PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Canon-em 400 D Prosze O Pomoc



Necron
13-10-2007, 22:08
Zauważyłem pewien problem ze swoja 400-tka mianowicie kolory sa wyblakle wogule nie nasycone, oszukane np. jak robiłem zdjęcie pomarańczowego kwiatka to wychodziło na LSD ze jest żółty. Związku z tym mam pytanie czy to jest problem ustawienia, filtru, czy taka defekt aparatu proszę o pomoc z gory serdecznie dziekuje.
ps. Robilem wtenczas 50mm 1,8



pzdr Necron :|

Tomasz1972
13-10-2007, 22:10
Sprawdź czy w aparacie nie masz czsami ustawione adobe RGB , jak masz to przełącz na sRGB.

daszek
13-10-2007, 22:17
Przyczyn błędnego ustawienia balansu bieli może być kilka.
Cześć z nich możesz łatwo skorygować w DPP używając RAWu.

Necron
13-10-2007, 22:38
Sprawdź czy w aparacie nie masz czsami ustawione adobe RGB , jak masz to przełącz na sRGB.

Mam ustwione na sRGB i co jeszcze moze byc powodem tych problemow??

janmar
13-10-2007, 23:15
Nie piszesz jakiego programu uzywasz do otwarcia i pobrania zdjec [JPEGi czy Rawy?],w nim rowniez powinno byc ustawione sRGB.Pozdrawiam.:smile:

Kolekcjoner
14-10-2007, 01:54
Zauważyłem pewien problem ze swoja 400-tka mianowicie kolory sa wyblakle wogule nie nasycone, oszukane np. jak robiłem zdjęcie pomarańczowego kwiatka to wychodziło na LSD ze jest żółty. Związku z tym mam pytanie czy to jest problem ustawienia, filtru, czy taka defekt aparatu proszę o pomoc z gory serdecznie dziekuje.
ps. Robilem wtenczas 50mm 1,8



pzdr Necron :|



Czy występuje to tylko na wyświetlaczu aparatu czy na zdjęciach?
Możesz w takim razie pokazać jakiś przykład zdjęciowy tego problemu.

pmagdalena
14-10-2007, 10:42
Dokładnie jakaś fotka przykładowa by sie przydała

Necron
14-10-2007, 10:51
Czy występuje to tylko na wyświetlaczu aparatu czy na zdjęciach?
Możesz w takim razie pokazać jakiś przykład zdjęciowy tego problemu.

urzywam PS CS 2 i dzis postaram sie zaprezentowac fotke bo jak zobaczylem ten blad to wszystkie usunolem a poza tym moj aparat rowniez nie ostrzy w czym lezy problem prosze o pomoc pzdr :-|

paweleverest
14-10-2007, 22:47
Problem z ostrzeniem może być spowodowany front focusem albo back focusem ( przeważnie jest to wina puszki czasami szkła ) Tu też by się przydał jakiś przykład żeby nie bajać za bardzo

bastek03
15-10-2007, 07:48
... np. jak robiłem zdjęcie pomarańczowego kwiatka to wychodziło na LSD ze jest żółty.

pzdr Necron :|


Na LSD to mogą różne dziwne kolory wychodzić :lol: :wink: :mrgreen:

anna.tratkiewicz
16-10-2007, 19:06
Ja też mam problem. Po zainstalowaniu nowego oprogramowania nie działa mi lampa, nie mogę jej podnieść przyciskiem z błyskawicą gdy biorę na auto też się nie wysuwa choć jest b. ciemno

edit. juz rozwiazalam problem :D
ale czlowiek moze byz glupi jak sie zdenerwuje :P

exup
17-10-2007, 02:12
moze to tez byc kwestia PICTURE STYLE, jesli masz ustawiony NEUTRAL albo FAITHFUL, one sa wlasnie takie nienasycone, idelane do poznijszej obrobki. Ja w mojej 40D zdefiniowalem swoj styl, dziala bez zarzutu... pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ja też mam problem. Po zainstalowaniu nowego oprogramowania nie działa mi lampa, nie mogę jej podnieść przyciskiem z błyskawicą gdy biorę na auto też się nie wysuwa choć jest b. ciemno

edit. juz rozwiazalam problem :D
ale czlowiek moze byz glupi jak sie zdenerwuje :P

:wink: pewnie na green zone chcialas podniesc lampe :D