PDA

Zobacz pełną wersję : powershot A80, drobna niebieska ??? plamka na wyswietlaczu



coola
08-04-2004, 01:01
czesc
mam takie pytanie. Niedawno (4 dni temu) kupilem canona powershota A 80, No i dzisiaj pojawil mi sie taki problem, na ekranie LCD zauwazylem małą niebieską kropkę :?: . Wydaje mi sie ze to jest wina obiektywu bo jak przelaczam aparat na tryb ogladania wczesniej zrobionych zdjec to tej kropki nie widac?? Przetarlem delikatnie obiektyw miekka szmatka ale to nic nie pomoglo? mozna cos na to zaradzic? czego to moze byc wina?

Z gory dziekuje za pomoc


Pozdrawiam

Bartek

mroczny
08-04-2004, 08:00
LCD zauwazylem małą niebieską kropkę . Wydaje mi sie ze to jest wina obiektywu bo jak przelaczam aparat na tryb ogladania wczesniej zrobionych zdjec to tej kropki nie widac
A sprawdź to w następujący sposób. Zgraj sobie na aparat idealnie niebieską czarwoną żółtą białą i czarną fotę. poprzeglądaj to w aparacie. Jeżeli na którymś z tych planów zobaczysz nieprawidłowość to znaczy że wypaliła się część piksela odpowiedzialna za wyświetlanie danego koloru. Jeżęli byłaby to sprawa obiektywu to raczej po zrobieniu foty na przeglądzie też by się ujawniła, bo przecież soft aparatu by jej nie usunął :) Popróbuj i daj znać. Ale nie martw się, ja w moim G3 miałem padnięty pixel od początku. To norma wyznaoczne 1% matrycy spsutej, jeżeli jest ich powyżej 3 w jednym miejscu to można reklamować :roll:

coola
08-04-2004, 10:33
jest jeszcze taka sprawa ze jak podlacze aparat do telewizora to ta kropka tez jest??

Vitez
08-04-2004, 14:36
A czy na swiezo zrobionych (dzis) zdjeciach tez jest w trybie ogladania? Bo napisales tylko ze w trybie ogladania "wczesniej zrobionych zdjec" ?

Raczej jest to wypalony piksel na matrycy i jesli jest dobrze widoczny na kazdym zdjeciu jak i na telewizorze to sprzet powinien byc zareklamowany i hot pixel zamapowany.
Dlaczego moze byc niewidoczny na LCD? Bo na LCD obraz jest pokazywany pomniejszony i przez to moze znikac ten hot pixel - najlepiej oberjzec zdjecia w pelnym wymiarze na komputerze.

coola
09-04-2004, 21:14
Dzieki za rady.
udalo mi sie zwrocic sprzet do media markt i odzyskalem kase bo oczywiscie nie mieli nowki sztuki zeby wymienic.
Nikomu nie polecam zakupow w MEDIA MARKT! Zawsze jak tam cos kupuje to jest schrzanione. :evil:

nara

hazan
09-04-2004, 21:20
Dzieki za rady.
udalo mi sie zwrocic sprzet do media markt i odzyskalem kase bo oczywiscie nie mieli nowki sztuki zeby wymienic.
Nikomu nie polecam zakupow w MEDIA MARKT! Zawsze jak tam cos kupuje to jest schrzanione. :evil:

nara

Widzałem ostatnio w jakies gazecie reklamówke a80 za niecale 1500 PLN ? - ile dales w MM?

colinSTi
12-04-2004, 09:02
Widzałem ostatnio w jakies gazecie reklamówke a80 za niecale 1500 PLN ?


To bylo w MegaAvansie...