery różne tytuły mają, ale na oko to różnią się kolorem nagłówków ;)

szajbz
28-01-2008, 16:26
my tu gadu gadu o gazetach a tu robi sie off top ;)

Innocence
28-01-2008, 16:42
No wiec dla wyjasnienia, czytam duzo i to bardzo ;)
Duzo przeczytalam na temat aparatow, ale wiadomo teoria teoria ale praktyka to co innego. Dlatego tez sie spytalam ;) Wiadomo ze opinia osob ktore maja i uzywaja ten sprzet jest bardziej konstruktywna. A nie moge sama udzielic sobie odpowiedzi na pytanie dotyczace roznicy aparatow gdyz nigdy nie obslugiwalam lustrzanki tylko zwykle kompakty.

Napewno jak sobie kupie aparat to jego obsluge postaram sie opanowac samodzielnie w takim stopniu w jakim tylko bede mogla :wink: :mrgreen:

Tak wiec wracajmy do tematu, gdyz wymiana zdan nie jest tu potrzebna, a wrecz niewskazana.

Bahrd
28-01-2008, 20:19
Tak wiec wracajmy do tematu, gdyz wymiana zdan nie jest tu potrzebna, a wrecz niewskazana.

Co nie zmienia faktu, że szukanie i znalezienie rozwiązania "własnym sumptem" jest zwykle najprzyjemniejszym z rozwiązań...

MacGyver
28-01-2008, 23:37
O, znów mój post wywołał burze w szklance wody, ech...
Ale cóż, podsumuje to cytatem z Janerki.... albo lepiej nie bo zarobię warna za obrażanie innych userów :-)

Bahrd
28-01-2008, 23:50
O, znów mój post wywołał burze w szklance wody, ech...
Ale cóż, podsumuje to cytatem z Janerki.... albo lepiej nie bo zarobię warna za obrażanie innych userów :-)

Dawaj, nie kokietuj ;)
A co do rozmiarów - pewne pojęcie daje to porównanie: http://the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-Rebel-XSi-450D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx

arturs
28-01-2008, 23:54
Pasuje też mi tu cytat (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=572088&postcount=7) z jednego z kolegów na forum nikona, trochę pasuje ;):
"Odpuśc sobie lustrzankę, to nie jest sprzęt dla leniwych. Jeśli nawet nie chce ci się poszukać informacji, to proponuję zakup kompaktu."

akustyk
29-01-2008, 00:07
A co do rozmiarków - pewne pojęcie daje to porównanie: http://the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-Rebel-XSi-450D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx

prawie jak aparat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MacGyver
29-01-2008, 00:19
prawie jak aparat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eee, się rozmiarów czepiasz.... filmów nie kręci, to jest prawdziwy dramat ;-)

CamelXP
29-01-2008, 12:42
... i o ile mnie oczy nie mylą wywalili tę paskudną, obciachową, zielona diodę :D:D, która nie pozwala w 400D zrobić dobrego, ostrego zdjęci, wpływa negatywnie na aberrację, dystorsję, astygmatyzm, komę, BF/FF.... i nie pozwala fotografować linijek :twisted: :twisted: :twisted:

k4cper
29-01-2008, 15:13
eee Ty tak na poważnie? :D chyba nie?

aptur
29-01-2008, 15:18
Zauważyliście, że ten sprzęt ma programowalny przycisk "direct print"? :shock:
Jak przeczytałem tą informację to mi się przypomnaiło że w moim aparacie też taki button istnieje :) Niestety nie da rady go zaprogramować.

CamelXP
29-01-2008, 15:25
eee Ty tak na poważnie? :D chyba nie?

nie no, ja cię proszę ... :D:D:D

Kolekcjoner
29-01-2008, 18:45
Zauważyliście, że ten sprzęt ma programowalny przycisk "direct print"? :shock:
Jak przeczytałem tą informację to mi się przypomnaiło że w moim aparacie też taki button istnieje :) Niestety nie da rady go zaprogramować.

Powiem Ci że jak na C to to jest przełom na miarę wprowadzenia bagnetu EF :lol:.

PawelX
29-01-2008, 22:51
Jaki ma sens live view w lustrzance? Gdyby wyświetlacz był odchylany do góry dla ułatwienia kadrowania w niewygodnych pozycjach to miałoby to sens.

Kolekcjoner
29-01-2008, 23:02
Jaki ma sens live view w lustrzance? Gdyby wyświetlacz był odchylany do góry dla ułatwienia kadrowania w niewygodnych pozycjach to miałoby to sens.

IMO spłycasz sprawę tylko do jednej kwestii. Jest wiele sytuacji gdzie LV może się bardzo przydać bez odchylanego wyswietlacza.

Bieda
29-01-2008, 23:07
IMO spłycasz sprawę tylko do jednej kwestii. Jest wiele sytuacji gdzie LV może się bardzo przydać bez odchylanego wyswietlacza.

Co nie zmienia faktu, że z odchylanymk lub okręcanym LV mialo by jeszcze większy sens :)

Kolekcjoner
29-01-2008, 23:08
Co nie zmienia faktu, że z odchylanymk lub okręcanym LV mialo by jeszcze większy sens :)

Bezapelacyjnie jest to przydatna rzecz :D.

k4cper
29-01-2008, 23:09
nie no, ja cię proszę ... :D:D:D
już myślałem, że na serio człowiek potrafi na siłę znaleźć jakąś wadę.. tym bardziej że już widziałem na tym forum, ze ktoś pytał , czy da się tę diode wyłączyć/odłączyć :D

Vitez
30-01-2008, 13:37
Jaki ma sens live view w lustrzance? Gdyby wyświetlacz był odchylany do góry dla ułatwienia kadrowania w niewygodnych pozycjach to miałoby to sens.

Spróbuj... a zobaczysz 8) .

Zobacz jak wiele kompaktów nie ma odchylanego LCD a podgląd na żywo mają... jaki sens? ;)

Mi sie przydał już w dwóch sytuacjach:
- koncert, zdjęcia znad tłumu (mimo nie odchylanego LCD i tak wiele da się zobaczyć i skadrować)
- zdjęcia krajobrazowe i nocne na statywie - cholernie wygodnie się kadruje, podejrzewam że przy makro ze statywu jeszcze wygodniej by się kadrowało i tym bardziej ostrzyło ręcznie.

michalab
30-01-2008, 22:09
No na pewno daje.

A przy odchylanym można jeszcze po kowbojsku z biodra. Bez odchylanego chyba ciężko.

MMM
30-01-2008, 23:09
O! jest też w wersji srebrnej. Ale wypas :-)

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=16303

badi
31-01-2008, 02:00
- koncert, zdjęcia znad tłumu (mimo nie odchylanego LCD i tak wiele da się zobaczyć i skadrować)

z ciekawosci, jak wtedy ostrzysz?

dla mnie LV, w formie z 40d ma sens jedynie przy macro i ostrzeniu manualami.

Kolekcjoner
31-01-2008, 02:32
No niestety to ostrzenie to jest lekka kiszeczka ;):). W 450D już dali, może zrobią jakiś update ;).

kwanonno1
31-01-2008, 10:11
Otóż to...450d będzie naprawde dopracowaną konstrukcją...:)

Vitez
31-01-2008, 11:22
z ciekawosci, jak wtedy ostrzysz?

Przyciskiem AF-ON .

badi
31-01-2008, 16:06
Przyciskiem AF-ON .

niby tak, ale aby efektywnie to dzialalo musi byc wlaczone pikniecie po ustawieniu AF. a na koncertach, ktore sam podajesz za przyklad czy wiekszych imprezach, tego nie uslyszysz. jasne, wiadomo mniej wiecej ile czekac, ale dalej nie dziala, to tak jak powinno. fajnie, ze jest, jednak dalej nie jest to 'to'.

Kolekcjoner
31-01-2008, 16:36
A czy ktoś doczytał może jak wygląda cichy tryb w 450D?

szajbz
31-01-2008, 17:14
ta srebrna wersja wygląda po prostu źle :D

jotes25
31-01-2008, 19:13
A czy ktoś doczytał może jak wygląda cichy tryb w 450D?

Może być fajny. Zwłaszcza, że 400d jest cichszy od 40d w trybie cichym :lol:
Nie ma co gdybać. Nawet white-papera jeszcze nie dali.

kucza21
31-01-2008, 21:48
To ile bedzie 400D kosztował?? Ile 350 D??
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
kurde majac 400D i po tym jak ujrzalem 450D chcialbym pomacac sobie go :D

MODSezam
01-02-2008, 01:31
Juz sa do kupienia w polsce

Canon EOS 450D body
Cena brutto: 2579.00 zł
http://www.e-cyfrowe.pl/lustrzanki/canon-eos-450d-body-p-6670.html

Canon EOS 450D KIT + ob. 18-55mm IS
Cena brutto: 2979.00 zł
http://www.e-cyfrowe.pl/lustrzanki/canon-eos-450d-kit-ob-18-55mm-is-p-6664.html

Peie
01-02-2008, 01:43
No to canon zaatakował .. nie dość ze puszka wygląda na w miarę udaną itp itd bo o tym juz było 100 razy, to jeszcze cena nie najgorsza (jak na start!) - body 400d na starcie w e-cyfrowe kosztował 2999zł .. a tu za tą cenę mamy body + kit z is. Wg. mnie bardzo ciekawa propozycja.
Do tego 400d z premierą 450d poleciało o 500zł w dół do 1949.00. co tez jest fajną sprawą :mrgreen: od pazdziernika podobnie - teraz 2045
A mówimy o cenach na e-cyfrowe ; )

Z drugiej strony największy konkurent niewiele pokazał...

Kolekcjoner
01-02-2008, 01:55
(...0

Z drugiej strony największy konkurent niewiele pokazał...

Ale za to inny ;) konkurent sporo pokazał. I być może dlatego min. ta cena :).

MODSezam
01-02-2008, 02:04
Przydałby się teraz jakiś porządny test 450D

Kolekcjoner
01-02-2008, 02:22
Przydałby się teraz jakiś porządny test 450D


Testy, testami. Przydały by się jakieś sample z tej matrycy.

akustyk
01-02-2008, 02:50
Testy, testami. Przydały by się jakieś sample z tej matrycy.

no przeciez na stronie Canona sa

bebesky
01-02-2008, 08:54
Juz sa do kupienia w polsce[/URL]

Wątpię:
"Dostępność tego produktu u naszych dostawców jest utrudniona. Nie jesteśmy w stanie dokładnie podać terminu realizacji zamówienia na ten produkt. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie to trwało dłużej, niż 10 dni. W przypadku zamówienia tego produktu, poinformujemy Cię o możliwości odbioru lub wysyłki produktu w momencie, gdy pojawi się on u naszych dostawców."

kwanonno1
01-02-2008, 11:16
Cena jeszcze przed wakacjami zejdzie ponizej 2000...warto poczekać o ile mamy czym focić i zaoszczędzone 6 stówek wydać na jakiś plenerek ;)

Kolekcjoner
01-02-2008, 12:10
no przeciez na stronie Canona sa

A są gdzieś w pełnej rozdzielczości na wysokich iso, bo nie znalazłem :confused:?

kwanonno1
01-02-2008, 12:25
a po co ci wysokie iso? :)

Kolekcjoner
01-02-2008, 12:31
a po co ci wysokie iso? :)

A bo tak chcę :).

Gringo997
01-02-2008, 12:47
a po co ci wysokie iso? :)


A bo tak chcę :).

też chciałbym zobaczyć jak wygląda iso1600 na 12mpx matrycy...

ja na moje szumy z 400d nie narzekam raczej... ale ja mam 10mpx a przy 12mpx jak nie zastosowali jakiegoś nowego filtra to strach sie bać żeby następca szumił bardziej niz poprzednik...

akustyk
01-02-2008, 13:27
czy Wy z tymi szumami czasem nie przesadzacie?

niech z tych 12Mpix zdjecia ISO 1600 drukuja sie z podobna gladkoscia jak z 10 Mpix. nawet moze byc troche gorzej. jesli w zamian ta matryca daje wieksza szczegolowosc obrazu przy niskich czulosciach, to dla niedzielnego pstrykacza, ktory jest docelowym odbiorca 450D to i tak jest lepsza jakosc obrazu sumarycznie...

nie robmy z 450D aparatu, czy nie daj boze profesjonalnego (lub nawet cwierc-profesjonalnego) korpusu. to jest pstrykadlo dla poczatkujacych. 90% odbiorcow nigdy nie przyjdzie do glowy, zeby sie modlic nad powiekszeniami 1:1.

a cyfra 12 ma, powiedzmy to prosto w oczy, zdecydowanie wiecej seksapilu niz 10 :lol:

MMM
01-02-2008, 13:40
nie robmy z 450D aparatu, czy nie daj boze profesjonalnego (lub nawet cwierc-profesjonalnego) korpusu. to jest pstrykadlo dla poczatkujacych. 90% odbiorcow nigdy nie przyjdzie do glowy, zeby sie modlic nad powiekszeniami 1:1.
No jak nie? Zaraz będą wątki z cropami 100% i pytaniami: "czy mój 450D nie za mocno szumi na ISO1600? bo u kolegi który ma 350D jest lepiej a ja mam nowszy aparat więc powinno być odwrotnie" :mrgreen:

HuleLam
01-02-2008, 14:17
niech z tych 12Mpix zdjecia ISO 1600 drukuja sie z podobna gladkoscia jak z 10 Mpix. nawet moze byc troche gorzej.
Oj, a ja myślę, że 12MPix przeskalowalowane do 8MPix będzie wyglądać lepiej niż natywne 8MPix...

Kolekcjoner
01-02-2008, 16:29
czy Wy z tymi szumami czasem nie przesadzacie?

(....)

Spokojnie ja tylko zobaczyć chciałem :lol:.

shogunfish
02-02-2008, 17:13
Cena 450-ki jest już znana ale nie u nas.http://www.ritzcamera.com/product/541162053.htm
a jego po niekąd konkurent Nikon D60 jest troche tańszy.
Pozdrawiam.

Kolekcjoner
02-02-2008, 17:31
Cena 450-ki jest już znana ale nie u nas.http://www.ritzcamera.com/product/541162053.htm
a jego po niekąd konkurent Nikon D60 jest troche tańszy.
Pozdrawiam.

Jego "poniekąd" konkurent to D80. D60 to konkurent dla 400D.

Najlepsze że na tej stronie są już reviews tego body od zadowolonych (a jakże) użytkowników :mrgreen:.

hellix
02-02-2008, 19:46
Jest znana cena w Polsce, 2579 zł dostawa gratis, cena oczywiście za samo body. W tej cenie mamy Nikona d80, więc znów wojna cenowa się zapowiada.

kwanonno1
03-02-2008, 19:22
wojna cenowa?..bez przesady :) cena 450d szybko zejdzie kilka stówek w dół konkurencja nie śpi.Nikos d80 jest na tyle dopracowanym aparatem ze broni sie sam :)

wojtek_j
04-02-2008, 11:27
W najnowszym foto-video napisali że aparat ten ma zmiażdzyć konkurencję.Podali że będzie kosztować ok 3100 tyle że nie napisali od kiedy będzie dostępny.Może ktoś wie?

bartheq
04-02-2008, 12:01
W kwietniu z tego co pamietam (:

Hellfire
04-02-2008, 13:43
Te 6 RAWów w serii mnie zastanawia. Jakoś mało.

bartheq
04-02-2008, 13:49
Te 6 RAWów w serii mnie zastanawia. Jakoś mało.
a czego sie spodziewales? lepszych osiagow od 40D? (:

Kolaj
04-02-2008, 13:51
3100 zł ma coś zmiażdżyć? Przecież to minimalnie taniej niż 40D.

Hellfire
04-02-2008, 13:55
a czego sie spodziewales? lepszych osiagow od 40D? (:
400D ma 10 RAWów, a 450D ma 6. Krok w tył przecież.

jotes25
04-02-2008, 13:57
Bo RAWy większe, a bufor pewnie ten sam. Za to DIGIC w szybszej wersji i w ten sposób więcej JPGów w serii.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Co do ceny, to jestem przekonany, że wkrótce po wejściu, za sam korpus trzeba będzie zapłacić poniżej 2500.

Tomuś
04-02-2008, 14:03
W najnowszym foto-video napisali że aparat ten ma zmiażdzyć konkurencję.Podali że będzie kosztować ok 3100 tyle że nie napisali od kiedy będzie dostępny.Może ktoś wie?

w e-cyfrowe.pl juz jest w ofercie za 2579PLN (body)
Pozdr.
T.

Matsil
04-02-2008, 14:04
Co do ceny, to jestem przekonany, że wkrótce po wejściu, za sam korpus trzeba będzie zapłacić poniżej 2500.
Na pewno tak będzie.
Mnie denerwuje tylko ta wściekła pogoń za coraz większym wyświetlaczem, niedługo przyciski zostaną przeniesione na boki body, bo z tyłu będzie tylko LCD.

bartheq
04-02-2008, 14:06
400D ma 10 RAWów, a 450D ma 6. Krok w tył przecież.
90% uzytkownikow biegajacych z kitem na zielonym kwadracie /oj ile tego bylo ostatnio na starym miescie (:/ i tak nie bedzie robilo w rawach, a jak ktos potrzebuje wiecej to niech kupi 40D. Kupujac amatorska lustrzanke do profesjonalnych celow trzeba sie liczyc z ograniczonymi mozliwosciami - ja sie o tym przekonalem na wlasnej skorze i dlatego teraz mam 40D a za rok moze przejde na 5D (:

wojtek_j
04-02-2008, 14:29
w e-cyfrowe.pl juz jest w ofercie za 2579PLN (body)
Pozdr.
T.

Może i za 2579 tyle że jak wyjdzie a nie wiadomo dokładnie kiedy może się okazać że będzie kosztować np 2300 więc lepiej poczekać.A i ciekawe czy ten obiektyw kitowy jest coś wart bo moim zdaniem to tylko is wsadzili i tyle więc nawet nie ma co go kupować.

Fajer
04-02-2008, 14:34
ciekawe czy ten obiektyw kitowy jest coś wart bo moim zdaniem to tylko is wsadzili i tyle więc nawet nie ma co go kupować.
jest wart sporo - http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/181-canon-ef-s-18-55mm-f35-56-is-test-report--review
ma bardzo dobre recenzje jak na kita.

Bahrd
04-02-2008, 14:52
Na pewno tak będzie.
Mnie denerwuje tylko ta wściekła pogoń za coraz większym wyświetlaczem, niedługo przyciski zostaną przeniesione na boki body, bo z tyłu będzie tylko LCD.

Nie przeniosą - po prostu ich nie będzie w tej klasie - będzie za to dotykowy wyświetlacz - coś a'la iPhone lub nowy iPod ;)
Uwaga do malkontentów - będziecie wówczas mieli długo wyczekiwane uszczelnienia :lol:

sbogdan1
04-02-2008, 15:09
wojtek_j skąd taki wniosek i przypuszczenia,robiłeś nim zdjęcia ?bo chętnie dowiedziałbym się coś więcej o tym obiektywie,no chyba że to z przekory bo napisane kit. :)

Sproqet
04-02-2008, 15:27
Body 2399,- http://www.digital24.pl/product_info.php?products_id=3067

wojtek_j
04-02-2008, 15:47
wojtek_j skąd taki wniosek i przypuszczenia,robiłeś nim zdjęcia ?bo chętnie dowiedziałbym się coś więcej o tym obiektywie,no chyba że to z przekory bo napisane kit. :)

Tak z przekory że kit.A czy ja napisałem że na 100% jest do niczego?Zapytałem bo jak do tej pory kit nie był zbyt dobry.Może z tym będzie inaczej.A i lipa że trzeba będzie zmienić karty.O ile będę zmieniać aparat :-)

tdrul
04-02-2008, 16:06
Ja mam pytanie (może lamerskie) ale zastanawiam sie czy to całe 450D nie jest czasem lepsze od 30D. Więcej milionów, większe eLsidi :wink: LV, fakt ma mnie klatek na sekundę ale dla kogoś kto na to nie patrzy...? No i jest sporo tańszy. Tak zastanawiam sie bo czaje sie od 2 miesięcy na 30D a tu teraz taki zonk z tym 450D. Rozwiejcie moje wątpliwości co do 30D ;)

SdoubleU
04-02-2008, 16:16
Ja mam pytanie (może lamerskie) ale zastanawiam sie czy to całe 450D nie jest czasem lepsze od 30D. Więcej milionów, większe eLsidi :wink: LV, fakt ma mnie klatek na sekundę ale dla kogoś kto na to nie patrzy...? No i jest sporo tańszy. Tak zastanawiam sie bo czaje sie od 2 miesięcy na 30D a tu teraz taki zonk z tym 450D. Rozwiejcie moje wątpliwości co do 30D ;)

Lepsze ma więcej cyferek w nazwie :p a tak na poważnie to zależy tylko od Ciebie - jakie masz preferencje, do czego potrzebujesz aparatu. A pozatym to zdjęć z 450 jeszcze nikt nie widział więc trudno powiedzieć. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jednak nad 40D

Sproqet
04-02-2008, 16:19
. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jednak nad 40D Tylko, ze 40D jest 1k droższy od 450D

Fajer
04-02-2008, 17:05
Ja mam pytanie (może lamerskie) ale zastanawiam sie czy to całe 450D nie jest czasem lepsze od 30D. Więcej milionów, większe eLsidi :wink: LV, fakt ma mnie klatek na sekundę ale dla kogoś kto na to nie patrzy...? No i jest sporo tańszy. Tak zastanawiam sie bo czaje sie od 2 miesięcy na 30D a tu teraz taki zonk z tym 450D. Rozwiejcie moje wątpliwości co do 30D ;)
jeżeli w fotografii zależy CI głównie na LCD, proponuję przeżuć się od razu na iPhona...

...a poważnie - już były tematy omawiające tego typu rozumowanie, weź poszukaj najpierw... i nie porównuj aparatów z rożnych segmentów.

SdoubleU
04-02-2008, 21:07
Tylko, ze 40D jest 1k droższy od 450D

Jak to się mówi?? - NIe ma rzeczy tanich i dobrych !!!

tdrul
04-02-2008, 21:16
Ja mam pytanie (może lamerskie) ale zastanawiam sie czy to całe 450D nie jest czasem lepsze od 30D. Więcej milionów, większe eLsidi :wink: LV, fakt ma mnie klatek na sekundę ale dla kogoś kto na to nie patrzy...? No i jest sporo tańszy. Tak zastanawiam sie bo czaje sie od 2 miesięcy na 30D a tu teraz taki zonk z tym 450D. Rozwiejcie moje wątpliwości co do 30D ;)



jeżeli w fotografii zależy CI głównie na LCD, proponuję przeżuć się od razu na iPhona...

...a poważnie - już były tematy omawiające tego typu rozumowanie, weź poszukaj najpierw... i nie porównuj aparatów z rożnych segmentów.


to była prowokacja ;) ;)

A teraz na poważnie (może trochę offtopuje) ale ryzykownym jest kupowanie aparatu (nie mówię ze chodzi tu o 30D bo to jasne;-) ) z przebiegiem 9tys?
Jednak jest druga jaśniejsza strona - aparat ma jeszcze 8 mies gwarancji i jest 6 stówek tańszy niż nówka.

tu więcej o nim.

http://www.allegro.pl/item308097625_30d_body_gwarancja.html


No poradźcie ;)

PS. I jeszcze mnie kusi "Na górnym LCD fachowo naklejona folia ochronna. " ;D;D