PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Uszkodzonego Obiektywu



terminator
17-10-2007, 19:10
Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum. Mam dylemat, czy kupić uszkodzony obiektyw (cena jest atrakcyjna). Opis aukcji: Canon 75-300 4-5.6 IS USM-USZKODZONY stan wizualny b.dobry,szkla czyste,uszkodzenie polega na zawieszaniu-blokowaniu body ,mozna wykonac kilka zdjec 10-20 i stop -prawdopodobnie elektronika. Z góry dziękuję za jakieś sugestie.

orbital
17-10-2007, 19:20
Pewnie jest to ERR99, ale to trochę wróżenie z fusów-opisu, tutaj (http://www.canon-board.info/showpost.php?p=164300&postcount=11) masz koszt naprawy dla kit-a. Podejrzewam, że im droższe szkło tym droższa jego naprawa - sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz się w to bawić czy nie lepiej poczekać i uzbierać na nówkę z gwarancją, albo chociaż działającą używkę.

Mi by się nie chciało.

pmagdalena
17-10-2007, 19:24
Ja bym uszkodzonego nie kupiła

robgr85
17-10-2007, 19:31
ja bym nie ryzykował... gdyby było warto naprawiać to szkło pewnie sprzedający nie wystawił by go na aukcji tylko oddał do serwisu (i potem ew sprzedał)...

Robert

SAM
17-10-2007, 19:32
Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum. Mam dylemat, czy kupić uszkodzony obiektyw (cena jest atrakcyjna). Opis aukcji: Canon 75-300 4-5.6 IS USM-USZKODZONY stan wizualny b.dobry,szkla czyste,uszkodzenie polega na zawieszaniu-blokowaniu body ,mozna wykonac kilka zdjec 10-20 i stop -prawdopodobnie elektronika. Z góry dziękuję za jakieś sugestie.

Witaj Terminator, a zepsuty pistolet byś kupił?:confused:
To z czego byś strzelał ?:mrgreen:

Yoshitaka
17-10-2007, 19:42
Sądząc po tym, że ktoś już licytuje to "super tanio" nie będzie. Nie masz gwarancji jak długo Ci to szkło pośmiga. Gostek pisze ze 10 - 20 zdjęć, ale liczba to może zmaleć do zera albo będzie zawieszać sprzęt w najmniej odpowiednim momencie.
Trzeba też rozważyć opcję, że nawet body może ci uszkodzić.

Wg. to zamiast ładować w ten kadłubek kasę to przeznaczyłbym te pieniądze na wpłatę własną przy ratach na nowe szkło !

IMHO nie kupowałbym na Twoim miejscu.

comatus
17-10-2007, 19:49
Ja też odradzam. Miałem obiektyw, który generoweł error99 i powiem, że to żadna przyjemność. Mój był o tyle lepszy od licytowanego, że wieszał aparat od danej ogniskowej - przy czy cały czas 'martwota' postępowała i miałem coraz mniejszy zakres. Tak może być tu, że liczba zdjęć będzie cały czas maleć...

terminator
17-10-2007, 19:49
Przyznam, że wyłuszczyliście wszystkie moje obawy, a więc to, że ktoś był ze szkłem w serwisie i naprawa się nie opłaca oraz ewentualność uszkodzenia body.
SAM zabiłeś mnie tym pistoletem:mrgreen:

SAM
17-10-2007, 23:53
Przyznam, że wyłuszczyliście wszystkie moje obawy, a więc to, że ktoś był ze szkłem w serwisie i naprawa się nie opłaca oraz ewentualność uszkodzenia body.
SAM zabiłeś mnie tym pistoletem:mrgreen:

No nie przesadzaj, przecież był uszkodzony. :rolleyes:
Widzę, że jeszcze palcami trochę ruszasz.:-D
Chociaż może już niedługo, bo stare ludowe przysłowie mówi, że "każda strzelba raz w roku sama strzela".:lol:

beetle4
18-10-2007, 00:25
Kupilem 70-300 IS wlasnie z taka wada. Roznica jest taka ze sprzedajacy nie wiedzial o uszkodzeniu bo jego korpusem obiektyw dzialal normalnie. Naprawa kosztowala ponad 700 zl i polegala na wymianie calego zespolu zyroskopow.
Dodam tylko jeszcze ze naprawa zostala przeprowadzona na koszt sprzedajacego i ciesze sie wpelni sprawnym obiektywem.

RNz
18-10-2007, 12:20
To trafiles na naprawde uczciwego sprzedawce, szansa jak w totku.
Ale ogolnie chyba nie warto ryzykowac

robgr85
18-10-2007, 13:37
Witaj Terminator, a zepsuty pistolet byś kupił?:confused:
To z czego byś strzelał ?:mrgreen:

terminator nawet z popsutym pistoletem jest niebezpieczny ;)

terminator
18-10-2007, 13:48
Zastanawiam się nad trzema obiektywami:
1. EF 70-210 USM 3.5-4.5
2. EF 75-300 4-5.6 IS USM
3. EF 70-300 4-5.6 IS USM
Trzeci jest dostępny nowy, co przemawia na jego korzyść.
Jakieś sugestie?

comatus
19-10-2007, 12:41
ja używam pierwszego i jestem zadowolony, czasami tylko tęsknię za kilkoma dodatkowymi milimetrami jak cykam ptaki

terminator
20-10-2007, 20:43
A stabilizacja obrazu? Jak bardzo to jest ważne przy takich ogniskowych?

comatus
21-10-2007, 10:43
Ja nigdy nie miałem obiektywu z IS i jakoś sobie radzę. Wystarczy mieć dość pewną rękę i dobierać ISO i czasy do sytuacji. Trochę tylko ciężko robi się samoloty z silnikami spailinowymi, bo czasy muszą być dość długie żeby rozmyć śmigła, ale też się da :)

terminator
21-10-2007, 20:23
Dzięki, każda taka podpowiedź to zaoszczędzona kasa... Na piwo :)

2marekm
21-10-2007, 21:07
Kupno uszkodzonego obiektywu, to jak randka w ciemno.
Ale...ta telewizyjna była bezpieczniejsza, ponieważ dobierano partnerów na zasadzie podobnych cech /wykształcenie, uroda/.
W przypadku obiektywów to może być randka,
jak w znanym dowcipie "ile razy było...8, a gdzie dziewczyna ?...nie przyszła":lol: :lol: :lol:

Nie kupujcie uszkodzonych obiektywów, chyba, że
szwagier pracuje w serwisie, i to tej firmy, który zmierzacie kupić.
Mam smutne doświadczenie, nie z obiektywem, ale z kompaktem.
Kilka lat temu kupiłem używany jako dobry, a był s....ny automatyczny balans biel, często się zawieszał i "żarł akumulatorki jak głodny pies":-(
Dużo nie straciłem, bo był tani, ale niesmak pozostał.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Koleżanki i koledzy....jeszcze gorsze niż kupno uszkodzonego obiektywu, może być zbyt długie uzytkownie naszych szklarni:lol: :lol: :lol:
Kto nie czytał...niech przeczyta i jak najszybciej reaguje:mrgreen:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=26962