PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy karta pamięci do Canona S1 si ?



swiadziu
10-04-2005, 08:54
Mam pytanie jakiej firmy kupić kartę pamięci do Canona S1 si ? Wyczytałem gdzieś że podobno ten aparat nie współgra z kartami Kingston - lecz jeśli zapytałem o to sprzedających na allegro to ich odpowiedź była że nie ma z nimi problemów. Proszę o odpowiedź Was, ludzi siedzących w temacie. Chciałbym kupić karytę o pojemności 1Gb szybką ( a może lepiej kupić dwie 500 ) ? Pozdrwaiam świadziu

Tomasz Golinski
10-04-2005, 10:38
sandisk. po więcej informacji odsyłam do przycisku "Szukaj"

SenioR
10-04-2005, 18:04
Ja mam Kingston 512 elite pro HS i jest ok ;)

swiadziu
10-04-2005, 21:13
szukałem w "szukaj" na temat kart pamięci do S1 si, lecz nie uzyskałem tam odpowiedzi na temat jakie karty współgraja z tym aparatem. W różnych wypowiedziach pojawiaja się nazwy firm produkujace karty których nie mogę znaleźć: Hitachi, IBM, SanDisk - lecz to mi dużo nie mówi. Potrzebuje pomocy w podaniu mi dokładnego modelu karty który mam kupić - UFAM WAM ŻE PORADZICIE MI DOBRA KARTĘ. Pozdrawiam i czekam na pomoc świadziu

SenioR
10-04-2005, 21:54
UFAM WAM ŻE PORADZICIE MI DOBRA KARTĘ. Pozdrawiam i czekam na pomoc świadziu
tylko metoda prob w sklepie, lub poza nim jezeli sprzedawca pozwoli :)

Wisozup
14-04-2005, 15:22
proponuje jeszcze raz skorzystac z wyszukiwarki...jest sporo watkow na temat kart pamieci. Osobiscie polecam sandisk

Arecki
16-04-2005, 00:12
Ja posiadam zwykłego kingstona 1024 MB i jest OK....

TomCio?
02-05-2005, 16:17
Ja posiadam zwykłego kingstona 1024 MB i jest OK....

Pod czym i ja się podpisuję obydwiema rękami. Dodam tylko, że korzystam z Kingstona High Speed 1024. Zadnych problemów z nagrywaniem filmików. Ciekawi mnie czy by takie 2GB też się kulały w tym sprzęcie (teoretycznie tak, ale...)

osasa
19-05-2005, 20:09
Ja mam Kingston 512 elite pro HS i jest ok ;)
Senior, a tak zapytam: Jak mocujesz Canona S1 do statywu? Z tego co wiem on nie ma uchwytu z gwintem....

Pszczola
19-05-2005, 20:14
Senior, a tak zapytam: Jak mocujesz Canona S1 do statywu? Z tego co wiem on nie ma uchwytu z gwintem....

"Jak nie, jak tak"

http://www.cnphotos.net/news/news/images/canon_s1-batteries-big.jpg

SenioR
19-05-2005, 20:25
Senior, a tak zapytam: Jak mocujesz Canona S1 do statywu? Z tego co wiem on nie ma uchwytu z gwintem....
no wiesz, napewno sobie nie wymysliłem. Canon S1 ma gwint i to metalowy jak każdy przyzwoity aparat. :))) pozdrawiam

Polaco
21-05-2005, 07:57
Chciałbym kupić karytę o pojemności 1Gb szybką ( a może lepiej kupić dwie 500 ) ? Pozdrwaiam świadziu
To juz musisz sam wymyslec, ja bym bral 2 po 512 MB, jak nie strzelasz non-stop seriami to tak latwo jej nie zapelnisz, a jak gdzies pojedziesz i padnie Ci karta (tfu, tfu, tfu) ?? Jak bedziesz mial jedna to d... a jak 2 to nadal bedziesz mogl sie bawic...

Tao
21-05-2005, 12:25
Mam pytanie jakiej firmy kupić kartę pamięci do Canona S1 si ? Wyczytałem gdzieś że podobno ten aparat nie współgra z kartami Kingston - lecz jeśli zapytał
Była kiedyś jakaś wadliwa seria Kingstonów, tak już wyprodukowana ferelnie, że nie grała dobrze z Canonami. Ale to było już dobry kawałek czasu temu. Od tamtej pory chodzi legenda, że Canony nie czują Kingstonów, ale to nieprawda. Sama mam Kingstona w S1 IS i absolutnie nie mogę narzekać. Rzecz jasna są też karty dużo lepsze, ale Kingstony w zupełności wystarczą normalnemu użyszkodnikowi ;)

@rturo
16-05-2006, 07:42
Ja też mam ten sam problem, tzn. z wyborem karty. Mam do tej pory Kingstona 256MB (pomarańczowy) a myślę nad 1GB, ale nie wiem czy Kingston ElitePro, czy SanDisk Ultra II. Z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że przy robieniu zdjęć na Kingstonie parę razy wyswietlił mi się komunikat "Memory Card Error", a gdy robiłem na karcie Canona, która była razem z aparatem nic takiego sie nie działo.
Jezeli chodzi o kręcenie filmików, to na pewno lepsza będzie karta szbsza. Przy zdjęciach nie ma to znaczenia, bynajmniej w S1.

DarekG
16-05-2006, 10:26
Trochę stary wątek odkopałeś :)
Z Kingstonami podobno były problemy z wcześniejszym firmware, ale w ostatnim 1.0.2 już to poprawili: http://web.canon.jp/Imaging/pss1is/firmware-e.html
"Improvements in the communication processing with the CF card."

Dmuchając na zimne kupiłem Preteca 512MB HighSpeed.
Moim zdaniem nie ma sensu brać wolniejszej, nawet jak się nie kręci filmów, a nóż-widelec będzie jeden przypadek jak będzie się chciało pokrecić i będzie kiszka jak tutaj: http://www.cyberfoto.pl/canon/65000-canon-s1-filmy-640x320-30-k.htm,
poza tym z dobrym czytnikiem powinno się szybciej zgrywać zdjęcia do komputera.
Z drugiej strony do S1 wg mnie nie ma sensu kupować kart jeszcze szybszych np. Kingstonów Ultimate, Sandiski Extreme III 100x itp., aparat tego nie wykorzysta i np. większość czytników z allegro raczej też nie.

Pozdrawiam