PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibracja... tylko czego?



Pikczer
28-10-2007, 00:20
Witam,
mam troszke dziwne, jednak intrygujace mnie pytanie. Kolega kupil obiektyw - canon 85 f/1.8 i ma dziwny problem. W warunkach domowych (tj. oswietlenie zarowkowe, ale bardzo silne dajace dobre czasy) ewidentnie dostaje FF. I nie byloby nic w tym dziwnego, gdyby ten sam obiektyw z tym samym body w warunach swiatla dziennego nie stwarzal ZADNYCH problemow. Testowalem i bawilem sie nim na wiele sposobow i wychodzi mi to samo
Reszta szkiel z tym body nie wykazuje takiej tendencji, stad moje pytanie - czy powinien kalibrowac szklo, czy raczej problem tkwi po stronie body?
Mnie to wyglada na nieradzace sobie z gorszym oswietleniem body. Jednak jak ruszy puszke, to reszta szkiel moze mu "poleciec".

Z gory dzieki za rady.

zby
28-10-2007, 00:28
silne oswietlenie zarowkowe dajace dobre czasy, a ktorym puszka sobie nie radzi dajac ewidentny FF. xD

Pikczer
28-10-2007, 00:34
No i? Bo nie rozumiem.

ripek
28-10-2007, 00:37
FF jest powtarzalny czy po prostu sobie nie trafia ... ?

Pikczer
28-10-2007, 00:41
80% nie trafia (w zarowkowym oswietleniu)

ripek
28-10-2007, 00:47
Bez fotki się chyba nie obędzie .. co to za puszka jest? Ostrzysz na mało kontrastowy punkt?

Pikczer
28-10-2007, 16:19
Ok - walczylem jeszcze dzis z kumplem w dzien i... niestety - szklo nie radzi sobie ani w domowym oswietleniu ani na dworze w bialy dzien. Tzn. radzi sobie swietnie, bo ostrzy na zylete - tylko pare cm przed obiektem :? Reszta szkiel jest w porzadku.
Boi sie biedak wyslac szkla, bo mu troche kiedys opowiadalem jak to na Zytniej - chyba, ze sie poprawili :lol:

A tak swoja droga, to dziwi mnie fakt, ze nikt nie ma softu do takiej kalibracji w domu. Kurcze - komory se mozna rozsimlokowac a z pucha i szklem latac do jedynego serwisu w Polsce. A moze ktos ma taki soft? :roll: :rolleyes: :mrgreen:

ripek
28-10-2007, 16:26
Ale co za problem masz :) Z warszawy jesteś. Umów się na jakiś dzień i przynieś sprzęt na Żytnią. Skoro źle jeden ostrzy to niech dokalibrują obiektyw DO body.

Pikczer
28-10-2007, 18:33
Ale co za problem masz :) Z warszawy jesteś. Umów się na jakiś dzień i przynieś sprzęt na Żytnią. Skoro źle jeden ostrzy to niech dokalibrują obiektyw DO body.
Nie ja mam tylko kumpel. Boi sie zostawic swoje cacko u nich. Pytal sie czy jest mozliwosc zeby skalibrowali mu na miejscu ale ja nie wiem, bo jeszcze (na szczescie) nie musialem tego robic a wczoraj i dzisiaj nie dzwonil bo weekend. Zobaczymy jutro co zadecyduje.
Ale dzieki.