PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kolorami przy zapisywaniu plików w PS



molmagic
24-10-2007, 14:06
Witam,
mam następujący problem: Obrobiłem zdjęcie w kolorze, wyostrzyłem, przerobiłem do b&w za pomocą calculations, zapisałem *.jpg <do tego momentu wszystko jest ok> No i stwierdziłem że musze użyć levels, aby troche poprawić zdjęcie. Zrobiłem jak pomyślałem, spłaszczyłem do jednej warstwy, zapisałem (do jpg), a po otworzeniu w irfanie...wszystko po staremu, jakbym wcale nie robił levels. Mało tego - otwieram plik znowu w PS a tu wszystko ok. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć, w jaki sposób zapisać żeby wszędzie ten obraz wyglądał tak samo?

Od razu wyjaśniam, że jak narazie poznaję PS'a...

decha
24-10-2007, 14:22
hmm może zapisujesz w formacie Adobe RGB zamiast sRGB? Ja miałem kiedyś taki problem z RAWami i wina była właśnie tutaj. U mnie co prawda była kwestia odcieni kolorów ale moze to podobna sprawa.

EDIT: sprawdź jeszcze w jakim trybie jest zapisane zdjęcie (obraz -> tryb). Jeżeli w innym niż RGB albo skala szarości to pewnie dlatego jest taki problem. Photoshop będzie czyttał jak trzeba a wszystko inne będzie miało problemy

molmagic
24-10-2007, 15:41
To już przerabiałem przy wywoływaniu RAWów, niestety problem tkwi w czymś innym...
Wygląda to że tej warstwy korekcyjnej nie zapisuje odpowiednio, bo czy spłaszczyłem obraz czy nie w irfanie były problemy a PS czytał poprawnie.

RNz
24-10-2007, 18:54
Moim zdaniem wina Irfana. Niestety nie jest najlepszy jeżeli chodzi o niektóre tryby kolorów. Np CMYK-a pokazuje fatalnie.
Sprawdź na innym programie.

redmansas
24-10-2007, 21:50
Sprawdź jaki profil kolorów masz ustawiony w PS a jaki ogólnie w systemie ja miałem to samo :) to będzie -->color setting--> i wybierasz jak ma ci wyświetlac RGB (ja mam adobe rgb i tak samo w systemie)

pazurek
24-10-2007, 22:40
Otworz w PS jakis pierwszy lepszy jpeg, chociazby z internetu. Wyglada tak samo jak w przegladarce czy ma inne kolory? Jesli ma inne to prawdopodobnie wine ponosi profil kolorow. Sprawdz sobie we wlasciwosci ekranu - zaawansowane - zarzadzanie kolorami.

molmagic
25-10-2007, 00:12
Doszedłem ze to wina grayscale... Nie wiem jak to mozliwe ale traktuje obrazek obliczeniami i poziomami, nastepnie zmieniam ze skali szarości na RGB, obrazek pozostaje taki jak chce ale inny tryb - wychodzi dobrze (czyli w irfanie i PS wygląda tak samo) Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale chyba najważniejsze że działa. z góry dzięki za wszystkie porady. Jeśli ktoś wie dlaczego tak się dzieje to proszę to wyjaśnić - tak z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć.

brzoza
25-10-2007, 09:47
Moim zdaniem wina Irfana. Niestety nie jest najlepszy jeżeli chodzi o niektóre tryby kolorów. Np CMYK-a pokazuje fatalnie.
Sprawdź na innym programie.

To nie wina Irfana, tylko znajomość color managementu się kłania...
A CMYK będzie źle wyglądać na większości przeglądarek, bo nie jest to przestrzeń do oglądania na monitorze :-) (CMYK używa się w zasadzie tylko do poligrafii)

pozdr.