PDA

Zobacz pełną wersję : no i co dalej??



Venio
10-04-2005, 19:44
Witam... jadąc dzisiaj autobusem zastanawiałem sie nad tym w jakim kierunku pójdzie fotografia cyfrowa... chodzi mi głownie o lustrzanki. Bo wsumie co można wiecej dodac do takiego 350D ? Można mu dodać funkcje ktore ma już 20D... modelowi 20D mozna dać funkcje wyższego modelu itp. itd. Ale coś takiego nie ma sensu bo byśmy zaniedługo za cene 350D mieli aparat o funkcjach lustrzanki za kilkadziesiat tyś złotytch... To jest nieopłacalne dla poducentow. Hmm zastanawiałem sie tez nad zwiększaniem ilosci mpix w matrycy... ale dobrze wiadomo ze matryca o rozdzielczosci 8mpix doskonale wystarcza i rejestruje wszystkie szczegoly. A wiec w którą strone? Czy producenci moga nas jeszcze czymś zaskoczyć?

Pozdrawiam

froolk
10-04-2005, 20:11
Sorry, ale może miejscem na takie rozważania byłby Hydepark ??? Hmmm??

Venio
10-04-2005, 20:15
bardziej pasował mi tutaj bo moja wypowiedz tyczy sie lustrzanek. Jak komuś to przeszkadza to sorry i prosze o przeniesienie.

Venio
11-04-2005, 08:26
ehh no z wami nie da sie pogadać ^_^ hyhy

zabol
11-04-2005, 08:48
Pewnie producenci w końcu zaczną robić bardzie wytrzymałe lustrzanki. Nie będzie już plastikowych mydelniczek tyko porządne stalowe (bądź inne) konstrukcje.

Jac
11-04-2005, 09:28
mysle ze rozwoj pojdzie w strone laczenia lustrzanki z innymi produktam,i elektroniki jak GPS, modem 3G/EDGE/GPRS do transmisji danych porty BT albo WI-Fi do zgrywania zdjec...mniejsze szumy, miniaturyzacja, ergonomia..

durzo jest jeszcze do zrobienia

Venio
11-04-2005, 14:59
mysle ze rozwoj pojdzie w strone laczenia lustrzanki z innymi produktam,i elektroniki jak GPS, modem 3G/EDGE/GPRS do transmisji danych porty BT albo WI-Fi do zgrywania zdjec...mniejsze szumy, miniaturyzacja, ergonomia..

durzo jest jeszcze do zrobienia

Mniejsze szumy ok, ale co do miniaturyzacji to sami dobrze wiemy ze nie jest to dobra droga... bo jak widać po nowym 350D jednym odpowiada mały kształt tego aparatu a niektorym nie (bo mają łapy jak goryle np. jak ja :D )

djtermoz
11-04-2005, 15:36
W najblizszej przyszlosci to bym chetnie widzial w cyfrowkach standardowo:
- jeszcze doskonalsze systemy AF (szczegolnie w bardzo zlym oswietleniu)
- standardowo Wi-Fi o duzej przepustowosci (wiele miast w USA zaczyna myslec o pokryciu calego miasta siecia Wi-Fi, a wtedy gdziekolwiek bedac mozna przesylac swoje fotki na domowy serwerek prosto z aparatu i... karty CF wlasciwie przestaja byc potrzebne ;-))
- lepsze uszczelnienia w amatorskim sprzecie tak bym sie przestal bac o elektronike wewnatrz wychodzac na deszcz
- wiecej cyfrowych dalmierzowcow (jeden Epson wiosny nie czyni)
- mniejszy pobor energii - matryce nowej generacji i ekrany OLED zamiast przestarzalego LCD (bo jest on tani ale przestarzaly!)

A w dalszej przyszlosci... spoko, spoko - poczekajcie np. na krysztaly fotoniczne rozsadnej wielkosci, superlensing - materialy o negatywnym wspolczynniku zalamania swiatla, itp. Dopiero sie zacznie...

Jac
11-04-2005, 15:37
piszac miniaturyzacja mialem na mysli: male bateryjki, i wnetrznosci a przez to wiecej miejsca na inne gadzety

Venio
11-04-2005, 15:47
standardowo Wi-Fi o duzej przepustowosci (wiele miast w USA zaczyna myslec o pokryciu calego miasta siecia Wi-Fi, a wtedy gdziekolwiek bedac mozna przesylac swoje fotki na domowy serwerek prosto z aparatu i... karty CF wlasciwie przestaja byc potrzebne ;-))
no to będzie bajer jak ich mało ^^

- lepsze uszczelnienia w amatorskim sprzecie tak bym sie przestal bac o elektronike wewnatrz wychodzac na deszcz
hmm te najdrozsze modele są bardzo dobrze uszczelnione... i robienie w ten sposob tanszych modeli moze byc samobójstwem dla producenta bo niektorzy stwierdzą ze nie ma potrzeby wydawac te klika tysiaków więcej na drozszy model jesli tak samo strzelny jest model tanszy... mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi

- wiecej cyfrowych dalmierzowcow (jeden Epson wiosny nie czyni)
O co chodzi bo zielony widocznie w temacie jestem.

p13ka
11-04-2005, 15:59
A ja, do tych wszystkich przyszłościowych bajerów, bardzo chciałbym, aby opracowano takie rozwiązanie w dSLR, które uwalnia od czyszczenia filtra matrycy.

Cychol
11-04-2005, 18:36
A ja, do tych wszystkich przyszłościowych bajerów, bardzo chciałbym, aby opracowano takie rozwiązanie w dSLR, które uwalnia od czyszczenia filtra matrycy.

...wymiana matrycy na film... :lol: :mrgreen:

KuchateK
11-04-2005, 18:51
No olympus juz cos takiego ma... Pewnie Canon tez juz testuje na prototypach... Ale musza sobie cos zostawic do nowego modelu :D

Venio
11-04-2005, 19:24
No olympus juz cos takiego ma... Pewnie Canon tez juz testuje na prototypach... Ale musza sobie cos zostawic do nowego modelu :D
i napewno nie tego taniego ;)

djtermoz
21-04-2005, 21:44
A nie mowilem ze dopiero sie zacznie?

"Physicists in the US have made the first optical superlens from a thin layer of silver. The lens has a negative refractive index and can be used to image structures with a resolution that is about one sixth the wavelength of light -- thus overcoming the so-called diffraction limit (N Fang et al. 2005 Science 308 534). Xiang Zhang and colleagues at the University of California at Berkeley say that the lens could have many applications, such as imaging nano-scale objects with light."

Zrodlo (http://physicsweb.org/articles/news/9/4/12/1?rss=2.0)

Przekladajac lopatologicznie - odkrycie obiecuje nowe materialy zdolne do pracy jako soczewki optyczne o wielokrotnie wiekszej zdolnosci rozdzielczej. Artykul zreszta podaje przyklad - wspolczesne mikroskopy optyczne sa w stanie rozroznic detale o wielkosci minimum 400 nm (swiatlo zielone), tymczasem wykorzystujac superlensing mozemy zejsc do 40 nm. Do produktu jeszcze daleka droga. Poczekamy, zobaczymy.

Ciekawe czy zostanie to jakos wykorzystane w obiektywach. Gdyby tak bylo to wspolczesne eLki ze swoja rozdzielczoscia moglyby sie schowac. Choc z drugiej strony kto z nas potrzebuje na fotkach rozdzielczosci rzedu nanometrow?

gonzo44
21-04-2005, 22:53
Chyba gdzies czytalem (a moze mi sie przysnilo;-)) o soczewkach wykonanych z materialow zmieniajacych ksztalt. Fajnie by bylo miec obiektyw zrobiony powiedzmy z 4 soczewek o ogniskowej 10-1000