PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z aparatem 400D



Zaper
13-10-2007, 16:37
NIe wiem co si stalo.Wyszedlem na dwor i bylo dosc zimno no ok 10 C i nie wiem czemu ale jak patrze przez migawke to wszystko jest ciemne... i jak robie zdjecie to wyskakuje blad 99 ktory mowi ze z bateria cos jest nie tak.Ale nawet jak aparat jest wylaczony to migawka jest caly czas ciemna...

maxbmx
13-10-2007, 16:52
Temperatura 10st to żadne zimno.
Nie "migawka" tylko WIZJER...
Ciemne to znaczy że coś widać?
Prawdopodobnie przysłona się zamknęła i z jakiegoś powodu nie chce się otworzyć. Napisz jaki masz aparat i jaki obiektyw.

arturs
13-10-2007, 16:56
Błąd 99 to nie mówi nic o baterii to kod błędu typu "inny błąd"

Myślę że jakbyś podał jeszcze takie informacje jak:
1. Jaki aparat
2. Jaki obiektyw
3. Czy z gripem czy bez
4. Jak z gripem to czy bez gripa też ten sam błąd
5. Jak patrzysz przez migawkę?
6. Czy czyściłeś styki przy obiektywie
7. Co widać jak odłączysz obiektyw? Znaczy w jakim stanie jest lustro?

ciemność w wizjerze sugeruje że lustro jest podniesione - może zablokował się słynny bolec czy coś takiego,

bez podstawowych informacji byłoby trochę łatwiej coś powiedzieć, na razie mogę napisac że Ci współczuję..

Pozdrawiam
Artur

Zaper
13-10-2007, 17:00
1. Jaki aparat Canon 400D
2. Jaki obiektyw 18-55
3. Czy z gripem czy bez
4. Jak z gripem to czy bez gripa też ten sam błąd
5. Jak patrzysz przez migawkę?
6. Czy czyściłeś styki przy obiektywie NIe
7. Co widać jak odłączysz obiektyw? Znaczy w jakim stanie jest lustro? w dobrym . NIe ma na nim zadnych plam

Wspolczujesz.. jak myslisz to cos powaznego ?

arturs
13-10-2007, 19:23
Odnośnie lustra pytanie było w sensie czy jest podniesione i nie opuszcza się?
Bo skoro piszesz że w wizjerze czarno to znaczyłoby że jest podniesione a to niedobrze bo może się przyblokowało..
Czy o ciemnościach pisałeś w sensie że na zdjęciach widzisz ciemność - bo nie wiem co miałeś na myśli pisząc że patrząc przez migawkę nic nie widzisz?

Pozdrawiam
Artur

janmar
13-10-2007, 19:43
NIe wiem co si stalo.Wyszedlem na dwor i bylo dosc zimno no ok 10 C i nie wiem czemu ale jak patrze przez migawke to wszystko jest ciemne... i jak robie zdjecie to wyskakuje blad 99 ktory mowi ze z bateria cos jest nie tak.Ale nawet jak aparat jest wylaczony to migawka jest caly czas ciemna...

Dekielek:shock::mrgreen: A tak na powaznie czy próbowałes wyjac i włozyc akumulator?
Jesli masz drugi spróbuj zmienić ,gripa odepnij, jesli masz drugi obiektyw tez zmień.Co widzisz bez obiektywu patrzac przez wizjer na oswietlony kadr?Czy robiłes cos w custom functions np."sensor clean?"Jezeli masz lustro opuszczone do kąta 45 stopni i zdjety obiektyw musisz w wizjerze widziec jasno.Moze widzisz nie lustro a matrycę [jest pionowo]:?:

Kolekcjoner
13-10-2007, 21:40
Co znaczy stwierdzenie:
nie wiem czemu ale jak patrze przez migawke to wszystko jest ciemne..., bo to może sporo wyjaśnić. Czy oznacza to, że w wizjerze mimo opuszczonego lustra nic nie widać?

Zaper
14-10-2007, 13:20
Prawdopodobnie chyba przeslona w obiektywie nie chce sie otworzyc:/Wiecie moze jak to naprawic ??

Hellfire
14-10-2007, 13:31
Ale przysłona się całkiem nie zamyka i zawsze przez nią widać.

Zaper
14-10-2007, 14:48
wiem ale sluchaj jak sprawdzilem w innym obiektywie przeslona jest otwarta a w tym moim jest tylko taka mala kropeczka tzw nie dokonca jest zamknieta

RNz
14-10-2007, 20:07
moim zdaniem padła przysłona, pora na nowe szkło :-)

andymis
15-10-2007, 22:10
Błąd 99 mówi o zawieszeniu się obiektywu, czasami wystarczy przetarcie styków, bardzo dobrze zrobić to ppierem. Jesli masz ciemność pawdopodobnie , przepraszam za zwrot, staneła ci migawka. Czyszczenie moze pomóc, a jeśli nie to znaczy, że sterowanie obiektywu nie współkra z aparatem. Czasami można wgrać soft w serwisie, powodzenia
andymis

Kolekcjoner
15-10-2007, 22:42
Błąd 99 mówi o zawieszeniu się obiektywu, czasami wystarczy przetarcie styków, bardzo dobrze zrobić to ppierem. Jesli masz ciemność pawdopodobnie , przepraszam za zwrot, staneła ci migawka. Czyszczenie moze pomóc, a jeśli nie to znaczy, że sterowanie obiektywu nie współkra z aparatem. Czasami można wgrać soft w serwisie, powodzenia
andymis

Jak ma ciemno w wizjerze to mu pomoże wymiana migawki albo wgranie nowego softu :shock: :shock: :shock:? Bez checy.