PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny błąd 30d



mkwiek
28-09-2007, 07:33
Przeglądałem zdjęcia z imprezy a tu nagle takie coś:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img408.imageshack.us/img408/5232/img354901rk8.jpg)
Zdjęcie zrobione w RAW, na lcd puszki wyglądało normalnie. w każdym sofcie wygląda już jak wyżej :)
błąd puszki czy karty?
karta SanDisk Ultra II 2 GB

roofman
28-09-2007, 07:46
Zdjęcie zrobione w RAW, na lcd puszki wyglądało normalnie. w każdym sofcie wygląda już jak wyżej :)
błąd puszki czy karty?
karta SanDisk Ultra II 2 GB
Póki karty nie wsadzisz innej to się nie dowiesz :D
Na LCD aparatu widzisz zaszyty w RAWie jpg. Pstrykałeś w samym jpg? Jak wtedy zdjęcie wygląda po zgraniu?

mkwiek
28-09-2007, 07:55
Póki karty nie wsadzisz innej to się nie dowiesz :D
Na LCD aparatu widzisz zaszyty w RAWie jpg. Pstrykałeś w samym jpg? Jak wtedy zdjęcie wygląda po zgraniu?
cała karta w RAW, i tylko ten tak wygląda. na drugiej karcie tego samego dnia (takiej samej) również pojawił się dziwny RAW, przez połowę wysokości pionowego zdjęcia leci zielony pasek o szerokości kilku pikseli. I też tylko na jednym RAW.
wygląda na to, że tylko miniaturka jest poprawnie zapisana.
bateria aparatu naładowana.

roofman
28-09-2007, 08:06
cała karta w RAW, i tylko ten tak wygląda. na drugiej karcie tego samego dnia (takiej samej) również pojawił się dziwny RAW, przez połowę wysokości pionowego zdjęcia leci zielony pasek o szerokości kilku pikseli. I też tylko na jednym RAW.
wygląda na to, że tylko miniaturka jest poprawnie zapisana.
bateria aparatu naładowana.
Jeśli na drugiej karcie również podobny błąd to chyba puszka jednak coś 'nieteges'... Możesz jeszcze sprawdzić zapisując pliki na zupełnie innej karcie - może masz te dwie z jakiejś słabszej lub 'podrobionej' serii. Karty formatowałeś w aparacie przed cykaniem? Ja mam jaką manię... co kupie kartę to robie format w puszce, trochę kart się już mi przewinęło i jak do tej pory podobnych cyrków nie miałem. Jak karta była coś 'nieteges' to się wywalała przy formacie. 30D masz z nowej produkcji? Znaczy firmware już nowe (chyba 1.0.5)? Jak wcześniejszy to może upgarde zrób? Fotki zgrywane czytnikiem czy z puszki? Próbowałeś zgrywać uszkodzone kilka razy?

mkwiek
28-09-2007, 08:13
Możesz jeszcze sprawdzić zapisując pliki na zupełnie innej karcie - może masz te dwie z jakiejś słabszej lub 'podrobionej' serii
obie kupione u generalnego dystrybutora SanDisk w Polsce, faktura VAT itp


Karty formatowałeś w aparacie przed cykaniem?
zawsze bezpośrednio przed cykaniem w aparacie


30D masz z nowej produkcji? Znaczy firmware już nowe (chyba 1.0.5)?
mam jeszcze 1.0.4


Fotki zgrywane czytnikiem czy z puszki? Próbowałeś zgrywać uszkodzone kilka razy?
czytnik, o widzisz, zgrałem tylko raz :(
zaraz sprawdzę czy mam te pliki jeszcze na karcie
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Fotki zgrywane czytnikiem czy z puszki? Próbowałeś zgrywać uszkodzone kilka razy?
roofman - rozwiązałeś mój problem. Normalnie obawiałem się o puszkę/kartę a tu wina... w czytniku :) a dokładnie w jakimś błędzie transferu. To świeża impreza była więc mam jeszcze nieruszone fotki na kartach. sprawdziłem więc i .... jest OK :) hahaha
już po strachu :) muszę wywalić ten czytnik i kupić nowy :) na wszelki wypadek :D
dzięki bo sam na to nie wpadłem :D widziałem od razu poważniejszy problem :D

roofman
28-09-2007, 08:24
obie kupione u generalnego dystrybutora SanDisk w Polsce, faktura VAT itp
Co nie znaczy że trafiłeś może na 'słabszą' serię. To tylko karta i też ma prawo do padu ;)


mam jeszcze 1.0.4

To może dla spokoju sumienia zapodaj 1.0.5 :)


czytnik, o widzisz, zgrałem tylko raz :(
zaraz sprawdzę czy mam te pliki jeszcze na karcie
Może błędy w przesyle danych, może podczas zgrywania dysk zarzeźbił i stąd te błędy... póki nie sprawdzisz nic nie wiadomo.

--edit:
więc jak widać wyżej sprawa się rozwiązała :)
To niekoniecznie wina czytnika, może losowe spowolnienie transferu alboco.. ;)

mkwiek
28-09-2007, 08:30
być może to jednorazowy błąd. zobaczymy. dzięki :)