PDA

Zobacz pełną wersję : KIT od 300D naprawa czy kupno?



gokyu
28-09-2007, 16:56
pytanie do obeznanych w cennikach, temacie i... zyciu: kitowy obiektyw do 300D - najprawdopodobniej uszkodzona przyslona w obiektywie (ekspertyza na telefon od fachmana) - naprawa czy wymiana?

na allegro nowka - 199 zeta, 2-3 miesieczne - w granicach 150 zeta... fachman nie do konca potrafil okreslic koszt naprawy...

pozdrawiam i dzieki

VomitroN
07-10-2007, 19:09
Nowe kitowce sa do kupienia juz za 110zl na Allegro. Przy tej cenie chyba nie warto bawic sie w naprawy. Natomiast czesc korpusu wraz elektronika, mozna wykorzystac np. do ewentualnego zlozenia adaptera EOS/P-SIX z potwierdzeniem ostrosci, lu sprzedac jako zlom za 20zl.

paweleverest
08-10-2007, 11:16
Kupuj nowy -niewiele więcej a masz gwarancje - nawet nie ma się nad czym zastanawiać

ryszard_ochódzki
08-10-2007, 11:44
Onlyyyyyy neeeeeeeew :)

gwozdzt
08-10-2007, 13:21
czesc korpusu wraz elektronika, mozna wykorzystac np. do ewentualnego zlozenia adaptera EOS/P-SIX z potwierdzeniem ostrosci,
lub samą elektronike wykorzystać do potwierdzenia ostrości z adapterem EOS/M42, EOS/Nikon lub jakimkolwiek innym.


lub sprzedac jako zlom za 20zl.
szkoda sprzedać za tyle, skoro sam chip (dendalion czy jak mu tam) kosztuje około 200zł.

brzoza
08-10-2007, 14:04
kitowy obiektyw do 300D - najprawdopodobniej uszkodzona przyslona w obiektywie

Dawno temu tak miałem, przysłona zacinała się w momencie naciśnięcia migawki i wyskakiwał jakiś ERR na wyświetlaczu (chyba 99).

Z czystej ciekawości zapytałem w serwisie, ile by mnie to kosztowało, gość powiedział że jakoś około 200 zł, zapytał się też od razu, czy jestem pewny, że chcę go naprawiać ;)

Kita nie opłaca się naprawiać, co by w nim nie padło (samo rozebranie nierzadko wyjdzie drożej), nie opłaca się nawet kupować oryginalnej osłony p-słonecznej, bo kosztuje prawie tyle samo co cały obiektyw ;)

pozdr.

gokyu
09-10-2007, 16:15
wielkie dzieki koledzy - tak tez myslalem... zastanawia mnie propozycja przedmowcy by czesc elektroniki wykorzystac do adaptera z potwierdzaniem ostrosci - pomysl zaiste nieglupi :) - pozdrawiam :)