PDA

Zobacz pełną wersję : Używane dSLR czyli jak kupować lustrzankę z drugiej ręki



zabol
07-04-2005, 10:06
na co zwrócić uwagę kupując uzywną lustrznakę cyfrową :?:
(np. D10)

Czacha
07-04-2005, 10:12
na to czy nie nazywa sie moze 10D? :p

zabol
07-04-2005, 10:30
upssss...... sorki za literówke

Vitez
07-04-2005, 12:56
Na to czy dziala i na slady zuzycia. Jak jestes upierdliwy to mozesz wyslac do serwisu na zbadanie stanu migawki (ok 60zl chyba to kosztuje) - migawka w 10D jest obliczona na 50 tys klapniec.

p13ka
07-04-2005, 13:55
na co zwrócić uwagę kupując uzywną lustrznakę cyfrową :?:
(np. D10)
Ja zwróciłbym także uwagę na:
1. stan matrycy (test na hot/dead piksele + ostrość fotek),
2. stan matówki,
3. działanie lampy wewn. i zewn. (stopka),
4. działanie wszystkich funkcji.
A w ogóle najlepiej aby serwis dokonał przeglądu body (na koszt sprzedającego).

tdrul
31-01-2008, 11:16
wow ale wykop (google czynią cuda) ;)

To tak jak w temacie. Planuje...planuje, chce kupić 30D. Używany na półrocznej gwarancji kosztuje nawet kolo 500zł taniej. Ale czy to aby na pewno sie opłaca? Może lepiej kupić normalnie ze sklepu za 3tys ? Ale tak już byłby zalążek finansowy na 70-200 ;)

Co myślicie o tej aukcji ?

http://allegro.pl/item305432737_canon_eos_30d_nowy_gwarancja_6_miesi ecy.html

O powystawowych już się naczytałem i od razu mówię nie! 8-)

A-la-N
31-01-2008, 20:38
Banalne ale zwróć uwagę na przestrzeń między guzikami i obudową. Jeżeli jest tam wiele kurzu i brudu możesz być pewnien, że aparat był ciężko eksploatowany. Proponuję zwrócić na klapkę zamykającą wejście dla karty CF. (Czy solidnie trzyma i nie ma luzów na zawiasach)
Zwróć uwagę również na obręcz do mocowania obiektywu. Jeżeli na zaciskach i prowadnicach widać wyraźnie, że wytarty jest ten metal świadczy to również o intensywnym użytkowaniu.

tdrul
01-02-2008, 00:27
tak to by mi troche pomogło tylko mieszkam na drugim końcu Polski więc odbiór osobisty nie wchodzi w grę. Tak myślę ze kupując wysyłkowo jestem wyłącznie skazany polegać na uczciwości sprzedającego.

tomkoinside
11-01-2009, 02:00
Witajcie!

Dotychczas robiłem zdjęcia kompaktem olympusa. Mam zamiar kupić canona 450d. To bedzie moja pierwsza lustrzanka. Chce na poczatek sie zaopatrzyc w standardowy obiektyw. Czy warto kupic nowy, czy moze lepiej kupic samo body i obiektyw od kogos z allegro?

Evitagen
11-01-2009, 10:29
Moze poprostu sprawdzisz po ile chodza kity odejmij od zestawu w sklepie a wynik porownasz z cena body? Kto jak kto ale Ty na chwile przed zakupem zestawu powinienes "siedziec" w cenach :neutral:

Button
11-01-2009, 10:36
Tomkoinside--> a ile $$$ chcesz przeznaczyc na zakup?

Slider
11-01-2009, 11:06
Kto jak kto ale Ty na chwile przed zakupem zestawu powinienes "siedziec" w cenach :neutral:

No, dokładnie. Jeśli chodzi o pytanie, czy nowy czy używany, to pamiętaj, że w zestawie jest zawsze taniej. To szkło (nowe, bez zestawu) sprzedaje się za ponad 6 stów, natomiast w zestawie powinno Ci wyjść (cena zestawu - cena body) ok 250zł. za tyle idą nieraz używki z allegro, więc nie ma chyba problemu co wybrać..8-)

patric89
11-01-2009, 11:37
Myśle że najlepszym rozwiązaniem byłby zakup body w sklepie a kita gdzieś na allegro najlepiej z możliwością wcześniejszego sprawdzenia. Na body miałbyś gwarancje jakby sie cokolwiek działo i nie musiałbyś sie martwić jak używał go wcześniej właściciel. Co doo obiektywu to jeśli AF chodzi poprawnie i szkła są czyste to znaczy że jest wprządku.
Ceny body 450d w krakowie są równe 1650zł (moge Ci polecić jakieś zaufane sklepy jeśli chcesz) a obiektyw kitowy na allegro można kupić za nieco ponad 100zł ( mówie o wersji bez IS) i taką Ci polecam (jeśli w przyszłości planujesz zmienić kita.
Cały zestaw body + kit kosztowałby Cie nieco ponac 1750zł

pozdrawiam i powodzenia

tomkoinside
11-01-2009, 12:35
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Słuchajcie, ja wiem doskonale jakie są ceny nowych, używanych, w zestawie czy bez. Nie wiem tylko, czy obiektyw lepiej kupić nowy, czy używany. Czy warto dać trochę więcej, czy nie ma sensu. Nie wiem jak bardzo obiektyw może się zużyć, poza zarysowaniami, czy ma jakąś swoją żywotność, tak jak body. Zwłaszcza, że się na tym nie znam i jedyne co mogę zauważyć to rysa :P

Znam miejsca, gdzie body chodzi po 1500. Kity zaczynają się od ok 1800. Gdy kupie nowe body i używany obiektyw z allegro, wychodzi trochę taniej. Milo byłoby zaoszczędzić, ale pytanie czy warto?

Slider
11-01-2009, 13:28
Milo byloby zaoszczędzić, ale pytanie czy warto?

Jeśli mowimy o zestawie to nie warto.


Nie wiem jak bardzo obiektyw może się zużyć, poza zarysowaniami,

Oj może, może.. zwłaszcza jak zaliczył jakąc glebę, albo był używany w cięzkich warunkach (piasek, kurz, woda) to trzeba liczyć się z wewnętrznymi uszkodzeniami i możliwym zasyfieniem wewnętrznych soczewek, co juz nie jest takie fajne. Poza tym obiektyw kitowy, jak wszystki tanie szkła Canona aż tchnie plastikiem. Co gorsza plastikowy jest najczęsciej także gwint, ktory z czasem sam, przy normalnym uzytkowaniu (wkrecaniu, wykręcaniu) może sie wyrobić i poluzować.. jakie są tego efekty, chyba nie muszę Cie uświadamiać8-) Tak więc na Twoje pytanie odpowiadam: nowy!:wink:

Pozdrawiam

asthral
11-01-2009, 13:34
hmm.. moim zdaniem kupno używanego obiektywu KIT się nie oplaca, 100-200 zł więcej a masz nowe szkło, w zestawie.

tomkoinside
11-01-2009, 14:01
Jeśli mowimy o zestawie to nie warto.



Oj może, może.. zwłaszcza jak zaliczył jakąc glebę, albo był używany w cięzkich warunkach (piasek, kurz, woda) to trzeba liczyć się z wewnętrznymi uszkodzeniami i możliwym zasyfieniem wewnętrznych soczewek, co juz nie jest takie fajne. Poza tym obiektyw kitowy, jak wszystki tanie szkła Canona aż tchnie plastikiem. Co gorsza plastikowy jest najczęsciej także gwint, ktory z czasem sam, przy normalnym uzytkowaniu (wkrecaniu, wykręcaniu) może sie wyrobić i poluzować.. jakie są tego efekty, chyba nie muszę Cie uświadamiać8-) Tak więc na Twoje pytanie odpowiadam: nowy!:wink:

Pozdrawiam

O to mi właśnie chodziło :) Dzięki!

sheste
12-01-2009, 07:42
Piszę, ponieważ potrzebuję porady ludzi, którzy się na tym znają [ja sama dopiero zaczynam 'zabawę' z lustrzankami cyfrowymi, do tej pory wyłącznie cyfrowe kompakty lub lustrzanki analogowe].

Mam na oku 400D, używany.
Przebieg - miedzy 8-10 tys klapnięć.
Cena 1200zł wraz z KITem 18-55.
Stan oceniam jako bardzo dobry, w środku paprochów żadnych nie ma, obiektyw również niezniszczony, chroniony filtrem UV. Do tego przedłużona gwarancja do sierpnia 2010 roku, zakupiony był w sierpniu 2007.
Warto? bardzo proszę o opinię, strasznie zależy mi na w miarę szybkim kupnie lustra przy czym nie chcę [inaczej- nie mam więcej] wydać więcej niż 1300zł za cały zestaw.
Ile wytrzymuje migawka w 400d? Czytałam w kilku miejscach,że 50tys, w innych, że 100tys, wiem, że to różnie bywa, ale interesowałoby mnie 'minimum' trwałości migawki.
No i czy zajechanie jej jest objęte gwarancją?

Pomóżcie :>

Amok
12-01-2009, 08:53
Jeżeli chodzi o cenę to nawet tanio ...
a gwarancja jest ważna

migawka w 400D przez producenta mówi że wytrzyma ok. 100 000 zdjęć -ale widziałem 350-tki które wytrzymywały 300 000 beż żadnych wymian migawki(a to ta sama co w 400D)

więc za tą cenę bierz :)

------------------------------------------


poczekaj na więcej opinii czy brać czy nie :)

axk
12-01-2009, 09:36
...migawka w 400D przez producenta mówi że wytrzyma ok. 100 000 zdjęć...

A możesz podać źródło takiej informacji? Chętnie poczytam ponieważ nigdy nie spotkałem się z takimi "deklaracjami" odnoszącymi się do klasy amatorskiej.

HuleLam
12-01-2009, 09:59
Mam na oku 400D, używany.
Przebieg - miedzy 8-10 tys klapnięć.
Cena 1200zł wraz z KITem 18-55.
Pieruńsko drogi! za 1200-coś złociszy (1299?) masz nówkę 1000D z kit-em IS. Aparat równie dobry, obiektyw lepszy.

zbyszekjan
12-01-2009, 10:35
Używanego sprzętu nigdy bym nie kupił /nie wiadomo z jakiego powodu jest sprzedawany/. Na twoim miejscu rozważył bym zakup nowego C 1000d. http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/340981

HuleLam
12-01-2009, 10:46
Używanego sprzętu nigdy bym nie kupił /nie wiadomo z jakiego powodu jest sprzedawany/. Na twoim miejscu rozważył bym zakup nowego C 1000d. http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/340981

Uwaga do postu Zbyszka - oczywiście porównywarki cen pokazują "w 1 worku" opcję "Body Only" i kit. Jako pierwszy aparat warto kupić zestaw (kit).

zbyszekjan
12-01-2009, 11:10
Uwaga do postu Zbyszka - oczywiście porównywarki cen pokazują "w 1 worku" opcję "Body Only" i kit. Jako pierwszy aparat warto kupić zestaw (kit).

Oczywiście mialem na myśli zestaw z kitem ktory można nabyć juz za 1250 zł.

Parteq
12-01-2009, 12:46
Używanego sprzętu nigdy bym nie kupił /nie wiadomo z jakiego powodu jest sprzedawany/. Na twoim miejscu rozważył bym zakup nowego C 1000d. http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/340981

Nigdy nie mow nigdy :)

Kupilem sporo uzywanego sprzetu, tak na allegro i ebay'u - odpukac nigdy nie dostalem kota w worku. Zawsze staralem sie z kazdej strony "obadac" przedmiot.

W przypadku np lampy 580exII sprzedawca zaoferowal wysylke na swoj koszt + zaplace mu dopiero jak sprawdze ze wszystko jest ok (nie mial jeszcze zadnej opinii na ebay'u).
W ten sposob da sie zaoszczedzic nawet 1/3 ceny.

A powody sprzedazy? Bywaja rozne, moze kiedys bedziesz chcial zamienic swoje tele na 2.8 IS - kupujacy ma sie bac Twojego obecnego tele? Sprzedajesz bo cos mu dolega? No nie, poprostu wymieniasz na inne. Do wszystkiego lepiej podchodzic z glowa i bez emocji przy kupowaniu - mozna sporo zaoszczedzic na uzywkach i zainwestowac w kolejne zabawki :)

HuleLam
12-01-2009, 12:50
Nigdy nie mow nigdy :)

Kupilem sporo uzywanego sprzetu, tak na allegro i ebay'u - odpukac nigdy nie dostalem kota w worku. Zawsze staralem sie z kazdej strony "obadac" przedmiot.

W przypadku np lampy 580exII sprzedawca zaoferowal wysylke na swoj koszt + zaplace mu dopiero jak sprawdze ze wszystko jest ok (nie mial jeszcze zadnej opinii na ebay'u).
W ten sposob da sie zaoszczedzic nawet 1/3 ceny.

A powody sprzedazy? Bywaja rozne, moze kiedys bedziesz chcial zamienic swoje tele na 2.8 IS - kupujacy ma sie bac Twojego obecnego tele? Sprzedajesz bo cos mu dolega? No nie, poprostu wymieniasz na inne. Do wszystkiego lepiej podchodzic z glowa i bez emocji przy kupowaniu - mozna sporo zaoszczedzic na uzywkach i zainwestowac w kolejne zabawki :)

Może to chodzi bardziej o aparat, szczególnie model z niższej półki (jak xxxD/xxxxD). Ja tym niemniej nie mówię kategorycznie "nie"

Parteq
12-01-2009, 13:00
Może to chodzi bardziej o aparat, szczególnie model z niższej półki (jak xxxD/xxxxD). Ja tym niemniej nie mówię kategorycznie "nie"

Mozliwe, ale mialem na mysli rowniez aparaty.

Oczywiscie jesli roznica w cenie ma wynosci 100pln miedzy uzywka a nowym - no to wybor jest oczywisty.
:)

zbyszekjan
12-01-2009, 13:35
Nigdy nie mow nigdy :)

Kupilem sporo uzywanego sprzetu, tak na allegro i ebay'u - odpukac nigdy nie dostalem kota w worku. Zawsze staralem sie z kazdej strony "obadac" przedmiot.

W przypadku np lampy 580exII sprzedawca zaoferowal wysylke na swoj koszt + zaplace mu dopiero jak sprawdze ze wszystko jest ok (nie mial jeszcze zadnej opinii na ebay'u).
W ten sposob da sie zaoszczedzic nawet 1/3 ceny.

A powody sprzedazy? Bywaja rozne, moze kiedys bedziesz chcial zamienic swoje tele na 2.8 IS - kupujacy ma sie bac Twojego obecnego tele? Sprzedajesz bo cos mu dolega? No nie, poprostu wymieniasz na inne. Do wszystkiego lepiej podchodzic z glowa i bez emocji przy kupowaniu - mozna sporo zaoszczedzic na uzywkach i zainwestowac w kolejne zabawki :)

Obiektyw może :rolleyes: po dokladnym sprawdzeniu. Na body bym sie jednak nie zdecydował, trudniej sprawdzić w jakim jest stanie.

sheste
12-01-2009, 13:38
No to teraz zabiliscie mi cwieka. I w sumie cieszę się, że zapytałam przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Mógłby mi ktoś przybliżyć podobieństwa/różnice miedzy 1000D a 400D?
Czy 1000D jest słabszy od 400? w grę wchodził również 350D, ogólnie uparłam się na canona raczej. Bede wdzęczna za wszelką pomoc :)

zbyszekjan
12-01-2009, 13:41
1000d http://www.optyczne.pl/711-Canon_EOS_1000D-specyfikacja_aparatu.html
400d http://www.optyczne.pl/329-Canon_EOS_400D-specyfikacja_aparatu.html
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
i jeszcze 1000d http://www.optyczne.pl/83.1-Test_aparatu-Canon_EOS_1000D.html
400d http://www.optyczne.pl/36.1-Test_aparatu-Canon_EOS_400D.html

sheste
12-01-2009, 13:53
Jakoś wcześniej nie rozważałam nawet kupna 1000D, ale teraz.. teraz to jestem przekonana, że to będzie najlepszy wybór :)
Dziekuję!

Slider
12-01-2009, 17:07
...z innego wątku:


400D ma lepszy AF.. Lepszy AF... AF.. AF... F...:mrgreen:

Nie jest to więc takie oczywiste czy lepiej brac 1000D:grin:

sheste
12-01-2009, 20:31
Dla mnie to przestało być oczywiste po przeczytaniu jakis 40 podstron o 1000D na tym forum... średnie te opinie o nim są, a jeszcze znajoma mi powiedziała, że w 1000D kiepsko się pracuje na manualu i kupno tego aparatu raczej mija się z celem, chyba, ze chcę robić w trybie automatycznym.. nie wiem na ile jej wierzyć, bo ona używa 350D i nie ma zastrzeżeń do manualnych ustawień..

Swoją drogą, trzymałam dziś ten 1000D w rękach i przyznam, że jest obrzydliwy.. ma uchwyt gorszy niż S5 IS, którym obecnie pstrykam, ten chropowaty plastik jest zwyczajnie nieporozumieniem.

Podczas rozważań moich na temat 1000D i reszty, dotarłam do Nikonów, które jak się domyslam na forum Canona nie ciesza sie jakimś uwielbieniem, ale mimo to ciekawa jestem opinii na temat D60.

jotes25
12-01-2009, 21:36
Na szybko, z głowy i praktyki, a nie tabelek i zestawień:

1000d:

+ nowy :)
+ LV
+ lepszy akumulator
+ ISO w wizjerze ;)

400d:
+ lepszy AF
+ pilot na podczerwień

Jest pewnie jeszcze kilka innych, drobnych różnic.

Podsumowując: kto stawia na AF, powinien wziąść 400d, kto ma czas na zabawy z LV, to 1000d.


P.S. Jak chcesz wybierać pomiędzy Nikonem, a Canonem to zacznij od obiektywów a nie korpusów.

HuleLam
13-01-2009, 09:45
Na szybko, z głowy i praktyki, a nie tabelek i zestawień:
400d:
+ lepszy AF
+ pilot na podczerwień

A niby w jaki sposób AF jest "lepszy" ?

Slider
13-01-2009, 16:33
A niby w jaki sposób AF jest "lepszy" ?

9 punktów zamiast 7, przy czym krzyzowy ma (chyba) lepsza sprawnośc przy jasnych szkłach (tj wykorzystywana jest wieksza częśc bazy, bo więcej światla wpada przez jasne obiektywy) A dokładniej; jasniejszych od f/2.8.

HuleLam
13-01-2009, 16:37
9 punktów zamiast 7, przy czym centralny jest krzyzowy (1000D nie ma krzyzowego) I ten krzyzowy ma (chyba) lepsza sprawnośc przy jasnych szkłach (tj wykorzystywana jest wieksza częśc bazy, bo więcej światla wpada przez jasne obiektywy) A dokładniej; jasniejszych od f/2.8.

OK, czyli tak naprawdę tylko to ostatnie (krzyżowość i większa precyzja) ma znaczenie. Serio tysiączka ma punkt centralny liniowy?

EDIT: wg dpreview centralny punkt w 1000D jest krzyżowy (f/5.6). Więc 400D różni się tylko podwyższoną precyzją.

axk
13-01-2009, 17:09
EDIT: wg dpreview centralny punkt w 1000D jest krzyżowy (f/5.6).

Zgadza się, 1000D posiada punkt krzyżowy. Tak na marginesie - nie ma to jak szybka zmiana treści postu.

Slider
13-01-2009, 17:10
Wybacz, mój błąd. Faktycznie teraz sprawdziłem i jednak 1000D tez ma krzyzowy (nie wiem skąd chodziło mi po głowie, że nie ma:roll:)

sheste
13-01-2009, 18:12
a ja znowu mam problem. nigdy nie sądziłam, że kupno aparatu może byc takie trudne! no, ale tak jest kiedy zbiera się pieniądze baaaaaaardzo długo i potem trzeba podjąc decyzję w co je konkretnie włożyć.
w ramach urodzinowego prezentu przybyło mi 200zł, kupie coś nowego i nienajgorszego w granicach 1500zł?

wojkij
13-01-2009, 19:18
Canon EOS 1000D + ob. 18-55mm IS - 1350zl i zostanie parę zł na pokrowiec czy kartę - nic innego u canona za ta kasę nie kupisz.

sheste
13-01-2009, 19:43
1000D z 18-55 IS mozna juz dostac za 1250, ale sek w tym, ze naczytałam i nasłuchałam sie tyle złego o 1000D, ze nie chce tego aparatu. czasem mozna trafic na body 400D za 1200-1300zł nowe.. i do tego chocby KIT za 100.. no ale niestety w chwili obecnej nic takiego nie ma, myslalam,ze moze Wy coś wiecie na ten temat.

I jeszcze jedno pytanie, można gdzies jeszcze dostać nowe 350D? dość dawno juz nie widziałam i zastanawiałam sie ostatnio.

wojkij
13-01-2009, 19:49
350d nie jest już produkowane od jakiś 2(?) lat.

Btw co jest takiego złego w tym 1000d?

sheste
13-01-2009, 20:11
Zraziły mnie opinie,że bardzo amatorski i w ogóle nie daje możliwości rozwoju. Duzo postow na tym forum było na ten temat, że jeśli chce się aparat do robienia zdjęc dziecku/na imprezach rodzinnych to 1000D bedzie idealny. Spotkałam się też z opinią, że ma on strasznie słaby tryb manualny [czyli to,co przede wszystkim interesuje kiedy kupuje sie lustrzanke] chociaż nie wiem dokładnie o co chodziło.

piast9
13-01-2009, 20:26
Zraziły mnie opinie,że bardzo amatorski i w ogóle nie daje możliwości rozwoju.
Jest (z wyjątkiem fps w RAW) lepszy od 350D, który mam i który dał mi duże możliwości rozwoju. AF jest gorszy niż 400D ale działa.


Spotkałam się też z opinią, że ma on strasznie słaby tryb manualny [czyli to,co przede wszystkim interesuje kiedy kupuje sie lustrzanke] chociaż nie wiem dokładnie o co chodziło.
To już jakieś brednie. M jest M. Identyczny we wszystkich lowendowych lustrzankach Canona.

W dwucyfrowych jest łatwiej, bo są dwa kółka ale kasa jest wtedy nieco inna...

Slider
13-01-2009, 20:30
Duzo postow na tym forum było na ten temat, że jeśli chce się aparat do robienia zdjęc dziecku/na imprezach rodzinnych to 1000D bedzie idealny.

Hmm.. To coś złego?:smile: Ja wielokrotnie pisałem, że 1000D bardziej podchodzi mi pod 450D, tylko z racji cięcia kosztów musieli obciąć też funkcje. Ale nie obcieli ich duzo, i nie są to tez funkcje bez ktorych nie da sie zyć. Funkcjonalnośc i obsługa jest ta sama i bzdurą jest, że ten aparat nie pozwala na rozwój!


Spotkałam się też z opinią, że ma on strasznie słaby tryb manualny(...) chociaż nie wiem dokładnie o co chodziło.

Ja dwa razy..:roll: Tryby manualne ma, kręcic kółkiem nastaw mozna, więc już jest połowa sukcesu. Ludzie strasznie plują na to, że nie ma WB w skali Kelvina, ale z tym też da się żyć. Mozna robić korekcję WB, tylko w inny sposób. Brakuje pomiaru punktowego swiatła, ale to też nic.. reszta jeśli chodzi o oprogramowanie to to samo co 450D i naprawdę polecam:wink:

axk
13-01-2009, 21:21
Ludzie strasznie plują na to, że nie ma WB w skali Kelvina...

Niestety żaden model xx0D nie posiada takowej funkcji.

sheste
13-01-2009, 21:29
Czyli generalnie 1000D to wcale nie taki zły aparat?
już sama nie wiem co myśleć, co człowiek to opinia, a ja sie nie przekonam o tym w minute, przez którą trzymałam go w Saturnie. [ochydny ten korpus, ochydny. ale to nie o fakture korpusu chodzi przeciez, do kazdego da sie przyzwyczaic]

Slider
13-01-2009, 21:57
Niestety żaden model xx0D nie posiada takowej funkcji.

Oczywiście, że żaden, ale jesli wypowiadają się na ten temat ludzie, którzy posiadają juz puszki klasy xxD, oraz xD, to uwazają to za spory mankament. Niemniej uwazam, że poczatkującym amatorom nie bedzie to az tak potrzebne. Wystarczą Wartości zdefiniowane przez aparat, wzorzec bieli, do tego korekta: Niebieski-Czerwony; Zielony-Magenta i wystarczy..

sheste
13-01-2009, 22:03
A możecie mi powiedzieć jak to jest z wyświetlaczem w 1000D? bo w 350D wiadomo, są dwa. w modelach powyżej jest jeden z czujką na wygaszanie przy zbliżeniu twarzy. A co z 1000D?

Parteq
13-01-2009, 22:07
A możecie mi powiedzieć jak to jest z wyświetlaczem w 1000D? bo w 350D wiadomo, są dwa. w modelach powyżej jest jeden z czujką na wygaszanie przy zbliżeniu twarzy. A co z 1000D?

Matko, a po co Ci takie *******y?
Kto sobie tym bedzie glowe zawracal?
Kupujesz specyfikacje czy puszke do robienia fotek?

Puszka to dopiero poczatek, pomysl o calej reszcie - o jakis szklach np.
Bo zadne zdjecie nie wyjdzie Ci lepiej jezeli bedziesz uzbrojony w .. "czujke na wygaszanie przy zblizeniu twarzy.."

Slider
13-01-2009, 22:09
A możecie mi powiedzieć jak to jest z wyświetlaczem w 1000D?

W 1000D jest tylko Jeden. w 450D był 3" + Czujka zbliżenia oka, a w 1000D jest 2,5" i bez czujki, ale niech mnie axk poprawi..:twisted:

zbyszekjan
13-01-2009, 22:15
Na większość zadawanych pytań zanajdziesz odpowiedź tutaj http://www.optyczne.pl/83.1-Test_aparatu-Canon_EOS_1000D-Wstęp.html

sheste
13-01-2009, 22:16
to pytanie akurat wynikało z czystej ciekawości i nie ma żadnego wpływu na moją decyzję :)



wiem,że tutaj głównie dyskutuje sie o canonach [to logiczne], ale wiecie coś na temat Pentaxów? K200D, K-m, K100D? widze, że nie są one po wygórowanych cenach [mieszcza sie w moich możliwosciach finansowych] ale tylko jedna osoba z mojego otoczenia używa pentaxa i w sumie jej opinia niewiele mi da, bo korzysta wyłacznie z automatu.. [eh..]

wojkij
13-01-2009, 22:39
Pentax to trochę taki system bez większej przyszłości - na cyfrowym rynku wyraźnie przysnęli w najmniej odpowiednim momencie i chyba już nigdy strat nie odrobią.

sheste
13-01-2009, 22:57
Zadziwiające zjawisko: kiedy zaczynałam tutaj pisać, podesłaliście mi link ze skąpca z cenami 1000D. to było jakoś przedwczoraj? znalazłam w sklepie redcoon zestaw z 18-55 IS za 1249zl.
dziś wchodząc dokładnie na tę samą stronę spostrzeżenie: 1889zł.
600zł w jeden dzień? no ładnie.

zbyszekjan
14-01-2009, 08:54
Kryzys, producenci zapowiedzieli wzrost cen sprzętu. Ale mozna jeszcze taki zestaw kupić taniej.

sheste
14-01-2009, 09:29
no to muszę się spieszyć w takim razie, bo lada dzień najtanszym sprzetem bedzie 1000D, ale za prawie 2 tys a nie 1200zł :/

zbyszekjan
14-01-2009, 09:48
Chyba nie ma co zwlekać

sheste
14-01-2009, 10:08
Jeszcze dziś zamówię EOS 1000D + 18-55 IS za 1349zl [mam nadzieję, ze po kontakcie ze sklepem cena zostanie potwierdzona..]. Poważnie sie wsytraszyłam tych cen, teraz jest ostatni moment,zebym zmiesciła sie w swojej kwocie :/
mam nadzieje,ze sklep tylkoGPS mnie nie zawiedzie.
ufam,że dzieki Wam podjełam słuszna decyzje i aparat mnie nie zawiedzie ;)
za pare lat moze kupie coś lepszego, do tego czasu wszystko się pozmienia ;)

ostrowin
14-01-2009, 13:42
Niestety czarny scenariusz się sprawdził,po nowym roku ceny amatorskich i pół-profesjonalnych puszek poszły w górę od 200 do 300zł,niektóre obiektywy też skoczyły ale nie jest jeszcze aż tak zle :neutral: