PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A40 i teleobiektyw



dlugi1974
05-10-2007, 21:00
Witam serdecznie trafilem na to forum po dobrych paru dniach poszukiwań odpowiedzi na moje pytanie , ale że to mójpierwszy post najpierw się przywitam mam na imie Radek mieszkam w Opolu od 4 lat mam Canona A40 i tutaj pytanie do kolegów fachowców mianowicie chciałbym połączyć rosyjski teleobiektyw z gwintem M42 z aparatem cyfrowym Canon Power Shot A40 (wiem że to zabytek) i tutaj pytanie czy wszystkie aparaty Canon mają takie samo „złącze” na obiektyw i czy ten adapter będzie pasował do tego aparatu

http://allegro.pl/item252452262_adapter_bagnetowy_canon_eos_m42_od_p roducenta_.html

i co oznacza EOS ? Bardzo przepraszam że że zadaje takie glupie pytania :oops:

Juriko
05-10-2007, 21:42
Hmm, Canon A40 to kompakt, nie ma możliwości wymiany obiektywów. Można "dołożyć" obiektyw, ale w celu fotografowania makro, potrzebna by była wówczas jakaś uniwersalna tulejka zewnętrzna ( nie widzę, żeby ten model był przystosowany do dedykowanej fabrycznie) mocowana do obudowy i "obejmująca" obiektyw wbudowany, z ewentualnie odpowiednią przejściówką dopasowującą gwinty. Z tym , że w tym celu to raczej krótsze obiektywy są stosowane, w granicach 50-80mm.
ps. Mając wspomnianą tulejkę, jest wówczas możliwość skorzystania z telekonwerterów przedłużających ogniskową.

dlugi1974
06-10-2007, 00:45
Cześć Juriko i dzięki za odpowiedź wszystkie tulejki telekonwerter już mam a chodzi mi tylko o to czy wszystkie canony mają takie samo "wejście" na obiektyw albo inaczej czy to ktore prezentowałem podejdzie konkretnie do A40 . Chodzi o sam ten element http://allegro.pl/item252452262_adapter_bagnetowy_canon_eos_m42_od_p roducenta_.html czy będzie pasował do A40 ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ewentualnie gdzie dostane pirścień redukcyjny z M52 na M42

Kolekcjoner
06-10-2007, 02:02
Witam serdecznie trafilem na to forum po dobrych paru dniach poszukiwań odpowiedzi na moje pytanie , ale że to mójpierwszy post najpierw się przywitam mam na imie Radek mieszkam w Opolu od 4 lat mam Canona A40 i tutaj pytanie do kolegów fachowców mianowicie chciałbym połączyć rosyjski teleobiektyw z gwintem M42 z aparatem cyfrowym Canon Power Shot A40 (wiem że to zabytek) i tutaj pytanie czy wszystkie aparaty Canon mają takie samo „złącze” na obiektyw i czy ten adapter będzie pasował do tego aparatu

http://allegro.pl/item252452262_adapter_bagnetowy_canon_eos_m42_od_p roducenta_.html
(....)
Nie nie będzie. To adapter do lustrzanek Canona. Do kompaktu taka przejściówka nic Ci nie da.


(....)
i co oznacza EOS ? Bardzo przepraszam że że zadaje takie glupie pytania :oops:

Electro-Optical System

dlugi1974
06-10-2007, 09:52
Witam dzięki za odp. więc jest jakiś sposób na polaczenie tego ?

pmagdalena
06-10-2007, 10:14
Nie ma sposobu na podłaczenie tego obiektywu do tego kompakta który posiadasz

Juriko
06-10-2007, 15:32
Tak jak pisałem wyżej, jedynie możesz go użyć (o ile nie jest za długi) do zdjęć makro. Robi wóczas za lepszą soczewkę makro. Odpowiednie redukcje gwintowe znajdziesz min. na allegro.
Niedawno kupiłem podobną, przejście z 58*0,75 / 42*1 .Pozwala mi to użyć obiektywy z gwintem 42mm do zdjęć makro.
Natomiast same obiektywy w kompaktach są niewymienne.