PDA

Zobacz pełną wersję : czy to normalne że baterie wytrzymują 1 godzine w S1 si ?!



swiadziu
08-04-2005, 21:38
Witam, kupiłem przed dwoma dniami Canona s1 si i nie wiem czy jest sprawny na 100%. Problem z tym ze podczas nauki robieniu zdjęć itd. w ciągu 1 - 1,5 godziny pada mi komplet bateri. Czy tak ma być czy cos jest nie tak z moim modelem ? Przyznam że w tym czasie robie około 40 zdjęć z uzyciem lampy i używam cały czas " ekraniku". Dziś komplet DURACELLI wytrzymał aż 20 minut - w tym czasie nakręciłem krótki film i zrobiłem z 10 zdjęć. Bardzo proszę o radę i pomoc na ten temat. Pozdrawiam Grzegorz

Kostek
08-04-2005, 22:13
Zainwestuj w akumulatorki i ładowarkę. W ogólnym rozliczeniu wyjdzie to taniej, niż codzienne kupowanie nowych baterii.

Vitez
08-04-2005, 22:13
Normalne. Kup komplet akumulatorkow zamiast alkalicznych baterii, porzadnie naladuj i uzywaj o woli - ze dwa dni intensywnej zabawy jakie 2800mAh moglyby wytrzymac 8) .
Firmy to np Energizer, GP, Forever.

dzi
08-04-2005, 23:20
Normalne. Kup komplet akumulatorkow zamiast alkalicznych baterii, porzadnie naladuj i uzywaj o woli - ze dwa dni intensywnej zabawy jakie 2800mAh moglyby wytrzymac 8) .
Firmy to np Energizer, GP, Forever.
vitez a tak z ciekawości, gdzie widziałeś aku AA 2800mAh firmy energizer?

Wisozup
09-04-2005, 00:25
Normalne. Kup komplet akumulatorkow zamiast alkalicznych baterii, porzadnie naladuj i uzywaj o woli.

Tylko PORZADNIE naladuj...na tym forum zreszta przewijalo sie juz mnostwo tematow o akumulatorkach:) POZDRAWIAM

hazan
09-04-2005, 00:30
Raczej normal.
Małpa HP'owska mojej żonki też tyle potrafi zeżreć :-?
Zapewne cały czas przeglądasz fotki na LCD - a te oszczędne nie są.

ja widziałem jak Nikon komplecik swiezych baterii zjadł po jednym zdjeciu :twisted:

KuchateK
09-04-2005, 06:17
Ja widzialem panike w oczach i totalne zalamanie jak ktos pompowal piaty z kolei komplet nowiusich duracell'i a aparat na pierwszych po wyjeciu z opakowania ruszyl i zdechl i na zadnych innych juz nie drgnal.

A tlumacz takiemu ze to sie nie zepsulo i to normalne... Jak go naciagalem w sklepie na ladowarke i aku to patrzyl jak bym mu do studni kazal skoczyc :mrgreen:

Vitez
09-04-2005, 12:28
vitez a tak z ciekawości, gdzie widziałeś aku AA 2800mAh firmy energizer?

A gdzie ja napisalem ze to musi byc dokladnie 2800 i dokladnie Energizer? Zarowno pojemnosc jak i firmy to byly tylko przyklady a nie konkretne propozycje :roll: .

swiadziu
10-04-2005, 08:48
Dziękuje Wszystkim za wyjaśnienie tej kwestji :)

SenioR
10-04-2005, 13:17
sam mam S1 IS fakt 1 do 1,5 godziny na zwykłych bateriach to norma, zaś aku. no tu już można się pobawic. Mam aku SONY 2100, starcza mi na jakies 100 fotek, zaznaczam robie tylko na wizjerku ;)

Vitez
10-04-2005, 18:56
zaznaczam robie tylko na wizjerku ;)

A ktorym wizjerku? EVF czy LCD? :twisted:

swiadziu
10-04-2005, 21:05
Proszę doradźcie jakiej firmy kupić akumulatory ? Będe również wdzięczny za pomoc jaką kupić karte o pojemności 1 Gb, by karta współgrała z aparatem Canon S1 si

SenioR
10-04-2005, 21:26
A ktorym wizjerku? EVF czy LCD? :twisted:
oczywiście na EVF, sory :)

SenioR
10-04-2005, 21:29
Proszę doradźcie jakiej firmy kupić akumulatory ? Będe również wdzięczny za pomoc jaką kupić karte o pojemności 1 Gb, by karta współgrała z aparatem Canon S1 si
aku. najlepszej oczywiście firmy ;) hehe. co do karty to trzeba próbowac indywidualnie, inaczej się nie da. :)

swiadziu
11-04-2005, 22:11
aku. najlepszej oczywiście firmy ;) hehe. co do karty to trzeba próbowac indywidualnie, inaczej się nie da. :)

No tak ta odpowiedź duzo mi dała - mam jednak proźbę jeśli ktos chce mi pomóc to niech nie pisze: Najlepsza, na wiadomo jakiej firmy, byle którą, najtańszą itd.
Oczekuję pomocy i poważnej odpowiedzi, a jak ktoś sobie chce robić ze mnie chece to dziekuje. Pozdrawiam świadziu

Tomasz Golinski
11-04-2005, 22:47
swiadziu, przecież już założyłeś wątek na ten temat. i dostałeś ode mnie konkretną odpowiedź.

SenioR
12-04-2005, 19:08
No tak ta odpowiedź duzo mi dała - mam jednak proźbę jeśli ktos chce mi pomóc to niech nie pisze: Najlepsza, na wiadomo jakiej firmy, byle którą, najtańszą itd.
Oczekuję pomocy i poważnej odpowiedzi, a jak ktoś sobie chce robić ze mnie chece to dziekuje. Pozdrawiam świadziu
Sory , ale jestes wrazliwy. ;( Nie da sie napisac ze aku firmy X sa lepsze od firmy Y, sam mam aku Sony i jestem bardzo zadowolony, ktos inny powie ze sa do du... . ;) a dla mnie sa OK ! . Prawie to samo, ale troche inaczej ma sie do pamieci. U mnie swietnie sobie radzi KINGSTON a u innych nie i taka jest prawda. Pozdrawiam. ;)

raaf
12-04-2005, 22:52
karta:

polecam Sandisk używam od 2 lat i nie sprawiała mi żadnego problemu


akumulatorki:

osobiście używam GP - pojemność 1800 i 2100, widziałem 2500 i takie sugeruje nabyć

ładowarka: także GP tak 4 godzinna w chwili obecnej za "ludzkie " pieniądze są do nabycia ładujące ako poniżej godziny

tu możesz sobie obaczyć i kupić jesli masz zyczenie:

http://www.baltrade.pl/bn/?o=shpc&i=62

swiadziu
14-04-2005, 21:05
Witam i dziękuje wszystkim z odpowiedzi :) . Mam jednak kolejne pytanie: co jest nie takm że resetuje mi się data w aparacie ? Podczas włąnczania aparatu na drugi dzień mam inna datę od ustawionej wczoraj. Pozdrawiam świadziu

KuchateK
14-04-2005, 23:12
Najprawdopodobniej padla w nim bateria do podtrzymywania daty i ustawien. Nie wiem czy masz ja dostepna "z zewnatrz" (poszukaj w instrukcji). Jesli nie to serwis...

TomCio?
03-05-2005, 19:42
Temat się jak widze wyczerpał dawno temu, ale jako żem tu nowy dorzucę i swoje 2 grosze.
W temacie akumulatorów. Wybór w pobliskim slepie był marny więc nabyłem coś o nazwie Camelion skuszony tzw. ultraszybką ładowarką i kabelkiem do podpięcia pod samochodową zapalniczkę. Koszt niemały bo pnad 100, ale same akumulatorki kosztują w granicach 18 zł (pojemność 2200 są chyba i 2500) w każdym razie mam te 2200 i jestem na prawdę zadowolony. Nie udąło mi się solidnie pomierzyć osiągów kompletu akumulatorków, ale że mam 2 komplety, a ładowarka tankuje je w ok 1,5-2 godziny nic więcej mi na razie do szczęscia nie trzeba.
Co do baterii backup'owej to gdy wyjmniesz akumulatory i dobrze się przyjżysz okoloicom "zewnętrznego" akumolatora to zobaczysz malutką szufladkę którą dość łatwo wysmyknąć ;-) ceny nie znam - bo nie potrzebowałem jak na razie.

sieki
17-05-2005, 14:58
Polecam karty SANDISK ...przynajmiej u mnie dzialaja wysmienicie :)