PDA

Zobacz pełną wersję : [Salim Madjd] z Rzymu



akustyk
07-04-2005, 17:19
nie pasuje do regulaminu Galerii, wiec wrzucam do Hydeparku:
http://www.pbase.com/salim/rome
chyba warto obejrzec

hazan
07-04-2005, 18:15
Niektore zdjecia sa naprawde niezle.

Tomasz Golinski
07-04-2005, 19:36
Straszna mieszkanka. Gdyby wybrać z tego 5-10 zdjęć...

akustyk
07-04-2005, 23:49
Straszna mieszkanka. Gdyby wybrać z tego 5-10 zdjęć...

ano, jesli obrac z kontekstu i potraktowac stricte warsztatowo, to niewiele sie z tego uzbiera. ale facet tam siedzi na biezaco i dorzuca, wiec pelny przeglad bedzie za jakies 2 dni. a rzeczywiscie dobrych zdjec zostanie, tak jak piszesz, niewiele.

tak czy siak, zdjecia sa dobrze osadzone w kontekscie, i warsztatowo na przyzwoitym poziomie. mozna poogladac

Tomasz Golinski
07-04-2005, 23:54
Mnie tylko dziwi, czemu tak wiele jest poruszonych, często przy czasach solidnych.

Czankra
08-04-2005, 00:11
Niektóre sa niezle, wiekszosc dobrze osadzona w kontekscie, natomiast nalezaloby je potem, jak opadna emocje, przebrac. Bo juz na pewno nie na miejscu sa zdjecia pozowane w Bazylice, typu "Tu bylismy my z rodzina". Z wnetrza wiele jest tez zdjec poruszonych, ale skladam to na karb warunkow na miejscu.

Na mnie najwieksze wrazenie wypadly zblizenia pojedynczych osob na placu Sw. Piotra i wewnatrz Bazyliki.

A zblizenia Ojca Swietego to poziom "Faktu" :cry:

eternus
08-04-2005, 00:27
Faktycznie mozna by sobie darowac zdjecia pokroju "moje pierwsze sniadanie". Takich bardzo udanych zdjec to tu jest moim zdaniem tylko kilka - czesc nie zla (ale bez rewelacji), a czesc spaprana - jak dla mnie.

akustyk
08-04-2005, 00:27
Tomek - szczegolowo wszystkiego nie przegladalem, ale tez zauwazylem nieruszone zdjecia przy 135mm i czasie 1/4s. wiec pewnie jak reka poniosla

Czankra - jak robisz reportaz, to sie nie zastanawiasz nad poziomem, tylko chwytasz co sie da. zreszta, wydaje mi sie, ze to wlasie ujecia placzacych osob sa najwiekszym samograjem, ktory jakbys nie robil bedzie przemawiac do odbiorcow...

djtermoz
08-04-2005, 01:48
Zdjecia calkiem niezle jak na reportaz, ale faktycznie jest pare knotow. Przy czasie 1/100 poruszone i to mocno. Moze go popchnal tlum gdy robil te fotke? Z EXIFa mozna wywnioskowac ze najprawdopodobniej robione 135mm f/2L.

Niemniej jednak zeby bylo cos z tego ciekawego to trzeba by to przebrac i wywalic kukielki typu makaron...

DoMiNiQuE
13-04-2005, 14:28
doszlo kika nowych fotek ...miedzy innymi taka:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mishuna.image.pbase.com/u14/salim/upload/41769950.0D4F0438_w.jpg)

Pszczola
13-04-2005, 14:54
Dobre, dobre. No i tworcze zastosowanie 600-ki (?)

muflon
13-04-2005, 14:56
Mi się podoba koncepcja z czytnikiem przyklejonym do laptopa :). Chociaż z drugiej strony, czy databank (albo dwa zapełniane równolegle) nie byłby wygodniejszy?

Pszczola
13-04-2005, 14:59
E tam... do body laptop jest przyklejony, zdjecia robione sa bezposrednio do kompa. Niepotrzebny czytnik i ekranik do podgladu jest 15 calowy ;-)

Czankra
13-04-2005, 18:41
Jak robisz reportaz, to sie nie zastanawiasz nad poziomem, tylko chwytasz co sie da. zreszta, wydaje mi sie, ze to wlasie ujecia placzacych osob sa najwiekszym samograjem, ktory jakbys nie robil bedzie przemawiac do odbiorcow...

Toz wlasnie napisalem ze te zdjecia placzacych osob do mnie przemawiaja, to jest dla mnie chwytanie co sie da w "najlepszym" tego slowa znaczeniu. Nie sa tym zdjecia rodzinne w Bazylice czy spagetti.