PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie bliźniaczek



kucza21
28-10-2007, 00:37
Macie jakieś pomysły na dostosowanie ubioru w zdjęciach portretowych na zewnątrz dla bliźniaczek .. Nie wiem co mam dziewczynom doradzić, chcę podejść do tematu dość profesjonalnie a przed zdjęciami to ja będe z nimi rozmawiał. W sumie nie mam za bardzo jakichś idei tym bardziej mnie to stresuję, że są to dziewczyny mówiące po angielsku a korzenie mają latynoskie. Więc zależy mi na tym, żeby nie zaprzepaścić okazji, bo może być ciekawy materiał do mojego portfolio i do dalszej współpracy ... Więc generalnie chciałbym mniej więcej jaki im ubiór doradzić - Czy może ten sam z jakąś wstawką inną czy inne pomysły. Jestem blady z tego tematu bo nigdy nie robiłem osobom obcym zdjęć..

FERRER
28-10-2007, 00:48
Macie jakieś pomysły na dostosowanie ubioru w zdjęciach portretowych na zewnątrz dla bliźniaczek .. Nie wiem co mam dziewczyną doradzić, chcę podejść do tematu dość profesjonalnie a przed zdjęciami to ja będe z nimi rozmawiał. W sumie nie mam za bardzo jakichś idei tym bardziej mnie to stresuję, że są to dziewczyny mówiące po angielsku a korzenie mają latynoskie. Więc zależy mi na tym, żeby nie przepaścić okazji, bo może być ciekawy materiał do mojego portfolio i do dalszej współpracy ... Więc generalnie chciałbym mniej więcej jaki im ubiór doradzić - Czy może ten sam z jakąś wstawką inną czy inne pomysły. Jestem blady z tego tematu bo nigdy nie robiłem osobą obcym zdjęć..
Proponuje by się przebierały w czsie sesji, jeśli to możliwe
Pozdrawiam i powodzenia życze

dickory dare
28-10-2007, 01:56
tak samo albo w kontrze

illy
28-10-2007, 12:06
no przeciez pomyslow milion
od takich samych - patrz klonowanie
do kontrastowych ubran, mozna tez dac kolory takie coby np. zrobily flage kraju pochodzenia (jedna biale druga czerwone) itd itp

mattnick
28-10-2007, 12:10
a po co mają się ubierać ?? :)

kucza21
28-10-2007, 13:04
a po co mają się ubierać ?? :)
Bo zima się zbliża a jak pisałem zdjęcia będą robione na zewnątrz;).... Ja wiem, że sposobów jest mnóstwo, ale jak pisałem dla mnie to jest taka nowość. Więc liczę na jakąś waszą radę...

iktorn92
28-10-2007, 13:17
Zajrzyj do ich szafy to może coś ciekawego znajdziesz... tak jak illy radzi w flage może niech sie ubiorą...

korona-pl
28-10-2007, 13:22
ja bym spróbował zrobić 2 sesje:
1. Pokazać jakie są do siebie podobne (tak samo ubrane, zachowujące się w ten sam sposób)
2. Pokazać jakie są różne (inne ubrania, fryzury, jedna wesoła druga smutna, itd.)

jinks
28-10-2007, 13:45
mattnic --> teach me ! :D a tak serio to zrobiłbym zdjęcia z różnym podejściem: 1)klony, 2)totalnie 2 różne osoby np, jedna spokojna, ubrana"grzecznie", nad książką w czasie gdy druga to "człowiek wulkan", który ciągle przeszkadza

mattnick
28-10-2007, 13:52
Tak serio to właśnie wpadl mi do głowy pomysł z szybą, która byłaby "lustrem" jedna z jednej druga z drugiej...albo to głupi pomysł :)

kucza21
28-10-2007, 14:16
ja bym spróbował zrobić 2 sesje:
1. Pokazać jakie są do siebie podobne (tak samo ubrane, zachowujące się w ten sam sposób)
2. Pokazać jakie są różne (inne ubrania, fryzury, jedna wesoła druga smutna, itd.)

Właśnie mam zamiar pójść mniej więcej w ten kierunek z uwagi na to, że nasza współpraca może być dłuższa, myślę, że będe w stanie przedstawić to tak...
A teraz takie dodatkowe pytanie... Czy to normalne, że nie chcę brać za to pieniędzy ?? Bo chodzi mi generalnie o trening, zdjęcia do mojego portfolio ( w tym przypadku to ja powinienem płacić) tym bardziej, że okazja jest dość egzotyczna dla mnie jak na początek ...
Później jezeli będzie możliwość i będzie bardziej na luzie dla mnie postaram się innych wariantów. Narazie niestety będe musiał wykazać się jak najlepiej obiektywem kitowskim i dobrą obróbką

Vitez
28-10-2007, 18:48
A teraz takie dodatkowe pytanie... Czy to normalne, że nie chcę brać za to pieniędzy ?? Bo chodzi mi generalnie o trening, zdjęcia do mojego portfolio ( w tym przypadku to ja powinienem płacić) tym bardziej, że okazja jest dość egzotyczna dla mnie jak na początek ...

Jeśli to twój "początek" to normalne... a nawet ciesz się że modelki nie chcą pieniędzy za pozowanie :) .

illy
28-10-2007, 20:39
Tak serio to właśnie wpadl mi do głowy pomysł z szybą, która byłaby "lustrem" jedna z jednej druga z drugiej...albo to głupi pomysł
uzyj "lustra" i zrob 4 osoby

A teraz takie dodatkowe pytanie... Czy to normalne, że nie chcę brać za to pieniędzy ?? Bo chodzi mi generalnie o trening, zdjęcia do mojego portfolio ( w tym przypadku to ja powinienem płacić) tym bardziej, że okazja jest dość egzotyczna dla mnie jak na początek ...
Później jezeli będzie możliwość i będzie bardziej na luzie dla mnie postaram się innych wariantów. Narazie niestety będe musiał wykazać się jak najlepiej obiektywem kitowskim i dobrą obróbkąCIesz sie ze to nie ty musisz placic modelka. Ty masz cos do folio (ich wizerunek) one swoje fotki. Imo dobry uklad, juz nie mowiac ze masz na kim trenowac. Ja mieszkam chyba w jakims oniesmielonym miejscu. Wszyscy sie pesza.