PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przeswietlic w trybie M z lampą?



misiod
05-11-2007, 17:21
Witam,

mam pytanie jak w temacie, przeczytalem tu na forum ze na wysokich ISO dobrze jest troche przeswietlic zdjecie i chcialbym sprobowac bo sam mam problemy ze zdjeciami z ciemnych pomieszczen z lampa.

normalnie robie wtedy na M czas ok 1/30 i akekwatna przyslona do GO.
no i teraz pytanie jak kazac aparatowi przeswietlic to zdjecie +1/3? bo przeciez reszte swiatla daje z lampy a jak naciskam przycisk korekcji to w trybie M uruchamia sie regulacja przeslony (albo czasu, nie bic jesli pomylilem :) )

czy moze przeswietlenie na lampie +1/3 da to samo?

pozdrawiam,
Michal

bartoszsowa
05-11-2007, 17:39
Zwiększ moc palnika lampy :) btw. jaka lampę masz zewnętrzną czy z wbudowanej kombinujesz?

werek
06-11-2007, 09:35
w sumie radze przeczytac info jak w trybie M pracuje lampa (gdzie bedzie doświetlała), a w skrocie:

w M lampa doświetli ci do idealnej wartosci punkty na ktorych złapałeś ostrość. jeżeli chcesz doświetlić tło (podejrzewam że po to chcesz prześwietlać) to możesz użyć innych trybów. np Av i Tv maja priorytet na doświetlanie tła (co automatycznie przepala pierwszy plan jeżeli tło jest za daleko a lampa skierowana na wprost)

sposoby sa dwa:
- lampa wbudowana i lampa zewnetrzna skierowana na wprost (z body aparatu): w menu masz flash exposure compensation i tam nastawiasz na odpowiednia korekcje (licz sie z przepaleniami nie do odratowania)

-lampa zewnetrzna nie skierowana na wprost lub zestaw lamp doświeltajacych: rob dalej na manualu'u tylko zmien kierunek swiatla z tych lamp i wykorzystaj jakies blendy badz otoczenie do odbicia swiatla. ew. zawsze mozesz dac flash expsosure compensation (ja akurat tego nie lubie)

mam nadzieje ze to pomoglo

jakby co pozostajee lektura poniższego tematu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=2421