PDA

Zobacz pełną wersję : Niestety zostałem okradziony....



popmart
12-11-2007, 23:03
Niestety padło na mnie
w plecy 30D trochę szkła, jakiś drobiazgi
komputer o wartości 3K PLN

a wogóle cały dom na sume ok 25-30K pln

niestety wartoś ubezpieczenia nie pokryje strat nawet w 50%

smutno mi troszeczkę i właściwie sam nie wiem po co to piszę

niestety 30D poszedł z pudełkiem i papierami ale bez ładowarki :cry:

po wizycie policji raczej marne szanse na odzyskanie stafu...

kurde człowiek myśli że na niego nie trafi ...

777
12-11-2007, 23:11
pech ze wzieli aprat+papiery itp bedzie im latwo sprzedac...
po 2 tak sobie pomysle ...czlowiek ciezko pracuje zeby cokolwiek sobie kupic a tu przychodzi do domu i sie okazuje ze kilka nawet lat wysilku poszlo na marne bo jakis s****iel wlamal sie do nas i wzial co chcial

m_o_b_y
12-11-2007, 23:19
Niestety padło na mnie
w plecy 30D trochę szkła, jakiś drobiazgi
komputer o wartości 3K PLN

a wogóle cały dom na sume ok 25-30K pln

niestety wartoś ubezpieczenia nie pokryje strat nawet w 50%

smutno mi troszeczkę i właściwie sam nie wiem po co to piszę

niestety 30D poszedł z pudełkiem i papierami ale bez ładowarki :cry:

po wizycie policji raczej marne szanse na odzyskanie stafu...

kurde człowiek myśli że na niego nie trafi ...


Poza sprzętem foto i komputerem, to co mogą ważnego i wartościowego ukraść z przeciętnego domu?
Dziś już nikt nie trzyma dolarów w skarpetce, złota też już raczej się nie kupuje, by chować w sienniku, zresztą niemodne, mebli złodzieje nie wyniosą, bo ciężkie i nieporęczne do kradzieży,
Wniosek: problem mają tylko kolekcjonerzy dzieł sztuki i fani fotografii.:confused:
Pozdrowka

mor_feusz
12-11-2007, 23:24
k***** m** ze tak powiem. Ale zawsze to cos. 20-30k piechota nie chodzi - nawet jesli ot aparat, komputer itd. Przeciez tam masz wszystko - zdjecia - dane - "cala przeszlosc". Wspolczuje.

Drozdi
12-11-2007, 23:24
Wspolczuje ... :(

Reno
12-11-2007, 23:25
Przykro mi :(

dickory dare
12-11-2007, 23:25
Poza sprzętem foto i komputerem, to co mogą ważnego i wartościowego ukraść z przeciętnego domu?
Dziś już nikt nie trzyma dolarów w skarpetce, złota też już raczej się nie kupuje, by chować w sienniku, zresztą niemodne, mebli złodzieje nie wyniosą, bo ciężkie i nieporęczne do kradzieży,
Wniosek: problem mają tylko kolekcjonerzy dzieł sztuki i fani fotografii.:confused:
Pozdrowka

dziwna ta Twoja wypowiedź i trochę nie na miejscu. współczuję, popmart. u mnie była parę lat temu próba włamania, do samego włamania nie doszło, ale pozostawia to skazę na psychice już chyba do końca

popmart
12-11-2007, 23:26
biżuteria na ok 10 tyś

projektor

2 laptopy .... nie będe wymieniał

zdięć przepadło mi w sumie niewiele mam backupy ot pocieszające

obserwator
12-11-2007, 23:27
http://www.allegro.pl/search.php?string=kasa+pancerna
To naprawdę pomaga, nasz sprzęt czasem warty jest dużo więcej niż przewiduje ubezpieczenie, mało tego - wyselekcjonowane obiektywy i wiele innych, np. cenne fotografie w postaci backupów - warte jest więcej niż te cacka w linku powyżej - proponuję przemyśleć sprawę...oby nie było za późno...
Mieści wszystko co najważniejsze dla człowieka...jedynie żony i dzieci nie mieści - ale z tym można sobie poradzić w inny sposób.
Pozdrawiam

mor_feusz
12-11-2007, 23:30
Ja (my) zostralsmy okradzeni jak sie wyprowadzlismy z GDA (przed wyjazdem z UK) i jeszcze mielismy zwroty kasy w gotowce. m_o_b_y chyba nie wiesz jaki to wk*** (szczegolnie jak sie jeszcze ich goni i nic z tego). Jak sie potem ciezko pozbierac. A czlowiek chodzi pelenmysli dluuuuuuuugo jeszcze potem. Mi z 2 tyg zajelo zebym sie uspokoil. Przeszlo jak pierwsze 2 miesiace w UKna budowie zasuwalem (wtedy nie mialem sil i ochoty myslec o niczym). Aczkolwiek jak jeszcze sobie przypomne oc i jak i jak czytam takie posty ot noz mi sie otwiera.

Bajo
12-11-2007, 23:30
Przykro mi, nawet w jednym % nie wyobrażam sobie twojego wkór..ienia na tego skór.. który cie okradł. najcenniejsza rzecz jaką straciłem to chyba fuji finepix s 5600 ale to straszne przeżycie. Mam szczerą nadzieje że sprzęt się znajdzie i że masz wszystkie numery seryjne, to znacznie ułatwi poszukiwania. współczuje i życzę powodzenia w poszukiwaniach !!!!

Tomasz1972
12-11-2007, 23:32
Ircowcy łączą się w bólu .

Nr seryjne są w exifach .

janmar
12-11-2007, 23:35
Przykro mi Popmart.Oby tych łobuzów złapali.Pozdrawiam.

robgr85
12-11-2007, 23:35
shit happens. Nic poza współczuciem nie jestem w stanie zrobić.

Gdybym był na Twoim miejscu przez kilka najbliższych miesięcy przeglądał bym allegro/ebay z województwa w jakim mieszkasz. Zawsze możesz się umówić żeby obejrzeć aparat... potem dyskretnie przejrzeć nr soczewki/body (jeśli rejestrowałeś się u canona to chyba na ich stronie możesz sobie je sprawdzić) wystarczy zapamiętać 4 przypadkowe cyfry z body/obiektywu (np parzyste od końca). Jak będą takie jak trzeba to przekładasz tranzakcję (np wymówka - idziesz do bankomatu po kasę) po czym wracasz z wydrukowanymi nrami + kolegami, sprawdzasz czy faktycznie sprzęt Twój i odbierasz płacąc za nerwy jakich się najadłeś. Policja raczej nic nie zrobi skoro mają papiery od aparatu...

edit:nie wiedziałem że w exifie są nry. Możesz dosłownie do każdego z allegrowiczów(nie tylko z Twojego miasta) przesyłać prośbę o przesłanie w pełnej rozdzielczości fotki z aparatu i porównywać *np wkrecasz sprzedającego że chciałbyś zobaczyć jak obiektyw chodzi pod światło etc*. Jeśli masz obawy że skrzynka Ci się zapcha to daj zynk mi na PM a prześlę Ci zaproszenie do gmaila, tam masz prawie 5GB na pocztę, w dodatku pojemność ciągle wzrasta. 20MB na przesyłkę. Skoro wzieli dokumenty itp, to możliwe że znają Ciebie i Twój adres e-mail. Załóż jakąś specjalną skrzynkę na potrzeby 'poszukiwań'

Pozdrawiam,

enter
12-11-2007, 23:37
Ircowcy łączą się w bólu .

Nr seryjne są w exifach .

numerów seryjnych manualnych szkieł nie ma

DoMiNiQuE
12-11-2007, 23:38
Powinno sie ucinac rece takim ludziom(?).
Trzymaj sie popmart!

Tomasz1972
12-11-2007, 23:40
numerów seryjnych manualnych szkieł nie ma
Body są .

kami74
12-11-2007, 23:46
Przykra sprawa. I wku..........ca jednocześnie. Trzym się.

jaandrz
12-11-2007, 23:55
Kiedy to włamanie miało miejsce? W postach nie widzę daty. Może to ważne, odpowiedz.

marekb
13-11-2007, 00:09
qwa, kiedy psy w końcu przestaną łotac mandaty za pasy i zajmą sie przestępcami...?? współczuje...

mattnick
13-11-2007, 00:19
qwa, kiedy psy w końcu przestaną łotac mandaty za pasy i zajmą sie przestępcami...?? współczuje...

Wtedy kiedy będzie ich wystarczająca ilośc i będą godnie (tak, GODNIE) zarabiać...

Qbexus
13-11-2007, 01:14
No i w tedy kiedy wreszcie wszyscy zaczną zapinać pasy.

CEDR
13-11-2007, 01:45
Popmart napisz o wszystkich przedmiotach które zwineli. Nawet nie wiecie jaki świat jest mały. Może odzyskasz przynajmniej kilka %. pozd.

Tomasz Urbanowicz
13-11-2007, 08:11
Wpółczuję...

fotokor1
13-11-2007, 08:48
Również współczuję

gwozdzt
13-11-2007, 09:04
Powinno sie ucinac rece takim ludziom(?).

tjaaa, a potem płacic rente, bo nie mogą pracować...

Do roboty tych skur...nów zapędzić! Obozy pracy pozakładać, najpierw zagnać do kamieniołomów po materiał, a potem niech budują drogi, stadiony, itd.

bebesky
13-11-2007, 09:19
qwa, kiedy psy w końcu przestaną łotac mandaty za pasy i zajmą sie przestępcami...?? współczuje...

jeszcze nie widziałem psa łotającego mandaty

i co to znaczy "łotac" - w jakim to jest języku?

Najłatwiej oceniać pracę o której nie ma się zielonego pojęcia. Ciekawe co byś zrobił gdyby nie było tych "psów", między innymi na drogach.

marekb
13-11-2007, 09:41
uderz w stół... Moich klientów nie obchodzą zarobki cukierników którzy spieprza ciastko... Jak robię slub to też nie patrze że tani pakiet to ma być byle jak... Miałem przypadki jak okradli mi auto czy zwinęli motocykl. Zaden nie pokwapił się by odciski ściągnąc czy w ogóle zobaczyć miejsce zdarzenia. Jak o to poprosiłem to znalazło się 10 agrumentów zeby się nie musiał ze stołka ruszać. Więc mi nie mówcie, że policja robi co może. A widzę drzemiących w radiowozie co trzeci wieczór, dwie przecznice od domu. A na drogach sprawa prosta,bardzo wysokie kary za łamanie przepisów, zresztą nie tylko na drogach..

bebesky
13-11-2007, 09:54
nie ma co uderzać w stół nie jestem policjantem
ale nie lubię generalizowania (bo tam też są ludzie którzy sumiennie wykonują swoje obowiązki) i nazywania w sposób można powiedzieć obelżywy kogoś, kto de facto (nawet przez samą swoją obecność) nadstawia karku między innymi po to żebyś ty mógł w miarę spokojnie chodzić po ulicy z aparatem.
Nie wiem jak ty ale ja stanowczo jestem po stronie policji nie przestępców.

i co to jest to łotanie??

mattnick
13-11-2007, 12:24
uderz w stół... Moich klientów nie obchodzą zarobki cukierników którzy spieprza ciastko...

Pod warunkiem, że masz z kogo sobie wybrać cukierników a nie musisz (MUSISZ) brać co jest inaczej w ogóle nie będziesz produkował



A na drogach sprawa prosta,bardzo wysokie kary za łamanie przepisów, zresztą nie tylko na drogach..

Tu już pretensje do ustawodawcy, który określił taryfikator...

(...)Nawiyncyj dzisio w Wyndryni żech widzioł kosmitów! Byli cali w pomarańczowym i zaczli przi Motoreście łotać dziurska, kiere tam były tak ze trzi roki. Dzisio! Zaczli łotać!! (...) źródło: http://www.waco.bloguje.cz/526088-jako-niby-migawki.php

Czyli zaklejać...

Proszę przestać zaklejać mandaty...bo tego potem nie można odkleić :)

vuki
13-11-2007, 14:02
nie wierze, ze policjanci nic nie zabezpieczyli
jak nie znacie sytuacji to nie wyrokujcie

jesli masz nr skradzionych przedmiotow mozna je zarejestrowac w bazie kradzionych przedmiotow

czornyj
13-11-2007, 15:28
Oby szybko poszły do piachu, sqrviałe marnacje tkanki ludzkiej. Wyrazy współczucia :(

jaandrz
13-11-2007, 16:21
Ponawiam prośbe o podanie terminu kiedy miała miejsce kradzież. Być może będe miał jakąś informację.

Pikczer
13-11-2007, 16:23
Wspolczuje - reszta chyba zostala powiedziana.
Zycze Ci zeby zakonczylo sie to jak najlepiej moze dla Ciebie.

Mac
13-11-2007, 18:47
Poszukam rejestrów skradzionego sprzętu, sam tam umieszczałem numery kiedy mnie dotknęło to samo co Ciebie. Nic tylko powiem, że przykro mi, że Ciebie to dotknęło, sam to przerabiałem dwa razy i wiem co to znaczy.

popmart
13-11-2007, 20:09
12 lisypada Kowale, pod Gdańskiem

marcink1305pl
13-11-2007, 21:23
jestem chory jak coś takiego słysze.. łapy poobcinać tym co po cudze sięgają.. 3maj się mocno, choć smutek i tak jest..

jaandrz
13-11-2007, 23:11
A to wczoraj. Niestety informacja nie dotyczy Ciebie. Otóż ja 20 paźdz. przesiadłem się na 30D i przedtem kilka dni szukałem po Allegro i był EOS 30D właśnie bez zasilacza. To mi się przypomniało czytając Twoje info. Ale to fałszywy trop bo to było wcześniej.

Mac
14-11-2007, 01:00
A to wczoraj. Niestety informacja nie dotyczy Ciebie. Otóż ja 20 paźdz. przesiadłem się na 30D i przedtem kilka dni szukałem po Allegro i był EOS 30D właśnie bez zasilacza. To mi się przypomniało czytając Twoje info. Ale to fałszywy trop bo to było wcześniej.

Może mój, która został skradziony właśnie bez zasilacza za to z gripperem ale bez podstawowego zamknięcia dla baterii w body.

jaandrz
15-11-2007, 01:12
Ten był kompletny (taki był opis). Proponuję poszperać. Może nie jest sprzedany. Nie wiem czy Allegro udostepni opisy aukcji zakończonych ale gdyby "władza" robiła śledztwo to kto wie.

Obiektyw
15-11-2007, 01:33
Trzymaj sie Popmart. Oby udalo ci sie odkupic jakis fajny aparat.

Co do odzyskania-kto wie. Ale odkad kilku gosci wynioslo na rekach, z garazu, samochod mojego ojca z zablokowanymi kolami, przez dziure w plocie-zeby w koncu postawic na lawecie i odjechac to nie robie sobie nadziei, ze ludzi z"takim zaparciem zawodowym" da sie zlapac. Chory kraj.

Najpierw kupujesz lustro, wiec jestes ekstrawagantem. Potem okazuje sie, ze dales wiecej niz inni, bo body bylo ze stopu a nie z tworzywa a potem ktos ci to kradnie. Delikatnie piszac-przykre.

Skoro nie mozna naprawic mentalnosci zlodziei i frustratow, nalezy zyczyc sobie normalnych zarobkow, zeby takie semi-pro body mozna bylo, chocby z wysilkiem, ale jednak odkupic po miesiacu godnej pracy.

popmart
22-11-2007, 21:33
No to jest powód do napisania ....

ODZYSKAŁEM SWÓJ SPRZĘT FOTO :-D :-D :-D :-D

i część elektroniki (jeszcze nie wiem jak duzo)

na komisariacie leży mój nietknięty 30D i szkła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a stało sie to za pomocą allegro na którym 2 dni po włanmaniu pojawił sie mój unikalnie przerobiony planar .... i tak po nitce do kłebka ...

jutro jade rozpoznawać laptopy :-)

niestety wątek bizuterii jest wciąż nieewiadomy a to także spora sumka.

normalnie mam dobry dzień

pozdro

Krzychu
22-11-2007, 21:37
Rewelacja ! Czy tego który sprzedawał spotkały jakieś konsekwencje ? Złodziej czy paser (idiota swoją drogą) ?

popmart
22-11-2007, 21:43
bogu ducha winny "paserek" normalny koleś fotograf miał ze sobą 2 puszki 1 analoga i 30D (nie moje) i całkiem fajne szkła 17-40 70-200 i costam jeszcze ..... i KRADZONĄ 430EX

przyznał się do paserki i sypnoł prawdziwego pasera z mega ilością fantów głównie elektroniki ...

fyrste
22-11-2007, 21:47
SUPER! myślę, że wszyscy cieszą się z takiego obrotu sprawy. Warto wierzyć :)

popmart
22-11-2007, 21:48
... warto szukać na allegro unikalnych przedmiotów ;)

mattnick
22-11-2007, 22:11
Dużo czasu nie minęło...a tak narzekałeś na PP...

an_zak
22-11-2007, 22:11
gratuluję :) naprawdę fajna nowina, zwłaszcza w kontekście poprzednich postów... oby jak najwięcej odzyskanych gratów :)

Toffic
22-11-2007, 22:12
Przynajmniej częściowo wynagrodzi Ci to co przeszedłeś (okropny stres). Obyś znalazł resztę od tego tYPA.

mattnick
22-11-2007, 22:14
http://allegro.pl/item269803810_zeiss_planar_t_f_1_4_conv_eos_z_potw ierdzeniem.html ten ?? :)

m_o_b_y
22-11-2007, 22:41
No to jest powód do napisania ....

ODZYSKAŁEM SWÓJ SPRZĘT FOTO :-D :-D :-D :-D

i część elektroniki (jeszcze nie wiem jak duzo)

na komisariacie leży mój nietknięty 30D i szkła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a stało sie to za pomocą allegro na którym 2 dni po włanmaniu pojawił sie mój unikalnie przerobiony planar .... i tak po nitce do kłebka ...

jutro jade rozpoznawać laptopy :-)

niestety wątek bizuterii jest wciąż nieewiadomy a to także spora sumka.

normalnie mam dobry dzień

pozdro



SUPER !!!
Wspaniala wiadomość.
Jednak Alledrogo przydaje się nie tylko do zakupów, ale nawet do odzyskania skradzionego sprzętu.
Pozdrówka

ArturBonoVox
22-11-2007, 22:49
Lapac i karac!
Prawda jest taka, ze kradzieze sprzetu foto (jak i innego) beda taka dlugo procederowac jak dlugo bedzie popyt na kradziony sprzet. Ludzie, ktorzy swiadomie kupuja sprzet kradziony tworza, posrednio, ten typ kradziezy. I taka jest, w duzej mierze, prawda o procederze przestepczym.

sniper88
22-11-2007, 22:59
Co tu duzo pisac, cieszymy sie razem z Toba;)

janmar
22-11-2007, 23:18
Przykro mi Popmart.Oby tych łobuzów złapali.Pozdrawiam.

Wykrakałem,wykrakałem.Strasznie się cieszę i pozdrawiam.:D

mor_feusz
22-11-2007, 23:37
Noooooooooooooo Super. Tak trzymac

barbarianhord
23-11-2007, 00:45
Niestety bydło kradnie i będzie kradło....

Obiektyw
23-11-2007, 01:11
...niesamowite. Ale to chyba nie policja sondowala aukcje Allegro?
Przyznaj sie, ze namierzyles to sam.

gof
23-11-2007, 01:41
Właśnie, też jestem ciekawy czy to policja czy wątkotwórca wysądował Allegro.

Ode mnie tylko tyle, że miałem kontakty z policją w charakterze pokrzywdzonego i oby nigdy więcej.

W takich chwilach myślę o jakimś monitoringu mieszkania, w sumie mam kompa w pracy, postawienie w domu jednego małego webcama, puszczającego 24/dobę zdjęcia co kilka sekund na kompa w pracy to żaden koszt, miejsca też dużo nie zajmą, bo przecież po np. dobie albo dwóch mogą być automatycznie kasowane... A potencjalny zysk może być ogromny.

popmart
23-11-2007, 08:41
Dużo czasu nie minęło...a tak narzekałeś na PP...


ja? ani słowa nie powiedziałem....na PP w sumie fajni goście młodzi i kumają bazę ;)


http://allegro.pl/item269803810_zeiss_planar_t_f_1_4_conv_eos_z_potw ierdzeniem.html ten ?? :)

tak ten ....


...niesamowite. Ale to chyba nie policja sondowala aukcje Allegro?
Przyznaj sie, ze namierzyles to sam.


no a jak mieli by rozpoznać unikatowy własnoręczny montaż potwierdzenia ostrości ?


dzieki za miłe słowa i pozdrawiam

bebesky
23-11-2007, 08:50
czyli kolegę mausera trzeba dodać do ulubionych :)

jako złodzieja :)

popmart
23-11-2007, 09:08
eee naprawdę mi troszkę szkoda gościa bo akurat on jest mało winny, rzeczy naprawdę budzących podejżenia miał tylko lampę 430EX (notowaną) , mj staff jest wiekowy (miał Planara 1,4 i sonnara Jena 3,5) naprawdę mozna nabyc "w dobrej wierze" ale co fakt to fakt kupował u pasera.

kisiel77
23-11-2007, 11:45
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, i jednocześnie gratuluję z całego serce ;). Przechodziłem przez to samo jakieś kilka lat temu, ale niestety nie miałem takiego szczęścia.

miklo
26-11-2007, 01:59
No. Ekstra news!

tomek1961
26-11-2007, 08:49
Wspaniała wiadomość!!!
Gratuluje i ciesze się że odzyskałes sprzęt.Mam nadzieję że uda sie dotrzeć do tych sk....eli którzy dokonali włamania i poniosa zasłużona karę
Pozdrawiam

terminator
26-11-2007, 09:55
czyli kolegę mausera trzeba dodać do ulubionych :)

jako złodzieja :)


A na stronie "o mnie" ma wpisane: uczciwość

terminator
26-11-2007, 21:07
Śniło mi się, że mnie napadli i ukradli mi aparat. Budzę się rano spocony, patrzę - a nie ma samochodu... Odetchnąłem z ulgą...

mattnick
26-11-2007, 21:24
hehe sorry za ot ale muszę tą historię opisać...jest niewiarygodna ale prawdzwa...sytuacja podobna:
Żona spogląda przez okno i mówi: nie ma naszego samochodzu, chyba nam ukradli ! Mąż: jak nam ukradli przecież ładuję akumulator w domu, który wyjąłem wczoraj wieczorem...

Okazało się, że złodzieje ukradli akumulator z pojazdu obok aby ukraść ten co chcieli...nc

koniec ot

kogut
27-11-2007, 01:11
Czyżby to te ch** @#$@$? http://tinyurl.com/2n4use? Mam nadzieje, że posiedzą 10 lat..

illy
27-11-2007, 02:19
Śniło mi się, że mnie napadli i ukradli mi aparat. Budzę się rano spocony, patrzę - a nie ma samochodu... Odetchnąłem z ulgą...hahahhahaa
szkoda ze moje auto jest warte mniej niz oba moje obiektywy :)

popmart
27-11-2007, 08:12
Czyżby to te ch** @#$@$? http://tinyurl.com/2n4use? Mam nadzieje, że posiedzą 10 lat..

hehe w gazecie też było ale ta sława jest mi nie na rękę ;)

btw sprzęt odzyskam najprędzej za miesiąc ): ... kurde

SimOn!
27-11-2007, 11:09
chyba za długo śpię albo za późno włączam trojmiasto.pl.... bo właśnie chciałem też to podlinkować :-)

kwv
27-11-2007, 11:15
Gratuluję odzyskania sprzętu.
Właśnie się zastanawiam jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem, i po głowie chodzi mi kamerka która robi zdjęcia i wysyła je na serwer.

arturs
27-11-2007, 23:32
Właśnie się zastanawiam jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem, i po głowie chodzi mi kamerka która robi zdjęcia i wysyła je na serwer.

Hmm... a jak kamerka zabezpieczy mieszkanie PRZED włamaniem? Spadnie włamywaczom na głowę czy co?
PRZED włamaniem zabepieczają w zasadzie zabezpieczenia MECHANICZNE typu drzwi antywłamaniowe, rolety, szyby itp.. a nie kamerka..

terminator
27-11-2007, 23:36
Gratuluję odzyskania sprzętu.
Właśnie się zastanawiam jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem, i po głowie chodzi mi kamerka która robi zdjęcia i wysyła je na serwer.

a Świstak zawija to wszystko w sreberka...

popmart
28-11-2007, 08:36
szczególnie jak poniosą kompa na którym jest zapis ;)

Wats0n
28-11-2007, 09:36
szczególnie jak poniosą kompa na którym jest zapis ;)

Odpowiedź padła przed zadaniem pytania/wygłoszeniem komentarza:


Gratuluję odzyskania sprzętu.
Właśnie się zastanawiam jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem, i po głowie chodzi mi kamerka która robi zdjęcia i wysyła je na serwer.

himi
28-11-2007, 10:15
Drzwi, rolety nie pomogą. Teściowe mają to wszystko. Gnój wlazł przez okno dachowe (wysoooko), nie miało rolety, bo trudno(...) ją założyć pod kątem. Akrobata wyniósł z kolegami telewizor, trochę złotek i straty 9 tysięcy.
Wydaje mi się, że nie ma złotego środka. Teraz mają alarm połączony z ochroną. Wyje to jak s****...., ale jak kiedyś źle wpisałem kod, włączył się system, to ochrona nie dojechała. Z wyjącego domu zadzwoniłem do pana dystrybutora przekrzykując alarm (minęło z 5 minut), a on spokojnie ,,właśnie myśleliśmy, żeby kogoś tam wysłać''. Zawodowcom ,,zrobienie'' domu zajmuje około 7 minut. Dłużej to ryzyko. Zrobiliby spokojnie przed przyjazdem ,,ochrony''.

Gratuluję odzyskania sprzętu. Opisz później koleje sprawy, ciekawi mnie to.

kwv
28-11-2007, 11:54
Myślę że prawie żadne zabezpieczenia mechaniczne dla zawodowców nie będą trudnością /większą czy mniejszą/.
Natomiast prosty monitoring w jakimś stopniu pozwoliłby na odtworzenie zdarzenia i ewentualne rozpoznanie twarzy /chyba że będą w kominiarkach co nie sądzę/.
Nawet jak kompa wezmą to są tzw kamery IP które potrzebują tylko sieć internetową lub wifi.
http://www.mdh-system.pl/index.php?d=katalog&k_id=85

pzdr

pietas
29-11-2007, 10:13
niby na złodzieja nie ma bata, ale każde zabezpieczenie jest pomocne. im więcej tym lepiej. zabezpieczenia okien, drzwi sufitu, scian komina itp. do tego czujniki ruchu w całym domu/mieszkaniu i bardzo głośna syrena dyskretnie zamontowana. (ja mam tam u siebie w mieszkaniu dwie czujki+ głośne 2 dzwonki na klatce) poza tym skumanie się z sąsiadami (flaszeczka co jakiś czas:) )
programatory włączające światło o określonej porze, ważne żeby było ich kilka i różnego typu wtedy bardzo trudno określić 'cykliczność' z jaką się załącza światło ;) skoro dla zawodowca 7 minut to max to jeśli będzie musiał 15 minut się włamywać to może sobie odpuści?

Niedawno włamali się do mieszkania rodziców które stoi puste. puściutkie. drzwi były dosyć solidne. wyłamali zamki. Wyobrażacie sobie jakie musiało być zdziwko złodzieja jak zobaczył puste szafy ? :D hahaha (podobno niektórzy zżyczliwych sąsiadów plotkowali ze chata stoi pusta bo właściciel jest w UK)
jak widać na zdesperowanego złodzieja nie ma bata... będzie chciał podjebac auto to wyniesie z garażu .
co do ubezpieczeń to jestem raczej na nie bo te CH**e i tak nie oddadzą kasy twierdzac że źle był dom zamknięty, albo że nie masz papierów na sprzęt. Lepiej tą kase utopić w sejf bukier etc. (jeśli ubezpieczasz sie na 30 000 to składka roczna jest zapewne spora.)

lukep
29-11-2007, 10:41
W!

Ubezpieczenie mieszkania w Gda na kwote 130 tys pln - 480 pln rocznie (w tym ubezpieczenie OC). Coprawda nie do wartosci odtworzeniowej, lecz 40% wartosci ogolnej, ale...


Zdrowko

pietas
29-11-2007, 14:37
ubezpieczenie dla każdego? czy tylko dla tych ktorzy mają działalność? no właśnie...

Tool
29-11-2007, 16:53
Panowie,

połowa z Was ma pięknie wylistowany sprzęt w stopce. Do tego podajecie namiary na swoje strony netowe, a tam kontakt. Nie dziwcie się, że Was będą łoić różne skur...:evil:

chifre
01-12-2007, 16:05
pamiętam jak parę lat temu odzyskałem mojego 50e ze słoikiem na pchlim targu (koleszka nawet nie wyją filmu hehe) - jakież było moje szczęście. Później spotkaliśmy sie w sądzie dostał 2 lata w zawieszeniu.

Gratuluje odzyskania sprzętu.Walcz o swoje.