PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe logo forum - szybki konkurs artystyczny - bez nagród:)



hazan
09-04-2005, 22:05
Zapraszma do prezentowania swoich pomysłów na nowe logo naszego forum.
Proponuje zrobic je w dwóch kolorach - standarowo na czarnym tle + na tle jasnym tak aby np pasowalo do obecnej skorki naszego forum

Arkan
09-04-2005, 22:12
Hazan, czy są jakieś rozmiary w pixelach do których trzeba się spasować?

hazan
09-04-2005, 22:19
Wydaje mi sie ze obecne logo ma wystarczający rozmiar - chyba że ktos zdecyodwanie bedzie uważal że wieksze jest lepsze ?

djtermoz
09-04-2005, 23:07
No dobrze, to jeszcze raz...

Nadal uwazam ze logo Kavoo bedzie chyba lepsze, szczegolnie po usunieciu "you can", zostawieniu pustej prawej strony i pocieciu tak zeby napisy "zaloguj" itd. (obok pol wpisywania nazwy uzytkownika i hasla) mogly miec ten banner jako tlo.

Jesli jednak chcecie ciemna wersje to mozemy wrocic do tego:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www2.bc.edu/%7Erybczyns/CanonBoard-logo3.jpg)

Pola do logowania po prawej moznaby umiescic na tym tle pod warunkiem zmiany kolory pisma na bialy.

akustyk
09-04-2005, 23:09
cos takiego:
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://akustyk.magma-net.pl/temp/logo.gif) ?

wzorowane na stylistyce folderow reklamowych Canona, choc ze wzgledu na proporcje nie da sie dokladnie trzymac ich identyfikacji wizualnej?

do rozwazenia zmniejszenie wielkosci napisu "Board". a jakby mi ktos podeslal namiary na dokladnie te czcionke, ktora Canon wykorzystuje w tych folderach, to byloby super. Incised 902BT pasuje mniej wiecej, ale to nie dokladnie to samo. zwlaszcza, ze brakuje wariantu Extra Thin

Vitez
10-04-2005, 00:16
a jakby mi ktos podeslal namiary na dokladnie te czcionke, ktora Canon wykorzystuje w tych folderach, to byloby super. Incised 902BT pasuje mniej wiecej, ale to nie dokladnie to samo.
I dobrze ze nie do konca to samo... trademark Canona jest registered, cuprigthed, restricted itp i przy poprzednim logo chyba uznalismy ze mimo niekomercyjnego uzycia tej nazwy to jednak lepiej uzyc czcionki tylko podobnej a nie takiej samej - dmuchajac na zimne 8)

muflon
10-04-2005, 00:56
Mi się podoba logo akustyka z jednego prostego względu: będzie ładnie zgrywać się z białym tłem. Każde inne, to będzie "innokolorowy" prostokąt na jasnym tle - i będzie wyglądał "ni przypiął ni przyłatał".

hazan
10-04-2005, 01:25
Akustyk a nie dało by sie czegos zywszego wymyslic moze nie koniecznie musi byc czerwony ten napisa Canon ? - troche wiecej kolorkow by sie przydalo bo troche blado to wyglada teraz

akustyk
10-04-2005, 10:13
Akustyk a nie dało by sie czegos zywszego wymyslic moze nie koniecznie musi byc czerwony ten napisa Canon ? - troche wiecej kolorkow by sie przydalo bo troche blado to wyglada teraz

no to musze wymyslic inne logo. to wyzej ma byc dokladnie takim "tricolorem". a czy blado... oryginalne foldery Canona sa po prostu proste i eleganckie. jak umnie nie wyszlo, to juz kwestia malych zdolnosci ;-)

podlubie w ciagu dnia i wrzuce jakies propozycje

gonzo44
10-04-2005, 19:13
A mi najbardziej przypadlo do gustu logo kavoo. Delikatny błękit działa kojąco, jakze kojąco...

Hadson
11-04-2005, 18:16
Dobra dodaje i swoje 3 grosze... Poszedłem tropem kolegi akustyka :D
W sumie jak pójdziemy na masówke to jedno z tych tutaj bedzie fajne...

1. Cien zmniejszony do minimum.
2. Usuniete profesjonalne
3. przesuniety aparat w dół.
4. Literki nieco wieksze
5. nieco wieksze. Jak wygra ta propozycja to zrobie od nowa bo podczas powiekszania stracilo na jakosci.

hazan
11-04-2005, 18:24
Bardzo fajne - tylko trochę małe te napisy - ale generalnie jest w moim guscie.

Pszczola
11-04-2005, 19:07
Fajne fajne. Tylko sugerowalbym wywalenie slowa "profesjonalne". Wiekszosc uzytkownikow forum to zapewne niezawodowcy (amatorzy), no a co do profesjonalnosci samego forum to ma ono sie raczej samo bronic.

Grzdyll
11-04-2005, 19:25
Fajne fajne rzeczywiście. Trop kolegi Akustyka wydaje mi się słuszny (elegancja i prostota jak w folderach Canona), dlatego jak na mój gust niepotrzebnie jest to cieniowanie 3D. I czy między „Canon” a „board” powinien być myślnik? A co do profesjonalizmu to święte słowa że forum się samo powinno bronić... :smile:

Hadson
11-04-2005, 19:27
Oki... Zmienię te literki i napis profesjonalne. Zastanawiam sie jeszcze nad czymś lepszym (tłem jakimś bajeranckim z delikatnymi cieniami i motywami foto)... bo to cos mi sie nie podoba i czuje ze po tygodniu znudziłoby mi się.
Mam niedługo egzam i musze poświęcić czas nauce.:/ Ale postaram sie w wolnej chwili cos zrobić.
Zresztą to nie tylko logo trzeba zrobić. Najlepiej nadać charakter całemu forum. Tak zrobiłem na moim forum. Wszystko w jednej intonacji kolorów itd itd..

Pzdr All.

hazan
11-04-2005, 20:09
Trzeba dać znać Alahari bo znowu bedzie mialą pretense ze robimy logo a Ona nic nie wiedziała :)

alahari
11-04-2005, 21:34
Trzeba dać znać Alahari bo znowu bedzie mialą pretense ze robimy logo a Ona nic nie wiedziała :)
Teraz to mi zwisa i powiewa :D :D :D Sorki, ze tak pisze, ale zamiast wypisywać tutaj o mych pretensjach mogłes mi sam dac znać o sprawie ;)
A Hadson ma bardzo fajny pomysł - ja juz niepotrzebna jestem 8)
Tak na marginesie - chyba niebawem zareklamuje nasze forum w KŚ
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://hazan.emiasto.com.pl/images/icons/icon10.gif)

hazan
11-04-2005, 21:36
Teraz to mi zwisa i powiewa Sorki, ze tak pisze, ale zamiast wypisywać tutaj o mych pretensjach mogłes mi sam dac znać o sprawie


Napisze jak Vitez - a usmieszku na koncu nie widzialas ? - nie pisalem tego na poważnie :)

Moim zdaniem nie powinnas sie poddawac i pokazać nam jakis inny typ logosa :)

alahari
11-04-2005, 21:55
Gdybym miała czas, to chetnie, ale ostatnio okropnie zarobiona jestem (KŚE, KŚ oraz kochana uczelnia) :(

hazan
11-04-2005, 22:00
Gdybym miała czas, to chetnie, ale ostatnio okropnie zarobiona jestem (KŚE, KŚ oraz kochana uczelnia) :(

Dasz rade... ktos dzisiaj nie jest zajętey :-D

Moris
11-04-2005, 22:23
A co tam skoro miełem dziś 20 min. ...

(tylko nie po oczach ;-) ).

Hadson
11-04-2005, 22:33
Dobra. Tak sobie mysle ze musi byc to cos zywego. Kolorki czarne, białe, czerwone... I jeszcze trzeba pomyslec, pokombinowac. Moze wyjdzie cos fajnego. tutaj kolejna propozycja.

I moze ktos podesle zdjecie jakiegos innego aparatu. NIe koniecznie Eosa. :D
Moze byc cos stareego mam starą taka harmonijke ale nie canon. Albo cos nowego... EHhh... Jak myslicie.

Grzdyll
11-04-2005, 23:19
Hmmm ja w zasadzie powtórzę swoje zdanie z poprzedniego mojego postu w tym wątku – jak dla mnie wcale bardziej kolorowo nie oznacza fajniej – z tego powodu obie powyższe mi się nie podobają a najlepsza wydaje mi się spośród zamieszczonych do tej pory poprzednia propozycja Hadsona (tylko bez cieniowanych liter!). Tyle mojego skromnego zdania :smile:

Moris
11-04-2005, 23:56
Czy jeszcze za bardzo kolorowo ?? ... bedziem redukować ;-)

hazan
11-04-2005, 23:57
Tak na marginesie - chyba niebawem zareklamuje nasze forum w KŚ
Napisz coś więcej - co masz zamiar napisać i przy jakiej okazji ?

Pszczola
12-04-2005, 08:36
Pewnie bedzie jakis tekst o onanistach sprzetowych ;-)

alahari
12-04-2005, 09:07
Przy okazji wskazówki, zeby ludzie nie radzili się tylko sprzedawcy w sprawie wyboru odpowiedniego sprzetu, ale równiez pogrzebali w internecie. Zwlaszcza grupy dyskusyjne oraz fora internetowe poświecone markom różnych aparatów (Canon, NiKon...) mogą byc baaardzo przydatne 8) No i oczywiście beda adresy www...Tylko jaki podac przy Canon? :roll:

Gregg
12-04-2005, 10:27
Dlaczego nie zmienicie tej beznadziejnej nazwy???
Że Canon to wiadomo ale "Board" - dlaczego deska???
Język polski też jest piękny...

Artur Lewandowski
12-04-2005, 10:40
Dlaczego nie zmienicie tej beznadziejnej nazwy???
Że Canon to wiadomo ale "Board" - dlaczego deska???
Język polski też jest piękny...

Nooo, nazwijmy je Kanon Deska, dyskutownia użytkowników aparatów Kanon :mrgreen:

Jaja sobie robie...mam dziś dobry dzień :)

p13ka
12-04-2005, 10:52
Dlaczego nie zmienicie tej beznadziejnej nazwy???
Że Canon to wiadomo ale "Board" - dlaczego deska???
Język polski też jest piękny...
Jest piękny ale w tym wypadku mi np. to nie przeszkadza a poza tym "Board" ma wiele innych znaczeń...wszystko zależy od kontekstu.
Sądzę, że to wyrażenie można potraktować jako akcent kosmopolityczny tego forum. Już mieliśmy na forum kolegę z Chin... :)

kavoo
12-04-2005, 10:55
Że Canon to wiadomo ale "Board" - dlaczego deska???
M.in. dlatego, ze nie kazdy krol mieszka pod klamka... mimo ze tam tez jest zamek :lol: :mrgreen:

Moris
12-04-2005, 10:56
Też mam dobry dzień ... przynajmniej na razie 8) .

Ale jakoś wydawało mi się że jest to :


Napsał Hazan
Zapraszma do prezentowania swoich pomysłów na nowe logo naszego forum.

Więc wysłałem dwie a może jeszcze bym coś pokombinował ale jakoś nikt się nie kwapi do dyskusji na właściwy temat, nie wspominając o ocenach nadsyłanych propozycji. :roll:

Pozdrawiam

hazan
13-04-2005, 01:41
M.in. dlatego, ze nie kazdy krol mieszka pod klamka... mimo ze tam tez jest zamek :lol: :mrgreen:

Piekna reposta !! - nieżle sie usmiałem :mrgreen:

hazan
13-04-2005, 01:43
Dlaczego nie zmienicie tej beznadziejnej nazwy???
Że Canon to wiadomo ale "Board" - dlaczego deska???
Język polski też jest piękny...

Język Polski też jest piękny napias "Gregg" :shock: :shock: z typowo polskim "pseudonimem" :twisted:

Vitez
13-04-2005, 04:58
"Gregg" :shock: :shock: z typowo polskim "pseudonimem" :twisted:

Przyganial kociol garnkowi...
Moja ksywa to przynajmniej ze slowianskiego jezyka pochodzi (i przez to czesto jest zle odmieniana :? ).

Gregg
13-04-2005, 09:48
Ksywka "Gregg" nie ma nic wspólnego z imieniem Greg.
Jak nie wiecie o co chodzi to chociaz zapytajcie... Owszem mam na imię Grzegorz ale moja ksywka pochodzi od czegoś innego i nie mam zamiaru tego tłumaczyć.
A tak na marginesie to znajdź mi forum gdzie się mogę zarajestrować jako "Grzegorz"

muflon
13-04-2005, 09:52
A tak na marginesie to znajdź mi forum gdzie się mogę zarajestrować jako "Grzegorz"
Dowolne - o ile tylko udzielasz się na nim odpowiednio wcześnie.

Hadson
13-04-2005, 13:27
Dobra zrobilem kolejne logo. Tylko niestety do niego zuzylem 2 zdjecia z kolekcji Tomasza Golinskiego. I jesli sie nie zgodzi to nie umieszcze tego i zmienie grafiki. Ale jest... Fajne...

Tomasz Golinski
13-04-2005, 13:31
Hadson, dawaj :mrgreen:

Hadson
13-04-2005, 13:36
Zdjecie mojej góry mógłbym zastąpic czymś innym i tak zrobie. Tylko poszukam cos w Twojej kolekcji. Bo moja jest jeszcze skromna.

I tez myslalem ten film zakręcić zawinąć. To wyzsza szkoła jazdy ale do zrobienia...


Zdjecie zmienione... bez aparatu...

muflon
13-04-2005, 13:44
Idziemy w dobrą stronę :) Mi się podoba, ale mimo wszystko wyrzuciłbym ten "podczerwony" aparat, a zamiast tego dał (ewentualnie, bo bez też jest dobrze - w końcu najważniejsze są zdjęcia, no nie? ;-)) jakąś normalną fotkę DSLR.

Hadson
13-04-2005, 13:54
fotke tez mozna dac. Bedzie fajnie. Tak przekrecona lekko w tle. Tylko ten slajd bym zawinoł. Ehhh...
Pzdr All.

Tomasz Golinski
13-04-2005, 13:56
Usunąłbym kropkę na końcu dolnej linijki i jakoś może zaokrąglił tą przed "info". Ale prostota tego logo jest jego mocną stroną.

Edit. Może też tą czerwoną kreskę bardziej w prawo pociągnąć (ewentualnie zmniejszyć napis), żeby była ona bardziej autonomicznym elementem (troche jak u Akustyka).

Jurek Plieth
13-04-2005, 14:02
Usunąłbym kropkę na końcu dolnej linijki...
Opamiętajcie się :shock: To nie może być tak, że jeden chce kropki, a drugi nie chce, bo się pozabijacie. A jeśli nawet dojdzie do consensusu, to wyjdzie skończony badziew, bo tak zawsze jest z wszystkim, co się podoba wszystkim! Baner (logo) musi być dziełem autorskim, takie jest moje zdanie.

Tomasz Golinski
13-04-2005, 14:06
Jurek, tu nie chodzi o consensus, ale o ortografię. Po tytułach kropki nie ma.

muflon
13-04-2005, 14:35
Mi się logo Hadsona w takiej postaci podoba w 100%. Tylko niech usunie kropkę po Canon :mrgreen:

djtermoz
13-04-2005, 15:33
Logo Hadsona jest niezle. Ale ma te wade ze jest krotkie. Czyli po prawej stronie bedzie dziura tak jak teraz. Proponuje 3 rozwiazania:

1. Dajemy nowe, krotkie logo, a po prawej dajemy pola "Nazwa uzytkownika", "Haslo" i przycisk "Zaloguj". Wywalamy ramke ponizej z napisem "CanonBoard" (po co ona tam jest? nazwa forum jest juz w logo!)

2. Dajemy na gorze dlugi banner siegajacy przez caly ekran (taki pomysl mial np. Kavoo) a reszte zostawiamy jak jest (Przyciski "Zaloguj", itd. ponizej w ramce "CanonBoard").

3. Jak w punkcie 2 ale wkomponujemy pola "Nazwa uzytkownika", "Haslo" i przycisk "Zaloguj" w banner po prawej stronie gornego rogu strony tak ze banner bedzie jednoczesnie tlem dla tych przyciskow. Ramke ponizej z napisem "CanonBoard" wywalamy bo bedzie pusta i niepotrzebna.

Pszczola
13-04-2005, 15:50
Logo Hadsona - nie wiadomo czemu - prezentuje tasme filmowa do analogowych kamer filmowych ;-) Po dodaniu kliszy fotograficznej i jej poziomym zorientowaniu logo nieco by sie wydluzylo.

akustyk
13-04-2005, 16:46
logo Hadsona dobre jest. tylko cos trzeba z napisem Canon poprawic, bo wyglada jakby po Bevel&Emboss literka C byla ciensza niz reszta liter. ale to akurat drobiazg

inne propozycje: przeniesc klatke na prawo i zadbac o odpowiedni odstep. minimalnie w tej wersji za gesto i zdaloby sie odrobine powietrza...

Hadson
13-04-2005, 16:52
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zagięcie tego filmu wstawienie więcej kolorowych fajnych fotek z różnych galerii akurat Tomka Golinskiego była taka duża i te dwa wybrałem, (chociaż nie jestem zadowolony, że je przyciąłem te dwa fajne zdjęcia) i puszczenie tego filmu dołem pod napisami wzdłuż całego baneru od lewej na prawo… Ehhh… Ale to musze mieć chwilkę czasu i nie obiecuje że wyjdzie. Najlepiej było by zrobić to w 3D Maxie. :D i obrócić obraz pod odpowiednim kontem.
Egzam się zbliża… Nieubłaganie. Chociaż wolałbym poświecić czas na robieniu loga a nie na nauce… Jak ja nienawidzę się uczyć… :/
Ważne są też kolorki całego forum. Sugerowałbym znalezienie najlepiej skina jakiegos na phpbb.pl (jeśli forum będzie w phpbb). Najlepiej kolorystyce czarnej czerwonej białej. Zreszta zawsze to wszystko można szybko poprzerabiac.
Moje forum medicineforum.net myśle ze było dosyc fajnie stonowane kolorystycznie i wszystko mniej wiecej pasuje. Chociaż robilem to wszystko ponad 2 lata temu. Tak samo tutaj trzeba się zdecydować na odpowiednie kolorki…
Pzdr All.

KuchateK
13-04-2005, 18:01
Ktos w innym watku wkleil jedno takie z tlem w "ultrasoniki" i inne takie napisy... Co z nim sie stalo? Jak narazie to moj faworyt...

Hadson
14-04-2005, 14:41
Udało mi się zrobić fajny efekt. Jest banalny. A jakże myli wzrok. Chociaż jeszcze trzeba dopracować ten cien lini żeby nie padał na zdjęcie.
http://hadson.pp.com.pl/1.jpg

Teraz mysle zeby poszukać jakieś zdjęcie. Albo samemu cos przygotować i to bedzie super.
Pzdr. Rafał...

Moris
14-04-2005, 23:14
Ostatnich dwóch moich propozycji nawet nikt nie zmieszał z błotem ;) ...
więc może następne dwie ...

Tym razem poszedłem w kierunku "bluesaint" i mam nadzieję że to był dobry kierunek :confused: .


Pozdrawiam

Moris
14-04-2005, 23:17
... a może by tak bez gadżetów :?:

hazan
14-04-2005, 23:52
Ten ostani logo mi się podoba prosty i jednoczesnie jasny przekaz !! - a co na to inni ?

Moris
15-04-2005, 00:03
Takie słowa z klawiatury Admina to dla mnie zaszczyt ... :shock:
Dzięki

Można jeszcze zrobić wer. pod "Defauld Style" jeśli zajdzie taka potrzeba.

Tomasz Golinski
15-04-2005, 00:08
Ja to już oczopląsu dostaję... Najlepiej, jakby możnabyło zobaczyć fragment strony z wklejonym logo, może autorzy przygotują taki montaż?

djtermoz
15-04-2005, 00:51
Ten ostani logo mi się podoba prosty i jednoczesnie jasny przekaz !! - a co na to inni ?

A inni beda do znudzenia powtarzac to samo - dobre, niezle, moze byc, tylko co bedzie po prawej stronie? Biala dziura, tak jak teraz?

(juz pisalem co mozna zrobic pare postow wczesniej)

hazan
15-04-2005, 01:05
A inni beda do znudzenia powtarzac to samo - dobre, niezle, moze byc, tylko co bedzie po prawej stronie? Biala dziura, tak jak teraz?

(juz pisalem co mozna zrobic pare postow wczesniej)

Logo sponsora - to bedzie po prawe - nie wiem jak duze ale taka była umowa z Lec-em czyli osobie dzieki ktorej zawdzięczamy miejsce na forum

hazan
15-04-2005, 01:08
Ja to już oczopląsu dostaję... Najlepiej, jakby możnabyło zobaczyć fragment strony z wklejonym logo, może autorzy przygotują taki montaż?


Umieściłem logos aby zobaczyć jak wyglada na stronie głównej.

djtermoz
15-04-2005, 01:25
Logo sponsora - to bedzie po prawe - nie wiem jak duze ale taka była umowa z Lec-em czyli osobie dzieki ktorej zawdzięczamy miejsce na forum

Aaa, no chyba ze tak. To juz wszystko jasne.

Nowe logo prezentuje sie bardzo ladnie. Proponuje tylko wyrzucic te szara ramke wokol logo i przesunac je lekko w prawo zeby zrownac z reszta ponizej.

Tomasz Golinski
15-04-2005, 01:33
Logo nieźle, ale ciut kiepsko z ułożeniem, jest wyrównane do brzegu ramki a nie do brzegu pola poniżej (przynajmniej FF,1600x1280,lin)

muflon
15-04-2005, 08:03
Jak dla mnie loga Hadsona i Morisa są równie fajne - ale te drugie rzeczywiście bardziej pasują do aktualnej kolorystyki.

To może już skończmy temat, bo, jak to się mówi wśród uzytkowników fvwm2: "you can spend one year customizing the titlebar" ;-)

hazan
15-04-2005, 08:35
Tylko jeszcze prosba do autora lgoosów o poprawienie słwoa "APATAÓY na APARATÓW":)

hazan
15-04-2005, 08:36
Logo nieźle, ale ciut kiepsko z ułożeniem, jest wyrównane do brzegu ramki a nie do brzegu pola poniżej (przynajmniej FF,1600x1280,lin)

Masz racje - ale to się dopcheni i będzie równo.

Moris
15-04-2005, 10:16
Napisał Hazan
Tylko jeszcze prosba do autora lgoosów o poprawienie słwoa "APATAÓY na APARATÓW"

:shock: .... uuppsss !!! ;) ( to z pośpiechu )

Wieczorem poprawię !

A co z :


Napisał Djtermoz
Proponuje tylko wyrzucic te szara ramke wokol logo...

Wywalić ? czy zostaiwć ? ( tylko nie ma gwarancji że się "krateczki" w 100% zgodzą z tłem )

hazan
15-04-2005, 11:36
:shock: .... uuppsss !!! ;) ( to z pośpiechu )

Wieczorem poprawię !

A co z :



Wywalić ? czy zostaiwć ? ( tylko nie ma gwarancji że się "krateczki" w 100% zgodzą z tłem )

Wywal - nawet jeśli krateczki sie nie zgadzaja to kto to zauważy ? :mrgreen:

chyrek
15-04-2005, 14:21
Logo calkiem spoko :) Ale trzeba by poprawic "APATATOW" na "APARATOW" :)

Pozdro,

Lukasz

Moris
15-04-2005, 16:52
Wersja finalna poprawiona.

Wielkie dzięki za uznanie :)

karo82
15-04-2005, 19:32
a jesli mozna to zapytam ;)
dlaczeo gdy wybierzemy skorke: default style, to nie ma zadnego loga?

tpop
15-04-2005, 22:15
mi jakos surowo brzmi "forum uzytkownikow aparatow marki canon"
czy nie lepij brzmi "forum uzytkownikow aparatow" ? albo po prostu "forum fotograficzne"

hazan
15-04-2005, 22:16
Może masz trochę racji - jakoś tak bardzo poważne jest to brzmienie - ale z drugiej strony chyba nie chcemy być cool i trendy ?:)

tpop
15-04-2005, 22:18
ale z drugiej strony chyba nie chcemy być cool i trendy ?:)nie nie absolutnie :). Mysle raczej o czyms takim mniej kłujacym w oczy.

Chociaż nie wiem czy nie jestesmy trendy skoro mamy "Canon Board" ;)
Moris logo jest naprawde fajne.

snow
15-04-2005, 22:28
Może masz trochę racji - jakoś tak bardzo poważne jest to brzmienie - ale z drugiej strony chyba nie chcemy być cool i trendy ?:)


A jakby to forum było profi to by było czarne, a tak to jest srebrne :wink:

Moris
15-04-2005, 22:38
Napisał Tpop
Moris logo jest naprawde fajne.

8-)

No to teraz pewnie będzie fajniej albo jeszcze większy "mętlik" ;) ale zerknijmy :




Pozdrawiam

P.s. Chyba jednak racja ... jak na moje oko jest lepiej.
P.s.2 - Czy jest sens i potrzeba robienie go pod Default Style ???

tpop
15-04-2005, 22:40
Dla mnie BOMBA!

Vitez
15-04-2005, 22:52
Ta a potem na nas spadnie obowiazek przerzucania postow nie o Canonach tam gdzie trzeba :? .
Proponuje zostawic - forum jest z zalozenia o Canonowej fotografii 8) .
Chyba ze : Canonierów forum fotograficzne albo jakis inny takowy bohomazik? :mrgreen:

Pszczola
15-04-2005, 22:53
Z tych samych powodow co Vitez uwazam, ze poprzednia wersja logo autorstwa Morisa jest lepsza.

tpop
15-04-2005, 22:53
Ta a potem na nas spadnie obowiazek przerzucania postow nie o Canonach tam gdzie trzeba :? No juz nie przesadzaj :-? To takie szukanie problemu na sile, tam gdzie go nie ma.

Canonierów forum fotograficzne ale takie cos jest niezle

yasin
15-04-2005, 23:35
logo bajerka :) pasuje do nowego layoutu

Jac
16-04-2005, 00:07
a moze:
forum fotoCANONiczne
to by bylo nie tylko trendy i cool ale takze jazzy :mrgreen:

Moris
16-04-2005, 09:23
Napisał Jac
to by bylo nie tylko trendy i cool ale takze jazzy

Wiec wer. dla tych z Was którzy wolą "...trendy i cool ale takze jazzy"
Może kiedyś będzie taka możliwość aby każdy mógł ustawić sobie takie logo jakie chce :mrgreen:




Pozdrawiam

P.s. A kto wie może wszystkim się spodoba ;) :confused:

Paul
16-04-2005, 10:40
IMO: Ogólnie fajne. Trochę rzuca się w oczy zjazd tytułu w prawo 1)C 2)anon 3)B 4)oard.info - pozostałbym przy max dwóch wysokościach czcionek. Podobnie w podpisie - podwójne wyróżnienie - raz kolorem i drugi raz wielkością to dla mnie nadmiar wrażeń - osobiście zostawiłbym tylko kolor.
A ... i jeszcze zrezygnowałby ze strzałek po bokach, bo chyba nic nie wnoszą - wtedy napis można by było rozciągnąć.


Po prostu lubię proste, funkcjonalne formy 8-)

Tomasz Golinski
16-04-2005, 12:02
a moze:
forum fotoCANONiczne
to by bylo nie tylko trendy i cool ale takze jazzy :mrgreen:
Fu, paskudztwo.

Pszczola
16-04-2005, 12:04
Tylko, ze u mnie wciaz wyswietlaja sie te nieszczesne "apataty".

Tomasz Golinski
16-04-2005, 12:05
Pszczoła, to twoj cache. Refresh

Pszczola
16-04-2005, 12:11
Odswierzylem i usunalem fizycznie zawartosc cachu z hdd. No i teraz wyswiatla mi sie stare logo ;-). Wydaje mi sie, ze to sprawka serwera proxy, z ktorego korzystam. Smiesznie jest.

tpop
16-04-2005, 15:12
teraz wyswiatla mi sie stare logo ;-).
Dobrze ze na stare forum nie postujesz :D

kavoo
16-04-2005, 15:30
Moge troche pomarudzic? ;-)

1. Cien jest zly - powinien byc jasniejszy i bardziej odsuniety od liter. W tej chwili zamiast sprawiac wrazenie trzeciego wymiaru jedynie rozmywa krawedzie liter.
2. Za duzo krojow pisma. To tak, jakby ktos na sile probowal ugotowac cos slodkiego i slonego zarazem... nigdy smaczne nie wyjdzie ;-) Jesli juz Swiss w tytule forum, to i w podtytule. Albo ten AvantGarde... pora sie zdecydowac ;-)
3. Strzalki kompletnie nic nie wnosza - bardziej pelnia role ostatniej deski ratunku dla inwencji autora niz uzasadnionych i przemyslanych ozdobnikow ;-)
4. Uciete z lewej strony logo Canon - to niemal profanacja ;-) Zrozumialbym jeszcze (choc niechetnie :wink: ), gdyby byla to krawedz obrazka... ale do krawedzi jeszcze daleko... niedbalstwo po prostu ;-)
5. Brak wyrownania do tabelki... kupy sie to nie trzyma.

P.S.
Uwagi odnosza sie oczywiscie to wiszacego na gorze naglowka - ta "fotoCANONiczna" propozycja jest (jak to Tomek slusznie zauwazyl) tak paskudna, ze nie biore jej w ogole pod uwage ;-)

Paul
16-04-2005, 15:42
To ja też jeszcze trochę pomarudzę :) Po zastanowieniu - zrezygnowałbym z .info - w końcu nic nie wnosi. I zgadzam się z całością posta kavoo a szczególnie we fragmencie dotyczącym różnych czcionek.

tpop
16-04-2005, 15:46
zrezygnowałbym z .info - w końcu nic nie wnosi.Czepiacie sie ;). A co ma wiecej wnosic? Co bys chciał zeby wnosilo? Jest przeciez czescia nazwy domeny.

Paul
16-04-2005, 15:54
a co ma wiecej wnosic? Co bys chciał zeby wnosilo? Jest przeciez czescia nazwy domeny.
Po prostu nazwa forum brzmi Canon Board i nic więcej nie potrzeba. Dodawanie .info jest jak stosowanie w logotypie dodatku S.A. albo jakby ktoś dopisał nazwę ulicy na której jest biuro :smile: Poza tym kiedyś możemy chcieć zmienić domenę - np. na org.pl co wtedy?
A swoją drogą, może powinniśmy dodać, że forum jest polskie - szczególnie, że "board" może zmylić :-D

Vitez
16-04-2005, 22:15
No juz nie przesadzaj :-? To takie szukanie problemu na sile, tam gdzie go nie ma.

Skad mozesz wiedziec ze nie ma? Moderowales kiedys tutaj?
wiele jest postow niezauwazalnie przez was - uzytkownikow - przenoszonych do odpowiednich podforow... naprawde wiele. Wiec mi nie wciskaj ze problemu nie ma bo jakos czuje sie o wiele bardziej na silach niz ty stwierdzic ze problem niewlasciwego postowania JEST - szczegolnie nietrafianie z podkategoriami, czyli wlasnie dyskusje o aparatach innych firm w podforach kompaktow Canona czy dSLR (niezgodnie z regulaminem) - i to trzeba przenosic by balaganu nie bylo, i jest z tym sporo roboty - musisz mi niestety uwierzyc :p
Dlatego jestem przeciw uogolanianiu logo naszego forum - bo jest ono z zalozenia Canonowe fotograficzne a nie tylko fotograficzne.

Moris
17-04-2005, 09:20
W odpowiedzi na sugestie Kavoo oraz Paul :

A kto powiedział że to jest wersja finalna, czekałem na takie sugestie :neutral:

... no i czekam na ewentualne dalsze :p

Moris
17-04-2005, 09:25
Jest problem z dobrym cieniowaniem dlatego 2 wersje.
Oto druga :

kavoo
17-04-2005, 09:29
Cien jest nadal za ciemny, bardziej brud przypomina. Multiply 45% w zupelnosci wystarczy (w tej chwili zdaje sie byc w okolicach defaultowego 75%). Outline wokol Board.info niepotrzebny, jak oslabisz cien to litery beda sie wystarczajaco od niego odcinaly.

Cychol
17-04-2005, 09:37
Moris nie przejmuj się ta wersja, która jest wstawiona na forum (pierwsza) jest najlepsza właśnie z tym płytki cieniem ;) :lol:

Moris
17-04-2005, 17:49
Napisał Kavoo
Cien jest nadal za ciemny, bardziej brud przypomina. Multiply 45% w zupelnosci wystarczy (w tej chwili zdaje sie byc w okolicach defaultowego 75%). Outline wokol Board.info niepotrzebny, jak oslabisz cien to litery beda sie wystarczajaco od niego odcinaly.

Widzisz Kavoo, tak się składa że Multiply jest dokładnie na 45% a po zlikwidowaniu Outline wokół Board daje wynik jak w załączeniu ...

Ale skoro tak uważasz to trudno mi z Tobą polemizować gdyż wydaje się że jesteś ekspertem w tej dziedzinie :???: a ja tylko amatorsko coś czasem skrobnę. :oops:


Niemniej to Administratorzy zdecydują którą wersję umieszczą i wiem że zdają sobie sprawę iż nie da się wszystkim dogodzić :mrgreen:


Napisał Cychol
Moris nie przejmuj się ta wersja, która jest wstawiona na forum (pierwsza) jest najlepsza właśnie z tym płytki cieniem

Nie przejmuję się, chociaż z drugiej strony chciałbym aby wersja ostateczna podobała się możliwie największej liczbie użytkowiników tego forum.

Jestem takiego samego zdania, a moim zamiarem nie do końca było stworzenie wrażenia trzeciego wymiaru.


Pozdrawiam
Moris

kavoo
17-04-2005, 18:18
Widzisz Kavoo, tak się składa że Multiply jest dokładnie na 45%
No to nie wiem, moze masz jakiegos innego Photoshopa ;-), bo u mnie multiply 45% wyglada tak, jak na zalaczonym picku :)


Ale skoro tak uważasz to trudno mi z Tobą polemizować gdyż wydaje się że jesteś ekspertem w tej dziedzinie :???:
Bez przesady z tym ekspertem ;-) Pracuje jako grafik nascie lat, wiec pare nawykow mam i pewne rzeczy dostrzegam, ale ekspertem bym siebie nie nazwal ;-)

hazan
17-04-2005, 18:34
A czy logo które jest obecnie wam sie nie podoba ? - pytam dlatego ze upieszac mozna cały czas ale trzeba sie tez na cos zdecydowac nieprawda ?

Kavoo a mam pytanie nie miał byś chwili czasu na zrobienie nam przyciskow do forum ? - przydały by sie jakies gustowne i pasujace do całosci a takich nie zndjde w necie.

kavoo
17-04-2005, 18:50
Kavoo a mam pytanie nie miał byś chwili czasu na zrobienie nam przyciskow do forum ?
Na razie moze byc cienko, bo nie mam czasu na nude ;-) Ale im blizej wakacji tym lepiej z moim wolnym czasem, wiec jesli nic ciekawego nie znajdziesz to pomysle o tych guzikach ;-)

muflon
17-04-2005, 18:55
A czy logo które jest obecnie wam sie nie podoba ? - pytam dlatego ze upieszac mozna cały czas ale trzeba sie tez na cos zdecydowac nieprawda ?Doookładnie. Obecne logo jest OK. Eleganckie, nie przebajerzone, idealnie pasujące do ogólnej kolorystyki forum. Pora skończyć temat :)

Moris
17-04-2005, 18:59
Kavoo,

Tak sobie myślę, że skoro chciałeś coś udowodnić "laikowi" takiemu jak ja :lol:który w Photoshopie się raczej bawi niż pracuje to trzeba było dostrzec i wziąć wszystkie czynniki pod uwagę

czyli :

Tło - nie białe jak pokazałeś na przykładzie.
Opacity - to akurat mamy takie samo :-D
Spread - u mnie 0
oraz Size - u mnie 2

A i tak na marginesie u Ciebie też wyszło przycięte Logo Canona - czy to nie profanacja ;) ;) ;)

Ale to tak na marginesie ...

Wniosek mam tylko jeden : TYLE GUSTÓW ILE FORUMOWICZÓW :mrgreen:
I tym pragnę zakończyć swoje zabawy z niniejszym LOGO, czas wrócić do nauki focenia :rolleyes:



Pozdrowienia dla Wszystkich i dzięki za uznanie dla "laika" oraz wszystkie wypowiedzi pozytywne i negatywne.

No i dodaję wersję ostatecznie dopieszczoną bez profanacji loga Canon-a :lol:

Z mojej strony uważam temat za zamyknięty. Reszta w rękach Administratorów.

Moris

hazan
17-04-2005, 19:52
Dobra - ponieważ trudno jest wszystkim zdecydowac wiec zdecyduje sam :)
Logo które od tej porty zagosci na stałe na forum to logo kolegi Morisa - te ktore jest teraz na forum.

Dzieki wszystkim za pomoc a szczegolnie koledze Morisowi za świetne logo.
Game over - topic zamkniety