PDA

Zobacz pełną wersję : k10 czy 30d do studia



bako
19-10-2007, 15:23
Witam serdecznie na poczatku wszystkich....
Jestem u was pierwszy raz...
Jestem uzytkwnkiem Pentaxa do tej pory pracowałem na prostym ist dl2, obecnie zamierzam otwarzyc studio w celu fotografii mody,portretów w stylu glamour itd, oczywiscie na wesela tez sie trzeba bedzie wybrac...
Do dzis bylem w 100% pewny o wyborze sprzetu na to przedsięwzięcie
myslałem o pentax k10 plus 50mm f1.4, sigma 10-20mm oraz tamron 90mmf2.8....całośc ok 6tys, ale ktos powiedzial mi ze jednak sprobowac wejsc w cos bardziej "profesjonalnego"choc przy takim budzecie profesjonalizm troche nie za bardzo...Ale moje pytanie do Was...co sadzicie o zmienie k10(ktory swietnie w testach wychodzi)na canona 30d?cena za body taka sama(szkla bardziej dostepne...czy do moich zastosawan canon lepiej sie sprawdzi?no i moze jakies szkla mi ktos poleci bo jestem całkiem nowy jezeli chodzi o canona...ale musze miec super szeroki oraz cos ok 90mm....całośc za ok6tys
z gory dzieki pozdrawiam

Jacek Deka
19-10-2007, 16:06
Witamy
1. Co oznacza dal Ciebie słowo "studio"?
2. Czy oprócz sprzętu inwestujesz też w oprogramowanie, bo do studia komercyjnego to podstawa?
3. Dlaczego myślisz o 30D, a nie o 350D, 1Ds MK III czy 5d?

paweleverest
19-10-2007, 16:36
Post troche prowokacyjny -ale jak ma już być konkretnie to do mody patrzyłbym raczej na 5D + dobre stałki ( 50 1,4 85,1,8) ten sprzęt nie zmieści się w 6000 raczej ok 9000 ale i tak czekają cie jeszce spooooore wydatki na oświetlenie i oprogramowanie jeżeli myślisz o takich pismach jak styl ;)

Kolekcjoner
19-10-2007, 21:33
Ja bym celował w 5D i stałki.

Jacek Deka
19-10-2007, 22:00
a ja bym wolał zaopatrzyć się w osprzęt studyjny i na tym zarobić na nowy system typu EOS :)

bako
19-10-2007, 23:05
co do magazynu styl to chwilowo nie licze a publikacje moich prac w takich czasopismach,na osprzet studyjny oczywiscie domowy ma zamiar wydać ok 5tyś i własnie z budzetem ok 12 tys musze cos zdziałać...Stąd moje pytanie w jaki mozliwie najlepszy sposób..a co do lamp to wybralem firme quantuum

Kubaman
19-10-2007, 23:22
zmieniłem tytuł i przeniosłem

minek
20-10-2007, 22:48
Jeden i drugi będzie bardzo dobry. Porządny kompakt też będzie dobry. W studiu bardzo rzadko używa się minimalnych (maksymalnie otwartych) przysłon, raczej jest to rząd 5.6-11 a w tym zakresie większość obiektywów sprawuje się dobrze. Dobierz takie ogniskowe jakie lubisz. Przy portrecie i modzie praktyczne jest jakieś 80 mm (w przeliczeniu na mały obrazek), ale i coś szerszego bywa przydatne.Jeśli będziesz robił duże powiększenia, to będziesz potrzebował wielu pikseli na sporym obszarze, czyli jakieś 5d (szybko i wygodnie, drogawo, ale zwraca się jak nie narzekasz na zlecenia) albo cyfrowa ścianka do średniego (drożej, opłacalna przy pracy ciągłej) lub średnia analogowa provia (tanio, jeśli robisz parę sesji na miesiąc).