PDA

Zobacz pełną wersję : Słabe baterie - problem z A 570 IS



Levitoux
28-10-2007, 14:58
Cześć
Tak sie zastanawiam - aparat mam od dwu miesięcy, więc krótko. Mój Canon potrzebuje dwu baterii typu paluszek. Jakiekolwiek baterie bym nie włożył (alkaliczne oczywiście) - pokazuje od razu, że baterie są słabe... A używam duracella najczęściej... Nie wiem, może te się akurat nie nadają? Myślę, żeby przerzucić się na akumutarki, bo nie zarobię na baterie - starczają na krótki okres czasu.... Ktoś miał podobny problem?

mattnick
28-10-2007, 14:59
Nie, ale aku to najlepszy pomysł na jaki możesz wpaść :)

AbrahaM
28-10-2007, 16:15
Cześć
Tak sie zastanawiam - aparat mam od dwu miesięcy, więc krótko. Mój Canon potrzebuje dwu baterii typu paluszek. Jakiekolwiek baterie bym nie włożył (alkaliczne oczywiście) - pokazuje od razu, że baterie są słabe... A używam duracella najczęściej... Nie wiem, może te się akurat nie nadają? Myślę, żeby przerzucić się na akumutarki, bo nie zarobię na baterie - starczają na krótki okres czasu.... Ktoś miał podobny problem?

Po pierwsze:
baterie Duracella uważam (najdelikatniej określając) jako ostro przereklamowane. Rzekł bym (na podstawie swoich doświadczeń z bateriami foto (2CR5 oraz innymi) że są one .. poniżej średniej rynkowej jeśli chodzi o produkty z porównywalnej kategorii.

Po drugie:
skąd ten barbarzyński pomysł używania baterii zamiast akumulatorów? dobra ładowarka (niestety to jest wydatek [jednorazowy na szczęście] najmniej 90 zł), do tego dobre aku albo.. tanie aku (dobre i tanie bywają, ale to są wyjątki od reguły) i masz na lata święty spokój.

Niezmiennie forum (zaś ja się do tego przyłączam) poleca BC 700 i BC 900 firmy Technoline (choć pojawiła się ładowarka teoretycznie lepsza od BC 900, ale na razie jest nieprzetestowana i .. zauważalnie droższa także), plus jakieś markowe aku (nie nieznanych firm z nie wiadomo skąd), z wyraźnym wyłączeniem ogniw o pojemności 2500 mAh, jak potencjalnie niepewnych*.

* nie wdając się w zbędne szczegóły dlaczego.

ewg
29-10-2007, 14:58
Wyłącz lampę błyskową. Na ustawieniu automatycznym (zielonym) jest domyślnie włączona, dlatego też lepiej unikać trybów auto, zwłaszcza przy takiej obfitości różnych trybów ręcznych.
Wyłącz stabilizację (IS) podczas kadrowania - ustaw na stabilizację tylko przy zdjęciu.
Włącz tryb oszczędzania energii.
Nie chowaj obiektywu przy każdym włączeniu playbacku - ustaw czekanie na 1 min.
Spróbuj czasem kadrować wizjerem optycznym - wcześniej porównaj z LCD gdzie i ile ucina z marginesów.
Wyłącz dźwięki i ekran powitalny.
Zaprogramuj przycisk DirctPrint na funkcję, której najczęściej szukasz w ustawieniach, np. WB.
Ogrzewaj ogniwa/apart przed użyciem, np. w kieszeni.
Zdecydowanie - używaj akumulatorów (2+2 rezerwy).

Levitoux
01-11-2007, 14:49
Dzięki za rady - ładowarek technoline nie było w dwu sklepach, po namowie sprzedawcy kupiłem ładowarkę Sony - mam nadzieję, że nie będę narzekał. Do reszty rad ewg się zastosowałem, dzięki!

AbrahaM
01-11-2007, 17:59
Dzięki za rady - ładowarek technoline nie było w dwu sklepach, po namowie sprzedawcy kupiłem ładowarkę Sony - mam nadzieję, że nie będę narzekał. Do reszty rad ewg się zastosowałem, dzięki!

Po pierwsze nie dziwie się - w mało którym sklepie one są dostępne. Po drugie: rzuć opisem ładowarki Sony, to będzie można próbować wysnuć na tej podstawie jakieś wnioski, ale.. przesadnym optymistycznie nastawiony nie jestem do niej.

mcdenko
09-11-2007, 19:43
Zeby nei zakladac nowego watku. Kupilem dla Taty A720IS i ten sam problem. Baterie alkaliczne po wlozeniu umozliwiaja zrobienie 2-3 zdjec w zaleznosci od firmy. Na Philipsach po 1 zdjeciu aparat sie wylacza. Przy naladowanych akumulatorach na full (Energizery) wskaznik aterii sygnalizuje slabe baterie! Ladowarke mam dobrej jakosci i z akumulatorami w innych urzadzeniach nie ma problemu. Czy ktos tez tak ma? Czy reklamowac Powershota?

don
10-11-2007, 01:11
troche dziwne, ale probowales na wielu typach aku czy tylko jedna pare wlozyles Energizera ? sprobuj moze na jeszcze jakichs i dopiero reklamuj, bo rzeczywiscie dziwne, czyzby nowy procek Digic III byl taki glodny energii ?

AbrahaM
10-11-2007, 02:09
Zeby nei zakladac nowego watku. Kupilem dla Taty A720IS i ten sam problem. Baterie alkaliczne po wlozeniu umozliwiaja zrobienie 2-3 zdjec w zaleznosci od firmy. Na Philipsach po 1 zdjeciu aparat sie wylacza. Przy naladowanych akumulatorach na full (Energizery) wskaznik aterii sygnalizuje slabe baterie! Ladowarke mam dobrej jakosci i z akumulatorami w innych urzadzeniach nie ma problemu. Czy ktos tez tak ma? Czy reklamowac Powershota?

Zanim zaczniesz procedure reklamacji (radziłbym skorzystać z "niezgodności z umową" a nie z gwarancji, ale to dygresja) sugeruje sprawdzić aparat na NOWYCH akumulatorach, których jakości/parametrów jesteś względnie pewien. Dobrze by było, by nie były to energizery 2500 ani Sony czy Sanyo 2500 ;) Generalnie jakieś markowe, nie egzotycznych firm, albo "mniejsze" niż 2500, albo "większe", ale nie 2500. O tym już parę razy było na forum, i po raz kolejny nie chce mi się pisać na ten temat.

Powód rady dot. testu na nowych aku jest prosty: znane są przypadki, gdzie aku które było całkowicie "wystarczające" dla starej cyfrówki czyjejś, ale dla nowego nabytku już nie. Nowe akumulatory rozwiązywały sprawę.

Jaką masz ładowarkę?

Osobna sprawa, że nie dziwi mnie zła praca na bateriach. Każda cyfrówka klasy "kompakt", na paluszki, z jaką miałem do czynienia chodziła na nich nieciekawie, możliwe było zrobienie góra parudziesięciu zdjęć, na tyle, by móc stwierdzić czy aparat działa czy też nie. Fakt faktem z AŻ TAK daleko posuniętymi problemami nie spotkałem się. Nie mogę wykluczyć defektu aparatu, ale.. najpierw sprawdź go na PEWNYCH/NOWYCH akumulatorach.

Malyro
24-03-2008, 18:46
Cześć
Tak sie zastanawiam - aparat mam od dwu miesięcy, więc krótko. Mój Canon potrzebuje dwu baterii typu paluszek. Jakiekolwiek baterie bym nie włożył (alkaliczne oczywiście) - pokazuje od razu, że baterie są słabe... A używam duracella najczęściej... Nie wiem, może te się akurat nie nadają? Myślę, żeby przerzucić się na akumutarki, bo nie zarobię na baterie - starczają na krótki okres czasu.... Ktoś miał podobny problem?

Witam !
Od "gwiazdki"jestem posiadaczem tegoż modelu aparatu i oczywiście objawy identyczne.Na bateriach dołączonych i tych kupionych póżniej Duracell efekt taki że po kilkunastu zdjęciach miganie znaczka baterii.Też myślałem że aparat uszkodzony ale teraz wiem że jest to problem BATERII.Kupiłem na wyprzedaży w hipermarkecie baterie AA Energizer Lithium L91 FR6 2zł szt.
i problemy się skończyły.Kilkadziesiąt zdjęć i spoko nic nie sygnalizuje-no chyba że wskaznik stanu baterii uległ awarii i przestał swiecić:-D
P.S
Równolegle z owymi bateriami kupiłem na allegro akumlatorki Sanyo -Evelopp ale nie zostałem jeszcze "zmuszony" do założenia ich.
pzdr.

Quest23
18-05-2009, 11:19
Mam taki sam problem z A720IS. Czasem baterie pozwalają na zrobienie kilku kadrowań (bez fotek) i aparat się wyłącza. Właśnie przetestowałem kilka rodzajów baterii i raz nawet canon się wyłączył bez "pokazania" słabych baterii. Szczerze mówiąc nie pamiętam, żeby wcześniej były takie problemy. Dopiero dziś. Sprawdzałem miernikiem - baterie o napięciu 1,6V i to samo. Nie wiem co jest grane. :(