PDA

Zobacz pełną wersję : Roznice cen



XCR
06-04-2004, 20:19
Tak sie zastanawiam dlaczego sa az tak duze roznice w cenach sprzetu w USA. Za 10D w b&h photovideo dalem 1499usd (juz jakis rok temu) a tutaj nagle przypadkiem znajduje http://store.starlightcameras.net/caeodislrcab.html gdzie 10D jest za smieszne pienaidze i az zal serce sciska ze czlowiek tyle przeplacal. Nie wiecie moze skad wynika az tak duzy rozrzut cenowy? Czy tak tani sprzet jest pewny czy to jakies "odpady" produkcyjne?

piotrkula
06-04-2004, 20:35
Nie wiecie moze skad wynika az tak duzy rozrzut cenowy?

ja mam taka propozycje zeby ktos sprobowal kupic tam ten aparat, jezeli uda sie kupic ponizej ceny jaka jest w b&h (nie twierdze ze to najtaniej, to tak dla prownania) to moje wilekie gratualcje.
chodzi o to ze cena moze byc prawdziwa, ale problem polega na tym ze tyle kosztuje samo body, do ktorego musisz kupic kableki, akumulatorki, instrukcje, gwarancje ........... i jeszcze bardzo duzo innych rzeczy bez ktorych nikt ci tego aparatu nie sprzeda.
niestety to jest tutaj calkiem popularne :(
owszem sa dobre wyprzedaze, mozna cos kupic za 30-50% wartosci sprzetu, ale to raczej w duzych siecowych sklebach BestBuy, CircutCity, CompUSA, Sears .... i nigdy nie robia wyprzedazy rzeczy ktore dobrze schodza :( (np. 10D).
szczegolnie jak trafisz na "open box" ( ktos kupil zwrocil bo mu sie przestalo podobac- sklep przetestowal sprzet i zapakowal jeszcze raz, dalej masz gwarancje - ale placisz od 20-40% mniej) to to jest okazja.

sie rozgadalem :mrgreen:

Czacha
06-04-2004, 21:33
www.canogacamera.com ... chyba jeden z tanszych i lepszych sklepow za oceanem... B&H jest koszmarnie drogi...

poza tym, istnieja specjalne serwisy do wystawiania ocen sklepom... BizRate i inne.. polecam poczytac zanim ktos sie zdecyduje skorzystac z wyjatkowej okazji :D

piotrkula
06-04-2004, 21:54
B&H jest koszmarnie drogi
moze i jest ale porownalem pare cen np: 28-135 IS $5 na korzysc B&H, oslonka tansza o 2 dolce, nie pelny wybor (nie maja np Pentax *ist), a znalzem cos tanszego tam - 10D o jeden cent- ja wiem ze sa tansze sklepy od B&H ale nie wiem czy to byl dobry przyklad.
poza tym trzeba spojrzec na to inaczej kazdy sklep ma cos taniego (i tym sie chwali przed konkurencja) tylko trzeba znalezc co i odpowiednie rzeczy kupowac w odpowiednim sklepie.

Czacha
07-04-2004, 08:24
zgadzam sie... z tym ze w canodze mozna negocjowac ceny... a u panow z pejsami raczej tego nie zrobisz ;-)

gdy ja kupowalem aparat, w B&H kosztowal on $1499 .. a w Canodze byl za $1329.... drobna roznica jest ;-)