PDA

Zobacz pełną wersję : Brud/wlos widoczny w wizjerze



tespis
08-10-2007, 22:17
Witam,

Zauwazylem cos dziwnego w wizjerze, 2 plamki niedaleko gornego lewego punktu af, dodatkowo jakby maly wlos w prawym gornym rogu.
Na zdjeciach nic nie widac, ani plam ani "wlosa"
Aparat to 30d, szklo 17-40L. Aparat jest nowy szklo rowniez.
Co to moze byc i jak moge sie tego pozbyc?

mor_feusz
08-10-2007, 22:20
Gruch i dmuchanie (ja mialem niezly syf i jakos mi nie przeszkadzalo - jak dalem aparat do czyszczenia i regulacji AF to mi tez wyczyscili)

sniper88
08-10-2007, 22:22
Sciagnij obiektyw i przedmuchaj srodek gruszka, akurat dzisiaj mialem ten sam problem;)

tespis
08-10-2007, 22:30
Dzieki za szybka odpowiedz.
Sciagalem obiektyw i probowalem "wyszukac" tych plam, ale golym okiem nic nie widac. Gruchy niestety niemam, wiec narazie chyba niebede sam dmuchal.

janmar
08-10-2007, 22:31
Brud jest na matówce tzn.powyzej lustra.Badz ostrozny to nie przeszkadza w fotografowaniu wiec spokojnie.Poczytaj o czyszczeniu matówki na forum.Gruszka czysta tak, ale nie sprężone powietrze,spirytus,rózne płyny.:smile:

zbyszekjan
08-10-2007, 22:46
"Częste mycie skraca życia i dopóki paprochów nie widać na zdjęciach to żebym się nimi nie przejmował" tak powiedzieli mi w serwisie jak oddałem aparat żeby wyczyścili matówkę ;-).

tespis
08-10-2007, 22:51
Skoro to tylko brud to niema az takiego problemu, przez chwile juz myslalem ze moze to jakis problem "techniczny".
Narazie chyba sobie daruje czyszczenie. Troche sie boje ze moge cos popsuc.

kris6000
09-10-2007, 08:54
Od stycznia, gdy oddałem aparat do czyszczenia na Żytnią mam mały włosek gdzieś między matówką a wizjerem. Dołożyli go gratis do czyszczenia(w niczym nie przeszkadza). Masz rację nie dotykaj jak nie potrzeba bo może być gorzej i w tedy tylko serwis. Jak wyżej koledzy pisali w niczym te plamki nie przeszkadzają.

tespis
09-10-2007, 21:00
Niebede sie dotykal, plamka jest malo widoczna i nie przeszkadza w foceniu.

janmar
09-10-2007, 22:13
A tak przy okazji to brudy beda sie pojawiały,tak to juz jest.Zawsze mam w torbie gruszke foto.patyczki do uszu i szmatke z mikrowłókniny do optyki.Czasem pojawia sie cos czego nie mozna tolerowac.Włos,paproch itp moze sie przemiescic wejsc w migawke,czujnik AF...Staram sie utrzymywac czystość ale bez eksperymentów poczytaj forum .Wpisz w wyszukiwarke czyszczenie matrycy,matówki koledzy napisali tam wszystko co ci potrzeba.:smile: