PDA

Zobacz pełną wersję : Zrzucanie zdjęć przez czytnik



kucza21
19-10-2007, 01:59
Otóż zrzuciłem zdjęcia przez czytnik kart same RAWy i pojawiły mi się zdjęcia w dwóch plikach otóż CR2 zajmujące ok 10 mb i obrazy ktore mają kolo 2mb może mi ktoś wytłumaczyć co te pliki CR2 przedstawiają?? Bo nie rozumie ... A dwa pliki jednego zdjęcia troszkę robią mi burdel w folderach ...

bartheq
19-10-2007, 08:38
A aparat miales ustawiony na same RAWy czy moze RAW+JPG? W drugim przypadku podwojne pliki to nic dziwnego (:

Krzychu
19-10-2007, 08:41
Otóż zrzuciłem zdjęcia przez czytnik kart same RAWy i pojawiły mi się zdjęcia w dwóch plikach otóż CR2 zajmujące ok 10 mb i obrazy ktore mają kolo 2mb może mi ktoś wytłumaczyć co te pliki CR2 przedstawiają?? Bo nie rozumie ... A dwa pliki jednego zdjęcia troszkę robią mi burdel w folderach ...

Pliki .cr2 to właśnie RAW'y są...

mor_feusz
19-10-2007, 09:43
Raw ma rozszerzenie .cr2. Masz ustawionew aparacie RAW+JPG i dlatego masz 2 pliki w tym ze RAW to .cr2 natomiast JPG to wiadomo co. Jezeli uzywasz TotalCommander'a to z opcjach kopiowania (przenoszenia) zaznacz rozszerzenie *.cr2 i po klopocie. Najlepszym wyjsciem bedzie jednak (jesli nie chcesz podwojnie) zmiana w opcjach aparatu na RAW - problem zniknie

kucza21
19-10-2007, 13:24
Tak ale jeśli zrzucam bezpośrednio przez kabel aparatu zrzuca mi się pojedynczo zdjęcia .... OK to następne pytanie jeżeli ustawie same Rawy to czy będę miał jeden plik Rawu w infarviev? Swoją drogą te pliki które są mniejsze wywołuje w programie do Rawów a o ile się nie myle potrafi on obsługiwać same Rawy a nie jpg o ile się nie myle

bartheq
19-10-2007, 13:39
XP ma znane problemy ze zrzucaniem jednoczesnie RAWow i JPG bezposrednio z aparatu - u mnie zgrywaja sie jako 2 JPG w tym samym rozmiarze tylko jeden ma numerek dodatkowy w nazwie. Vista z tego co pamietam juz to ma poprawione.

Z 40D dostalem nowa wersje wszystkich softow i w koncu zaczalem do zgrywania zdjec uzywac EOS Utility. Sprawdza sie calkiem dobrze bo mozna samodzielnie ustalic strukture katalogow i wrzucac np. wg modelu aparatu /jak sie ma kilka/ i do RRRR-MM-DD po dacie wykonania.

Windowsowe kopiowanie dziala podobnie, ale wstawiana jest tylko data samego kopiowania a nie zrobienia zdjecia przez co pliki wczorajsze trafiaja do katalogu dzisiejszego.

Jedyne co mnie dziwi to to, ze nie ma nigdzie opcji automatycznego kasowania zgranych zdjec. Ponowne podlaczenie na szczescie nie kopiuje wszystkiego od nowa, ale jak sie zapomni skasowac stare to potem sie idzie na impreze z polowa karty zajeta i nie ma jak tego skasowac po zrobieniu nowych (:

Wile
19-10-2007, 15:07
Ja do zrzucania przez czytnik polecam program CAM2PC w wersji freeware - ma dosc spore mozliwosci konfiguracji co do tego jak i gdzie zrzucac zdjecia, robi to automatycznie po wlozeniu karty do czytnika.

mxw
20-10-2007, 15:34
Jedyne co mnie dziwi to to, ze nie ma nigdzie opcji automatycznego kasowania zgranych zdjec.
fotoloader ma taką opcję.


Ja do zrzucania przez czytnik polecam program CAM2PC w wersji freeware - ma dosc spore mozliwosci konfiguracji co do tego jak i gdzie zrzucac zdjecia, robi to automatycznie po wlozeniu karty do czytnika.
fotoloader też. :roll: