PDA

Zobacz pełną wersję : A70 czy A75



Falkon
04-04-2004, 16:42
Witam
Jestem tu nowy, i mam nadzieje ze cieplo mnie przyjmiecie :mrgreen:

Zamierzam kupic aparat, oczywiscie bedzie to Canon 8) po glowie chodza mi 2 modele A70 i A75 [ktorego ostatnio wypatrzylem]
wiem ze byl juz podobny temat na forum o tym, ale kompletnie zszedl w inna strone...
moglby ktos wyrazic swoje opinie na temat tych dwoch modeli :?: nie mialem zadnego w reku, i dlatego zwracam sie z prosba do specjalistow.
spotkalem sie ze stwierdzeniem, ze A75 to w sumie to samo co A70 wiec po co przeplacac...co o tym sadzicie :?:

:?: ktory wybrac, bo o to mi wlasciwie chodzi :?:

prosze o uzasadnienie Waszych wyborow.
nie znam sie zbytnio na sprzecie, wiec licze na Wasza wyrozumialosc :wink:

dzieki z gory :!:

Vitez
04-04-2004, 18:12
spotkalem sie ze stwierdzeniem, ze A75 to w sumie to samo co A70 wiec po co przeplacac...co o tym sadzicie :?:


Zalezy jak wiele przeplacac. Jesli ok 200-300zl to lepiej wziac nowszy model (soft, kompresja, jakosc mogly ulec poprawie). Jednak zadnych znaczacych roznic pomiedzy nimi nie ma (ot chociazby AF lepszy czy zakres przeslon/ogniskowych).

Falkon
04-04-2004, 19:54
bardziej przychylam sie do A75, pewnie dlatego ze nowy :) tak jest chyba ze wszystkim
wydaje mi sie ze roznica nie jest wieksza niz 200-300zl, miedzy tymi modelami, przynajmniej z tego co widzialem, wiec z tego co mowisz, kolejny "+" na konto A75 :wink:

moze ktos ma osobiscie ten aparat, i powie cos z wlasnego doswiadczenia :?:

dzieki wielkie :mrgreen:

znafca
04-04-2004, 20:05
Należałoby jeszcze dodać że karta pamięci ma 2 razy większą pojemność w a75...jest wiecej funkcji tematycznych(az o 6 wiecej i każdy do innych warunków atmosferycznych)..poprawiona ostrosc..a75 ma wiekszy wyswietlacz lcd...został dodany przycisk print który służy oczywiscie do szybszego drukowania zdjęcia...i tego co zauważyłem różnica w cenie wacha sie około 150-200 złotych...myśle że wprowadzone zmiany są warte swej ceny.http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a75_samples.html - tu możesz obejrzeć przykładowe fotki i filmy zrobione a75 :D
P.S miałem ten sam dylemat co Ty :)

Falkon
04-04-2004, 21:51
dzieki za odpowiedz.
kolejny plus dla A75 :D chodzi mi, tez o to zeby aparat mial jakies fajne funkcje, i mysle ze w A75 takowe znajde [6 roznych trybow o ktorych pisales] wydaje mi sie ze na 1 aparat, to dobry wybor 8)
znafca, i co w koncu wybrales :?: :D


bede wdzieczny, za dalsze opinie :mrgreen:

Vitez
04-04-2004, 22:04
wydaje mi sie ze roznica nie jest wieksza niz 200-300zl,

No to A75... nie ma chyba minusow wzgledem A70 a plusow kilka ma.


poprawiona ostrosc
Moglbys sprecyzowac co przez to rozumiesz?
Oba aparaty maja:
Auto focus type Ai AF TTL 5-point.
Tak wiec ogolne stwierdzenie "poprawiona ostrosc" to zwykle wodolejstwo (szukanie plusow na sile ;) .


P.S miałem ten sam dylemat co Ty
A mowilem ze alieny wyczuwam na odleglosc? :


Witam,witam..w końcu ktoś sie trafił kto ma dokładnie taki sam dylemat co ja...chociaz narazie balast jest po stronie a75
( http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=277&start=0 )

Badz tym razem grzeczniejszy bo jestes obserwowany juz od drugiego swojego postu. Zdradziles sie tym ze w kazdym swoim poscie nawiazujesz negatywnie do moich wypowiedzi.
No i uprawiasz to samo wodolejstwo udajac ze sie znasz a nie piszac zadnych konkretow... nick pasuje :roll:

Falkon
04-04-2004, 22:40
dzieki za podpowiedz :!: 8)

moze A80 :?: :mrgreen:

znafca
05-04-2004, 00:23
Vitez napisał : Moglbys sprecyzowac co przez to rozumiesz?
Oba aparaty maja:
Auto focus type Ai AF TTL 5-point.
Tak wiec ogolne stwierdzenie "poprawiona ostrosc" to zwykle wodolejstwo

A nieprawda bo sam pisałes ze a75 ma 9 punktowy wyzej?Czyzby kłopoty z pamięcią :D A moze znowu piszesz byle tylko zaistniec? :twisted: Nie wiem cos sie uczepił tak tych alienów...z drugiej strony ciesze sie ze zapamietales mój nick i moje wypowiedzi bo to oznacza ze niezle dałem Ci popalic no i do tego pewnie koszmarki miałes hehe :D POZDRAWIAM!!!
P.S Ciekawe czy odruchy wymiotne tez masz (żart) chyba :lol: Aha widziałem Twoja siostre...nawet podobna do ciebie Sebastianie :wink: A tak serio to ...współczuję..niezły dragon :lol: zresztą Ty wcale nie lepszy :P

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Falcon wybrałem a75 ale jeszcze nie zakupiłem..brak funduszy :lol:

hazan
05-04-2004, 00:45
Vitez napisał : Moglbys sprecyzowac co przez to rozumiesz?
Oba aparaty maja:
Auto focus type Ai AF TTL 5-point.
Tak wiec ogolne stwierdzenie "poprawiona ostrosc" to zwykle wodolejstwo

A nieprawda bo sam pisałes ze a75 ma 9 punktowy wyzej?Czyzby kłopoty z pamięcią :D A moze znowu piszesz byle tylko zaistniec? :twisted: Nie wiem cos sie uczepił tak tych alienów...z drugiej strony ciesze sie ze zapamietales mój nick i moje wypowiedzi bo to oznacza ze niezle dałem Ci popalic no i do tego pewnie koszmarki miałes hehe :D POZDRAWIAM!!!
P.S Ciekawe czy odruchy wymiotne tez masz (żart) chyba :lol: Aha widziałem Twoja siostre...nawet podobna do ciebie Sebastianie :wink: A tak serio to ...współczuję..niezły dragon :lol: zresztą Ty wcale nie lepszy :P

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Falcon wybrałem a75 ale jeszcze nie zakupiłem..brak funduszy :lol:


Ehh alien alien - ty naprawde dziecinny jestes.

Falkon
05-04-2004, 09:29
czyzby i ten temat zchodzil na psy... :?

panowie, opanujcie sie a ja czekam na zdanie innych :mrgreen:

znafca
05-04-2004, 11:11
Hazan jednego nie rozumiem Vitez pisze ze ja leje wode ale sam niech sie przyjrzy swoim komentarzom

"Falkon napisał:
wydaje mi sie ze roznica nie jest wieksza niz 200-300zl,


No to A75... nie ma chyba minusow wzgledem A70 a plusow kilka ma. "

sorry ale ja pisze chyba troszke barwniej.Na pewno udzieliłem bardziej rozwinietej odpowiedzi.
Pozatym Vitez wcale nie odpowiada na pytania tylko pisze ze wyczuwa alieny na odległość...rozumiesz cos z tego bo ja nie..to jest forum gdzie powinnismy pomagac innym a nie "prac brudy" jak to robi Vitez..ja wiem ze on nie moze zniesc ze wróciłem..ja wiem ze jestem jego koszmarem..wiec Vitez..nie zamierzam Cie juz atakowac tylko chce pomagac innym w doborze sprzętu.
P.S Hazan zobacz moje ostatnie posty(z wczoraj)...czy ja naprawde leje wodę?Dzisiaj zostałem do tego niestety zmuszony i sprowokowany przez Viteza.POZDRAWIAM!!!

Falkon
05-04-2004, 12:07
jako osobo bezstronna, przyznam ze odpowiedz znafcy mi sie podobala...
czy leje wode :?: nie wiem, bo jak juz napisalem na poczatku, nie znam sie na sprzecie, i czekalem na wszelkie opinie na temat tych aparatow.

nie wnikam w Wasze konflikty, i inne sprzeczki, wiec dajcie sobie na luz, bo popsujecie mi topic :wink: i malo bede wiedzial :mrgreen:

hazan
05-04-2004, 16:53
Hazan jednego nie rozumiem Vitez pisze ze ja leje wode ale sam niech sie przyjrzy swoim komentarzom

"Falkon napisał:
wydaje mi sie ze roznica nie jest wieksza niz 200-300zl,


No to A75... nie ma chyba minusow wzgledem A70 a plusow kilka ma. "

sorry ale ja pisze chyba troszke barwniej.Na pewno udzieliłem bardziej rozwinietej odpowiedzi.
Pozatym Vitez wcale nie odpowiada na pytania tylko pisze ze wyczuwa alieny na odległość...rozumiesz cos z tego bo ja nie..to jest forum gdzie powinnismy pomagac innym a nie "prac brudy" jak to robi Vitez..ja wiem ze on nie moze zniesc ze wróciłem..ja wiem ze jestem jego koszmarem..wiec Vitez..nie zamierzam Cie juz atakowac tylko chce pomagac innym w doborze sprzętu.
P.S Hazan zobacz moje ostatnie posty(z wczoraj)...czy ja naprawde leje wodę?Dzisiaj zostałem do tego niestety zmuszony i sprowokowany przez Viteza.POZDRAWIAM!!!

Nie za lanie wody wyleciałeś !

znafca
05-04-2004, 18:31
Dziękuję za poparcie Falcon za to mam cos specjalnego dla Ciebie foteczki prosto z a75 ZAPRASZAM :D http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_a75-review/gallery.shtml

P.S Ja tez mam nadzieje ze to juz koniec konfliktu!!!POZDRAWIAM!!! :lol:

znafca
06-04-2004, 08:32
Wpisuje sie...bo odpowiedzi staneły na 13 ..a ztego co wiem 13 przynosi pecha(przewaznie) wiec zamieszczam 14 posta zeby nie krązyła nam tutaj żadna klątwa :D
Przy okazji moze wiecie gdzie mozna najtaniej kupic canona a75 wliczając allegro...POZDRAWIAM!!!

Vitez
06-04-2004, 08:47
Wpisuje sie...bo odpowiedzi staneły na 13 ..a ztego co wiem 13 przynosi pecha(przewaznie) wiec zamieszczam 14 posta zeby nie krązyła nam tutaj żadna klątwa :D

Tak tak... tak se to tlumacz. Zalosna wymowka na nabijanie postow. Tego jednego ci daruje ale pozniej bedzie ciachanie nabijania.

Falkon
06-04-2004, 10:56
najtaniej? allegro...chyba :?

tez jestem ciekawy, gdzie mozna tanio znalezc :D

Vitez
06-04-2004, 13:36
tez jestem ciekawy, gdzie mozna tanio znalezc :D

ekspert@hot.pl 8)
Jeszcze taniej to juz tylko USA albo od mniej pewnych sprzedawcow ;)

Falkon
06-04-2004, 14:25
thx Vitez :mrgreen:

do kogo to mail :?: pytac sie o ceny :?: :lol:

znafca
06-04-2004, 20:55
Vitez o co Ci chodzi przeciez zadałem pytanie na temat w poscie a to ze sobie zazartowalem przy okazji to chyba dobrze..bo przynajmniej rozruszam troszke tą sztywna atmosferkę...zresztą więcej miejsca sie zmarnowało na Twoje skarcanie mnie za to..to juz wogle bylo do bani hehe :D Przez ciebie tez musze nie na temat pisac 8)
A ty flakon..ups falkon naprawde nie wiedziales ze najtansze cyfraki sa w USA?Co ty ze wsi jestes :lol:

hazan
07-04-2004, 00:39
Vitez o co Ci chodzi przeciez zadałem pytanie na temat w poscie a to ze sobie zazartowalem przy okazji to chyba dobrze..bo przynajmniej rozruszam troszke tą sztywna atmosferkę...zresztą więcej miejsca sie zmarnowało na Twoje skarcanie mnie za to..to juz wogle bylo do bani hehe :D Przez ciebie tez musze nie na temat pisac 8)
A ty flakon..ups falkon naprawde nie wiedziales ze najtansze cyfraki sa w USA?Co ty ze wsi jestes :lol:

Alien - wroc za miesiac - to pogadamy - kazdy nowy nick po wykryciu bedzie banowan z automatu - kara jest nieuchronna - a za miesiac mozsz sie na aliena znowu logowac.

Vitez
07-04-2004, 08:45
Jak sie bedzie namietnie rejestrowal z coraz to nowymi nickami to znaczy wyraznie ze nic sie nie nauczyl ani nie zmienil, wtedy postulowalbym wydluzenie kary :twisted:

Falkon
07-04-2004, 09:12
to ze tam sa najtansze w USA to wiem...
ta wiadomosc, doszla napewno szybciej do mojej wsi, niz twojej :lol:

walgula
27-05-2004, 12:59
a75 mozna kupic w sklepach komputerowych Proline. proline.com.pl Jesli Cie to jeszcze interesuje.