PDA

Zobacz pełną wersję : kalibracja monitora windows vista



tcyprian
06-10-2007, 10:02
witam mam problem skalibrowalem monitor przy pomocy spydera i niby wszysko jest ok
ale przy starcie systemu jak pokazuje sie info o wczytaniu wygenerowanego profilu przez chwile kolory sa ok a po paru sekundach obraz robi sie znacznie jasniejszy :(
w xp wchodzilem w msconfig wylaczalem adobe gamma i bylo ok tutaj cos sie laduje przy starcie systemu tylko nie wiem jak wylaczyc to posadzam ze jest to jakis color managment systemu win

POMOCY :)

pozdrawiam Tomek

Tomasz Urbanowicz
06-10-2007, 11:26
A jak ręcznie klikniesz w profiler od Spydera i wybierzesz profil to jest OK (nie chodzi mi przy starcie systemu)?
Napisz jeszcze jaki to monitora i jaka wersja Spydera (ja o tym "kalibratorze" nie mam dobrego zdania, podobnie jak o "wiście" :) ).

tcyprian
06-10-2007, 11:56
jak klikne w profilera mam tylko jeden profil - ten wygenerowany i jak na niego klikam to nic sie nie zmienia jak zrobie pokaz wszystkie profile to wyskakuje mi jakis blad

monitor to formac gallery raven black 2100 kalibrator spyder 2 plus (ostatnia versja softu 2.3.5 jak dobrze pamietam)

Shark-uk
06-10-2007, 15:06
miałem podobny problem tyle że kalibrowałem "na oko" ale działo się tak samo , niestety po kilu dniach walki zaświecił u mnie znowu XP i problem znikł w tym starciu vista wygrała i tak zostało bo do dziś nie wiem o co chodzi z vistą i profilami.