PDA

Zobacz pełną wersję : [m_wielebny] Galeria



m_wielebny
01-11-2007, 13:08
Proszę o opinie, rady, komentarze galerii fotograficznej:

http://www.ksiazkiewicz.pl


Mateusz Książkiewicz
AG/AP
www.ksiazkiewicz.pl (http://www.ksiazkiewicz.pl)

Adam Kasprzak
01-11-2007, 13:25
jak to powiedzieć... strona troche oczojeb**. Jak czytałem "o mnie" i później pokazało mi się*zdjęcie twojej kobitki, to zastanawiałem się czemu zdjęcie jest w białe paski :P

A zdjęcia, no cóż :) niektóre fajne, niektóre kompletnie do d... zamieść tu kilka najlepszych to pogadamy :)
Bo jak oglądam zdjęcia i trafiam na coś takiego:
http://www.ksiazkiewicz.pl/p/pp/120.jpg
to szczerze mówiąc, dalej mi się*nie chce oglądać :)

Po prostu nie warto iść na masówkę - lepiej pokazać jedno zdjęcie zapierające dech w piersiach niż 10 średnich.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
aha, oszczędzaj lampę :)

maxbmx
01-11-2007, 19:02
faktycznie duzo kiepskich fotek :-( np te żniwa..

mungo
01-11-2007, 22:36
Te zdjęcia wyglądają jak z Nikona:D

m_wielebny
02-11-2007, 18:48
No z Nikona....:D

Marcin21
02-11-2007, 19:11
czlowieku za duzo tego, wybierz nam wypasy to poogladamy na spokojnie:)
P.S z canona napewno bylyby lepsze nieprawde mowie chlopaki?

mungo
02-11-2007, 19:54
Ej chłopie! Jesteś w moim wieku a masz takie sukcesy:D I to Nikonem - jak ty to robisz?:D[odpowiedż może być na priv;)]

kucza21
04-11-2007, 01:54
Ej chłopie! Jesteś w moim wieku a masz takie sukcesy:D I to Nikonem - jak ty to robisz?:D[odpowiedż może być na priv;)]
Na wsiach jest inaczej ... Oczywiście kolegę nie mam zamiaru w żadnym wypadku urazić, ale na wsi praktycznie nie robi się zdjęć taki sprzęt jak nikon to jest wystrzał ( czarna magia ). Chłopak dobrze się uczy więc ma wsparcie w szkole, pokazuje uroki wsi o których zapewne 99% z nas nigdy nie słyszała a poprzez to ma wsparcie w ludziach jak i u Sołtysa... Takie mam odczucia. Tym bardziej, że często bywam w tamtych rejonach i widzę jak ludzie reagują i to doceniają. Myślę, że w takim miejscu jak tamte rejony. Wystawienie swoich fotografii i wsparcie innych jest większe....

P.S. Kojarzysz Nową Wieś :D za Krzyżówką??

m_wielebny
05-11-2007, 17:24
Tu nie chodzi o wsparcie lokalne. A moje sukcesy nie są tylko lokalne, słowa że na wsi jest inaczej. Inaczej bo trudniej, trudniej o ciekawe znajomości, kontakty. W moim przypadku uważam że jest inaczej, i to nie ważne czym fotografuje. Do Gazety Krakowskiej fotografowałem Zenitem. Nawet początek w Agencji Gazeta był z Zenitem. Potem przesiadłem się na sprzęt firmowy, a dopiero nie dawno kupiłem coś swojego.
A co do poparcia osób z mojej rodzinnej wsi to jest całkiem odwrotnie. Ponad 75% osób które mogłyby pomóc, choćby i w wydaniu albumu o Szalowej, najchętniej zniszczyłoby mnie za to że jestem ponad poprzeczką. W 2001 roku kiedy powiedziałem że chcę być fotoreporterem usłyszałem: "Chłopczyku jakie Ty masz marzenia?" A już 2005 roku zostałem zatrudniony na umowy zlecenia w Agencji Gazeta (w 2006-2007 na stałe). Owszem gdyby nie pewne osoby (Janusz Sepioł, Jacek Majchrowski, Witold Kochan, Józef Kozioł, Adam Michnik) nikt nie zobaczyłby fotografii "chłopaka ze wsi". Stało się inaczej, moje fotografie krakowskich wydarzeń spodobały się w właśnie tym osobom i zostałem polecony. Dzięki temu wszystkiemu organizacja wystaw nie jest dla mnie trudna.

W życiu można wszystko zrealizować. Wystarczy chcieć, starać się, i dążyć do celu.

P.s. Tak kojarzę, jestem częstym wysłannikiem w kierunku Krynicy.

mungo
05-11-2007, 20:55
Tylko jak się do Agencji Gazeta przebiłes? Kiedy ja im jakies swoje fotki wysłałem, to oni odpisali, że mogą korzystać tylko ze zdjęć fotografów agencyjnych. Tam jest naprawdę ciężko.

Adam Kasprzak
05-11-2007, 21:04
Fotoreporterka to trudna i brutalna działka fotografii - zabić, żeby zrobić zdjęcie i po 5 min. odjechać, brrr :D
Ja osobiście wolę*co innego, ale gratulacje za etat.

m_wielebny
05-11-2007, 21:32
Taka jest Agencja Gazeta :) niestety, mają dziwne zasady rekrutacji pracowników. Odezwij się na GG 7022524

m_wielebny
07-11-2007, 18:15
Nowe zdjęcia w Galerii (szału nie ma :wink: ) ale to pierwsze próby i czas pleneru ograniczony.

SimOn!
08-11-2007, 14:57
m_wielebny a możesz pochwalić się jakąś fotą którą wydrukowała Gazeta? A druga sprawa, zastanawia mnie jak AG zatrudniła Cię na etat jako małoletniego...?

Co do ostatnich fotek, to zdecydowanie bez rewelacji. Kadry dość przypadkowe, przepalenia, nieciekawy balans bieli, brak gry świateł i cieni, dość to wszystko płaskie wyszło.

m_wielebny
08-11-2007, 17:03
Zdjęcie które wydrukowała to pierwsza strona dodatku Krakowskiego przedstawiające J.Majchrowski, J. Rokita, J.Sepioł (wielkie PO Krakowa) - listopad 2006 rok. A zatrudnienie na etat małoletniego w Polskim prawie jest dopuszczalne, jednakże wymiar godzin jest dużo mniejszy (fikcja) oraz nie może to powodować uszczerbku w nauce (czy jakoś tak)

mungo
08-11-2007, 18:41
U m_wielebnego zauważyłem jedno, co jest ważne w pracy reportera, a na forum nie widać. Na stronę wrzuca foty z każdego wydarzenia. Nie ważne czy są dobre, czy złe. I sądzę, że ta upartość doprowadzila go do tej pozycji;)

m_wielebny
26-11-2007, 00:14
Nowe zdjęcia:

II sesja kursu ceremoniarzy:
www.ksiazkiewicz.pl/ceremon.html

kucza21
26-11-2007, 00:49
O boże.... Sorry ... Ale ja czegoś tutaj nie rozumię . Nic z tego mi się nie podoba i jako cały reportaż też nic specjalnego a napisałbym badziew...

Tirti
26-11-2007, 01:30
Muszę przyznać racje przedmówcy, to wszystko nie wygląda ciekawie. Wiem jedno nie brakuje ci zapału a więc wszystko przed tobą, życzę ci powodzenia.