PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka bateria do grippa ?!



bazancior
10-10-2007, 10:34
Witam serdecznie,
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem batteryPacka (gripa) w moim aparacie Canon 400D. I mam pytanko. Narazie chodzi na jednej oryginalnej baterii...ale mam miejsce na druga taka samą...moje pytanie brzmi...czy musi byc oryginalna Canona i czy musi byc o podobnej liczbe mAh, czy może być wieksza od tej ktorą obecnie mam?? Nie chciałbym zrobic sobie kuku w aparacie ;) Dziekuje z góry za pomoc.
Sebastian

gwozdzt
10-10-2007, 10:37
Witam serdecznie,
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem batteryPacka (gripa) w moim aparacie Canon 400D. I mam pytanko. Narazie chodzi na jednej oryginalnej baterii...ale mam miejsce na druga taka samą...moje pytanie brzmi...czy musi byc oryginalna Canona i czy musi byc o podobnej liczbe mAh, czy może być wieksza od tej ktorą obecnie mam?? Nie chciałbym zrobic sobie kuku w aparacie ;) Dziekuje z góry za pomoc.
Sebastian
z tego co się orientuje, nie poleca sie wkładać dwóch różnych baterii do gripa.
najlepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch identycznych baterii typu "zamiennik" (za 25-30zł na Allegro), natomiast oryginalną trzymać jako zapas, kiedy te dwie w gripie się wyczerpią.

brzoza
10-10-2007, 11:55
czy musi byc oryginalna Canona i czy musi byc o podobnej liczbe mAh

To nie ma znaczenia. Gdzieś w specyfikacji wyczytałem, że i tak energia jest pobierana z jednej do czasu aż osiągnie jakiśtam poziom rozładowania, potem przełącza na drugą, itd... choć nigdy tego nie sprawdzałem, nie chciało mi się bawić w takie bzdety ;)

Od ponad 3 lat używam kilkunastu różnych akku, oryginalnych i zamienników (w większości), do gripa wkładam te, które akurat mam naładowane - nie przejmując się parowaniem etc... z tego co widzę, robią tak chyba wszyscy moi znajomi z gripem.

Bardziej bym pilnował, aby mimo wszystko rozładowywać akku do końca (ale nie do zupełnego zera, np. zostawiwszy akku w wyłączonym aparacie na dłuższy czas!), i ładowac na max, niż bawić się w pilnowanie który akku ma z którym współpracowac.

pozdr.

Kolekcjoner
11-10-2007, 00:25
Ja używam baterii na zasadzie "jak leci" i nie miałem dotąd żadnych problemów z zasialniem w gripie. Także zrób jak koledzy radzą - kup kilka zamiennników i po sprawie.

arturs
11-10-2007, 00:27
Wszystko jedno - w gripie conona mieszałem orginalną baterią i trzema zamiennikami - bez szkody dla kazdego z akumulatorów

mssk
11-10-2007, 22:02
Używam 1 oryginalnego i 1 zamiennika. Nie zwracałem uwagi na pojemności i nie parowałem ich. Co ro rozładowywania, to mam wrażenie, że działają jakby były połączone równolegle. Jeśli po całodzinnym foceniu (np. zdjęcia ślubne) wyjmę jeden lub drugi akumulator, to najczęsciej widzę że to pozostawiony jest połowicznie wyczerpany. Jeśli je zamienię, to efekt na wyświetlaczu jest taki sam. Nie miałem jeszcze sytuacji, aby jeden był na full, a drugi w połowie naładowany.

Proponuję do gripa wkładać 2 naładowane na max, a jeśli masz jeden naładowany na max, a drugi używałem od jakiegoś czasu, to wykorzystaj ten jeden i po jego rozładowaniu dokonaj wymiany.

bazancior
11-10-2007, 22:38
Dzięki sliczna za wyczerpujace informacje. zatem nie przejmuje sie i kupuje zamiennika 2700 mAh lub większego...pozdrawiam.

Bonczar
11-10-2007, 23:08
liczbę mAh to raczej bym traktował z przymrożeniem oka ponieważ dane jakie podają producenci to raczej podają ja na wyrost i taki aku 2700mAh to może mieć np. 650mAh...
Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie...