PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana aparatu- co polecacie



fosgen
10-11-2007, 23:40
Witam po dłuższej przerwie.Do tej pory używam Canon power-shot A510.Zamierzam jednak zmienić model.Z kasą jako tako, ale na pewno nie sięgnę za wysoko.
Może do czego jest mi potrzebny aparat-robie sporo zdjęć dzieciakom, często w plenerze. Poza tym wnętrza przy okazji różnych wycieczek. No i oczywiście widoczki znad morza.Może polecićie mi jakiś aparat, który nie zrujnuje mi finansów, a jednocześnie zwiększy możliwości uzyskiwania fajnych fotografii.

Tomasz1972
10-11-2007, 23:40
seria G Canona.

Mac
10-11-2007, 23:49
Jeśli chcesz zostać przy kompakcie to seria S lub G.
Jeśli chcesz więcej i wyżej oraz drożej to 400D lub 40D ale tutaj zacznie Cię ciągnąć koszt szklarni.

checiu
11-11-2007, 00:40
ogolnie wg mnie to kompakty canona seri a6xx (z obrotowym ekranikiem) i a7xx daja juz jako takie mozliwosci pobawienia sie w lepsze fotki.. masz dostep do wszystkich nastaw co w lustrzankach
seria S ma lepszy obiektyw do tego masz stopke do flasha (wiec w kosciolach mozna bardziej poszalec)
wyzej wymieniona seria g te same zalety - i mniejszy korpus niz seria S

z lustrzanek moze warto poszukac 350d w dobrej cenie z KITem na poczatek a potem zobaczysz czy Cie wciagnie czy nie :)

fosgen
11-11-2007, 10:44
checiu, np. ten?
http://www.allegro.pl/item262011430__canon_350d_18_55mm_8_0_mpix_okazja_ .html#photo
Zaraz sobie poczytam o wszystkich Waszych propozycjach. Za odzew już dziękuję. Fajnie, że mnie nie olaliście, bo moje pytanie dla większości z Was pewnie było debilne...

Mac
11-11-2007, 10:56
Rebet Xt to inaczej 350D, tyle że pod tą nazwą jest sprzedawany na rynku amerykańskim. Cena jest bardzo atrakcyjna.

fosgen
11-11-2007, 11:52
Mac, czy poza nazwą różnic nie ma? Można się w to pchać?

arturs
11-11-2007, 12:24
Mac, czy poza nazwą różnic nie ma? Można się w to pchać?

Nie ma - poza nazwą to to samo

fosgen
11-11-2007, 15:04
Możecie mi powiedzieć, jakie możliwości ma obiektyw z zestawu (Canon 18-55 EFS)? Czy na początek wystarczy po przejściu z A510? Szkoda tylko,że nie ma możliwości robienia filmików; mojej żonie będzie tego brakowało, bo często kręci jakieś z naszą córcią w roli głównej.

JaBlam
11-11-2007, 15:46
Możecie mi powiedzieć, jakie możliwości ma obiektyw z zestawu (Canon 18-55 EFS)? Czy na początek wystarczy po przejściu z A510? Szkoda tylko,że nie ma możliwości robienia filmików; mojej żonie będzie tego brakowało, bo często kręci jakieś z naszą córcią w roli głównej.


Mozliwosci na poczatek ma ok, tylko musisz troche przymknac. Dopoki nie okreslisz jakie szklo jest Ci naprawde potrzebne to KIT jest bezpiecznym i tanim wyborem. Filmow nie nakrecisz , ale za to zobaczysz ze jakosc fotografii znacznie poszla w gore (nie mowie o tresci, tylko o technicznych).

adamski
11-11-2007, 16:32
W
Zwróć proszę uwagę, ze aparat nie jest nowy.

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI :

- CANON EOS 350D (DIGITAL REBEL XT)
- OBIEKTYW CANON 18-55 MM
- KABEL DO KOMUNIKACJI Z PC (MINI USB)
Gdzie jest np. ładowarka, soft ? Dopytaj lepiej jeszcze sprzedawce.
Pozdrawiam.

fosgen
11-11-2007, 18:30
adamski, dzięki. Raczej nie było, bo na maila odpowiedź była opryskliwa.

fosgen
11-11-2007, 20:25
Tak sobie latam po necie i wypatrzyłem Olympus SP-510.
Co prawda to nie Canon, ale czy możecie mi coś powiedzieć o nim poza zdawkowym opisem? Narazie w wypadku 350D poraża mnie dość wysoka cena nowego, a szczerze mówiąc wolałbym nówkę ( chyba że używany, ale z pewnej ręki )

Kacpeeeer
11-11-2007, 20:29
jak masz więcej kasy to kupi 30d a jak nie to 400d.

januszP.
11-11-2007, 21:44
Pamiętaj o jednej ważnej sprawie. "Pchanie" sie w lustrzankę to kosztowne długotrwale przedsięwzięcie. (a szczególnie w Canonie) (nazwa kosztuje). To szkła, filtry, statyw, piloty, wężyki, ..... jak już wpadniesz to na amen! Możesz rozważyć Pentaxa na początek K100. Przewaga jest taka, że ma stabilizację
( do każdego obiektywu). ma wyraźny LCD, Łatwość w zastosowaniu tańszych
i dobrych obiektywów np. Zenitar. No i jest tańszy generalnie od canona.
I gdybym nie wpadł (od dawna niestety) w "bandę";) Canona to bym poszedł w Pentaxa. Ale muszę kochać Canona. (bez wzajemności niestety):mrgreen:
Filmów niestety też nie kręci. Mam serdecznego kolegę (zdrajcę Canona):wink: co pokochał Pentaxa i stąd wiem, ze Pentax to jest całkiem, całkiem! Ale z obowiązku lojalności "partyjnej" polecam oczywiście canona!:razz:

don
13-11-2007, 03:00
To prawda jak sie kupi pierwsza lustrzanke to pozniej wpada sie na amen. Lustro to jest studnia bez dna, ciagle nowe obiektywy, ciagle nowe filtry, a w koncu wymiana body oczywiscie na conajmniej 2x drozsze :P hehe

tom517
13-11-2007, 08:31
Kup Canona S5 : nowy, żona będzie z filmików zachwycona, nie będziesz musiał wydawać na obiektywy i inne dodatki, ewentualnie jakas lampa zewnętrzna, będziesz miał dobry i uniwersalny obiektyw i dobra jakosc zdjec.

kucza21
13-11-2007, 14:05
jak masz więcej kasy to kupi 30d a jak nie to 400d.

No a jak masz jeszcze więcej to kup sobie 5D albo 1D MKII. Kecper wiem, że chcesz pomóc, ale czytaj za zrozumieniem :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A teraz poważniej !! .. Jeżeli Twój czas poświęcasz czemuś innemu( praca, rodzina, inne hobby itp) To nie pakuj się w lustrzanke nawet 350D. Jest to naprawde spory i długotrwały wydatek!! Polecił bym Ci któregoś z fuji sxxxx, Canona z serii G raczej nie bo w tym wypadku dobrze jest potrafić i lubić obsługiwać programy graficznę. Myślę, że w Twoim wypadku najlepsze rozwiązanie byłoby któryś z "a" coś tam ( z obrotowym ekranikiem ) jak już ktoś pisał, mały zgrabny, ładnie kolorystycznie wychodzi obrotowy LCD pozwala na zrobienie łatwo filmików i zdjęć oraz dość dobry ZOOM jest w nim o ile się nie myle