PDA

Zobacz pełną wersję : Subiektywny test współpracy 40D z Apple



DominoAqq
31-10-2007, 01:32
poprełniłem krótki, subiektywny test współpracy 40D z Apple.

Zainteresowanych zapraszam na:

http://www.macabra.pl/?page_id=316

scooter
31-10-2007, 10:43
Sorki ale jak dla mnie to taka jakaś prawie marketingowa papka ....
Najlepszy do sprzętu jest soft firmowany przez producenta, normalnie marketing apple zrobił ci wodę z mózgu

DoMiNiQuE
31-10-2007, 10:56
Sorki ale jak dla mnie to taka jakaś prawie marketingowa papka ....
A jak dla mnie to garsc przydatnych informacji, z ktorych wynika, ze 40D jest jeszcze slabo obslugiwany.


Najlepszy do sprzętu jest soft firmowany przez producenta, normalnie marketing apple zrobił ci wodę z mózgu
Chyba sobie zartujesz? Albo nie pracowales na innym sofcie, albo marketing canona zrobic Ci wode z mozgu ;)

mor_feusz
31-10-2007, 10:58
poprełniłem krótki, subiektywny test współpracy 40D z Apple.

Zainteresowanych zapraszam na:

http://www.macabra.pl/?page_id=316

A update do ACR? I po problemie z PhotoShop'em.
Poza tym powiem tak

Na Windowsie dziala tak samo (czy w to uwierzyrzysz czy nie).

bebesky
31-10-2007, 11:30
DominoAqq gdybyś przeczytał instrukcję obsługi to nie byłoby dziwne że
"wszystko pięknie chodzi i działa."

"Do tej pory byłem przyzwyczajony do tego, że wszystko było zaszyte w systemie Appla i nic nie potrzeba było doinstalowywać." - to chyba jakaś bajka znaczy że niepodłączony do internetu apple rozpozna sam z siebie każde urządzenie i każdy format zapisu nawet ten który sam sobie utworzę????

zby
31-10-2007, 15:03
Cieszymy sie ze przelamales niechec do plyt dodawanych z kamerami. Twoje poprzednie lustro bylo zapewne tak samo oprogramowane:)

DominoAqq
31-10-2007, 16:48
Tekst powstal z mojej nieprzymuszonej woli. Napisalem go, bo mialem problemy, a skoro je rozwiazalem to chcialem sie tym podzielic z innymi. Makowek uzywam prywatnie od 6 lat, przesiadlem sie na nie z pelna swiadomoscia m.in. wlasnie dlatego, ze wszystko gra i dziala. przesiadlem sie bo mialem juz dosc niekompatybilnosci na windowsie. niestety nadal do celow sluzbowych uzywam windowsa i bardzo tego zaluje.

nie chce wszczynac wojny systemowej, ale na prawde, na swoim przykladzie moge to stwierdzic, "najlepszy do sprzętu jest soft firmowany przez producenta". I w imie tej zasady dzialalem tak na maku - soft napisany przez Apple nigdy nie sprawial mi zadnego problemu, w przeciwienstwie do softu innych producentow, a tym bardziej na windowsie. Dlatego tez staram sie jak najmniej instalowac "dodatkow" i dzieki temu nie mam problemow ze swoim kompem i systemem od dobrych paru lat. Tym razem, jednak, okazalo sie ze soft Canona, jest lepszy do moich zastosowan.

W kwestii updatu ACRu - faktycznie nie zrobilem updatu. dzieki za uwage. Ze dziala na windowsie podobnie, nie smiem zaprzeczac, w koncu Canonowi zalezalo, na pewno, na tym aby wszystko, wszedzie dzialalo tak samo. ja jednak pracuje na maku i opisywalem swoje odczucia.

w kwestii instrukcji obslugi - czytalem, ale z natury jestem nieufny dopoki sie nie wypytam, a potem nie przetestuje.

i ostatnia kwestia "to chyba jakaś bajka znaczy że niepodłączony do internetu apple rozpozna sam z siebie każde urządzenie i każdy format zapisu nawet ten który sam sobie utworzę????"
Oczywiscie ze nie rozpozna formatu, ktory sobie sam utworzysz. natomiast w kwestii podlaczania, wszystko zalezy od tego co chcesz podlaczyc do kompa. wszystkie rzeczy, ktore ja podlaczalem - rozne aparaty, 2 drukarki, dyski zewnetrzne, pamieci, telefony (chyba z 8 roznych), zawsze dzialaly bez dodatkoweg instalowania oprogramowania. zazwyczaj, jak przypuszczam, bylo to zwiazane z przeprowadzonymi updatami systemu, ktory wprowadzal obsluge nowych urzadzen, nie przatajac glowy uzytkownikowi.

Na koniec jeszcze raz pragne zaznaczyc, ze moj opis jest subiektywny i dotyczy opisu rozwiazania moich problemow.

Pozdrawiam,

D.

scooter
01-11-2007, 21:21
Chyba sobie zartujesz? Albo nie pracowales na innym sofcie, albo marketing canona zrobic Ci wode z mozgu ;)

o co chodzi ???????

bebesky
02-11-2007, 09:15
"najlepszy do sprzętu jest soft firmowany przez producenta".

softem firmowanym przez canona jest oprogramowanie canona więc o co ci chodzi. soft maca czy windowsa nie jest softem firmowanym przez producenta - czyli canona.

a całość tekstu można podsumować - ot odkrył amerykę

i fraszka

Odkrywca Kolumb, jak wiemy, odkrył Amerykę, Historia wspomina go czule. Jam odkrył więcej, odkrywszy Ludwikę, Bo naraz obydwie półkule

VanMurder
02-11-2007, 11:16
poprełniłem krótki, subiektywny test współpracy 40D z Apple.

Zainteresowanych zapraszam na:

http://www.macabra.pl/?page_id=316

ale żeś się spisał ...
niestety jesteś niedoinformowany, potrzebujesz jedynie upgrade CameraRaw do ver4.2 lub LightRoom 1.2

http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html

wtedy wszystko będzie hulać bez problemu:) i po co było się tyle spisać ;)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://adammphoto.com/cb/upgrade.jpg)

DominoAqq
03-11-2007, 19:47
dzieki za doinformowanie. zciagnalem plug-in do PS, ale niestety, albo cos robie nie tak, albo ten plug-in dziala tylko z CS3.

Anyway, dzieki za informacje. Pozdrawiam.

VanMurder
03-11-2007, 20:12
tak masz racje nie działa z CS2:


Adobe? Photoshop? Camera Raw 4.2 - Czytaj mnie
Instalacja
Nowa wersja wtyczki Camera Raw zastępuje oryginalną wtyczkę Camera Raw instalowaną wraz z programem Photoshop CS3, Photoshop Elements 4.0 (tylko Mac), Photoshop Elements 5.0 oraz Premiere Elements 3.0.
Wtyczka Camera Raw 4.2 nie jest zgodna w wersjami programu Photoshop wcześniejszymi niż Photoshop CS3 lub wersjami programu Photoshop Elements wcześniejszymi niż Photoshop Elements 5.0 dla systemu Windows i Photoshop Elements 4.01 dla systemu Mac.
Najnowszą wersją wtyczki Camera Raw dostępną dla nabywców Photoshop Elements 3.0 jest Camera Raw 3.6. Najnowszą wersją wtyczki Camera Raw dostępną dla nabywców Photoshop Elements 4.0 (Windows) jest Camera Raw 3.7.

sprobuj zatem z upgrade do wersji wersją Camera Raw
3.6 lub 3.7
powinno działać, na stronie Adobe znajdziesz instrukcje jak to zrobić ręcznie (nawet po polsku)
"wtyczkę" wrzuć do
Library/Application Support/Adobe/Plug-Ins/CS2/File Formats

powinno działac, jak nie to tylko Upgrade do CS3, Ci pozostaje lub używanie, EOS Utility
pozdrawiam