PDA

Zobacz pełną wersję : Szumy po obróbce RAW.Dlaczego?



topezo
24-10-2007, 08:33
Witam

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i w zasadzie Canona 400D:), taki przeskok z konkurencyjnej marki.

Mam pytanie, bo obrobka RAW Canonowskich jednak rozni sie od obróbki RAW innej lustrzanki ktora mialem wczesniej.

Chodzi mi o to ze po obrobieniu raw i przekonwertowaniu go na JPG (oczywiscie w Camera RAW) mam szumy takie jakich moim zdaniem nie powinno byc przy czulosci ISO 200. Jakie ustawienia stosowac aby nie bylo takich szumow? Moze ktos mial podobny problem?

Jesli chodzi o soft canonowski to jest niezły, ale ja sie przyzwyczailem do PS-owskiego i wygodniej mi w nim obrabiac.

Pozdrawiam i ponizej zamieszczam przykładowe fotki:

http://fotoik.pl/zdjecia/5913-20070911110755.jpg

http://fotoik.pl/zdjecia/5913-20070831171631.jpg

fret
24-10-2007, 08:48
zrób RAW+jpg i porównaj. Może tak być, że w rawie rozjaśniasz zdjęcia, czyli podnosisz czułość i masz więcej szumów, albo masz za wysokie wymagania. Porównanie jpg z aparatu z jpg po RAW-ie powinno dać odpowiedź.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
edit: to tak na czuja, bo fotki mi się nie otwierają.

topezo
24-10-2007, 08:59
Jesli chodzi o rozjasnianie to troche ekspozycje podnosze, ale nie czulosc.

Hmm... sproboje tak zrobic RAW+jpg ale nie wiem czy to da mi odpowiedz.

Wczesniej nie mialem takich obiajwow. A co do wymagan to akurat tu tak nie mam, mialem Dynaxa 5D i bylo spoko, moze musze sie przyzwyczaic do rejestracj canonowskiej matrycy :)

fret
24-10-2007, 09:15
Jesli chodzi o rozjasnianie to troche ekspozycje podnosze, ale nie czulosc.

Na jedno wychodzi. Wyciągasz szumy z cienia :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zobaczyłem fotki :) jeśli to cropy 100%, to nie widzę powodu do zmartwień. Pierwsze właśnie wygląda na wyciągane z cienia. Upierałbym się przy porównaniu RAW i jpg z aparatu.

topezo
24-10-2007, 10:00
dla pewnosci prownam, ale ta fota z konikiem polnym ma szumy wlasnie w swiatlach i nie byla wiele ciemniejsza, ale mozesz miec racje dlatego sprawdze to robiac RAW+jpg