PDA

Zobacz pełną wersję : jak najszybciej wysłać zdjęcia?



galesia
20-10-2007, 16:23
Witam,
Mam pytanie, jak najszybciej wysłać zdjęcia. Chodzi mi o możliwość przesyłania, kiedy zdjęcie jest newsowe i gdzie liczy się szybkość. Wiem, że fotoreporterzy gazet tak robią. Jakieś połączenia satelitarne czy coś w tym rodzaju? Jakie urządzenia są do tego potrzebne? Dzięki, za odp. Pozdrawiam

Jac
20-10-2007, 16:25
maly laptop z czytnkiem kart i telefon komorkowy - pozadny fon z HSDPA obecnie oferuje transfer do prawie 2Mbit/sek (download) wysylanie wolniej ;-)

mkwiek
20-10-2007, 18:28
maly laptop z czytnkiem kart i telefon komorkowy - pozadny fon z HSDPA obecnie oferuje transfer do prawie 2Mbit/sek (download) wysylanie wolniej ;-)
znacznie wolniej, wysyłka to w HDSPA na poziomie 20kB/s. masakra. po prostu masakra

Hellfire
21-10-2007, 09:22
Ale po co telefon? Laptopa się nie da podłączyć do internetu?

sir-torpeda
21-10-2007, 12:05
Da, jeśli masz modem - obecnie chyba lepiej kupić zestaw telefon + laptop niż laptop + modem (chyba, że są takie z wbudowanymi), bo dodatkowo możesz dzwonić.

nagor
21-10-2007, 12:18
z tego co mi się wydaje każdy laptop ma teraz karte sieciowa i odem w standardzie..
ale lepiej dopupić bezprzewodowy internet podłaczany do gniazda PCMIA (czy jakoś tak się nazywa to gniazdo)

mkwiek
21-10-2007, 12:29
z tego co mi się wydaje każdy laptop ma teraz karte sieciowa i odem w standardzie..
ale lepiej dopupić bezprzewodowy internet podłaczany do gniazda PCMIA (czy jakoś tak się nazywa to gniazdo)
każdy laptop ma modem ale nie GSM :)
Można kupić modemy PCMCIA lub Express Card, są też takie na USB (mówię tu o modemach GSM, czyli wszystkie te iPlusy, Blueconnecty, Orange i inne). O ile download jest naprawdę szybki to upload nie należy nawet do średnio szybkich :). mnie szlag trafia ale cóż. telefon jako modem to kiepskie rozwiązanie. Musisz się bawić kablami itp (bluetooth chyba odpada). Po za tym w przypadku połączenia głosowego lub sms zrywa się połączenie z netem.

Jac
21-10-2007, 12:40
Ale po co telefon? Laptopa się nie da podłączyć do internetu?

alez da sie podlaczyc - wlasnie przez telefon :mrgreen:
no chyba ze mozna gdzies kupic podlaczany mobilny internet :lol:

co z tego ze wysylka jest wolna ( i tak jest 2x szybsza niz SDI ktore kiedys bylo wypasione) - jak i tak jest to obecnie najszybsze mobilne rozwiazanie - ja wlasciwie codziennie korzystam z takiego polaczenia i juz sie przyzwyczailem, najwazniejsze ze w HSDPA pliki po kilkaset mega nie sa juz problemem ;-)


Po za tym w przypadku połączenia głosowego lub sms zrywa się połączenie z netem.

to juz zalezy od klasy telefonu - u mnie polacznie jest zawieszane na czas rozmowy/sms zerwanie sie nie zdazylo jeszcze

delaa
21-10-2007, 12:41
każdy laptop ma modem ale nie GSM :)
Nieprawda.

można kupić modemy PCMCIA lub Express Card, są też takie na USB (mówię tu o modemach GSM, czyli wszystkie te iPlusy, Blueconnecty, Orange i inne). O ile download jest naprawdę szybki to upload nie należy nawet do średnio szybkich :). mnie szlag trafia ale cóż.
Prawda. ;-)


telefon jako modem to kiepskie rozwiązanie. Musisz się bawić kablami itp (bluetooth chyba odpada). Po za tym w przypadku połączenia głosowego lub sms zrywa się połączenie z netem.

Nieprawda - telefon jako modem niczym sie nie różni od dedykowanych kart typu blu-sru czy I+ - to tylko telefony w PCMCIA. Bluetooth nie odpada - bez problemu można zestawić takie połączenie. Nawet nie trzeba wyciągać tel z kieszeni .

Mi nie przerywa podczas rozmowy czy SMS .
Transfery nie są gigantyczne ale wystarczy - jeśli masz zdjęcie Paris Hilton - w sytuacji odpowiedniej - luźno da się wysłać.
Pozdrawiam.

PS - tak wiem mam 5 postów tutaj wiec powiadam głupoty ;-))

mkwiek
21-10-2007, 12:49
to juz zalezy od klasy telefonu - u mnie polacznie jest zawieszane na czas rozmowy/sms zerwanie sie nie zdazylo jeszcze
w każdym razie NIE POGADASZ równocześnie chodząc po internecie :)


Nieprawda
szukanie obecnie laptopa bez modemu to chyba jak szukanie igły w stogu siana. Nawet moja 6 letnia Toshiba w stanie spoczynku ma standardowo modem.


Nieprawda - telefon jako modem niczym sie nie różni od dedykowanych kart typu blu-sru czy I+ - to tylko telefony w PCMCIA. Bluetooth nie odpada - bez problemu można zestawić takie połączenie. Nawet nie trzeba wyciągać tel z kieszeni
patrz wyżej - albo rozmowa albo net. dla mnie takie rozwiązanie odpada.

robgr85
21-10-2007, 13:33
Ale po co telefon? Laptopa się nie da podłączyć do internetu?


a np blue connect? chyba szybsze niż zaprezentowane wyzej opcje...

mkwiek
21-10-2007, 13:38
a np blue connect? chyba szybsze niż zaprezentowane wyzej opcje...
to żeś się popisał :) a o czym my piszemy?

delaa
21-10-2007, 14:13
w każdym razie NIE POGADASZ równocześnie chodząc po internecie :)


szukanie obecnie laptopa bez modemu to chyba jak szukanie igły w stogu siana. Nawet moja 6 letnia Toshiba w stanie spoczynku ma standardowo modem.


patrz wyżej - albo rozmowa albo net. dla mnie takie rozwiązanie odpada.

Nieprawda 1.

Pogadam równoczesnie chodząc po necie (wieleset razy tak robiłem - praktycznie codziennie) - kwestia jak to ktoś napisał "klasy" telefonu i konfiguracji połączenia. Mam pytanie - sprawdzałeś i wiesz czy gdybasz ???

Nieprawda 2.
Mam kilka laptopów (3) ;-)) w tym jeden dość Hi-tech - żaden nie ma modemu ale cóż wiesz lepiej....

Nieprawda 3.

Jednocześnie i rozmowa i net na przyzwoitym poziomie - ponawiam pytanie - sprawdziłeś czy gdybasz ??? jeśli sprawdziłeś i nie możesz tego osiągnąć - masz nieoptymalnie skonfigurowane połączenie/komputer/ łotewer...

Pozdrawiam.

Jac
21-10-2007, 16:50
Bluetooth nie odpada - bez problemu można zestawić takie połączenie. Nawet nie trzeba wyciągać tel z kieszeni

BT odpada bo max transfer po bt to cos kolo 50 k - przy hsdpa (~200k) jest to niepotrzebne ograniczenie, podlaczajc przez USB telefon sie laduje i nie trzeba sie martwic bateria

i jeszcze info o klasach transmisji

The class indicates the mobile phone capabilities.

Class A
Class A mobile phones can be connected to both GPRS and GSM services simultaneously.


Class B
Class B mobile phones can be attached to both GPRS and GSM services, using one service at a time. Class B enables making or receiving a voice call, or sending/receiving an SMS during a GPRS connection. During voice calls or SMS, GPRS services are suspended and then resumed automatically after the call or SMS session has ended.


Class C
Class C mobile phones are attached to either GPRS or GSM voice service. You need to switch manually between services.

delaa
21-10-2007, 17:10
BT odpada bo max transfer po bt to cos kolo 50 k - przy hsdpa (~200k) jest to niepotrzebne ograniczenie, podlaczajc przez USB telefon sie laduje i nie trzeba sie martwic bateria

i jeszcze info o klasach transmisji

Ha super ! (info o klasach transmisji ! )

Max 50 kbps czyli w max 30 sec wysyłasz "grubasa" jotpega - do agencji gdzie Michał W. i Paris H wspólnie jedzą śniadanie .....

Czego więc więcej trzeba ??? - pytanie sugerowane jest tytułem wątku.:mrgreen:

Don_Pedro_123
21-10-2007, 17:28
Max 50 kbps czyli w max 30 sec wysyłasz "grubasa" jotpega - do agencji gdzie Michał W. i Paris H wspólnie jedzą śniadanie .....

Eeee..... coś nie bardzo te obliczenia.
50 kbps=6,25 kBps.
Mały pliczek *.jpg w znośnej rozdzielczości to około 3 MB, a jak na pół strony to więcej.
... zaokrąglając liczenie na szybko +/- 8 minut... a nie 30 sekund...

delaa
21-10-2007, 17:40
>>>Mały pliczek *.jpg w znośnej rozdzielczości to około 3 MB, a jak na pół >>>strony to więcej.
>>>>... zaokrąglając liczenie na szybko +/- 8 minut... a nie 30 sekund...

Don_Pedro_123 - chyba dawno nie byłeś w kiosku - zapewniam Cię 30 sek. wystarczy żeby przesłać zdjęcie na pierwszą stronę ogólnopolskiego dziennika = taki kraj.

Co nie zmienia "faktu" że może masz racje - co do 3MB jotpegów drukowanych w "gazetach" ...

Don_Pedro_123
21-10-2007, 17:43
Byłem i widziałem.
No i sam wysyłam z laptopa poprzez BlueConnect. Ale jeszcze nie udało mi się w 30 sec ;)

delaa
21-10-2007, 18:09
Byłem i widziałem.
No i sam wysyłam z laptopa poprzez BlueConnect. Ale jeszcze nie udało mi się w 30 sec ;)

Co i ja czynię ;-)))) jak na razie w RP-X szybciej """""""""""mobilnie""""""""" sie nie da . Sukcesuff !!!

mkwiek
21-10-2007, 19:41
Don_Pedro_123 - chyba dawno nie byłeś w kiosku - zapewniam Cię 30 sek. wystarczy żeby przesłać zdjęcie na pierwszą stronę ogólnopolskiego dziennika = taki kraj.


Byłem i widziałem.
No i sam wysyłam z laptopa poprzez BlueConnect. Ale jeszcze nie udało mi się w 30 sec ;)
osobiście przesyłam pliki do agencji fotograficznej, w 30 sekund nie ma szans, a mają poniżej 2 MB. No ale kolega delaa jak się pochwalił ma laptopa Hi-Tec więc pewnie on może :mrgreen:

delaa
21-10-2007, 19:49
Mkwiek !

Cóż Ci mogę odpowiedzieć Przyjacielu skoro masz 800 postów więcej niż ja - pewnie masz rację - bo to właśnie od "Hi tec laptopa" ((którego mam !!!)) najwięcej zależy.

:oops: :oops: :oops:

Zawstydzam sie i zamykam swoją nierozumną mordę :-P :-P :-P


PS
czasem warto otworzyć okno --> sporo sie dzieje nawet w Naszym Zasyfionym Kraju :eek: :eek: :eek: :eek:

mkwiek
21-10-2007, 19:56
Mkwiek !

Cóż Ci mogę odpowiedzieć Przyjacielu skoro masz 800 postów więcej niż ja - pewnie masz rację - bo to właśnie od "Hi tec laptopa" ((którego mam !!!)) najwięcej zależy.

:oops: :oops: :oops:

Zawstydzam sie i zamykam swoją nierozumną mordę :-P :-P :-P


PS
czasem warto otworzyć okno --> sporo sie dzieje nawet w Naszym Zasyfionym Kraju :eek: :eek: :eek: :eek:
jesteś chłopie niepoważny :)

Don_Pedro_123
21-10-2007, 19:58
Panowie... luzik...!
Informatyka jest bezwzględna:
50 kbps = 6,25 kBps
1MB = 1024 kB
plik 2 MB
+30 % jako wiadomość z załącznikiem daje 2631 kB
2631 :6,25 = 420 sekund => 7 minut przy założeniu stałego maksymalnego poziomu transferu
inaczej się nie da

Jac
29-10-2007, 13:06
i jeszcze maly screen z testu predkosci - i jak na dzis - mobilnie szybciej sie nie da !

https://canon-board.info/imgimported/2007/10/share2PXGHETJM7dualyesq2NCMTP6AUG-1.jpg
źródło (http://www.testmy.net/share2-PXGHETJM7&dual=yes&q2=NCMTP6AUG)

Michał Ciucias
29-10-2007, 13:21
no i do tego wszystkiego przydałby się grip z wifi do aparatu:)

DoMiNiQuE
29-10-2007, 13:30
Ja bym chcial tylko zauwazyc, ze nie wszedzie jest zasieg HSPDA wiec w praktyce ten upload bedzie jeszcze wolnijeszy.