PDA

Zobacz pełną wersję : Eos 350 D - problemy z kolorami



markos30
07-10-2007, 15:17
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum..swojego Canona 350D kupilem rok temu i mam z nim problem, bardzo irytujacy problem. Nie wiem, czy sprawa wynika z mojej niewiedzy, czy moze jakiejs wady aparatu, ale jestem strasznie niezadowolony z jedngo aspektu zdjec ktore robie. Codzi o kolory na zdjeciach. Kombinowalem roznych ustawien parametrow w menu, WB, ale zdjecia z mojego aparatu maja slabe kolory, to znaczy, sa nienasycone, jakies takie wyblakle (nie jest to kwestia ustawien monitora, bo sa takie same na roznych monitorach). Szukalem informacji na forach internetowych o 350D i nie spotkalem sie z opiniami, ze ma on jakies problemy z kolorami, moze to tylko moj egzemplarz..nie wiem. Bym byl bardzo wdzieczny, gdyby kots mogl by mi napisac cos na ten temat. Moze musze zmienc software...sam nie wem. Dzieki za ewentualne odpowedzi.

PS sory za brak polskich czcionek ...

mabok
07-10-2007, 15:35
A może napisz jakiego obiektywu/ów używasz? Bo jeśli KITa, to nie dziwota...

sniper88
07-10-2007, 15:39
A może napisz jakiego obiektywu/ów używasz? Bo jeśli KITa, to nie dziwota...

Bez przesady-ja mam kita i na kolory narzekac nie moge.

Jezeli robisz w jpegach to zobacz czy przypadkiem nie masz ustawione saturation na -ilestam;)

Driver
07-10-2007, 15:49
Photoshop

hue / saturation

+ 30

i sprawa rozwiązana

tylko zrób sobie zdjęcie widoku przez okno, dodaj te 30 % kolorów zrób odbitke, stań z nia w reku w oknie i spytaj sam siebie " czy naprawde tak wygląda świat ? "


lustrzanki to takie HI-Fi - high fidelity - wysoka wierność - w tym wypadku odwzorowania
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Jezeli robisz w jpegach to zobacz czy przypadkiem nie masz ustawione saturation na -ilestam;)


ja robie w JPG mam saturacje na minus max a kolory wg mnie walą jak wsciekłe
mysle że kolega po prostu używał kompakta do tej pory

stdanielo
07-10-2007, 16:46
jeśli masz ustawioną przestrzeń kolorów AdobeRGB to zmień na sRGB i po problemie

tombas
07-10-2007, 16:59
weż pod uwagę jeszcze filtr polaryzacyjny (a uprzedając pytanie, to odpowiadam: nie kup taniego :) )
pozdrawiam T.

sniper88
07-10-2007, 17:05
Ale polar jaki by nie byl, to co najwyzej podbije kolory, a nie zniweluje:confused:
Chyba ze jakies najtansze ustrojstwa tak dzialaja, ale nigdy sie z takimi nie spotkalem;)

tombas
07-10-2007, 17:19
Ale polar jaki by nie byl, to co najwyzej podbije kolory, a nie zniweluje:confused:


a nie o to własnie mu chodziło, że ma blade, więc skoro polar podbije to chyba dobrze, no czy ja czegoś nie zrozumiałem...

sniper88
07-10-2007, 17:33
Aaa sorry, juz widze o co Ci chodzilo;)

Premislaus
07-10-2007, 21:29
Ja też ma canona 350d. I też mnie wpieniała moja barwa kolorów. A ponieważ prawie zawsze jeździmy na wypady z przyjaciółmi (mają Pentaxa K10D), więc ich zdjęcia są bardziej intensywne niż nasze. Porównując jednak później ich i nasze fotki doszedłem do faktu, że tamte są "przesłodzone". Zastosuj to o czym mówią wyżej koledzy. Jak nie przekonuje Cię brawa, podbij je w programie graficznym. Potem w końcu dojdziesz do wniosku, że tego nie trzeba robić i zdjęcia są OK.

speed555
07-10-2007, 21:31
Bez przesady-ja mam kita i na kolory narzekac nie moge.

Jezeli robisz w jpegach to zobacz czy przypadkiem nie masz ustawione saturation na -ilestam;)


nawet w kicie kolory sa ok, tylko kontrastu brakuje.

moze za dużo plfoto i przekoloryzowanych zdjęć;)

Kolekcjoner
11-10-2007, 12:12
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum..swojego Canona 350D kupilem rok temu i mam z nim problem, bardzo irytujacy problem. Nie wiem, czy sprawa wynika z mojej niewiedzy, czy moze jakiejs wady aparatu, ale jestem strasznie niezadowolony z jedngo aspektu zdjec ktore robie. Codzi o kolory na zdjeciach. Kombinowalem roznych ustawien parametrow w menu, WB, ale zdjecia z mojego aparatu maja slabe kolory, to znaczy, sa nienasycone, jakies takie wyblakle (nie jest to kwestia ustawien monitora, bo sa takie same na roznych monitorach). Szukalem informacji na forach internetowych o 350D i nie spotkalem sie z opiniami, ze ma on jakies problemy z kolorami, moze to tylko moj egzemplarz..nie wiem. Bym byl bardzo wdzieczny, gdyby kots mogl by mi napisac cos na ten temat. Moze musze zmienc software...sam nie wem. Dzieki za ewentualne odpowedzi.

PS sory za brak polskich czcionek ...


A z czym porównywałeś?

pmagdalena
11-10-2007, 12:28
A może wklej jakies przykładowe foty to ktos kto ma 350-tke bedzie sie mógł wypowiedziec czy to normalny objaw czy nie

sowask8
11-10-2007, 13:11
Mi czasem wyjda z Kit-a takie blade zalezy od dnia, słonca.
Przy stałce juz jest inaczej
Ale powiem tak jak poprzednicy jesli chcesz podkolorowac foty nic prostrzego PS saturation i jak sie tobie zywnie podoba wstawiasz do galeri.

Kolekcjoner
11-10-2007, 14:12
A może wklej jakies przykładowe foty to ktos kto ma 350-tke bedzie sie mógł wypowiedziec czy to normalny objaw czy nie

No jasne od tego trzeba było zacząć :D:oops:! Zapodaj jakieś zdjęcie.

Gotman
11-10-2007, 15:36
A tak w ogóle jedną z największych zalet luster jest możliwość focenia w RAW'ie i trochę mnie osobiście dziwi robienie zdjęć na .jpg takim aparatem :) To jest zabijanie jego możliwości - lustro pokazuje pazury właśnie w RAW'ie, z tego co mi wiadomo :)

edit.
ad. pmagdalena:
chyba na RAW :)

pmagdalena
11-10-2007, 15:46
A tak w ogóle jedną z największych zalet luster jest możliwość focenia w RAW'ie i trochę mnie osobiście dziwi robienie zdjęć na .jpg takim aparatem :) To jest zabijanie jego możliwości - lustro pokazuje pazury właśnie w RAW'ie, z tego co mi wiadomo :)

no ja sie tez musze przezucic na JPG ale najpierw musze sciagnać spolszczenie mojego PS

sepq
11-10-2007, 18:25
Miałem kiedyś coś podobnego do tego, co opisał autor tego wątku. Niby zdjęcia były kolorowe, ale te kolory takie przyblakłe, pastelowe. I co się okazało? Otóż jakimś cudem przestawiły mi się ustawienia w menu - może nieświadomie zrobiłem to sam, może ktoś, kto bawił się moim aparatem... Nie wiem, ale jak przeczytałem post markosa30, od razu skojarzyło mi się z tym, co sam przerabiałem.
Drogi markosie30! Czy próbowałeś przestawić parametry w menu? Jeśli nie to spróbuj. Po wejściu do menu, wybierz drugą zakładkę z lewej i zjedź na sam dół do opcji "parameters". Jeśli masz ustawione "Parameter 2", to masz ten sam błąd co ja. Przestaw wtedy na "Parameter 1" i nasycenie kolorów powinno się poprawić. Powodzenia!

PS. Jakbyś miał jakiekolwiek problemy, to w instrukcji aparatu jest to opisane na stronie 63.

markos30
11-10-2007, 23:33
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi..troche watpliwosci co do moich pytan wyjasnie..Co do obiektywow - uzywalem kitowego i 28-135 is usm i efekt byl taki sam, czyli slabe kolory. Co do ustawen menu, to tez zmienialem co tylko sie dalo, wracalem do ustawien fabrycznych i dalej bez zmian, nawet zmiana kontrastu i nasycenia na maksa nie dala za duzo. W PS nie chce sie bawic, bo chcial bym, zeby zdjecia prosto z aparatu byly bliskie do rzeczywistosci. Dolacze zdjecie to bedziecie sami mogli ocenic o co mi chodzi...

Kolekcjoner
11-10-2007, 23:45
Jak dla mnie wygląda dość naturalnie - choć w tej chwili oglądam na laktoku ;) więc mogę być nieobiektywny.

Tak BTW to zdjęcie jest na mój gust trochę przepalone - widać to choćby po niebie - to też może mieć wpływ na kolory. Do tego widać lekką niebieskawą mgiełkę na dalszym planie.

Juriko
12-10-2007, 02:57
Zdjątko wyraźnie prześwietlone, widać to na histogramie. po lekkiej korekcji poziomów wygląda tak jak poniżej.
Spróbuj skorygować ekspozycję o jakieś -0,5EV