PDA

Zobacz pełną wersję : nowy 30d + 17-40/4 L usm - error99



wjw44
10-10-2007, 14:21
Cześć!
Wczoraj kupiłem 30d i 17-40/4 l usm i dzisiaj pokazuje err99 "Shooting is not possible. Turn the power switch to <OFF> and <ON> again or re-install the battery." Akumulator świeżo naładowany, więc nie rozumiem. Jakieś sugestie?
Wlady :)

MacGyver
10-10-2007, 14:26
A masz założonego gripa ?
Błąd jest spowodowany przez akumulatorek, zdarza sie w 20D/30D/40D. Jeśli masz gripa to go dokręć, i zamień kolejność baterii, jeśli go nie masz to po prostu wyjmij i włóż akumulator, możesz ewentualnie delikatnie wyczyścić styki.

gwozdzt
10-10-2007, 14:29
Wczoraj kupiłem 30d i 17-40/4 l usm i
nowe to kupiłeś czy używane?


dzisiaj pokazuje err99 "Shooting is not possible. Turn the power switch to <OFF> and <ON> again or re-install the battery."
jesli zrobisz to o co prosi, to poźniej działa znowu troche, czy tez padł definitywnie?


Akumulator świeżo naładowany, więc nie rozumiem. Jakieś sugestie?
jesli nowe to zwrot/serwis.

jesli używane:
- spróbuj przeczyścić styki baterii i obiektywu.
- czy z innym obiektywem lub z innym akumulatorem też się tak dzieje? (jesli nie posiadasz, spróbuj pożyczyć)

wjw44
10-10-2007, 18:26
Dzięki za odpowiedzi.
Jedno i drugie nowe. Po pierwszym komunikacie 'err99' włożyłem do ładowarki i chociaż od wczoraj nie pstrykałem, bateria wykazywała średni stan naładowania. Doładowałem i teraz włączę i "pomęczę" go do jutra, w razie czego zażądam wymiany akumulatora.
Pozdrawiam!

Jacek Deka
10-10-2007, 18:37
U mnie błąd 99 to nic innego jak zawieszanie się przesłony w obiektywie.
Można to spokojnie sprawdzić ustawiając większą wartość i nacisnąć na przycisk sprawdzania głębi ostrości w body, patrząc przy tym w wizjer. Jeżeli po puszczeniu przycisku nadal będzie ciemniej (albo z opóźnieniem wróci do pierwotnej pozycji) to oznacza, że zawiesza się właśnie przesłona.

Canon Polska twierdzi, że error99 to nic innego jak brak kompatybilności body z obiektywem. Co jak widać nie do końca jest prawdą.

Błąd ten może występować też w innych sytuacjach, ale mnie się trafił j.w.

malkontent
10-10-2007, 20:09
Dziwne, ale nie specjalnie.
Dzisiaj założyłem 17-40 do 400d z gripem i na gripie nie chciał działać spust.
Dopiero jak odłączyłem gripa, włączyłem aparat, wyłączyłem i podłączyłem gripa, spust zaczął działać.

Czyżby canon zaczął działać jak Windows ? Plug and Play ?

Paulx
10-10-2007, 20:23
formatuj karte,wyjmij akumulator na kilka minut,u mnie tak bylo z 40d-okazalo sie,ze kolega czytajac zdjecia z karty przez pomylke wyslal cos na nia z kompa i mialem takie meldunki-formatowalem karte i jest ok

orbital
10-10-2007, 23:52
Dzisiaj założyłem 17-40 do 400d z gripem i na gripie nie chciał działać spust.

Miałem to samo ze swoim 300D i BG-E1, pomógł update firmware'u tą metodą: http://www.canon-board.info/showpost.php?p=174461&postcount=5 (w moim przypadku nie ważne czy hack czy oryginał, przyciski i kółko teraz działają bez zarzutu)

wjw44
15-10-2007, 17:15
Dzięki za wszystkie posty. Dzisiaj pojechałem do sklepu (FotoIt) i sympatyczny pan powiedział, że powody mogą być trzy: padnięta migawka, bateria lub obiektyw i zrobił tak:
- zmienił baterię na inną - err 99
- zmienił obiektyw na mój drugi (stara bateria) - NIE BYŁO błędu
- zmienił obiektyw na jakiś z półki - NIE BYŁO błędu
- wziął inne (świeżutkie) body z oryg. baterią i podczepił MÓJ 17-40 - BŁĄD BYŁ! Wniosek wydał się prosty - padnięty obiektyw. Od ręki dostałem drugi, nowy egzemplarz i wszystko działa OK (w sklepie kilkanaście zdjęć, potem w domu ze 30).
Pozdrawiam wszystkich! :))

JaBlam
15-10-2007, 17:21
Ciekawe czy obiektyw pojdzie do serwisu czy bedzie czekal ze moze kto inny go kupi i moze akurat bledu nie bedzie....

KMV10
15-10-2007, 20:17
Ciekawe czy obiektyw pojdzie do serwisu czy bedzie czekal ze moze kto inny go kupi i moze akurat bledu nie bedzie....
No a jak Ci się wydaje - to raczej niestety oczywiste :-|

sadaman
15-10-2007, 21:28
Zatem malutki apel do użytkowników CB - W najbliższym czasie nie kupujcie 17-40 w FOTOIT:)