PDA

Zobacz pełną wersję : [300d] [FEC] kompensacja błysku w 300d



rzul
06-04-2004, 10:42
http://www.anticlockwise.com/E3kr111setfec.rar

Nowy, złamany przez chyba rosjanina firmware pozwala na podpięcie przy użyciu custom functions pod przycisk SET kompensacji błysku (FEC). Działa wyśmienicie!

Sposób użycia:
1) ładujemy firmware do aparatu
2) w custom functions zmieniamy funkcję #0 na pozycję 2 (change FEC)
3) przycisk SET+dial -> zmiana kompensacji błysku (drabinka na wyświetlaczach) - +- 2 EV w krokach 1/3 EV.

Miłej zabawy!

PS. Oryginalnie plik pojawił się na

http://satinfo.narod.ru/

Vitez
06-04-2004, 13:34
Pewnie sie przyda... o ile ktos to przetestowal czy nie wplywa negatywnie na aparat.
A moze przetestowales na swoim? ;)

rzul
06-04-2004, 16:03
przetestowałem. Działa, jak powinno - normalny, standardowy FEC; firmware zawiera też custom functions, z których działają bodajże 4.

Jedyny negatywny wpływ, jaki stwierdziłem to większa prądożerność przy włączonej korekcji na + ;)

rojo
07-04-2004, 10:42
a jak ten shit załadować do apratatu?

rzul
07-04-2004, 10:44
Tak samo, jak każdy inny firmware canon'a; instrukcja jest na stronach firmy.

przemo_21
08-04-2004, 22:56
Witam
a jak ma się nowy crack do innych funcji barkujących z D10.
- ostzrenie na przycisk *
- sposoby pracy autofocusa
- iso 3200
-dep a pola ostrzenia
pozdrawiam

Vitez
09-04-2004, 10:18
Witam
a jak ma się nowy crack do innych funcji barkujących z D10.


Na stronce http://satinfo.narod.ru/ sa informacje... po rosyjsku :twisted:

Napisze w skrocie co dziala z 10D dzieki temu firmware:
- korekcja sily blysku
- zmiania przypisania klawisza SET w czasie fotografowania: zmiana jakosci pliku/FEC (korekcja blysku)
- wyzwolenie migawki bez karty CF - wlaczone/wylaczone
- synchronizacja lampy w trybie AV: 1/200 albo Auto (slow synch)
- rozmiary duetu RAW+JPG - 5 mozliwych ustawien

I tyle

Vitez
09-04-2004, 16:53
Najnowsza wersja hacku firmware do 300D:

http://satinfo.narod.ru/download/E3kr111M.rar

Zawiera:
Shooting SET button Customizable - Working
Release with no CF Customizable - Working
Flash sync in Av Automatic (slow sync) Customizable - Working
AE Lock button AE Lock Customizable - New version
AF Assist strobe Customizable - New version
Exposure steps 0.3 or 0.5 EV - New version
AF Point registration Customizable - New version
RAW+JPEG Yes, embedded in CRW, custom size - Working
Bracket order 0, -, + Customizable - New version
Menu button Previous Customizable - Working
Mirror lockup - New version
Fill flash auto reduc. Customizable - New version
Slow Sync flash 1st Curtain 1st or 2nd Curtain - New version
Av/Tv safety shift No Yes, customizable - New version
Lens AF stop button AF stop Customizable - New version
Custom functions None 17 custom functions - New version

You see alll Custom functions of Canon 10D.

Co nie zmienia faktu ze nadal 300D jest tandetny, plastikowy i srebrny - nie liczac nowej czarnej wersji 8) - oraz ma gorszy bufor i nie ma gniazda do lamp studyjnych i ma gorsza trwalosc :twisted:

DariuszM
09-04-2004, 20:16
Co nie zmienia faktu ze nadal 300D jest tandetny, plastikowy i srebrny - nie liczac nowej czarnej wersji

musisz czuć sie szczęsciarzem że zostaleś "fotografem" w XXIw bo pewnie nie moglbys bys uzywac aparatu w latach 70, kiedy wszystkie profi aparaty byly srebrne :)

widac fashion matters! :D

przemo_21
09-04-2004, 21:47
Witam
Vitez podałeś ciekawe informacje z których wynika że można mieć canona D10 w wersji light- 300D. Tańszego o około 2000zł.
Wygląda na to że Canon niedługo będzie musiał sam udostępnić te ukryte funkcje by wyjść z twarzą na rynku lutrzanek cyfrowych. Czyżby ten nowy czarnulek 300D bedzie z nowym softem a'la 10D 8) .
Wszystko będzie na naszą kożyść czyli konsumentów. :lol:
Nie wiadomo chyba jeszcze jak działa ten nowy crack poprzedni podobno wieszał aparat jak zmieniało się język menu. Czas pokaże co przyniesie przyszłość.
Pozdrawiam

Vitez
09-04-2004, 22:01
Vitez podałeś ciekawe informacje z których wynika że można mieć canona D10 w wersji light- 300D. Tańszego o około 2000zł.

Dokladnie tak... gdybym teraz kupowal sprzet to bralbym czarnego 300D i hakowal mu firmware :/ i 2 tys zl wiecej na szkielka (pewnie zamiast 70-210 kupilbym od razu Sigme 70-200 2.8) - najwazniejsze cechy 10D nad 300D to wlasnie cutom functions, kompensacja blysku i zmiana przypisania klawiszy.

Poczytalem pare watkow na dpreview o autorze tego cracka - nie jest to jakis anonimowy wirusopisarz tylko podobno dosc mily i genialny w programowaniu Rosjanin, lubiany na forum dpreview. Planuje wprowadzic jeszcze pare rzeczy do menu 300D i jedyne czego nie obejdzie to hardware'owe/elektroniczne ograniczenia (jak wlasnie bufor - zalezny od wbudowanych obwodow i pamieci wewnetrznej, gniazdo pc sync no i metalowa obudowa).
Jak tylko ktos potwierdzi ze ten najnowszy firmware dziala tak jak obiecuje (ktos z tego forum, na dpreview nikogo nie znam) to bede wszystkim polecal czarnego 300D+crack.
Co do obaw ze gwarancja przepada z powodu cracka - w ten sam sposob co wgranie nowego firmware mozna z powrotem wgrac stary - czyli sciagnac najnowszy oryginalny firmware i w razie potrzeby wgrywac do 300D 8)

przemo_21
09-04-2004, 23:01
Witam
Ciekaw jestem jaka bedzie cena czarnego 300D i ja to wpłynie na cene srebnego 300D. :?:
Jak 300D-silver spadnie na allegro do 3000zł :lol: to będzie numer jeden w lustrzankach cyfrowych i konkurencja D70 bedzie miala ciężki orzech do zgryzienia. koniec końców My tylko zyskamy :mrgreen:
a cenny bedą nareszczie na przyzwoitym -tz. osiągalnym dla społeczeństwa.
Gdzieś wyczytałem że nowości na rynku typu fotografia cyfrowa, komórki potrzebują około 5-ciu lat by ich ceny nie były dyktowane przez szefów firm i ich widzimisie. Tylko przez prawo rynku tz. koszty produkcji + zysk ~ 30% a nie jak było dawniej K.P. + 500% zysku bo to jest nowość.
Pozdrawiam

DariuszM
09-04-2004, 23:49
o co dokładnie chodzi w tym?


CF17: Lens af stop button function
0: af stop
1: af start
2: ae lock while metering
3: af point: m->auto/auto-ctr.
4: one shot -> <- ai servo
5: IS start

Mori
10-04-2004, 10:08
gdybym teraz kupowal sprzet to bralbym czarnego 300D i hakowal mu firmware :/ i

Wiesz co Vitez - po przejściu spowrotem na metalowe body, nie wróciłbym już do 300D. Wystarczył jeden dzień użytkowania. :) Chociaż gdybym nie miał kasy na 10D, to bez wahania kupiłbym 300D. :lol:

Vitez
10-04-2004, 18:33
o co dokładnie chodzi w tym?


CF17: Lens af stop button function
0: af stop
1: af start
2: ae lock while metering
3: af point: m->auto/auto-ctr.
4: one shot -> <- ai servo
5: IS start

Niektore obiektywy maja specjalny przycisk "AF stop" . Ta funkcja moze zmienic przypisanie jego wlasciwosci.



Wiesz co Vitez - po przejściu spowrotem na metalowe body, nie wróciłbym już do 300D. Wystarczył jeden dzień użytkowania. Chociaż gdybym nie miał kasy na 10D, to bez wahania kupiłbym 300D.

Jesli taki 300D ze scrackowanym firmware spelnia moje wymagania to te zaoszczedzone 2 tys wolalbym wydac wlasnie na lepszy/kolejny obiektyw albo akcesoria (ot np grip, statyw i databank za te pieniadze mialbym a brakuje mi teraz) niz na metalowe body. A gdy kupowalem aparat to niestety nikt nawet nie przebakiwal o cracku firmware wiec musialem sie wykosztowac na 10D bo 300D zdecydowanie nie spelnial wymagan.

bogunow
10-04-2004, 19:45
przetestowałem. Działa, jak powinno - normalny, standardowy FEC; firmware zawiera też custom functions, z których działają bodajże 4.
Witam. A u mnie pojawił się problem. Zauważyłem że nie działa lampka od redukcji czerwonych oczu i na ekraniku z tyłu miga ikonka oka. Nie pomaga wyłączanie i włączanie off/on redukcji w menu :(
Pozdrawiam

Vitez
10-04-2004, 23:37
A u mnie pojawił się problem. Zauważyłem że nie działa lampka od redukcji czerwonych oczu i na ekraniku z tyłu miga ikonka oka. Nie pomaga wyłączanie i włączanie off/on redukcji w menu :(
Pozdrawiam

Sciagnij nowsza wersje: http://satinfo.narod.ru/download/E3kr111M.rar . Ten problem o ktorym piszesz pojawial sie w starszych wersjach tego cracka firmware.

bogunow
12-04-2004, 00:40
Sciagnij nowsza wersje: http://satinfo.narod.ru/download/E3kr111M.rar . Ten problem o ktorym piszesz pojawial sie w starszych wersjach tego cracka firmware.
Dzięki, pomogło. Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Przemek
28-08-2004, 13:22
Vitez podałeś ciekawe informacje z których wynika że można mieć canona D10 w wersji light- 300D. Tańszego o około 2000zł.

Dokladnie tak... gdybym teraz kupowal sprzet to bralbym czarnego 300D i hakowal mu firmware :/ i 2 tys zl wiecej na szkielka (pewnie zamiast 70-210 kupilbym od razu Sigme 70-200 2.8) - najwazniejsze cechy 10D nad 300D to wlasnie cutom functions, kompensacja blysku i zmiana przypisania klawiszy.

Poczytalem pare watkow na dpreview o autorze tego cracka - nie jest to jakis anonimowy wirusopisarz tylko podobno dosc mily i genialny w programowaniu Rosjanin, lubiany na forum dpreview. Planuje wprowadzic jeszcze pare rzeczy do menu 300D i jedyne czego nie obejdzie to hardware'owe/elektroniczne ograniczenia (jak wlasnie bufor - zalezny od wbudowanych obwodow i pamieci wewnetrznej, gniazdo pc sync no i metalowa obudowa).
Jak tylko ktos potwierdzi ze ten najnowszy firmware dziala tak jak obiecuje (ktos z tego forum, na dpreview nikogo nie znam) to bede wszystkim polecal czarnego 300D+crack.
Co do obaw ze gwarancja przepada z powodu cracka - w ten sam sposob co wgranie nowego firmware mozna z powrotem wgrac stary - czyli sciagnac najnowszy oryginalny firmware i w razie potrzeby wgrywac do 300D 8)

Hej
Witaj poszukuje orginalnego oprogramowania do Canona 300D tak zeby ewentualnie móc w przyszłośći powrocić do softu z przed przerobki np. w przypadku sprzedazy. Teraz mam w aparaci soft ktory jest na stronie http://satinfo.narod.ru/download/E3kr111M.rar
Czy może ewntualnie masz orginalny soft albo może znasz miejsce w internecie gdzie można znaleźć ten soft?

Dziekuje i Pozdrawiam
Przemek

[ Dodano: 28-08-2004 ]
Hej
Witaj poszukuje orginalnego oprogramowania do Canona 300D tak zeby ewentualnie móc w przyszłośći powrocić do softu z przed przerobki np. w przypadku sprzedazy. Teraz mam w aparaci soft ktory jest na stronie http://satinfo.narod.ru/download/E3kr111M.rar
Czy może ewntualnie masz orginalny soft albo może znasz miejsce w internecie gdzie można znaleźć ten soft?

Dziekuje i Pozdrawiam
Przemek

[ Dodano: 28-08-2004 ]
Hej
Witaj poszukuje orginalnego oprogramowania do Canona 300D tak zeby ewentualnie móc w przyszłoœći powrocić do softu z przed przerobki np. w przypadku sprzedazy. Teraz mam w aparaci soft ktory jest na stronie http://satinfo.narod.ru/download/E3kr111M.rar
Czy może ewntualnie masz orginalny soft albo może znasz miejsce w internecie gdzie można znaleŸć ten soft?

Dziekuje i Pozdrawiam
Przemek

Tomasz Golinski
28-08-2004, 17:42
Oryginalny jest chyba na stronie canona. w wersji 1.1.1

Kesel
29-08-2004, 11:44
Króciutkie pytanko:
czy prawidłowe jest, że używając lampy 550EX z Canonem 300D jestem pozbawiony zapalania się lampki redukcji czerwonych oczu, pomimo iż funkcja ta jest włączona?
Po przejściu na lampę wbudowaną funkcja działa.
W analogowym EOS-ie 300 lampka do redukcji redeye zapalała się zawsze, dlatego się trochę zdziwiłem.
Oprogramowanie w 300D mam oryginalne, bez modyfikacji.

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam, jeśli ten temat był już gdzieś omówiony, ale się nie doczytałem.

Leo
31-08-2004, 19:59
Oryginalny jest chyba na stronie canona. w wersji 1.1.1
a dokładniej tu
oryginalny firmware Canon 1.1.1 (http://www.canon.co.jp/Imaging/eosdigital/FRM/E3kr_FirmDownload-e.html?submitButtonName=I+agree+and+download)
Pozdr

Przemek Białek
31-08-2004, 22:04
Króciutkie pytanko:
czy prawidłowe jest, że używając lampy 550EX z Canonem 300D jestem pozbawiony zapalania się lampki redukcji czerwonych oczu, pomimo iż funkcja ta jest włączona?
Po przejściu na lampę wbudowaną funkcja działa.
W analogowym EOS-ie 300 lampka do redukcji redeye zapalała się zawsze, dlatego się trochę zdziwiłem.
Oprogramowanie w 300D mam oryginalne, bez modyfikacji.

no to kolega wydaje ponad tysiaka za 550xe i jeszcze chce zeby sie lampaka swiecila....eeee
a tak bez jaj to lampa 550ex jest tak potezna maszyna ze sama ma w sobie redukcje czerwonych oczu, wkoncu jest to lampa profesjonalna i nieladnie by bylo gdyby nieposiadal takiej *******ki...

takze wszystko jest w pozadku, lapa zewnetrzna wylacza diode swiatla redukcji czerw. oczu, jest wszystko o.k!

maku
01-09-2004, 00:16
I dokładnie tak to jest. Sam na początku byłem tym zaskoczony ale prawda jest taka że jeszcze na żadnym zdjęciu z 550 nie wyszły mi czewrone oczy. Nie wiem czy jest to efekt tajemniczego działania tej lampy czy też po prostu odsunięcie palnika od osi obiektywu załatwia ten problem. Tak czy inaczej problemu nie ma.

Tomasz Golinski
01-09-2004, 02:23
Zdecydowanie odsunięcie od osi. Spróbuj strzelić długą ogniskową, to oczy mogą się pojawić (przynajmniej tak jest na moim starym sprzęcie).

Vitez
01-09-2004, 10:17
Spróbuj strzelić długą ogniskową, to oczy mogą się pojawić (przynajmniej tak jest na moim starym sprzęcie).

Lampa 420EX , dodatkowo podniesiona 45 stopni (okolo) w gore i z odblysnikiem z kartki, ogniskowa ok 200mm (z mnoznikiem juz) : http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/wystawa-shkr-2/imagepages/image16.htm ...
dlatego kupilem softbox by swiatlem bezposrednim dawac przy takiej ogniskowej choc obawa czy sily blysku wystarcyz oczywiscie jest...

Ta sama lampa z odblysnikiem , ogniskowa ok 80mm (z mnoznikiem juz) : http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/wystawa-shkr-1/imagepages/image9.htm , jak widac problemu odblaskow nie ma...

A tu z softboxem, ogniskowa rowniez ok 200mm : http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/wystawa-pzf-2/imagepages/image37.htm , na pierwszym planie odblaskow brak, ale zauwazcie po lewej - czerwone oczy sie pojawily u kota w tle (juz za daleko byl chyba).

No i na zakonczenie softbox na lampie z ogniskowej ok 80mm: http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/wystawa-lodz-1/imagepages/image36.htm :D

Tomasz Golinski
01-09-2004, 11:15
Ja probowalem ze swoją z ogniskową 300 (bez mnożnika), kadr na 3 postaci -> wiec dość daleko musiałem być.

Kesel
01-09-2004, 23:25
Mnie czerwone oczki się pojawiają, gdy robię zdjęcia swoim 300D z lampą 550EX np. osobie oddalonej o 8-10 metrów (lub więcej). Widać to wyraźniej, gdy przybliża się fotografowane oczy teleobiektywem jakowymś. I dla takich odległości nie ma faktycznie znaczenia, czy mała lampka oślepiająca działa, czy nie...
Chciałem po prostu wiedzieć, czy cuś nie tak jest z mym aparatem, czy wszystko OK, tym bardziej, że, jak już pisałem, odłączanie lampki red eye, przy używaniu flasha zewnętrznego, nie jest zasadą obowiązującą dla wszystkich lustrzanek Canona.
Tak, czy inaczej, dzięki za info.