PDA

Zobacz pełną wersję : pierścień ostrości w EF70-200 F/4 L



jolak
06-11-2007, 14:35
Mam pytanie do posiadaczy obiektywu EF 70-200 F/4 L USM: czy pierścień regulacji ostrości ( gdy przełącznik jest w pozycji AF) powinien dać się swobodnie obracać? W Sigmie 17-70 F/2.8-4.5 pierścień ten w pozycji AF jest zablokowany. W Canonie mogę nim obracać tak samo w pozycji AF jak i MF. Czy tak ma być, czy obiektyw jest uszkodzony? Drugie pytanie przy okazji, czy Canon Polska dołącza do obiektywu instrukcję w języku polskim? Sprzedawcy w sklepie, w którym kupiłam sprzęt twierdzą, że nie, ale moim zdaniem coś kręcą.

DoMiNiQuE
06-11-2007, 14:40
tak ma byc.

Richie
06-11-2007, 14:41
Masz jak najbardziej sprawny model :). Pierścień regulacji AF obraca się bez względu na pozycję przełącznika AF/MF. Można wykonywać tzw.przeostrzanie pomocne w chwilach czujemy ze AF nie trafił tam gdzie trzeba lub gdy zgubił się w gorszych warunkach oświetleniowych.

KMV10
06-11-2007, 14:43
Mam pytanie do posiadaczy obiektywu EF 70-200 F/4 L USM: czy pierścień regulacji ostrości ( gdy przełącznik jest w pozycji AF) powinien dać się swobodnie obracać? W Sigmie 17-70 F/2.8-4.5 pierścień ten w pozycji AF jest zablokowany. W Canonie mogę nim obracać tak samo w pozycji AF jak i MF.
To że możesz ostrzyć manualnie kiedy chcesz (nawet w AF) to zaleta, za którą niektórzy posiadacze innych obiektywów daliby się pokroić ;)

Viracocha
06-11-2007, 14:46
Nazywa się to system FT-M. To jedna z zalet obiektywów wyższej klasy Canona. Żeby przeostrzyć manualnie, nie trzeba używać przełącznika AF/MF.

jolak
06-11-2007, 14:48
Wielkie dzięki! Kamień z serca...

Shadow
06-11-2007, 14:51
To że możesz ostrzyć manualnie kiedy chcesz (nawet w AF) to zaleta, za którą niektórzy posiadacze innych obiektywów daliby się pokroić ;)

Dobrze to ująłeś :)

checiu
06-11-2007, 15:16
dokladnie jest to jedna z podstawowych dla mnie zalet tego systemu FT-M - nie musisz szukac przelacznika i zawsze mozesz zmienic sobie ostrosc :) obiektyw jak najbardziej jest ok

a znajac jego mozliwosci to pokroic sie bedziesz mogl ale fotkami nim zrobionymi :) - sa jak zyleta - kazdy Ci to powie :D

wojkij
06-11-2007, 15:45
Wracajac do tematu - wg polskiego prawa MUSI byc polska instrukcja, jesli nie papierowa to przynajmniej na plycie. Bo obiektywy przewaznie sa z importu, polska instrukcje ciezko dostac.

JaBlam
06-11-2007, 20:27
Wracajac do tematu - wg polskiego prawa MUSI byc polska instrukcja, jesli nie papierowa to przynajmniej na plycie. Bo obiektywy przewaznie sa z importu, polska instrukcje ciezko dostac.


Prawnie powinna byc polska. Ale jesliby sie to egzekwowalo to 20-30% produktow musialoby pozegnac polki sklepowe niestety.

Jolu, nie koniecznie musza krecic ze nie ma instrukcji. Moj Canon Macro 100 2.8 zakupiony w Krakowie pochodzi od Importera M&J Photo-Video w Warszawie (www.mj-foto.pl) specjalnie teraz otworzylem pudlo i wyjalem ksiazeczke.Jest po japonsku, Engliszu, Francusku, Germansku, Espańsku o Chinsku. A po polsku nie ma. I płyty tez nie ma.

Swoja droga jesli instrukcja po polsu ma wygladac tak jak w pewnej grze na Play Station 2 ktora zakupiłem to bardzo dziekuje. ( tlumaczenie w stylu Przesvn postecie na derecha (prawa?) stona i ucisnij guarda (chyba o klawisz bloku ciosow chodzilo) Sorki za OT

:)

famtom
30-01-2009, 09:59
A czy ktos posiada (lub chociaz widział) taką polską instrukcję do 70-200f4? Ja mam szkiełko sprowadzone z USA, a tam nie tylko nie dają polskiej wersji instrukcji ale nawet nie wiedzą gdzie polska leży i czy czasem nie jest to ich jakiś nowy stan. ;-)