PDA

Zobacz pełną wersję : Niebieskie plamki na wyświetlaczu A710iS



grzegorzlot
01-10-2007, 11:05
Witam
ostatnio zauważyłem, że przy zasłoniętym obiektywie (czarne tło) na wyświetlaczu mojego monitora widać niebieską plamkę. Przełączając jednocześnie tryby fotografowania, okazuje się, że w trybie M jest trochę mniej widoczna (ale nadal jest), a do tego wszystkiego w trybie panoramy widać też taką niebieską plamkę w innym miejscu (ale jest ona ledwo widoczna). Czy ktoś spotkał się z tym? Co to może być???

grzegorzlot
02-10-2007, 09:52
i co nie ma chętnych aby pomóc

krzy
03-10-2007, 18:44
i co nie ma chętnych aby pomóc
Jak pomóc? piszesz o jakimś UFO :-P
Z opisu nawet dokładnie nie wiadomo jak "to" wygląda. Zrób jakieś zdjęcia, może nawet dobrą komórką...
(hmm... może przesadziłem z tym komórczakiem i określeniem "zdjęcia" :mrgreen: )

Janusz Body
03-10-2007, 19:27
i co nie ma chętnych aby pomóc

A co tu pomagać? Hot piksele masz - normalne nie ma się czym przejmować.

Juriko
04-10-2007, 13:19
Witam
ostatnio zauważyłem, że przy zasłoniętym obiektywie (czarne tło) na wyświetlaczu mojego monitora widać niebieską plamkę.
Jak to rozumieć, na wyswietlaczu w aparacie, na wyświetlaczu monitora komputera?
Jeśli występuje na LCD aparatu, to jak to wygląda po zrobieniu zdjęcia w warunkach zasłoniętego obiektywu oczywiście i wyświetleniu na monitorze komputera?
Jaka duża jest ta plamka?

krzy
04-10-2007, 18:19
Hej "grzegorzlot" !
widzisz?... tyle pytań i nikt nie chce odpowiedzieć? :wink:

Becias
07-10-2007, 16:04
Czesc ja tez mam taki aparat a takiego problemu nie mam... radze udac sie do jakiegos specjalisty albo zareklamowac sprzet.A przy okazji to czy masz polska insrtukcje obslugi do tego modelu?Moglbys podeslac na maila? becias@go2.pl

grzegorzlot
08-10-2007, 12:03
Jak to rozumieć, na wyswietlaczu w aparacie, na wyświetlaczu monitora komputera?


monitor komputera nie ma obiektywu:arrow: , a jest wyraźnie napisane, że przy zasłoniętym obiektywie [czyli ciemny obraz widoczny na wyświetlaczu mojego aparatu].

Po prostu patrząc na wyświetlacz aparatu podczas robienia ciemnego zdjęcia [czyli zasłonięty obiektyw] widać plamką świecącą na niebiesko

Juriko
08-10-2007, 16:38
No i dalej nie wiadomo. :(
W pytaniu chodziło mi o uściślenie, czy objaw występuje tylko na wyświetlaczu aparatu, czy również po zrobieniu zdjęcia oglądanego na monitorze kompa?
W ten sposób można by ustalić na początek, czy dzieje się coś z wyświelaczem, czy z matrycą.