PDA

Zobacz pełną wersję : 20D i slot karty CF



Miłosz
06-11-2007, 18:47
Witam!
Kolega w swoim 20D zgiął jeden z pinów w slocie karty CF - nie pytajcie mnie jak - on sam nie wie!
Dość, że udało mu się go wyprostować, ale maszyna karty już nie czyta - "Error CF".
Co w takiej sytuacji można zrobić chałupniczym sposobem? Jeżeli nic nie da się już zrobić i czeka go serwis, to gdzie i za ile ?
Czy ktoś już miał taki problem ?
Proszę, niech się odezwie ktoś, kto w ogóle spotkał się już z czymś takim.

Pozdrawiam

fotokor1
06-11-2007, 19:24
Witam przeczytaj wątek:
CompactFlash i wygięcie pinów w aparacie

janmar
07-11-2007, 04:07
Witam!
Kolega w swoim 20D zgiął jeden z pinów w slocie karty CF - nie pytajcie mnie jak - on sam nie wie!
Dość, że udało mu się go wyprostować, ale maszyna karty już nie czyta - "Error CF".
Co w takiej sytuacji można zrobić chałupniczym sposobem? Jeżeli nic nie da się już zrobić i czeka go serwis, to gdzie i za ile ?
Czy ktoś już miał taki problem ?
Proszę, niech się odezwie ktoś, kto w ogóle spotkał się już z czymś takim.

Pozdrawiam

Tak jak pisała fotokor 1 uzyj opcji "szukaj" bo trudno w kółko pisac to samo.Co do sytuacji opisanej wyzej to: Czy to jest ta sama karta CF z która doszło do uszkodzenia?Jesli tak to sprobowac innej a ta obejrzec pod lupa lub dać do zakladu fotonaprawy do sprawdzenia.Druga hipoteza to to ze mogło dojść do zwarcia miedzy pinami i uszkodzenia wewnetrznego body.Wtedy serwis.Ja podobny przypadek naprawialem skutecznie w zakładzie FOTOMAR w Bydgoszczy.Za ile, to przed zleceniem naprawy zapytac w serwisie.Taka usługa "ocena uszkodzenia i kosztow oraz czasu naprawy to na ogół około 20 pln i od tego trzeba zawsze zaczynac.Pozdrawiam:) Oczywiscie jesli sprzęt na gwarancji to serwis canona W-wa ul.Żytnia.