PDA

Zobacz pełną wersję : czy canon 50mm f/1.8 jest kompatybilny z 400d?



tatoke
11-10-2007, 20:47
moze to oczywiste nawet ale ja zielona jestem i jakos nie moge potwierdzenia nigdzie znalezc

Bingant
11-10-2007, 20:48
Tak, jest.

arturs
11-10-2007, 20:52
Wszystkie obiektywy które mają w oznaczeniu EF lub EF-S są kompatybilne z canonem 400D

tatoke
11-10-2007, 21:00
Dzięki, w takim razie zabieram sie za kupowanie

sj_sj
11-10-2007, 21:00
mam 400d potwierdzam. DZIAŁA

mssk
11-10-2007, 21:02
Też korzystałem z 50mm / 1.8 i wszystko działało. Obecnie jednak mam 50mm / 1.4
Polecam!

orbital
11-10-2007, 21:02
moze to oczywiste nawet ale ja zielona jestem i jakos nie moge potwierdzenia nigdzie znalezc

Bez jaj :)
Rozumiem, że to najprawdopodobniej pierwszy aparat, ale internet masz chyba jakiś czas, bo znalazłaś to forum i nawet powiodła się rejestracja, więc może małe howto:
1. www.canon.pl (http://www.canon.pl) - masz adres na pudełku z aparatem ;)
2. link [produkty]
3. and guess what? > link [aparaty] ;)
4. cyfrowe lustrzanki slr - tak tak to jest to co masz u siebie
5. and guess what? > link 400D
6. Punkt 6 w sekcji [Cechy]

Kompatybilny z obiektywami Canon EF/EF-S i lampami EX SpeedliteA jeśli nie wiesz jakie mocowanie ma Twoja 50-tka to skocz do punkt nr 2 i wybierz... obiektywy / stałoogniskowe (tak będziesz musiała chodzić, zamiast zoomować rękoma) :)

PS. Bez obrazy, ale po prostu nie mogłem. :)

slick
11-10-2007, 21:13
orbitalu z płocka, to jest dział "dla początkujących". twój sarkazm jest nie na miejscu. i jesli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to nic nie mów.

orbital
11-10-2007, 21:17
orbitalu z płocka, to jest dział "dla początkujących". twój sarkazm jest nie na miejscu. i jesli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to nic nie mów.

Przepraszam.

tatoke
11-10-2007, 23:21
No to cieszę się, że dostarczyłam koledze wrażeń i pozwoliłam podbudować ego. Mniemam, że całą swą wiedzę o świecie zdobył nie zadając żadnych pytań. Zazdroszcze i obiecuję dostarczyć więcej.

Kolekcjoner
11-10-2007, 23:34
Tatoke - jak najbardziej pytaj - po to jest min. to forum :D.
U Canona jest tak, że wszystkie obiektywy z bagnetem EF i EF-S możesz wpiąć bez żadnych obaw do swojego 400D. Trochę gorzej jest z obiektywami producentów niezależnych: Tamron, Tokina, Sigma - może być tak, że starsze konstrukcje nie będą działać w ogóle lub zadziałają w ograniczonym zakresie (np. bez przysłony).
Co innego kwestia - jak one będą działać ale tego można się dowiedzieć również czytając to forum :D.
Co do 50/1.8 to będzie działał bez problemu :).

fret
12-10-2007, 11:02
A mnie się wydaje, że najlepiej jest zaczynać od przeczytania instrukcji obslugi, a nie od zawracania glowy innym. To jest najlepsza lektura dla początkujących i jednocześnie chyba najrzadziej przez nich czytana.

rOOmak
12-10-2007, 11:22
Sorry ale jak tu zajrzałeś to sam sobie głowe zawracasz.Nie masz obowiązku odpisywać. Po to jest ten dział, jak sama nazwa wskazuje, żeby ktoś kto nie ma pojęcia, mógł się upewnić że dobrze rozumie to co jest w instrukcji napisane.

Blindseeker
12-10-2007, 12:05
A po to jest "dział" Szukaj, aby a niego także korzystać.

Viqy
12-10-2007, 13:32
Po to jest dział dla początkujących, żeby początkujący zadawał bezstresowo nawet proste pytania.
Chyba że dział dla początkujących jest po to, żeby poruszać wysoce specjalistyczne zagadnienia ;-)

Rafał

tatoke
12-10-2007, 13:47
Wygląda na to, że istnienie jakichkolwiek forów jest bezpodstawne skoro informacje na każdy temat można ( a i trzeba jak kilka osób stara się mnie przekonać) zgormadzić w inny sposób niż zawracanie głowy "wielmożnym" doświadczonym. Pytanie zadałam bo potrzebuje na nie odpowiedzi. Powody niech nie interesują tych co nie zamierzają odpowiadać. Upierdliwym malkontentom "dziękujemy"!!

Kolaj
12-10-2007, 13:57
Wygląda na to, że istnienie jakichkolwiek forów jest bezpodstawne skoro informacje na każdy temat można ( a i trzeba jak kilka osób stara się mnie przekonać) zgormadzić w inny sposób niż zawracanie głowy "wielmożnym" doświadczonym. Pytanie zadałam bo potrzebuje na nie odpowiedzi. Powody niech nie interesują tych co nie zamierzają odpowiadać. Upierdliwym malkontentom "dziękujemy"!!Wiesz, tu nie chodzi o żadną wielmożność czy złośliwość. Rejestrując się na forum zaakceptowałaś panujące na nim zasady. Te zasady dostępne są tutaj (http://canon-board.info/announcement.php?f=11&a=3). Punkt 3. stanowi:

"Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Wskazane jest również uprzednie skorzystanie z google. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi)."

Te zasady są określone dla naszego wspólnego dobra i wygody.
Nie prowadź wojny z tym, co całkiem sprawnie od dłuższego czasu funkcjonuje i wszyscy na tym korzystamy.

Pozdrawiam!