PDA

Zobacz pełną wersję : 350D BODY + obiektyw SIGMA 18-125 3.5-5.6 ?



herbatniczek
10-04-2005, 13:25
Witam,

Osoba która ne ma Internetu, chce sobie kupić 350d body i obiektyw na początek. Idealny jest dla niej 18-125mm Sigmy, to chyba nowość. Akurat ma szeroki kąt i większy zoom od KITa.
Czy ktoś miał okazję porównac zakres 18-55 tej sigmy do KITa, I czy w tym zakresie sigma jest rzeczywiście o tyle lepsza, że warto w nią inwestować 1000zł? Wiem że są jakies diagramy,ale nie znam się na nich i nie umiem ich przeanalizaować. Tak na przykład wyczytałem gdzieś na angielskim forum, żę ludzie się sprzeczają, że od tej Sigmy lepszy jest canon 17-85, czy 17-80, ale kosztuje ponad 2x tyle! Inni mówią, że to Sigma jest lepsza i takie błędne koło.

Czy ktoś z Was miał okazję pstrykać tymi obiektywami?
Widzicie jakieś lepsze alternatywy dla tego obiektywu?
Ps. Nie mogą być droższe niż 1000zł na allegro i nie raczej nie może być to rezygnacja z 18-55 na rzecz 18-50, tylko z lepszym światłem. Osoba chce mieć te 80mm*1,6 i szeroki kąt, no chyba że jest coś rewelacyjnego odchodzącego od tej reguły.
Ps2. sam posiadam Eos 300d i KITa, ale ten obiektyw rzadko kiedy robi ostre zdjęcia...., czy wymiana go na tą Sigmę w przypadku 300d to też rozsądny pomysł?

Pszczola
10-04-2005, 13:44
Zwykle fotografuje lustrzanka analogowa. Jeden z moich znajomych uzywa 300D i obiektyw kitowy. Ciagle mi sie uskarzal, ze zaluje zakupu kit-a bo mu zwykle nieostre zdjecia wychodza (zupelnie jak obawy-zarzuty herbatniczka). Wiec jakies 2 miesiace temu dal mi do łapek swoj sprzet. Zdecydowana wiekszosc zdjec (poza ewidentymi, popelnionymi przeze mnie bledami fotograficznymi) wyszla zdecydowanie ostra. Znajomy byl zadziwiony, a ja dosc zadowolony. Moral z tego wszystkiego byc moze jest taki, ze problem ostrosci kit-a nie musi koniecznie lezec po jego stronie.

Arkan
10-04-2005, 15:44
Ps2. sam posiadam Eos 300d i KITa, ale ten obiektyw rzadko kiedy robi ostre zdjęcia...., czy wymiana go na tą Sigmę w przypadku 300d to też rozsądny pomysł?
Prawdopodobnie wina leży po stronie fotografa (lub układu AF), a nie obiektywu. Gdyby zły był obiektyw to zdjęcia nigdy nie wychodziłyby ostro, a jak sam piszesz wychodzą rzadko. Kit 18-55 ma różne wady, ale akurat ostrość to nie jest jego najsłabszy punkt. Stawiam na błąd fotografa. Wymiana obiektywu nic nie da, najpierw musisz poznać dobrze swój aparat. Ja dochodziłem do ostrych zdjęć w moim pierwszym d-srl-u kilka miesięcy.

Powodzenia,
Arkan

Vitez
10-04-2005, 19:12
Sigma 18-125 to wcale nie nowosc, wg mnie jest lepsza od kita - szczegolnie pod wzgledem zasiegu:
http://hazan.emiasto.com.pl/showthread.php?t=1150
Wiekszosc osob co ja swiadomie kupilo - nie zalje.

Nowosc to Sigma 18-200 i co ciekawe - na dobre wyszla jej nowosc bo wg testow lepsza i od kita i od 18-125, tak wiec zastanow sie moze nad tym szkielkiem.

toni
11-04-2005, 00:05
...powiem tak z moich obserwacji wynika ze obiektyw sprzedawany w kit to nie rewelacja , ale jego cena to najczesciej połowa wartości ....normalnej ceny.
Są oczywiście w ofercie producenta lepsze szkła , i ja uważam że szkła canon są lepsze niż sigma ( oczywiście droższe ).....np.L
Pozatym z moich doświadczeń , obiektywy "stałe" robią lepsze zdjęcia , potem zoom o małych zakresach regulacji , a najgorzej o dużym zoom .... zakresach regulacji.
jeden obiektyw to jakby "zabicie" lustrzanki z wymienną optyką ....rozumiem czasami takie wzgledy finansowe ....
ja wolał bym kit .....+ zakup dodatkowego tele ale nie od "0 do nieskończonosci" a potem kilka stałych szkieł ( tak mam teraz )
...Nie jestem zawodowym fotografem ale bawie sie tematem juz wiele lat....mam kilku wybitnych przyjaciół ....
pisze to na podstawie moich doswiadczeń i ich porad
pozdrawiam

Pszczola
11-04-2005, 09:34
...Nie jestem zawodowym fotografem ale bawie sie tematem juz wiele lat....mam kilku wybitnych przyjaciół ....
pisze to na podstawie moich doswiadczeń i ich porad
pozdrawiam

Echo... echo... ?

herbatniczek
11-04-2005, 19:43
Vitez - nie wiem, czy to na tym forum, ale ktoś podał test tych obiektywów
http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2005/04/07/1335.html

wg mnie różnicy między sigmami nie ma, ale martwi ogólna jakość zdjęć, szczególnie przy szerokim kącie.

SIGMA【シグマ18-200mm】TAMRON【タムロン18-200mm】SIGMA【シグマ18-125mm】

a tak naprawde, to najbardziej podoba mi się SIGMA【シグマ18-125mm】 :)

Strasznie podobają mi się zdjęcia http://morrobayphotos.com/Sigma/24-135/pages/31mm%20f11%203875.htm
z SIGMY 24-135 F2.8-4.5, szukam testów tej sigmy vs powyższe ale nie moge znaleźć