PDA

Zobacz pełną wersję : Numeracja zdjęć



adam_k
11-10-2007, 02:53
Mam pytanie czy jeśli robie zdjęcia jednym body (5d) i pliki maja numery np. IMG_9000 to jeśli przełożę tą kartę z tymi
zdjęciami do drugiego body (30D) to 2 aparat będzie kontynuował numerację i kolejny plik będzie miał numer 9001. Wydaje mi się że tak będzie ale chcę się upewnić.
Jeśli tak to powstaje dziwna sytuacja bo można w nowym aparacie "niby nabić" 9000 fotek w kilka sekund:-D

arra
11-10-2007, 06:19
A co ma wspólnego nazwa pliku i folderu z rzeczywistą ilością fotek? Jak zresetujesz licznik do zera to też powstaje dziwna sytuacja, że aparat nówka? Są ludzie, którzy wogóle nie używają ciągłej numeracji, bo i po co. Jedyny problem w Canonie to to, że nie podaje fizycznej ilości klapnięć (tak jak np. Nikon), tylko trzeba uderzać do serwisu, żeby się dowiedzieć.

PS> Wydaje mi się, że będzie kontynuował.

Pozdro

janmar
11-10-2007, 08:11
Mam pytanie czy jeśli robie zdjęcia jednym body (5d) i pliki maja numery np. IMG_9000 to jeśli przełożę tą kartę z tymi
zdjęciami do drugiego body (30D) to 2 aparat będzie kontynuował numerację i kolejny plik będzie miał numer 9001. Wydaje mi się że tak będzie ale chcę się upewnić.
Jeśli tak to powstaje dziwna sytuacja bo można w nowym aparacie "niby nabić" 9000 fotek w kilka sekund:-D

Tak bedzie kontynuował.Jak kupiłem 5d to włozyłem karte z 20d i za pare minut miałem ~9000 zdjęc.Ale jak w poscie wyżej wobec mozliwości resetowania tej wartosci nie ma to znaczenia.Jezeli chce sie tej sytuacji uniknąc wystarczy włozona "obcą" kartę od razu sformatowac.:)