PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 40D



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

i3ill
04-09-2007, 12:05
Witam,

właśnie jestem szczęśliwym posiadaczem ... nabyłem za.. w Warszawie ... pierwsze wrażenia.. hmm miałem 400D .. i w porównaniu z nim .. to czterysteka była mała... tu trzymamy kawał aparatu menu jest podobno z MARKów... POLSKI działa i to nawet dobrze obudowa jest kkozak!! lastik mi się strasznie podoba ... to LIVE VIEW .. q.. jeszcze nie umiem tego odpalać.. chyba będę musiał poczytać instrukcję jakby ktoś jakieś pytania .. zapraszam ..

piszczal
04-09-2007, 12:09
cena?

i3ill
04-09-2007, 12:10
cena?

4999zł brutto z FV ... były 3 .. zarezerwoawałem 2 :) zaraz jadę po 2gi :) .. ps... nie ma już żadnego .. :) wszystko się rozeszło :-p

Nemeo
04-09-2007, 12:13
Daj jakieś zdjecia, tylko nie cegieł.:lol:

Avadra_K
04-09-2007, 12:16
Daj jakieś zdjecia, tylko nie cegieł.:lol:

Jasne, od razu tablica testowa :mrgreen: , no dobra, dobra dawaj jakies fotki

piszczal
04-09-2007, 12:19
4400 w EURO RTV AGD body

http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=40d&x=42&y=15

i3ill
04-09-2007, 12:21
Daj jakieś zdjecia, tylko nie cegieł.:lol:

z aparatu ? czy aparatu ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

4400 w EURO RTV AGD body

http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=40d&x=42&y=15

błagam Cię...

Termin realizacji: od 14 do 28 dni


miałem zostawione info w 3 sklepach że chce go kupić.. !! ten był pierwszy !! .. :)

Nemeo
04-09-2007, 12:25
z aparatu ? czy aparatu ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

.. :)

Z aparatu.

piszczal
04-09-2007, 12:27
błagam Cię...

Termin realizacji: od 14 do 28 dni


miałem zostawione info w 3 sklepach że chce go kupić.. !! ten był pierwszy !! .. :)

no dobra, za czas się płaci ;-P

i3ill
04-09-2007, 12:33
Jasne, od razu tablica testowa :mrgreen: , no dobra, dobra dawaj jakies fotki

http://www.krisb.eu/pierwsze.JPG


pierwsze foto wykonanie nim :) szkło to c 17-55 2,8 reszta w EXIF :)... chyba jest trochę ruszone ...:( ale ..

Zigi
04-09-2007, 12:34
Pytanie zasadnicze jak działa AF w porównaniu do innych puszek???

Nemeo
04-09-2007, 12:39
http://www.krisb.eu/pierwsze.JPG


pierwsze foto wykonanie nim :) szkło to c 17-55 2,8 reszta w EXIF :)... chyba jest trochę ruszone ...:( ale ..

Mógłbyś zrobić jeszcze jedno zdjęcie, ale na ISO 1600 ?

Z góry dziękuję.

MARANTZ
04-09-2007, 12:46
Jak ktoś nie potrzebuje faktur to cena może być poniżej 4000 zł. Właśnie dzwonił kolega mający sklep foto, cena "jak dla mnie" to 3850 :D Aparaty już jadą z Niemiec ;-)

grzanka
04-09-2007, 13:01
http://www.krisb.eu/pierwsze.JPG


pierwsze foto wykonanie nim :) szkło to c 17-55 2,8 reszta w EXIF :)... chyba jest trochę ruszone ...:( ale ..

no comment, dajcie mu czasu, chocby sobie chlopina instrukcje przeczytal, przyda mu sie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jak ktoś nie potrzebuje faktur to cena może być poniżej 4000 zł. Właśnie dzwonił kolega mający sklep foto, cena "jak dla mnie" to 3850 :D Aparaty już jadą z Niemiec ;-)

jak dla mnie 3800 ;) pozdrowienia z rzeszy

Zibi1970
04-09-2007, 14:08
trza przyznac ze cena bardzo atrakcyjna jak za nowosc.

KMV10
04-09-2007, 14:14
4400 w EURO RTV AGD body

http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=40d&x=42&y=15

No ładna cena, zobaczymy co będzie dalej :)

Max_im
04-09-2007, 14:44
Masz instrukcje w *.pdf?

pazurek
04-09-2007, 14:47
http://www.krisb.eu/pierwsze.JPG

hmm... musi byc ze to jakas pierwsza lustrzanka z paralaksa :lol:

i3ill
04-09-2007, 15:21
hmm... musi byc ze to jakas pierwsza lustrzanka z paralaksa :lol:

paralaksa? nie rozumiem ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
2 sprawy...

instrukcji nie ma .. bo to z niemiec .. ale podobno jest na Canonie do zessania w .PDF.. aaaaa wiecie że podobno GRIP'y z 30 d niedziałają z 40d ? na odwrót a i owszem :)...

stdanielo
04-09-2007, 15:40
Gratuluję zakupu, zrób trochę normalnych zdjęć i powrzucaj.

i3ill
04-09-2007, 15:44
Gratuluję zakupu, zrób trochę normalnych zdjęć i powrzucaj.

Nie dziękuję bo zapeszę .. jadę zaraz na lotnisko .. to wrzucę conieco wieczorkiem .. :) ...

Przemek Białek
04-09-2007, 15:49
ok to czekamy , tylko pamietaj w ciemnych miejcach tez porob zeby fktycznie porownac to iso a nie tylko w dzien na maksa naswietlonych miejscach

Max_im
04-09-2007, 15:57
aaaaa wiecie że podobno GRIP'y z 30 d niedziałają z 40d ? na odwrót a i owszem :)...

patrzyłem na www.canon-europe.com

BG-E2N, BG-E2 czyli grip z 30D działa

canik
04-09-2007, 16:03
Gratuluje zakupu :) ŚWIETNY wybór :D

i3ill
04-09-2007, 16:04
patrzyłem na www.canon-europe.com

BG-E2N, BG-E2 czyli grip z 30D działa

powielam informacje jakie dostałem od sprzedawcy ... :)

miałem 350D .. LCD był super ... Miałem 400D jak zobaczyłem pierwszy raz LCD mówię.. kur.. jak ja mogłem używać 350D.... dziś podglądam zdjęcia na 40D .. wiecie co mówię.. pół cala .. a jednak ..

Reasumując :

szkło Canon 70-200 2.8 L IS :

pokuj dość ciemno ... iso 1600 .. reszta EXIF...
http://www.krisb.eu/40D/iso1600szumy.jpg

ISO 1600 ... dzień .. reszta EXIF..
http://www.krisb.eu/40D/iso1600jasno.jpg

ISO 100 te same warunki co wyżej .. :) reszta EXIF...
http://www.krisb.eu/40D/iso100jasno.jpg

Kolekcjoner
04-09-2007, 16:49
powielam informacje jakie dostałem od sprzedawcy ... :)

miałem 350D .. LCD był super ... Miałem 400D jak zobaczyłem pierwszy raz LCD mówię.. kur.. jak ja mogłem używać 350D.... dziś podglądam zdjęcia na 40D .. wiecie co mówię.. pół cala .. a jednak ..

To jeszcze prosiłbym o informacje w sprawie działania tych trybów silent - jeśli miałbyś chwilkę żeby to sprawdzić w praktyce byłbym wdzięczny. No i gratuluję oczywiście :).

Swoją drogą cena w niemczech mnie powaliła. Aż mi się wierzyć nie chce, że to prawda. Niedawno 30D w promocji tyle nie kosztował.

grzanka
04-09-2007, 17:04
Swoją drogą cena w niemczech mnie powaliła. Aż mi się wierzyć nie chce, że to prawda. Niedawno 30D w promocji tyle nie kosztował.

Myslalem o 30D jako 2gie body, ale przy roznicy 700zl miedzy 30D a 40D chyba jednak sie zdecyduje doplacic ta roznice.

i3ill
04-09-2007, 17:06
To jeszcze prosiłbym o informacje w sprawie działania tych trybów silent - jeśli miałbyś chwilkę żeby to sprawdzić w praktyce byłbym wdzięczny. No i gratuluję oczywiście :)..

nie ma najmniejszego problemu .. ale nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz ... o co chodzi z tymi trybami ?


Swoją drogą cena w niemczech mnie powaliła. Aż mi się wierzyć nie chce, że to prawda. Niedawno 30D w promocji tyle nie kosztował.

hmm mnie też .. ALE chciałem mieć go pierwszy .. i mam :)

p.s.
widzę różnicę przy przeglądaniu zdjęcia .. jak powiększam cokolwiek .. żeby zobaczyć szczegóły zdjęcia .. jest dużo szybciej niż 400D .. :)
AHAAAAAAAAAAA
Canon już nie maluje sanek do lampy .. to takie małe spostrzeżenie..

Vitez
04-09-2007, 17:13
nie ma najmniejszego problemu .. ale nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz ... o co chodzi z tymi trybami ?


No OK... pochwaliles sie bo pewnie jako pierwszy masz. Ale niedopowiedzeniami i brakiem wiedzy wprowadzic mozesz tylko wiecej dezinformacji niz pozytku. Dlatego mam prosbe - odstaw forum na dwa dni (moge ci nawet bana dwudniowego dac jesli nie potrafisz sam ;) ). Pierwszy dzien poswiec na przeczytanie instrukcji co najmniej raz i pobawienie sie roznymi funkcjami aparatu rowniez wertujac przy tym instrukcje. Drugi dzien poswiec na dosc dlugi spacer, mozliwie zachaczajacy o wieczor/noc i zrob przy tym kilkadziesiat poprawnych technicznie fotek.
W ten sposob o wiele bardziej sie przysluzysz wszystkim ciekawskim niz tylko robiac szum i co chwila piszac "mam 40D ale nie wiem co wlasciwie mam" .

trampek
04-09-2007, 17:16
co do gripow to wiem i to jedyna rzecz jaka mnie w nowym modelu denerwuje. Czy mozesz porownac wielkosc wizjera z 20/30d????

i3ill
04-09-2007, 17:20
No OK... pochwaliles sie bo pewnie jako pierwszy masz. Ale niedopowiedzeniami i brakiem wiedzy wprowadzic mozesz tylko wiecej dezinformacji niz pozytku. Dlatego mam prosbe - odstaw forum na dwa dni (moge ci nawet bana dwudniowego dac jesli nie potrafisz sam ;) ). Pierwszy dzien poswiec na przeczytanie instrukcji co najmniej raz i pobawienie sie roznymi funkcjami aparatu rowniez wertujac przy tym instrukcje. Drugi dzien poswiec na dosc dlugi spacer, mozliwie zachaczajacy o wieczor/noc i zrob przy tym kilkadziesiat poprawnych technicznie fotek.
W ten sposob o wiele bardziej sie przysluzysz wszystkim ciekawskim niz tylko robiac szum i co chwila piszac "mam 40D ale nie wiem co wlasciwie mam" .

Ale ja nie wyciągam wniosków.. nie piszę, że jest super albo, że nie !! nie piszę kupujcie!!albo nie kupujcie !! masz 3 zdjęcia z 40D wnioski niech każdy wyciągnie SAM !!! nic więcej!! technicznie poprawne? proszę o definicję " POPRAWNIE TECHNICZNA FOTKA, „ bo chyba czegoś nie rozumiem.. jestem tylko Amatorem nigdy o sobie nie powiem PROFESIONALISTA.. jeśli nim jesteś .. zapraszam do spotkania .. pokażesz mi jak robi się " TECHNICZNIE POPRAWNE FOTKI " jestem w stanie się umówić w Warszawie

Pzdr....

Makudonarudo
04-09-2007, 17:24
Witam
Ja mam pytanie odnośnie głośności aparatu- migawka lustro

jaka jest różnica pomiędzy nim a 400d?
I Twoje odczucia na ten temat?

lempl
04-09-2007, 17:24
Vitez, czyżbyś był zazdrosny;)

i3ill
04-09-2007, 17:25
Witam
Ja mam pytanie odnośnie głośności aparatu- migawka lustro

jaka jest różnica pomiędzy nim a 400d?
I Twoje odczucia na ten temat?

odłos chyba taki sam jak w 30D ale TECHNICZNIE nie jestem pewny !!hahahahahahahah NA MOJE AMATORSKIE ucho !! taki sam jak 30D ..

Kolekcjoner
04-09-2007, 17:33
nie ma najmniejszego problemu .. ale nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz ... o co chodzi z tymi trybami ?


Silent Mode. To są opcje działania w trybie Live View. Są dwa rodzaje Mode1 i 2. Między innymi o różnicę pomiędzy tymi trybami mi chodzi. Czy rzeczywiście jest to takie ciche - zwłaszcza ten drugi tryb (canon się chwali, że prawie bezgłośny)? Jak się tego używa w praktyce? Po prostu zastanawiam się czy będzie to dla mnie użyteczne w kościele na koncercie? Dotąd musiałem brać kompakt. Byłbym bardzo zobowiązany :).

Bahrd
04-09-2007, 17:39
Vitez, czyżbyś był zazdrosny;)

Raczej zapobiegliwy... - przeżył niejedną premierę, a że sposób odpowiedzi Kolegi Właściciela jakiś taki...
(Nie żebym ja był zazdrosny! O, co to, to nie! Ja? Skądże znowu? Zazdrosny? :))

Kubaman
04-09-2007, 17:49
zdjęcie podłogi wejdzie do kanonu onanistycznego i zajmie stałe miejsce obok cegieł oraz linijek pod kątem 45%..

rany boskie, co to ma być???

Piotr Rymer
04-09-2007, 17:51
Kurcze, fajne te Volvo ;)

i3ill
04-09-2007, 17:54
Raczej zapobiegliwy... - przeżył niejedną premierę, a że sposób odpowiedzi Kolegi Właściciela jakiś taki...
(Nie żebym ja był zazdrosny! O, co to, to nie! Ja? Skądże znowu? Zazdrosny? :))

hehe z Kolegą Vitez napewdę jestem w stanie się uumówić.. eśli ktoś mnie posądza o stronniczość albo cokolwiek innego ..
jeśli chodzi o moje odpowiedzi.. to przedewszystkim :

- kupiłem ten aparat nie dla LIVE VIEW więc mogę niewiedzieć, co to SILET MODE !! i do tej pory nie wiem !!!!!! i wcale mi to jakoś nie podrodze!!
- Kupiłem go, bo jest uszczelniony
- kupiłem go, bo jest klasyfikowany wyżej niż 400D .. Choć 400D mi wystarczał!! ale jeśli mnie stać na 40D to, dlaczego mam nie skorzystać?
- Kupiłem go dla ISO AUTO .. ale już widzę że w 90% przypadków ustawia się 400 więdz wychodzi prawie to samo, co sztywne 400 w 400D ..
- Kupiłem go dziś o 11 w dzień !! więc mam prawo być jeszcze delikatnie podniecony zakupem !!
- Kupiłem go dla 3 cali LCD!!
- Kupiłem go, bo to ostatni zakup!! FF niechce, bo mam szkła, które nie będą działać z nim!! a te, które posiadam w 100 % spełniają moje oczekiwania
i ostantnie.. kupiłem go, bo lubię mieć to, co najlepsze... a to chyba najlepsza lustrzanka Canona dla rynku AMATORÓW... mylę się?
-

sniper88
04-09-2007, 17:58
i ostantnie .. kupiłem go bo lubię mieć to co najlepsze ... a to chyba najlepsza lustrzanka Canona dla rynku AMATORÓW... mylę się?
-
Nie lepiej bylo poczekac na testy i kupic sprawdzona puszke?;)

i3ill
04-09-2007, 18:00
Nie lepiej bylo poczekac na testy i kupic sprawdzona puszke?;)

testy już są... co prawda nie w Polsce .. ale sa :) przeczytałem każdy !! :) aaaaaaaaa myślę że tutaj na nie też trzeba brać poprawkę.. jak i na moje AMATORSKIE oko .. ucho i podłogę ;)

fret
04-09-2007, 18:02
No dobrze, niech będzie, że Ci zazdroszczę, ale jeśli zostało Ci jeszscze parę groszy, to zainwestuj w słownik. "Pokuj" mnie powalił, a "kożyść" dobiła.

i3ill
04-09-2007, 18:08
No dobrze, niech będzie, że Ci zazdroszczę, ale jeśli zostało Ci jeszscze parę groszy, to zainwestuj w słownik. "Pokuj" mnie powalił, a "kożyść" dobiła.

mam !! przysięgam !! dostałem w prazencie!! powaga !! :) właśnie za te moje wpadki
ale w ferwoże .. a może ferworze walki .. tak wychodzi .. jestem ich świadom :( ale dziękuję :). jak jesteś z Warszawy nie ma najmniejszego problemu .. można często mnie spotkać np. na lotnisku ... jak będziesz chciał powiem kiedy będę to dam Ci się pobawić "tym czymś"

P.S.
z tego miejsca chciałem pozdrowić złośliwego prezentodawcę :)..

adalbert
04-09-2007, 18:18
...
- kupiłem go bo jest uszczelniony
...
-
.... wróciłem właśnie z wakacji - prawie 3 tygodnie bez dostępu do internetu :) ... spodziewałem się kilku nowości z obydwu stajni (C i N) - a tu taki wysyp :-D
Nadrabiam zaległości i przeglądam sieć - w tym ma się rozumieć CB.
Uszczelnienia w 40D to jednak chyba jakiś żart?

Earl Grey
04-09-2007, 18:28
Uszczelniona jest pokrywa baterii i karty CF. Nic więcej.

fret
04-09-2007, 18:31
Jeśli masz, to korzystaj :). Ze słownika też...

Przemek Białek
04-09-2007, 18:58
Jeśli masz, to korzystaj :). Ze słownika też...

fred badz fret jak cie tam zwal
to forum o fotgrafii a nie gramatyce i ortografii sam robie bledy i sie tego nie wstydze wkoncu dyslekcja to nie kalectwo:P

ale do rzeczy wlascicielu mam pare pytan

ponownie jak z wizjerem i matowka w standardzie w poorwnaniu do poprzednich modeli
kolejna rzecz widze ze masz gripolca jaka jego cena?

McKane
04-09-2007, 19:13
fred badz fret jak cie tam zwal
to forum o fotgrafii a nie gramatyce i ortografii sam robie bledy i sie tego nie wstydze wkoncu dyslekcja to nie kalectwo:P


Dysortografia jesli juz. Fakt nie kalectwo ale jesli sie tego nie leczy i robi bledy z pelna tego swiadomoscia to jest zwykle lenistwo i brak szacunku dla adwersarzy.

i3ill
04-09-2007, 19:16
fred badz fret jak cie tam zwal
to forum o fotgrafii a nie gramatyce i ortografii sam robie bledy i sie tego nie wstydze wkoncu dyslekcja to nie kalectwo:P

ale do rzeczy wlascicielu mam pare pytan

ponownie jak z wizjerem i matowka w standardzie w poorwnaniu do poprzednich modeli
kolejna rzecz widze ze masz gripolca jaka jego cena?

Kolego Przemku a co jeśli znów zostanę posądzony o AMATROSKIE/ZŁE podejście do odpowiedzi? co jeśli będę stronniczy? albo subiektywny? przecież to Forum .. Niechciał bym nikogo wprowadzać w błąd.. bo to forum istnieje .. po co ? nie wiem q…
NA PEWNO jestem złośliwy …;) wiem wiem, ale ta sytuacja z 2dniowym banem mnie zabiła…

A teraz na poważnie, jutro kolega, któremu też kupił 40D (drugie) ma przywieść mi 30D i wtedy porównam wizjer.. a matówka? co masz na myśli?

GRIP zakupiony za 650 zł brutto razem z aparatem Kupiłem, bo wiem, że i tak bym wcześniej czy później kupił.

Odnośnie LIVE VIEW .. nie interesował mnie ten temat ale oczywiście przetestowałem ! najpierw trzeba to włączyć w menu żeby w ogóle można było to włączyć.. jak już się wciśnie że live.. ma być widoczny to włącza się toto przyciskiem SET tym pośrodku kółka i słychać takie klapnięcie .. obraz dostajemy na ekranie ALE !! nie łapie ostrości .. trzeba łapać ostrość obiektywem .. wiecie o co chodzi .. ALBO ja czegoś nie umiem !! …

Skipper
04-09-2007, 19:16
Dysortografia jesli juz. Fakt nie kalectwo ale jesli sie tego nie leczy i robi bledy z pelna tego swiadomoscia to jest zwykle lenistwo i brak szacunku dla adwersarzy.

a ja napisze wiecej... to kolejna debilna choroba majaca tlumaczyc lenistwo pozwalajaca malolatom tlumaczyc swoje braki w wyksztalceniu:)

a by na temat bylo... to kilka osob upieralo sie iz bedzie szumil bardziej jak 30d ale jak dla mnie to jest raczej lepiej :)

MacGyver
04-09-2007, 19:30
a ja napisze wiecej... to kolejna debilna choroba majaca tlumaczyc lenistwo pozwalajaca malolatom tlumaczyc swoje braki w wyksztalceniu:)
No ta akurat nie. tak twierdzi moja mamuśka polonistka.... która w tym roku definitywnie przeszła na emeryturę z powodu rzeczywiście wyimaginowanych schorzeń i przepisów z nimi związanych, które powodują że nauczyciel w tym kraju (podobnie chyba jak w całym UE) może uczniowi generalnie naskoczyć, nawet gdyby ten biegał po suficie :-)
Co nie zmienia faktu że każdy może zainstalować sobie Firefoxa z modułem sprawdzania pisowni... i po kłopocie :-)

a by na temat bylo... to kilka osob upieralo sie iz bedzie szumil bardziej jak 30d ale jak dla mnie to jest raczej lepiej :)
Negatywy o czułości 1600 miały ziarno jak groch i jakoś wszyscy z tym żyli :-)

Greyadder
04-09-2007, 19:49
Silent Mode. To są opcje działania w trybie Live View. Są dwa rodzaje Mode1 i 2. Między innymi o różnicę pomiędzy tymi trybami mi chodzi. Czy rzeczywiście jest to takie ciche - zwłaszcza ten drugi tryb (canon się chwali, że prawie bezgłośny)? Jak się tego używa w praktyce? Po prostu zastanawiam się czy będzie to dla mnie użyteczne w kościele na koncercie? Dotąd musiałem brać kompakt. Byłbym bardzo zobowiązany :).

No wiec tak. Mode 1 jest praktycznie o takim natezeniu jak normalny. Mode 2 jest zdecydowanie cichszy, krotkie klapniecie. Nie wiem jak to bedzie brzmiec w filharmonii przy jej akustyce, ale wydaje sie byc ok :)

Przemek Białek
04-09-2007, 19:50
Kolego Przemku a co jeśli znów zostanę posądzony o AMATROSKIE/ZŁE podejście do odpowiedzi? co jeśli będę stronniczy? albo subiektywny? przecież to Forum .. Niechciał bym nikogo wprowadzać w błąd.. bo to forum istnieje .. po co ? nie wiem q…
NA PEWNO jestem złośliwy …;) wiem wiem, ale ta sytuacja z 2dniowym banem mnie zabiła…

A teraz na poważnie, jutro kolega, któremu też kupił 40D (drugie) ma przywieść mi 30D i wtedy porównam wizjer.. a matówka? co masz na myśli?

GRIP zakupiony za 650 zł brutto razem z aparatem Kupiłem, bo wiem, że i tak bym wcześniej czy później kupił.

Odnośnie LIVE VIEW .. nie interesował mnie ten temat ale oczywiście przetestowałem ! najpierw trzeba to włączyć w menu żeby w ogóle można było to włączyć.. jak już się wciśnie że live.. ma być widoczny to włącza się toto przyciskiem SET tym pośrodku kółka i słychać takie klapnięcie .. obraz dostajemy na ekranie ALE !! nie łapie ostrości .. trzeba łapać ostrość obiektywem .. wiecie o co chodzi .. ALBO ja czegoś nie umiem !! …

a sprawdz cf.n III -6 i wlacz AF in live View shooting:))
a potem juz tylko pozostaje kozystac z dobrodziejstwa trzeciego przycisku :)

Greyadder
04-09-2007, 20:05
Moze to glupie, ale jak ktos chce sobie porownac.

http://rapidshare.com/files/53406109/C40d_migawka_normalnie_mode_2_mode1.rar.html

Na poczatek normalna seria, potem zmiana na Live View Mode 2 a na koniec Mode 1. Realtywnie odglos normalny jest podobny do 30, wiec mozna sobie porownac pozostale.

Kolekcjoner
04-09-2007, 20:13
a ja napisze wiecej... to kolejna debilna choroba majaca tlumaczyc lenistwo pozwalajaca malolatom tlumaczyc swoje braki w wyksztalceniu:)

Choroba prawdziwa ale że zbyt często tłumaczy lenistwo to fakt. McKane ma rację. Nawet jak się jest dyslektykiem to coś z tym trzeba robić, choćby przez szacunek dla innych.


No wiec tak. Mode 1 jest praktycznie o takim natezeniu jak normalny. Mode 2 jest zdecydowanie cichszy, krotkie klapniecie. Nie wiem jak to bedzie brzmiec w filharmonii przy jej akustyce, ale wydaje sie byc ok :)

Dzięki. Brzmi obiecująco.


a sprawdz cf.n III -6 i wlacz AF in live View shooting:))
a potem juz tylko pozostaje kozystac z dobrodziejstwa trzeciego przycisku :)

Tyle że ten opad lustra to znów "klask". To już wolę ręcznie.

Greyadder dzięki za linka :).

MARANTZ
04-09-2007, 20:20
Za dwa, trzy dni sam się do tego aparatu dorwę to postaram się pokazać kilka POPRAWNYCH TECHNICZNIE zdjęć dla Viteza robionych stałkami.
Tak na marginesie to ludziska skrzynkę mi całą zapchaliście, ale jest już troszkę miejsca i odpowiem na kilka wiadomych pytań...8-)

towersivy
04-09-2007, 20:31
Ja 40tke powinienem dostać w piątek, mnie tylko interesuję jedna sprawa.....85L + punkty Af na brzegu kadru...w 5D sprawdza się to fatalnie nie ma crosów i czułość punktów jest do bani, jestem ciekaw jak to będzie chodzić z 40tką, jeśli będzie gut i to sama wklepią do następcy 5tki to odpuszczam sobie nowego Ds-a.

Pzdr.

MARANTZ
04-09-2007, 20:46
Ja 40tke powinienem dostać w piątek, mnie tylko interesuję jedna sprawa.....85L + punkty Af na brzegu kadru...w 5D sprawdza się to fatalnie nie ma crosów i czułość punktów jest do bani, jestem ciekaw jak to będzie chodzić z 40tką, jeśli będzie gut i to sama wklepią do następcy 5tki to odpuszczam sobie nowego Ds-a.

Pzdr.

Fakt, tutaj 5D daje ostro ciała. Jak na mój gust to następca powinien mieć przynajmniej tak samo dobry AF a ja stawiam nawet na bardziej rozbudowany. Zresztą nawet teraz 5D ma więcej punktów AF niż 30D. Działąją tylko w dobiegaczce przy centralnym, ale zawsze to coś :wink:

wojkij
04-09-2007, 20:51
Heh, jak przeczytalem o cenie 3800 to gul mi skoczyl, tez sobie wybralem moment na kupno lustra... Nie dlatego ze mi lv, odrobinke mniejsze szumy czy uszczelnienie baterii potrzebne tylko dlatego ze zauwazylem wysyp ciekawych cen na allegro, a co dopiero bedzie sie dziac jak sie 40stka w sklepach pojawi... ;)

grzanka
04-09-2007, 20:55
Dysortografia jesli juz. Fakt nie kalectwo ale jesli sie tego nie leczy i robi bledy z pelna tego swiadomoscia to jest zwykle lenistwo i brak szacunku dla adwersarzy.

dysortografia, dyslekcja, dysgrafia to 3 rozne pojecia !!! pewnie wikipedia tez o tym wie 8)

McKane
04-09-2007, 20:56
dysortografia, dyslekcja, dysgrafia to 3 rozne pojecia !!! pewnie wikipedia tez o tym wie 8)

No i ?

grzanka
04-09-2007, 21:16
No i ?

no i to ze zanim kogos skrytykuje albo poprawie, upewnie sie czy na pewno mam racje. Tego wymaga dobre wychowanie. A byles w bledzie poprawiajac kolege.

McKane
04-09-2007, 21:29
no i to ze zanim kogos skrytykuje albo poprawie, upewnie sie czy na pewno mam racje. Tego wymaga dobre wychowanie. A byles w bledzie poprawiajac kolege.

No coz zastanowmy sie powoli i spokojnie.

Kolega Bialek napisal cytuje:

"o forum o fotgrafii a nie gramatyce i ortografii sam robie bledy i sie tego nie wstydze wkoncu dyslekcja to nie kalectwo:P"

Zajzyjmy teraz do sugerowanego przez Ciebie zrodla:

"Dysleksja rozwojowa czyli specyficzne trudności w nauce czytania i pisania (ICD-10 R48) to zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania, mimo stosowania standardowych metod nauczania, inteligencji na poziomie przeciętnym i sprzyjających warunków społeczno-kulturowych. Jest spowodowana zaburzeniami podstawowych funkcji poznawczych, co często uwarunkowane jest konstytucjonalnie."

Hmm no coz chyba nie pasuje do wyzej wymienionych objawow. No nic idziemy dalej - typy dysleksji ... nadal nie bardzo cos pasuje. Moze ten fagment:

"Z dysleksją powiązane są na ogół trzy pojęcia:
- dysleksja jest terminem stosowanym także w węższym znaczeniu, do specyficznych trudności w czytaniu,
- dysortografia to specyficzne trudności w pisaniu, przejawiające się popełnianiem różnego typu błędów, w tym ortograficznych,
- dysgrafia to zniekształcenia strony graficznej pisma – brzydkie, niekaligraficzne pismo."

Kurcze znowu ta dysleksja slabo pasuje. Ale chwila chwila popatrzmy blizej na sugerowana przeze mnie dysortografie:

"Dysortografia jest zaburzeniem psychicznym, w pisaniu polegającym na nieświadomym popełnianiu błędów ortograficznych, pomimo znajomości zasad pisowni i odpowiedniej motywacji do poprawnego pisania. Może być korygowana."

Wszystkie cyt. Wikipedia.pl

No coz nadal uwazasz ze bylem w bledzie sugerujac koledze ze to na co cierpi to raczej dysortografia ?

Greyadder
04-09-2007, 21:35
Ale panowie, to nie Hyde Park chyba. Cos wam sie z tematu zeszlo :)

grzanka
04-09-2007, 21:51
No coz nadal uwazasz ze bylem w bledzie sugerujac koledze ze to na co cierpi to raczej dysortografia ?

zwracam racje, milo bylo wszystko przeanalizowac na spokojnie. Potocznie sie przyjelo ze slowem dyslekcja opisujemy wszystkie ojawy z zaburzeniem pisania i reszcie z tym zwiazana.
cale zycie sie czlowiek uczy
pozdrawiam
posiadacz
dyslekcji i dysgrafii :) (chyba tak to bylo) napisali kiedys w papierach w podstawowce

Einstein mial dyslekcje :mrgreen:

zOOn
04-09-2007, 21:53
i3ill - czy moglbys, prosze, zapodac jakiegos RAW-a na ISO 100. Nie mam jakis wymagan co do zdjecia - byle by ruszone nie bylo i pokazywalo jakas zroznicowana kolorystycznie i tonalnie scene?

Dzieki

canik
04-09-2007, 21:58
i3ill - czy moglbys, prosze, zapodac jakiegos RAW-a na ISO 100. Nie mam jakis wymagan co do zdjecia - byle by ruszone nie bylo i pokazywalo jakas zroznicowana kolorystycznie i tonalnie scene?
czyzby jednak przesiadka z 5d?

Na stronie http://www.northlight-images.co.uk/cameras/Canon_5d2_3d_7d.html można przeczytac bardzo ciekawą informację.Mianowicie 5d nie jest już produkowany i ostatnie puszki zalegają pólki sklepowe.Dilerzy spodziewają się dostawy następcy 5d w listopadzie tego roku...hmmm co o tym sądzicie?

To by po czesci tłumaczyło dośc spore obnizki ceny 40d na starcie.....

Kolekcjoner
04-09-2007, 22:10
Moze to glupie, ale jak ktos chce sobie porownac.

http://rapidshare.com/files/53406109/C40d_migawka_normalnie_mode_2_mode1.rar.html

Na poczatek normalna seria, potem zmiana na Live View Mode 2 a na koniec Mode 1. Realtywnie odglos normalny jest podobny do 30, wiec mozna sobie porownac pozostale.

Jeszcze raz dzięki za linka. Na prawdę robi wrażenie. Klapnięcie jak w dalmierzowcu.

Greyadder
04-09-2007, 22:23
Jeszcze raz dzięki za linka. Na prawdę robi wrażenie. Klapnięcie jak w dalmierzowcu.

Prosze bardzo. Nie bylo to tuz przy mikrofonie, ale relatywnie mozna porownac. A teraz cos dla szumofobow.

Zdjecie z reki, iso 1600, jadacy rowerzysta kolo mojego domku. Dziesiecioletni 50mm na 1.8. :)

http://img240.imageshack.us/img240/9878/iso1600resizeusmoa8.jpg

zOOn
04-09-2007, 22:28
Prosze bardzo. [...]

A o RAW-a jakiegos mozna prosic? :-D

canik
04-09-2007, 22:33
A o RAW-a jakiegos mozna prosic?
zdaje sie ze mamy na pokladzie pierwszego przesiadkowicza :D tak jak sie spodziewałem :)

i3ill
04-09-2007, 22:55
i3ill - czy moglbys, prosze, zapodac jakiegos RAW-a na ISO 100. Nie mam jakis wymagan co do zdjecia - byle by ruszone nie bylo i pokazywalo jakas zroznicowana kolorystycznie i tonalnie scene?

Dzieki

oczywiście :)

proszę :

http://www.krisb.eu/40D/rawek100.CR2

jak jakieś inne to proszę o dokładnie dane :) ...

OSTROŚĆ USTAWIONA DOKŁADNIE NA OKO KOLESIA WŁADKA ;) ... heheh

Greyadder
04-09-2007, 23:09
Co do Rawow to moze jutro. Mam same portrety, ktorych bez zgody nie wrzuce, a pogoda nie za dobra za oknem, chociaz to niby szkockie lato. Chyba ze chcecie butelke? Nie za ostra, ale widac szumy (chociaz niewiele moim zdaniem) - iso 800.

http://rapidshare.com/files/53440503/butelka_by_Greyadder.CR2.html

Zdjecie bez ladu i sensu, ale w ciagu tygodnia pracujacego jestem, wiec czasu i sil za bardzo nie ma :)

zOOn
04-09-2007, 23:15
zdaje sie ze mamy na pokladzie pierwszego przesiadkowicza :D tak jak sie spodziewałem :)

Niestety, zmartwie Cie, ale nie ma takiej mozliwosci...

Wybacz, ze Cie rozczarowalem :mrgreen:


A RAW-a z przyjemnoscia obejrze.

Dzieki i3ill & Greyadder


EDIT: Eeee - Lightroom 1.1 tego nie otwiera, PS 9.02 rowniez, DPP 3.0.1.5...

i3ill
04-09-2007, 23:24
Niestety, zmartwie Cie, ale nie ma takiej mozliwosci...

Wybacz, ze Cie rozczarowalem :mrgreen:


A RAW-a z przyjemnoscia obejrze.

Dzieki i3ill & Greyadder


EDIT: Eeee - Lightroom 1.1 tego nie otwiera, PS 9.02 rowniez, DPP 3.0.1.5...

może dlatego ?
http://software.canon-europe.com/software/0026049.asp?model=

merger
04-09-2007, 23:31
EDIT: Eeee - Lightroom 1.1 tego nie otwiera, PS 9.02 rowniez, DPP 3.0.1.5...

hehe. dlatego poki nie bedzie update'a do acr, to niespecjalnie widze focenie nowym 40d ;) oby do czasu kiedy bedzie realnie dostepny w foto-raj uaktualnili acr'a..

trampek
04-09-2007, 23:33
hehe. dlatego poki nie bedzie update'a do acr, to niespecjalnie widze focenie nowym 40d ;) oby do czasu kiedy bedzie realnie dostepny w foto-raj uaktualnili acr'a..

a dpp?? przeciez dostajesz z korpusem....
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ale zoom browser 5.6. otwiera:) choc nicnie da sie zrobic.

i jeszce jedno: Panowie czemu tak niedoswietacie?????

poza tym ciekawa sprawa jeden ma 6mb drugi 10mb

Obiektyw
04-09-2007, 23:37
Obok nowosci w dwucyfrowym body (wieksza matryca, teoretycznie mniejsze szumy, odkurzacz, tu i owdzie uszczelka...) jest tez inne rozmieszczenie przyciskow wokol ekranu na tylnym panelu.

Chetnie przeczytalbym pierwsze porownanie z 30d. Jak naciska sie przyciski pod ekranem. Kiedy byly z boku -naturalnie operowalo sie kciukami (prawy kolko, set i joy, a lewy info itd). Jak jest teraz?

Vitez
04-09-2007, 23:47
hehe z Kolegą Vitez napewdę jestem w stanie się uumówić

Najpierw umow sie na randke z instrukcja od 40D (moge podeslac linke do polskiej), a nie sledzisz ten swoj watek i tylko udowadniasz jak bardzo nie znasz swojego aparatu. Tez tak mialem... jakies ponad 4 lata temu po kupnie Canona G3 :roll: .


proszę o definicję " POPRAWNIE TECHNICZNA FOTKA

Nie ma na to scislej definicji, moge to logicznie opisac:
Z normalnym, w miare ciekawym kadem, nieporuszona, z dostosowana glebia ostrosci do zawartosci kadru, fajnie by bylo gdyby byla z jakims pomyslem ale nie ahtystycznie przekombinowana, dobrze naswietlona (rowny histogram) najlepiej w dobrych/neutralnych warunkach oswietleniowych.


Lempl - nie mam o co byc zazdrosny, wczesniej niz i3ill mialem ta puszke w rekach 8)

Kolekcjoner - moge ci potwierdzic ze mode2 jest praktycznie bezglosny. Pisalem to juz kilka razy. Mi szczeka opadla jak NIE uslyszalem migawki w tym trybie (znaczy cos tam bzyknelo i tyle z dzwieku).

i3ill
04-09-2007, 23:50
Obok nowosci w dwucyfrowym body (wieksza matryca, teoretycznie mniejsze szumy, odkurzacz, tu i owdzie uszczelka...) jest tez inne rozmieszczenie przyciskow wokol ekranu na tylnym panelu.

Chetnie przeczytalbym pierwsze porownanie z 30d. Jak naciska sie przyciski pod ekranem. Kiedy byly z boku -naturalnie operowalo sie kciukami (prawy kolko, set i joy, a lewy info itd). Jak jest teraz?

30D lepiej .. subiektywne uczucie bo po podłączeniu GRIPA przyciski są pomiędzy wyświetlaczem a gripem ..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Najpierw umow sie na randke z instrukcja od 40D (moge podeslac linke do polskiej), a nie sledzisz ten swoj watek i tylko udowadniasz jak bardzo nie znasz swojego aparatu. Tez tak mialem... jakies ponad 4 lata temu po kupnie Canona G3 :roll: .

Lempl - nie mam o co byc zazdrosny, wczesniej niz i3ill mialem ta puszke w rekach 8)

Kolekcjoner - moge ci potwierdzic ze mode2 jest praktycznie bezglosny. Pisalem to juz kilka razy. Mi szczeka opadla jak NIE uslyszalem migawki w tym trybie (znaczy cos tam bzyknelo i tyle z dzwieku).


hahahahah bez komentarza!

Greyadder
04-09-2007, 23:52
a dpp?? przeciez dostajesz z korpusem....
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ale zoom browser 5.6. otwiera:) choc nicnie da sie zrobic.

i jeszce jedno: Panowie czemu tak niedoswietacie?????

poza tym ciekawa sprawa jeden ma 6mb drugi 10mb

tak, dpp radzi sobie bez problemu. moj to sRaw, ten drugi to zwykly Raw.

Vitez
05-09-2007, 00:02
hahahahah bez komentarza!

Ale ja skomentuje - im wiecej tekstow klasy "hahahah" piszesz tym bardziej troll z ciebie wylazi. Zrob sobie przerwe. Szczerze radze. Bo sie ekscytujesz za bardzo i na dobre ani tobie ani twojemu wizerunkowi to nie wychodzi.

Shutterway.pl
05-09-2007, 00:03
Vitez daj sobie spokuj z ta twoja gadka...koles sie cieszy i juz...moze faktycznie lekka zazdrosc po tobie chodzi...

i3ill gratuluje zakupu niech ci sluzy!!

i3ill
05-09-2007, 00:05
Vitez daj sobie spokuj z ta twoja gadka...koles sie cieszy i juz...moze faktycznie lekka zazdrosc po tobie chodzi...

i3ill gratuluje zakupu niech ci sluzy!!

dziękuję serdecznie :) ...

Snufkin
05-09-2007, 00:10
tak z ciekawości spradziłem na allegro dostępność 40-tki i w jedenej z aukcji rzuciłą mi się w oczy ciekawa rzecz
link do aukcji: http://allegro.pl/item241159708_canon_eos_40d_body_f_vat_gw12m_raty_ lodz.html


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotoaparaciki.home.pl/allegro/aukcje_fotoaparaciki/canon_40d_body/03.jpg)

Shutterway.pl
05-09-2007, 00:17
no to koles pojechal:) poza tym jak sie zobaczy na zdjecie z boku widac ze to 20d hehe

zOOn
05-09-2007, 00:18
tak, dpp radzi sobie bez problemu. moj to sRaw, ten drugi to zwykly Raw.

To jest nowe DPP (3.1 chyba), dolaczone do 40D, a niedostepne jeszcze jako update.





tak z ciekawości spradziłem na allegro dostępność 40-tki i w jedenej z aukcji rzuciłą mi się w oczy ciekawa rzecz


Fake z 30D.

Tak ma byc:


https://canon-board.info/imgimported/2007/09/40d-1.jpg
źródło (http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/6/40d.jpg)

i3ill
05-09-2007, 00:52
Ale ja skomentuje - im wiecej tekstow klasy "hahahah" piszesz tym bardziej troll z ciebie wylazi. Zrob sobie przerwe. Szczerze radze. Bo sie ekscytujesz za bardzo i na dobre ani tobie ani twojemu wizerunkowi to nie wychodzi.

To i ja :

Rozumiem że ja próbując podważyć Pana autorytet ( wnioskuję po ilości postów ) nacisnąłem na odcisk ALE jest to forum o fotografii które tworzą ludzie którzy się nią pasjonują . Jak sam Pan wie od miesięcy wszyscy domniemają JAKI to będzie ten 40D .. cóż.. fart trafił że mam go w rękach i nie tyle co chciałem się pochwalić A po prostu chciałem pokazać to co CANON 40D sobą reprezentuje ! Domyślam się że przyjdzie czas że podpis pod Pana postami się zmieni i pewnie zamiast CANON 20D pojawi się 40D.
Fakt czy to będzie za moją zasługą, czy kolegów z forum czy też testów ( które uważam za średnio obiektywne) to nastąpi .. a jeśli nawet nie Pan to rzesza ludzi którzy czekają na ten właśnie model .. !! moje Pytanie brzmi : to po co jest to forum jak nie po to aby dzielić się wrażeniami z posiadanego sprzętu i o nich rozmawiać? Co do Trollowania to traktuję to jako niesmaczny żart gdyż jestem na tym forum od 2004 roku ( co prawda raczej je tylko czytam) ALE nie wiem co by miało to z mojej strony oznaczać ?
Jak reszta kolegów domyślam się że chodzi tutaj o zwykłą Polską zazdrość.. chciałem ją po hamować proponując użwanie przez Pana mojego sprzętu, gdyż gdybym ja znalazł się w odwrotnej sytuacji na pewno bym skorzystał !! bo chciałbym wiedzieć co kupuje !!
Ja byłem zmuszony kupić ten aparat trochę w ciemno bo mało go ludzi posiada ( biorę pod uwagę cały świat ) Nie kwestionuję że Pan miał go pierwszy w ręku .. !! bo ja na premierze nie byłem  ale czy chociażby ten fakt przekrzykiwania się kto miał go pierwszy w rękach nie dowodzi że to Pan próbuje tu coś komuś udowodnić ?


Przepraszam że oficjalnie ..
ALE przecież na przytoczę Szanownego Forumowicza „ ani tobie ani twojemu wizerunkowi to nie wychodzi”

Tyle co mam do powiedzenia

Kolekcjoner
05-09-2007, 01:08
(...)Kolekcjoner - moge ci potwierdzic ze mode2 jest praktycznie bezglosny. Pisalem to juz kilka razy. Mi szczeka opadla jak NIE uslyszalem migawki w tym trybie (znaczy cos tam bzyknelo i tyle z dzwieku).

Dzięki za info. Dostałem juz zresztą link od kolegi z nagraniem i rzeczywiście klapie prawie jak w Leice ;):).

MARANTZ
05-09-2007, 02:20
tak z ciekawości spradziłem na allegro dostępność 40-tki i w jedenej z aukcji rzuciłą mi się w oczy ciekawa rzecz
link do aukcji: http://allegro.pl/item241159708_canon_eos_40d_body_f_vat_gw12m_raty_ lodz.html


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotoaparaciki.home.pl/allegro/aukcje_fotoaparaciki/canon_40d_body/03.jpg)

Dzięki za info, pogonię go by to zdjęcie zmienił. Facet który to zdjęcie wkładał nie ma pojęcia o aparatach, jest tylko informatykiem.
Na pocieszenie napiszę, że cena nowych body z fakturą będzie wynosić ...mniej ;-)

arra
05-09-2007, 08:02
EDIT: Eeee - Lightroom 1.1 tego nie otwiera, PS 9.02 rowniez, DPP 3.0.1.5...

Sciagam wlasnie update mojego Bibble, jako pierwsi dodali support dla 40D.

Przemek Białek
05-09-2007, 09:03
Dzięki za info, pogonię go by to zdjęcie zmienił. Facet który to zdjęcie wkładał nie ma pojęcia o aparatach, jest tylko informatykiem.
Na pocieszenie napiszę, że cena nowych body z fakturą będzie wynosić ...mniej ;-)

no ok ale troche tu pogmatwane bo taka sama cene jest w sklepie i allegro juz zwariowalem jak mnie?

i3ill
05-09-2007, 09:17
Kochani przepraszam najmocniej ale właśnie dostałem maila od Providera że w ciągu nocy transfer na moim koncie przekroczył limit jaki posiadam .. jestem zmuszonu usunąć zdjęcia .. jednak wyślę je każdemu kto wyśle PW lub email do mnie :)

Pozdrawiam
Miłego dnia :)

dentharg
05-09-2007, 09:24
Sciagam wlasnie update mojego Bibble, jako pierwsi dodali support dla 40D.

U-hu.. trzeba będzie dodać nowy ebuild. :)

Bahrd
05-09-2007, 09:49
[...] Jak reszta kolegów domyślam się że chodzi tutaj o zwykłą Polską zazdrość.. chciałem ją po hamować proponując użwanie przez Pana mojego sprzętu, gdyż gdybym ja znalazł się w odwrotnej sytuacji na pewno bym skorzystał !! bo chciałbym wiedzieć co kupuje !!

Ja (samozwańczo!) w zastępstwie Viteza, bo jemu nie wypada:

nie napisał nic takiego, co sugerowałoby zazdrość (jak już Koledze pisałem - raczej zapobiegliwość wynikająca z jego sporego doświadczenia - tak w fotografowaniu nowymi zabawkami, jak i moderowaniu forum)
nie ma czegoś takiego jak "polska zazdrość" - jest za to, niestety. ludzka, ale jak pisałem - akurat nie w tym przypadku
w tonie Twoich odpowiedzi entuzjazm przeplata się z niepotrzebną agresją - a po co? Wystarczy entuzjazm ;)
część pytających (canik - proszę nie komentuj tego, na litość Boską!) ma pod pewnymi względami lepszy-stary sprzęt niż nasz nowy 40D i zadają pytania szczegółowe i techniczne. Sugestia Viteza j- siądź spokojnie, poczytaj instrukcję, pobaw się aparatem dla siebie, wszyscy skorzystają - jest jak najbardziej na miejscu (a już niezadługo na forum pojawi się więcej 40D...).


Polecam też dla porównania wątek o pierwszych wrażeniach z 1D MkIII (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=23424).



Tyle co mam do powiedzenia

I słusznie w tej kwestii. Wróćmy do radości z aparatu (albo z robienia zdjęć...).
Pozdrawiam!

feiran
05-09-2007, 10:08
Najpierw umow sie na randke z instrukcja od 40D (moge podeslac linke do polskiej)



Nie ma na to scislej definicji, moge to logicznie opisac:
Z normalnym, w miare ciekawym kadem, nieporuszona, z dostosowana glebia ostrosci do zawartosci kadru, fajnie by bylo gdyby byla z jakims pomyslem ale nie ahtystycznie przekombinowana, dobrze naswietlona (rowny histogram) najlepiej w dobrych/neutralnych warunkach oswietleniowych.


Lempl - nie mam o co byc zazdrosny, wczesniej niz i3ill mialem ta puszke w rekach 8)

Kolekcjoner - moge ci potwierdzic ze mode2 jest praktycznie bezglosny. Pisalem to juz kilka razy. Mi szczeka opadla jak NIE uslyszalem migawki w tym trybie (znaczy cos tam bzyknelo i tyle z dzwieku).

Bardzo proszę o link do polskiej instrukcji 40 D na adres: feiran@wp.pl.
Z góry dziękuję.

root
05-09-2007, 10:30
ktoś wyżej pytał o gripa, a więc znalazłem taką informację:


Co ciekawe, do Canona EOS 40D pasują też gripy z modeli 20D i 30D, czyli BP-E2 oraz BP-E2N.

Przemek Białek
05-09-2007, 11:08
no to sympatycznie:))

i3ill
05-09-2007, 11:45
ktoś wyżej pytał o gripa, a więc znalazłem taką informację:

hmm no własnie .. mi sprzedawca powiedział że TE STARE nie pasują :( choć niedokońca wiem czym się różni ten z " N " od tego bez " N " w nazwie .. poza samą nazwą.

jeśli chce ktoś być pewny a jest ktoś z Warszawy ze GRIPEM bez N .. to zapraszam możemy podpiąć i sprawdzić :)

towersivy
05-09-2007, 11:48
hmm no własnie .. mi sprzedawca powiedział że TE STARE nie pasują :( choć niedokońca wiem czym się różni ten z " N " od tego bez " N " w nazwie .. poza samą nazwą.

To dobitnie udowadnia że kompletnie nie wiesz co kupiłeś....
W tym przypadku zgadzam się z vitezem, siejesz tylko dezinformację i tyle.

Pzdr.

i3ill
05-09-2007, 11:53
To dobitnie udowadnia że kompletnie nie wiesz co kupiłeś....
W tym przypadku zgadzam się z vitezem, siejesz tylko dezinformację i tyle.

Pzdr.

możliwe :) .. swoją karierę skończyłem na 400D nigdy nie posiadałem 30D :) ALE nie myl robienia TECHNICZNIE POPRAFNYCH FOT z zakupiem 40D i GRIPA DO CZTERDZIESTKI .. bo takowe miało miejsce !! :D tak dokładnie powiedziałem ..!! :D a sprzedawca dodał że " GRIPY z 30D nie działają z 40D a odwrotnie owszem!! " jak chcesz mogę podać gdzie kupiłem .. ale jako PW bo niechciał bym być posądzony o coś.. :) ale myślę że odpwiedzialność za te słowa poninen ponieść sprzedawca .. a nie ja :)

trampek
05-09-2007, 12:08
A czy mozesz porownac wielkosc i jasnosc wizjera z 30d. na tym samym szkle oczywiscie. bede zobowiazany. i skoro miales/masz 400d powiedz cos o roznicy w AF tych puszek. szcegolnie z jasniejszymi szklamimi.

feiran
05-09-2007, 12:13
Podobno gdzieś w necie leży instrukcja PL do 40 D.
Czy ktoś wie gdzie ???

i3ill
05-09-2007, 12:13
A czy mozesz porownac wielkosc i jasnosc wizjera z 30d. na tym samym szkle oczywiscie. bede zobowiazany. i skoro miales/masz 400d powiedz cos o roznicy w AF tych puszek. szcegolnie z jasniejszymi szklamimi.

wiesz co ... mogę .. ale opinię wyslę na PW bo ktoś powie że jestem AMATOR.. BIJE PIANE .. ALBO TROLL .. a po co .. ?

jeśli ten wątek do niczego nie prowadzi to wnoszę do ADMINISTRATORA lub MODERATORA o jego zamknięcie lub skasowanie :) aaaa na wszystko pytania odpowiem prywanie .. żeby nie siać POPELINY :-p ..

dziś będę miał 30D od kolegi ( które jest zresztą na sprzedaż :) ) to porównam :D ...

Kolekcjoner
05-09-2007, 12:20
wiesz co ... mogę .. ale opinię wyslę na PW bo ktoś powie że jestem AMATOR.. BIJE PIANE .. ALBO TROLL .. a po co .. ?

jeśli ten wątek do niczego nie prowadzi to wnoszę do ADMINISTRATORA lub MODERATORA o jego zamknięcie lub skasowanie :) aaaa na wszystko pytania odpowiem prywanie .. żeby nie siać POPELINY :-p ..

(...)

No to chyba w tej sytuacji najlepsze wyjście :(.

Nemeo
05-09-2007, 12:32
i3ill, kupił sobie wczoraj 40D, facet nie zna jeszcze tego aparatu, co jest całkowicie normalne, ale w miarę możliwości i swojej wiedzy, stara się odpowiadać na pytania zadawane przez forumowiczów, i zamiast odrobiny wdzięczności, dostaje w zamian tylko pretensje i zarzuty.

Chyba się tu niektórym w łbach poprzewracało i zapomnieli, jak wyglądały ich początki z fotografią.

twlodar
05-09-2007, 12:36
I naturalną droga dojdzie do wniosku, że nie warto się przemęczać, jak
go potem tylko szargają.. Przeszedłem to swego czasu, gdy umieściłem
tu na forum pierwsze fotki z porównania 20D i D80..

Nemeo
05-09-2007, 12:39
I naturalną droga dojdzie do wniosku, że nie warto się przemęczać, jak
go potem tylko szargają..

Dokładnie.

i3ill
05-09-2007, 12:47
Dokładnie.

Dziękuję Panowie że chodziaż Wy to rozumiecie :) mam dość posądzania o cokolwiek.. jakby co zapraszam na kris@eranet.pl tam odpowiem !! SUBIEKTYWNIE I AMATORSKO !!!

Bahrd
05-09-2007, 13:00
i3ill, kupił sobie wczoraj 40D, facet nie zna jeszcze tego aparatu, co jest całkowicie normalne, ale w miarę możliwości i swojej wiedzy, stara się odpowiadać na pytania zadawane przez forumowiczów, i zamiast odrobiny wdzięczności, dostaje w zamian tylko pretensje i zarzuty.

Chyba się tu niektórym w łbach poprzewracało i zapomnieli, jak wyglądały ich początki z fotografią.


I naturalną droga dojdzie do wniosku, że nie warto się przemęczać, jak
go potem tylko szargają.. Przeszedłem to swego czasu, gdy umieściłem
tu na forum pierwsze fotki z porównania 20D i D80..

To nie tak - a przynajmniej nie do końca tak ;)
Po prostu wydaje się, że kupując sprzęt warto pierwsze chwile (godziny, dni, etc...) spędzić ucząc się go, robiąc nim zdjęcia, porównując z posiadanym sprzętem. A dopiero potem trąbić o tym we www-szechświecie... - chodzi mi tutaj (i jestem pewien, że Viteziowi również) o pewien elementarny szacunek dla czytających i poświęconego przez nich czasu.
(Nawiasem mówiąc - dowiedzieliście się od Kolegi czegoś konkretnego?)

i3ill
05-09-2007, 13:12
(Nawiasem mówiąc - dowiedzieliście się od Kolegi czegoś konkretnego?)

No ale właśnie mi chodziło oto dlatego bo ja nie wyciągam wniosków !! o czym już mówiłem .. zamieściłem 4 zdjęcia z 40D i tyle!! one obrazują możliwości jakie daje ten aparat !! dalej tego nie rozumiesz ?

P.S.
Specjalnie nie odpowiadałem na twój poprzedni post aby nie toczyć wojny ... w którą cały czas próbujesz mnie uwikłać ..

arra
05-09-2007, 13:48
one obrazują możliwości jakie daje ten aparat !!

Na pewno?
Czy kiedy kierowca, testujacy nowy model pieciolitrowego BMW, bedzie jechal maks. 40 na godzine, bo nie wie gdzie sie przelacza biegi, wlacza wycieraczki itp., i zamiesci film z tego testu, to oznacza, ze zobrazowal mozliwosci jakie daje ten samochod?

Pomysl troche zanim zaczniesz sie obrazac. A za sample dzieki, prosze wiecej tylko na iso100 i najlepiej w dzien na dworze ;)
Aha i moze przetestuj czy odkurzacz matrycy dziala :)

stdanielo
05-09-2007, 13:59
i3ill, kupił sobie wczoraj 40D, facet nie zna jeszcze tego aparatu, co jest całkowicie normalne, ale w miarę możliwości i swojej wiedzy, stara się odpowiadać na pytania zadawane przez forumowiczów, i zamiast odrobiny wdzięczności, dostaje w zamian tylko pretensje i zarzuty.

Chyba się tu niektórym w łbach poprzewracało i zapomnieli, jak wyglądały ich początki z fotografią.

no i mają status admina ;)

i3ill - jeszcze raz gratuluję zakupu i ciesz się zabawką, ja tu czuję w niektórych wypowiedziach po prostu zazdrość i tyle, było już setki wątków bzdurnych, infantylnych i niczego nie wnoszących i było ok, nikt się nie czepiał. Rozmiary jakich nabrał ten wątek świadczą jednak o zainteresowaniu czytających. Nie każdy może być profi i robić POPRAWNIE TECHNICZNE ZDJĘCIA, ale wyjdź dziś proszę z aparatem z domu i porób trochę fotek w koło siebie i powrzucaj, chętnie popatrzę jak to cudo się sprawuje.

Pozdrawiam

Toffic
05-09-2007, 14:01
To nie tak - a przynajmniej nie do końca tak ;)
Po prostu wydaje się, że kupując sprzęt warto pierwsze chwile (godziny, dni, etc...) spędzić ucząc się go, robiąc nim zdjęcia, porównując z posiadanym sprzętem. A dopiero potem trąbić o tym we www-szechświecie... - chodzi mi tutaj (i jestem pewien, że Viteziowi również) o pewien elementarny szacunek dla czytających i poświęconego przez nich czasu.
(Nawiasem mówiąc - dowiedzieliście się od Kolegi czegoś konkretnego?)

No ja chciałem się dowiedzieć o jego wrażeniach z wizjera i AF, przez te Wasze gadki pewnie się nie dowiem. Po przeczytaniu pierwszych postów i stwierdzeniu: eee jakiś amator się dorwał do aparatu można dalej nie czytać, skoro to takie bezwartościowe. Nie rozumiem co Was pcha do takiego gadulstwa i komentowania wartości merytorycznej wypowiedzi kolegi. Uważasz jeden z drugim że to lipne uwagi i informacje to nie czytaj dalej, albo czytaj i bierz poprawkę - proste. Gdyby pisał jakieś niestworzone bzdury i banialuki to rozumiem, ale tak... Panowie więcej luzu i wyrozumiałości

fret
05-09-2007, 14:02
Od podniecania się i p. bez sensu są fora erotyczne. Ochłoń, naucz się korzystać ze słownika i apratu i... wracaj, i pisz... :)

ewg
05-09-2007, 14:10
Kupił se gostek zabawkę, bo tatko nie żałują pieniędzy (rok temu podobny wydatek) no i pierwsze co robi to biegnie ile tchu na osiedlowy trzepak. Przy trzepaku zbiera sie Canonieriada, ale ku zaskoczeniu gostka ludzie go pytają jak toto robi zdjecia a nie jak to się stało, że kupił zabawkę jako jeden z pierwszych "na świecie"! Troche za dużo tych technicznych pytań no to chowa się za "entuzjazmem" a na prośbę żeby skoczył do domu po instrukcję, wyrzuca dumne "polska zazdrość". Gdyby chociaż ten trzepak sfotografował...

Bahrd
05-09-2007, 14:12
Specjalnie nie odpowiadałem na twój poprzedni post aby nie toczyć wojny ... w którą cały czas próbujesz mnie uwikłać ..

Wojna? Uwikłać? Cały czas? - czas iść robić zdjęcia... ;)

Driver
05-09-2007, 14:24
Na pewno?
Czy kiedy kierowca, testujacy nowy model pieciolitrowego BMW, bedzie jechal maks. 40 na godzine, bo nie wie gdzie sie przelacza biegi, :)

ale czy i3ill jest zawodowym testerem i ma jakieś obowiązki wobec tego forum na przeprowadzenie profesjonalnego testu ??

cieszcie sie ze mu sie chce wogóle wysyłac wam sample.

i3ill
05-09-2007, 14:28
Od podniecania się i p. bez sensu są fora erotyczne. Ochłoń, naucz się korzystać ze słownika i apratu i... wracaj, i pisz... :)

Zapewniam Cię ze jestem ambitnym człowiekiem i niepotrzebna mi Twoich dalszych uwag gdyż każde wypowiadane słowo sprawdzam ze słownikiem, aby każdy korzystający z tego Forum miał przyjemność z czytania tego, co tu piszę  . Bardzo też proszę abyś nie obrażał mnie mówiąc o podniecaniu gdyż ja tego w stosunku do Ciebie nie robię. Nie obraziłem się, czytam to forum ponad 3 LATA a zobacz ile mam postów.. nigdy nie trollowałem, jak i nigdy nikomu z forum nie laziłem w d.. .. dla mnie ogólnie rzecz biorąc fora internetowe to nic innego jak TOWARZYSTWO WZAJEMNIEJ ADORACJI które jest moderowane przez zakompleksionych ludzi, który próbują udowodnić swoją wyższość w Internecie nie mając takiej możliwości w prawdziwej rzeczywistości. ALE można ciekawych rzeczy się tu dowiedzieć i dlatego z nich korzystam .. ( mówię tu o aspektach korzystania czy to z aparatu czy samochodu, o których nie pisze producent czy też testy ). Czy mnie zbanujecie czy też nie !! będę nadal czytał to forum nie dla PROFESJONALNYCH TESTÓW MODERATORÓ I ADIMÓW a dla wrażeń i wątpliwości zwykłych ludzi który miotają się na co wydać swoje ciężko zarobione pieniądze !!

Pozdrawiam serdecznie
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Kupił se gostek zabawkę, bo tatko nie żałują pieniędzy (rok temu podobny wydatek) no i pierwsze co robi to biegnie ile tchu na osiedlowy trzepak. Przy trzepaku zbiera sie Canonieriada, ale ku zaskoczeniu gostka ludzie go pytają jak toto robi zdjecia a nie jak to się stało, że kupił zabawkę jako jeden z pierwszych "na świecie"! Troche za dużo tych technicznych pytań no to chowa się za "entuzjazmem" a na prośbę żeby skoczył do domu po instrukcję, wyrzuca dumne "polska zazdrość". Gdyby chociaż ten trzepak sfotografował...

Już nie mam siły .. mogę pokazać Ci moje konto aby udowodnić że każda złotówka z 5 000 była zarobiona przezmnie !!

grzanka
05-09-2007, 14:36
Na pewno?
Czy kiedy kierowca, testujacy nowy model pieciolitrowego BMW, bedzie jechal maks. 40 na godzine, bo nie wie gdzie sie przelacza biegi, wlacza wycieraczki itp., i zamiesci film z tego testu, to oznacza, ze zobrazowal mozliwosci jakie daje ten samochod?

byl bym zdania, ze jak skasuje ta bume to pozna w MIARE moliwosci i granice tego auta. Do tego dochodzi zaleznosc umiejetnosci obslugujacego do granic obiektu/materialu

Przemek Białek
05-09-2007, 14:41
Zapewniam Cię ze jestem ambitnym człowiekiem i niepotrzebna mi Twoich dalszych uwag gdyż każde wypowiadane słowo sprawdzam ze słownikiem, aby każdy korzystający z tego Forum miał przyjemność z czytania tego, co tu piszę  . Bardzo też proszę abyś nie obrażał mnie mówiąc o podniecaniu gdyż ja tego w stosunku do Ciebie nie robię. Nie obraziłem się, czytam to forum ponad 3 LATA a zobacz ile mam postów.. nigdy nie trollowałem, jak i nigdy nikomu z forum nie laziłem w d.. .. dla mnie ogólnie rzecz biorąc fora internetowe to nic innego jak TOWARZYSTWO WZAJEMNIEJ ADORACJI które jest moderowane przez zakompleksionych ludzi, który próbują udowodnić swoją wyższość w Internecie nie mając takiej możliwości w prawdziwej rzeczywistości. ALE można ciekawych rzeczy się tu dowiedzieć i dlatego z nich korzystam .. ( mówię tu o aspektach korzystania czy to z aparatu czy samochodu, o których nie pisze producent czy też testy ). Czy mnie zbanujecie czy też nie !! będę nadal czytał to forum nie dla PROFESJONALNYCH TESTÓW MODERATORÓ I ADIMÓW a dla wrażeń i wątpliwości zwykłych ludzi który miotają się na co wydać swoje ciężko zarobione pieniądze !!

Pozdrawiam serdecznie
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Już nie mam siły .. mogę pokazać Ci moje konto aby udowodnić że każda złotówka z 5 000 była zarobiona przezmnie !!


sluchaj szkoda czasu na odpisywanie bo powoduje to jeszcze wieksze zamieszanie i ten ktoremu "gul lata" bedzie bil piane tak dlugo az nie skonczysz
odpisywac
a zeby bylo na temat

jak przyjedzie do mnie 40d to zrobie sample na wszystkich iso i bedziemy dyskutowac

i3ill
05-09-2007, 14:58
sluchaj szkoda czasu na odpisywanie bo powoduje to jeszcze wieksze zamieszanie i ten ktoremu "gul lata" bedzie bil piane tak dlugo az nie skonczysz
odpisywac
a zeby bylo na temat

jak przyjedzie do mnie 40d to zrobie sample na wszystkich iso i bedziemy dyskutowac

wiem wiem .. jednak nie pozwolę aby ktoś obrażał mnie i moją rodzinę !!

dziś jadę po wężyk spustowy do 40D jak kupię wezmę statyw i mogę wysłać Ci zdjęcia jakiejś figurki na każdym ISO :) jeśli oczywiście chcesz :)

Przemek Białek
05-09-2007, 15:06
wiem wiem .. jednak nie pozwolę aby ktoś obrażał mnie i moją rodzinę !!

dziś jadę po wężyk spustowy do 40D jak kupię wezmę statyw i mogę wysłać Ci zdjęcia jakiejś figurki na każdym ISO :) jeśli oczywiście chcesz :)

spoko pewnie sie przyda

Kolekcjoner
05-09-2007, 15:17
(....) .. dla mnie ogólnie rzecz biorąc fora internetowe to nic innego jak TOWARZYSTWO WZAJEMNIEJ ADORACJI które jest moderowane przez zakompleksionych ludzi, który próbują udowodnić swoją wyższość w Internecie nie mając takiej możliwości w prawdziwej rzeczywistości. ALE można ciekawych rzeczy się tu dowiedzieć i dlatego z nich korzystam .. ( mówię tu o aspektach korzystania czy to z aparatu czy samochodu, o których nie pisze producent czy też testy ). Czy mnie zbanujecie czy też nie !! będę nadal czytał to forum nie dla PROFESJONALNYCH TESTÓW MODERATORÓ I ADIMÓW a dla wrażeń i wątpliwości zwykłych ludzi który miotają się na co wydać swoje ciężko zarobione pieniądze !!

Pozdrawiam serdecznie
(....)

Mam wrażenie, że trochę zbyt poważnie traktujesz to co się tu dzieje. Skoro tak traktujesz fora i ich użytkowników (dość instrumentalnie przyznam) to nie należy tarktować wszystkiego co tu się dzieje z tak śmiertelną powagą i brać do siebie. Vitez znany jest z dość ostrego traktowania ale można się przyzwyczaić. A Twoja reakcja jest zbyt emocjonalna i o to tu przede wszystkim chodzi. Myślę że rada żeby poczytać instrukcję nie była złośliwością tylko na prawdę wiele by Ci to pomogło. To forum techniczne i nie dziw się, że niektórzy są przyzwyczajeni do pewnej precyzji działań i osądów. Do tego kiepsko trafiłeś, bo 40D to nowość i ludzi zżera ciekawość - stąd spore wymagania :grin:.
Generalnie zalecam wziąć większy oddech, może jakieś ziółka.... :D i będzie dobrze :D. Nadal czekamy na opinie o wizjerze i porównaniu do 30D.

canik
05-09-2007, 15:27
A ja poprosze o jeszcze kilka najzwyklejszych w swiecie (np. widok z okna) zdjęc z nowego nabytku.

Max_im
05-09-2007, 15:33
No ja chciałem się dowiedzieć o jego wrażeniach z wizjera i AF, przez te Wasze gadki pewnie się nie dowiem. Po przeczytaniu pierwszych postów i stwierdzeniu: eee jakiś amator się dorwał do aparatu można dalej nie czytać, skoro to takie bezwartościowe. Nie rozumiem co Was pcha do takiego gadulstwa i komentowania wartości merytorycznej wypowiedzi kolegi. Uważasz jeden z drugim że to lipne uwagi i informacje to nie czytaj dalej, albo czytaj i bierz poprawkę - proste. Gdyby pisał jakieś niestworzone bzdury i banialuki to rozumiem, ale tak... Panowie więcej luzu i wyrozumiałości

całkowita racja

gratuluję zakupu i ciesz się jak najdłużej - proszę nie zniechęcaj się

Nie wiem jak można - człowiek się stara a wy go obrażacie i krytykujecie
Pamiętam sytuację jak pisano na forum prośby o zdjęcia testowe z jakiegoś (już nie pamiętam jakiego) Tamrona i jaki był żal że nikt nie chciał pokazać.
Może strach przed taka reakcją to powodował
Ja jak kupuje sobie nową rzecz to sie cieszę i życzę tego innym
Podobał mi sie entuzjazm i3ill i nawet mi sie udzielił cieszę sie z innymi

Jak tam porównanie wizjera i AF do 400D?

sleep
05-09-2007, 15:36
hmmm czytam forum z zaciekawieniem ale wypowiedzi mod... są co najmniej dziwne. Jak wszyscy inni pisali moderatorzy są zazdrośni... ale no cóż ich wybór.

Do tematu - jak można poprawić linki do zdjęć które robiłeś 40D, będę wdzięczny. Chciałem co nie co zobaczyć....., ale niestety wyświetla się stonka z 404....
pozdrawiam

P.s> Gratuluje zakupu, tak przy okazji, mnie to też czeka.

Skipper
05-09-2007, 15:36
ludzie wyluzujcie troche :)

MacGyver
05-09-2007, 15:40
ludzie wyluzujcie troche :)
E tam... jeszcze trochę i wątek pójdzie do pralni i znów będzie gdzie trollować ;-)

sv
05-09-2007, 15:42
ludzie, dajta już spokój; za pare dni 40d będzie stał w każdym sklepie, to sobie potestujecie; sampli w sieci jest już b. dużo, a ergonomię i tak trzeba sprawdzić osobiście.

KMV10
05-09-2007, 15:57
ludzie, dajta już spokój; za pare dni 40d będzie stał w każdym sklepie
Obyś miał rację :)

Vitez
05-09-2007, 16:27
Najpierw umow sie na randke z instrukcja od 40D (moge podeslac linke do polskiej)

Przepraszam za wprowadzenie w blad - kliknalem i sciagnalem a nawet nie zajrzalem. Posiadam instrukcje do 40D ale PO ANGIELSKU nie po polsku :( (mi to nie przeszkadza ale innym moze utrudniac).

Max_im
05-09-2007, 16:33
podaj link

Vitez
05-09-2007, 16:41
podaj link

Na priva wysle.

i3ill
05-09-2007, 17:19
A ja poprosze o jeszcze kilka najzwyklejszych w swiecie (np. widok z okna) zdjęc z nowego nabytku.

wysłałem 4 takie zwykłe .. na prywatnego maila :) .. pogoda w Warszawie nie pozwala na spacer :( ..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

hmmm czytam forum z zaciekawieniem ale wypowiedzi mod... są co najmniej dziwne. Jak wszyscy inni pisali moderatorzy są zazdrośni... ale no cóż ich wybór.

Do tematu - jak można poprawić linki do zdjęć które robiłeś 40D, będę wdzięczny. Chciałem co nie co zobaczyć....., ale niestety wyświetla się stonka z 404....
pozdrawiam

P.s> Gratuluje zakupu, tak przy okazji, mnie to też czeka.

dzięki .. ale jeśli chcesz mogę wysłać na mail gdyż przez noc został wygenerowany taki transfer że provider wysłał mi rano maila że jeśli tak będzie dalej to przekroczę miesięczny limit czterokrotnie .. przepraszam za niedogodność ...

Vitez
05-09-2007, 18:16
Wrzuc te zdjecia np na www.sendspace.pl

i3ill
05-09-2007, 18:30
Wrzuc te zdjecia np na www.sendspace.pl

dziękuję za link :)

zdjęcia wykonane na szybko, obiekt byle jaki ;) aparat stał na biurku światło sztuczne ze zwykłej lampki

szkło : Canon 17-55 2.8 IS + HOYA Pro1 Digital
tryb robienia zdjęć : AV
F: 2.8
czasy: w exif
punkt łapania ostrości: sam środek ! tak mniejwięcej koniec krawata gościa.


ISO 100:

http://www.sendspace.pl/file/RcwgYyY1/

ISO 200:

http://www.sendspace.pl/file/Z3rz64vv/

ISO 320:

http://www.sendspace.pl/file/JYdUQ9o2/

ISO 400:

http://www.sendspace.pl/file/qbnG5Anh/

ISO 800:

http://www.sendspace.pl/file/vQA9wKF6/

ISO 1600:

http://www.sendspace.pl/file/YT3BikXK/

I jeszcze RAW z wczoraj :

http://www.sendspace.pl/file/ncHiLXvk/

Pozdrawiam.

trampek
05-09-2007, 20:31
co do porownania subiektywnego jednego testera wizjer ma sie tak:

https://canon-board.info/imgimported/2007/09/40dfindersizevi-1.jpg
źródło (http://rolandlim.files.wordpress.com/2007/09/40dfindersize-vi.jpg)

Wyglada niezle. zdaje sie ze ten aparat bedzie moj :):)

Kolekcjoner
05-09-2007, 23:24
Chwalili się że wizjer jest praktycznie jak w jedynkach więc wygląda na to, że to prawda :).

i3ill
05-09-2007, 23:28
no właśnie .. to co ja wymyśliłem:

Postawiłem statyw do niego zamontowałem Canona 70-200 2.8 L IS ustawionego na 200mm w odległości około 1,5~2metry ustawiłem linijkę po czym podłączyłem po kolei 30D i 40D kadr ustawiałem tak aby mieć z lewej i z góry punkt zaczepienia iiiiiiiiiiiiiiiii

30D - POZIOMO widzę ~ 13,9 cm PIONOWO widzę około 8,9cm
40D - POZIOMO widzę ~ 14,1 cm PIONOWO widzę około 9cm

Jak ktoś ma inny pomysł to zapraszam proszę o sugestie

Driver
05-09-2007, 23:36
30D - POZIOMO widzę ~ 13,9 cm PIONOWO widzę około 8,9cm
40D - POZIOMO widzę ~ 14,1 cm PIONOWO widzę około 9cm

Jak ktoś ma inny pomysł to zapraszam proszę o sugestie


większy wizjer nie oznacza ze widziśz więcej. oznacza że widzisz to samo ale większe.

Cyborg
05-09-2007, 23:37
co do porownania subiektywnego jednego testera wizjer ma sie tak:

https://canon-board.info/imgimported/2007/09/40dfindersizevi-1.jpg
źródło (http://rolandlim.files.wordpress.com/2007/09/40dfindersize-vi.jpg)

Wyglada niezle. zdaje sie ze ten aparat bedzie moj :):)

Tak, tylko im większe powiększenie tym ciemniejszy obraz, niestety.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

no właśnie .. to co ja wymyśliłem:

Postawiłem statyw do niego zamontowałem Canona 70-200 2.8 L IS ustawionego na 200mm w odległości około 1,5~2metry ustawiłem linijkę po czym podłączyłem po kolei 30D i 40D kadr ustawiałem tak aby mieć z lewej i z góry punkt zaczepienia iiiiiiiiiiiiiiiii

30D - POZIOMO widzę ~ 13,9 cm PIONOWO widzę około 8,9cm
40D - POZIOMO widzę ~ 14,1 cm PIONOWO widzę około 9cm

Jak ktoś ma inny pomysł to zapraszam proszę o sugestie

Zmierzyłeś nie to, co trzeba (pole widzenia wizjera), a to jest znane i powinno być zbliżone do 30D.

Kolekcjoner
05-09-2007, 23:40
no właśnie .. to co ja wymyśliłem:

Postawiłem statyw do niego zamontowałem Canona 70-200 2.8 L IS ustawionego na 200mm w odległości około 1,5~2metry ustawiłem linijkę po czym podłączyłem po kolei 30D i 40D kadr ustawiałem tak aby mieć z lewej i z góry punkt zaczepienia iiiiiiiiiiiiiiiii

30D - POZIOMO widzę ~ 13,9 cm PIONOWO widzę około 8,9cm
40D - POZIOMO widzę ~ 14,1 cm PIONOWO widzę około 9cm

Jak ktoś ma inny pomysł to zapraszam proszę o sugestie

No widzisz już zaczynasz focić linijki :lol:. Tak działa to forum :lol:. Ale wizjer, że powiększyli, to zupełnie niepodobne do Canona. Księgowi się pochorowali czy co :mrgreen:?

i3ill
05-09-2007, 23:45
Zmierzyłeś nie to, co trzeba (pole widzenia wizjera), a to jest znane i powinno być zbliżone do 30D.

teraz to się sam z siebie uśmiałem hahahahhaa :) ale ze mnie ... kurcze .. zmieniam body patrząc na te linijkę no i różnice może i widzę.. ale w granicach błedu, bo zanim zmienię z jednej puchy na drugą to praktycznie zapominam jak wyglądał poprzedni obraz.. więdz niechce się wypowiadać .. zoobrazować się tego nie da.. bo niby jak .. ;)

Bahrd
05-09-2007, 23:45
Ustaw oba na na coś równomiernie jasnego i patrz w wizjer 30D przez chwilę. Potem szybko spójrz w wizjer 40D. Im większe jasne obrzeże zobaczysz, tym więcej "uśmieszków" dostaniesz od Trampka ;)

i3ill
05-09-2007, 23:48
Ustaw oba na na coś równomiernie jasnego i patrz w wizjer 30D przez chwilę. Potem szybko spójrz w wizjer 40D. Im większe jasne obrzeże zobaczysz, tym więcej "uśmieszków" dostaniesz od Trampka ;)

no tak .. ale żeby test był miarodajny to musiał bym patrzeć na 2ch statywach i 2ch tych samych szkłach a przynajmniej ogniskowych :(

zOOn
05-09-2007, 23:56
no tak .. ale żeby test był miarodajny to musiał bym patrzeć na 2ch statywach i 2ch tych samych szkłach a przynajmniej ogniskowych :(

Nie ma znaczenia. Nawet lepiej bedzie bez zalozonych szkiel. Nic cie nie bedzie rozpraszac.

Bahrd
05-09-2007, 23:56
no tak .. ale żeby test był miarodajny to musiał bym patrzeć na 2ch statywach i 2ch tych samych szkłach a przynajmniej ogniskowych :(

Chodziło mi o wykorzystanie takiej cechy naszego oka, że po jego "naświetleniu" przez pewien czas "widzisz ciemność" tam gdzie było jasno. Jeśli zatem wizjer 40D jest większy, to po patrzeniu w wizjer 30D ustawiony na coś mocno jasnego zobaczysz negatyw wizjera 30D na tle wizjera 40D, ustawionego na coś jasnego (mocno oświetlona biała ściana?)

i3ill
05-09-2007, 23:58
Nie ma znaczenia. Nawet lepiej bedzie bez zalozonych szkiel. Nic cie nie bedzie rozpraszac.

wymyśliłem ...

na 30D Tamron 200-500
na 40D Canon 70-200

oba ustawione na 200mm leżą równo na łóżku.
i wiecie co wam powiem .. kur.. widać różnicę .. i to sporą :)

MMM
06-09-2007, 00:00
wymyśliłem ...

na 30D Tamron 200-500
na 40D Canon 70-200

oba ustawione na 200mm
i wiecie co wam powiem .. ale się zdziwiłem .. kur.. widać .. i to sporą :)
A jesteś pewien że oba obiektywy mają te same kąty widzenia przy 200mm? Bo ja stawiam skrzynkę browaru że nie.
Zrób zdjęcie jednym i drugim z tego samego statywu i porównaj na monitorze czy kadry są identyczne.

Bahrd
06-09-2007, 00:00
wymyśliłem ...

na 30D Tamron 200-500
na 40D Canon 70-200

oba ustawione na 200mm
i wiecie co wam powiem .. ale się zdziwiłem .. kur.. widać .. i to sporą :)

No to teraz ołówek w dłoń i raz na jeden - i obrysuj na białej kartce. Potem chwilka przerwy (albo drugie oko) i obrysuj drugi. I poprosimy fotkę kartki ;)

pazurek
06-09-2007, 00:03
Wystarczy przylozyc oba aparaty jednoczesnie do oczu, jeden do lewego a drugi do prawego. Najprostszy sposob na porownanie wielkosci wizjera.

i3ill
06-09-2007, 00:09
Wystarczy przylozyc oba aparaty jednoczesnie do oczu, jeden do lewego a drugi do prawego. Najprostszy sposob na porownanie wielkosci wizjera.

zgadzam się i tak też zrobiłem .. jednak nie umiem przenieść na forum .. widać różnicę choć tak naprawdę nie zdawałem sobie z tego sprawy.. (0,95x kontra 0,90x w 30D) i 22 mm kontra 20 mm w 30D ) niby tak mało a jednak !! :D

sal
06-09-2007, 01:21
Aua...
Nie zaglądałem na forum przez kilka dni i aż strach się bać.
Szczególnie jak przeczytałem kilka pierwszych stron tego wątku... :-)
Chyba nawet lepiej że 40-ki nie ma jeszcze w Szwajcarii... :-)

i3ill
06-09-2007, 05:49
Panowie,

Jako że ostatnio występują u mnie zaburzenia snu .. które właśnie przechodzę.. mam pytanie! (pomimo że znów narażę się).
Pytanie kieruję do wszystkich nawołujących do czytania instrukcji obsługi!!
Powiedzcie mi szanowni forumowicze, co mam z niej wyczytać?

- jak obsługiwać LIVE VIEW ?
- jak robić TECHNICZNIE DOBRE FOTY ?
- może, jakich czasów użyć, przy jakiej ogniskowej ?
- a może jak włączyć czyszczenie matrycy? (a może jest tam napisane czy ona w ogóle działa? )
- a może są tam opisane szumy przy ISO 1600 ?

Kurcze zastanawiam się, po co PROFESJONALIŚCIE te wszystkie WODOTRYSKI, które zastosowała firma Canon .. przecież to nic innego jak HŁŁYYYYYT MARKETINGDOWY, ale zaraz zaraz.. przypomniałem sobie .. 40D jest adresowany dla rynku AMATRÓW .. hmm do dlaczego chcą go dotykać PROFESONALIŚCI ? przecież to jest „ beee ” i na tym forum AMATOR = POGARADA

Wiem wiem .. jestem złośliwy, przepraszam wszystkich ale nie mogłem sobie darować : (

c42
06-09-2007, 06:32
- jak obsługiwać LIVE VIEW ?
- jak robić TECHNICZNIE DOBRE FOTY ?
- może, jakich czasów użyć, przy jakiej ogniskowej ?
- a może jak włączyć czyszczenie matrycy? (a może jest tam napisane czy ona w ogóle działa? )
- a może są tam opisane szumy przy ISO 1600 ?
(

hmmm a miales juz wczesniej jakis aparat w reku? jak nie to szukaj odpowiedzi na forum z pewnoscia znajdziesz ale nie licz na to ze w tym watku ktos extra dla Ciebie zrobi tutorial w ktora strone trzymac obiektyw...

czytaj forum kolego! jak masz problemy z bezsenoscia to zajmie Ci to 3 dni ;-)

ps. 40d to polka semipro...

i3ill
06-09-2007, 06:38
hmmm a miales juz wczesniej jakis aparat w reku? jak nie to szukaj odpowiedzi na forum z pewnoscia znajdziesz ale nie licz na to ze w tym watku ktos extra dla Ciebie zrobi tutorial w ktora strone trzymac obiektyw...

czytaj forum kolego! jak masz problemy z bezsenoscia to zajmie Ci to 3 dni ;-)

ps. 40d to polka semipro...

Kolego widać że nie przeczytałeś wątku dokładnie, zawarłem tu ILE CZASU I JAK czytam to forum !!

na domiar :

c42
Bywalec
Zarejestrowany: May 2005

i3ill
Dopiero zaczyna
Zarejestrowany: Apr 2004

wystarczy poczytać.. POLECAM!


Moje aparaty kolejność chronologiczna :
Canon A80, Canon EOS 350D, Canon 400D, Canon 40D + Samsung NV10

Zigi
06-09-2007, 07:37
i3ill - nie stresuj się jak nie możesz spać z rana to zapinaj tą 200-500 i na ptactwo a nie żale (skądinąd słuszne mz) wylewasz.
I napisz jak Ci się sprawuje AF - co prawda najbardziej interesowało by mnie porównanie do 350 ale napisz jakie masz odczucia po 400.

jatzzek
06-09-2007, 08:38
Jesli chodzi o ocene wielkosci wizjera to wydaje mi sie, ze da sie to zrobic przy pomocy dwoch statywow, lampki, sciany, kartki papieru, olowka i linijki. Wlasciwie statywy jako takie potrzebne sa po to aby w trakcie pomiaru zachowac taka sama odleglosc lampka - korpus dla obydwu korpusow, mozna wiec to zrobic na wiele sposobow. Procedura jest nastepujaca (wszystkie pomiary wykonujemy ze sciagnietym obiektywem):

1. ustawiamy lampke na statywie i celujemy na jakas plaska powierzchnie (najlepsza jest super-gladka sciana) - nazwijmy ja ekranem

2. miedzy lampke i ekran wstawiamy korpus 30D; snopem swiatla z lampki celujemy w otwor na obiektyw i ustawiamy caly uklad tak zeby wyraznie bylo widac obraz wizjera na ekranie; blokujemy pozycje ukladu na sztywno

3. tasma klejaca (typu Scotch - odradzam szara, mocna, bo mozemy zerwac ja razem z tynkiem) przyklejamy kartke papieru na ekran w miejscu gdzie jest obraz wizjera; obrysowujemy kontur obrazu wizjera przy pomocy olowka i linijki

4. sciagamy korpus 30D i delikatnie, tak zeby niczego nie poruszyc, mocujemy korpus 40D; jesli pionowe wymiary korpusow sa takie same, to raczej nie trzeba bedzie robic korekty polozenia kartki. Obraz wizjera 40D powinien byc centrowany w tym samym miejscu co obraz wizjera z 30D. Jesli tak nie jest to ZMIEN POLOZENIE KARTKI, lepiej nie ruszac ukladu lampka - korpus. Wykonaj obrys wizjera 40D.

Probowalem tej techniki z 30D i T-90 i widac roznice ... oczywiscie na korzysc T-90. Jesli roznica w rozmiarach miedzy wizjerami 30D i 40D bedzie wyraznie wieksza od bledu pomiarowego przedstawionej procedury to wynik powinien byc wyrazny. Blad bierze sie przede wszystkim z faktu, ze obraz wizjera na ekranie nie ma ostrych krawedzi, mamy rozmycie, wiec definicja konturu jest "rozmyta".

EDIT:
Nie wiem czy to jest dobra metoda ale nie mam pomyslu na lepsza, bez angazowania jakiegos specjalnego sprzetu. Zastanawiam sie jaki moze miec wplyw na pomiar odleglosc punktu ocznego, rozna w obydwu korpusach.

i3ill
06-09-2007, 09:44
Kochani :)

wymyśliłem jeszcze jedno porównanie ( między innymi wtedy co niemogłem spać )

hehe

Warunki:

ustawiłem 70-200 2.8 L IS + HOYA PRO1 DIGITAL na statywie przed nim w odległości ~2 metrów ustawiłem świnkę :) ostrość łapana w każdym przypadku na środek.

Światło : zastane ( pootwierałem żaluzje )
F: 5,6
ISO : 1600
czasy : w EXIF różnią się minimalnie !!

350D:

http://www.sendspace.pl/file/6TWUzSvx/

30D:

http://www.sendspace.pl/file/K47LvjOd/

40D:

http://www.sendspace.pl/file/cEy0c9YI/

Oczywiście jak za każdym razem nie wyciągam wniosków!!
myślę że różnicę widać najlepiej na tej kartce przypiętej do ucha ..

Zigi
06-09-2007, 13:18
Jakiś drastycznych różnic to ja nie widzę, szczególnie porównując 350>40.
Natomiast przy części zdjęć z 40 w necie w podpisie widniała włączona opcja odszumiania i wyglądało to całkiem dobrze. Czy ktoś może coś więcej na ten temat napisać?

sznerchu
06-09-2007, 17:25
witam !!
I doczekalem sie !!

Z 300D na 40D

dołączam się do grona posiadaczy 40D.

40D + 17-85IS

Stasznie szczesliwy :-)

MMM
06-09-2007, 17:58
Czy w 40D przy powiększaniu zdjęcia histogram zmienia się odpowiednio do wyświetlanego fragmentu widocznego na ekranie?

i3ill
06-09-2007, 18:32
Czy w 40D przy powiększaniu zdjęcia histogram zmienia się odpowiednio do wyświetlanego fragmentu widocznego na ekranie?

nie :(

wracając do tematu GRIPów ...

przy zakupie w FOTOIT człowiek powiedział że 40D działa tylko z GRIPEM z " N ", w dniu dzisiejszym dzwonił do mnie słynny " Tommy_J " z Łodzi że ma dostępne już 40D i zapytałem go także o to samo .. powiedział że CANON 40D działa tyko z GRIPEM z " N " w nazwie :)

MMM
06-09-2007, 18:40
No to na kolejny po prawdziwym AutoISO mega-hiper-pro ficzer z histogramem poczekamy następne 1,5 roku. LOL

Kolekcjoner
06-09-2007, 19:05
Czy w 40D przy powiększaniu zdjęcia histogram zmienia się odpowiednio do wyświetlanego fragmentu widocznego na ekranie?

No a do czego to Ci potrzebne :)?

i3ill
06-09-2007, 19:05
. I poprosimy fotkę kartki ;)

no dobra :)

NAJLEPIEJ JAK UMIAŁEM

70-200 na statywie zmieniałem tylko body .. raczej nie poruszyłem statywem ...
świeciłem latareczką taką gratisową od brata dostałem ;) jako punkt rysowania Przyjąłem najdalej oświetlony punkt z każdego brzegu...
możliwe że coś popie....

zobaczcie co wyszło :

http://www.sendspace.pl/file/7DQEp54Q/


P.S.
jest jeden forumowicz z którym umawiamy się na 2osobowe odrysowywanie więdz co by było OBIEKTYWNIEJ i PEWNIEJ :) ale to nastąpi w póżniejszym terminie .. chciałem dobrze dla Was :) i podjołem się próby sam ...

MMM
06-09-2007, 19:26
No a do czego to Ci potrzebne :)?
Do oceny czy jakieś fragmenty zdjęcia nie są prześwietlone. Szczególnie przydatne w studiu gdy prześwietleniu często ulegają bardzo drobne elementy np. włosy, które procentowo zajmują tak mało powierzchni na zdjęciu że na histogramie dla całego zdjęcia wogóle tego nie widać. Przybliżenie i sprawdzenie histogramu dla wybranego fragmentu skutecznie załatwia sprawę. U konkurencji Canona już od dawna to jest.

asdfasfd
06-09-2007, 19:43
Czy tommy_j studiował psychologię może?

i3ill
06-09-2007, 19:45
Czy tommy_j studiował psychologię może?

Nie wiem, zapytaj :

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=321818

Kolekcjoner
06-09-2007, 19:48
Do oceny czy jakieś fragmenty zdjęcia nie są prześwietlone. Szczególnie przydatne w studiu gdy prześwietleniu często ulegają bardzo drobne elementy np. włosy, które procentowo zajmują tak mało powierzchni na zdjęciu że na histogramie dla całego zdjęcia wogóle tego nie widać. Przybliżenie i sprawdzenie histogramu dla wybranego fragmentu skutecznie załatwia sprawę. U konkurencji Canona już od dawna to jest.

No to mnie uspokoiłeś :). Nie będzie mi to potrzebne :mrgreen: - bez złośliwości - po prostu nie robię takich zdjęć. Zresztą nie lubię takiej apteki.
A konkurencja ma w jakich aparatach?

Bahrd
06-09-2007, 20:22
no dobra :) zobaczcie co wyszło :

http://www.sendspace.pl/file/7DQEp54Q/


Wygląda, ze większy - dzięki.

canik
06-09-2007, 20:55
Wydaje mi się, że warto odnotować fakt iż cena 40-ki na skąpcu spadła o całą stówkę w dół + przesyłka gratis.Widać premiera alpha-700 zrobiła swoje ;) Wydaje się że gdy aparat będzie już ogólniedostepny w polsce(za około 3 tygodnie) możemy się spodziewać ceny na poziomie 3,999 zł z dwuletnią gwarancją - palce lizać :D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

No to na kolejny po prawdziwym AutoISO mega-hiper-pro ficzer z histogramem poczekamy następne 1,5 roku. LOL
a czego ty sie spodziewales po amatorskiej puszce - takich rzeczy szukaj w "klasie wyzej" czyli 5d - kosztuje dwa razy wiecej niz 40d i jest podobno stworzony do pracy w studiu wiec musi to mieć ;)

banan82
07-09-2007, 00:57
40D z gwarancja swiatowa z przesylka do UK to 3900 na chwile obecna : )
w polsce tanio jak zawsze:)

MARANTZ
07-09-2007, 01:47
Pierwsze wrażenia z pracy na 40D bardzo pozytywne. Uruchomienie podglądu na żywo zajęło mi bez instrukcji z trzy minuty. Generalnie nowe menu jest dość ciekawe, przy poprzednim poruszałem się szybciej, ale to tylko dzięki temu, że dobrze je znam. Nowe jest tak zrobione, że bez instrukcji w końcu wszystko się znajdzie.
Wizjer większy i to sporo. Tzn. jak dla mnie normalny (jestem przyzwyczajony do 5D), ale jak po chwili spojrzałem w wizjer 20D to różnica jest ewidentna na korzyść 40D.
Odgłos migawki jest zdecydowanie cichszy niż w 20D i bardziej "miękki" (ale coś tam było włączone na tryb cichy). Zdjecia seryjne brzmią prawie jak z MARKA :D
Przy zapisie RAW + najlepszy jpg strzela 14 zdjęć.
Fajna sprawa to to, że w końcu pokazuje prawdziwą ilość zdjęć w seri a nie tylko maksymalnie 9 jak w 20D. W jpg pokazał mi 74 sztuki.
Ustawianie ostrości w Live View takie sobie praktyczne, ot - ciekawostka. Do macro może być, do reporterki.... mało pewny sposób.
Powiększanie na ekranie przy podglądzie w trybie jak powyżej.... jest ok.
Uszczelnienia? Nie stwierdziłem. To jest po prostu lepsze spasowanie i tyle.
Zdecydowanie lepsza prezentacja zdjęć przy przeglądaniu. Na pasku widać podstawowe parametry i nic nie trzeba wciskać. Do tego te dane nie zachodzą na zdjęcie.
Jeżeli chodzi o INFO przy przeglądaniu zdjeć to w końcu mamy pełęn histogram a potem to samo, ale rozbite na trzy kolory. Tak jak w D200 Nikona. W moim 5D aby to zrobić trzeba było mieszać w menu i było albo tak albo tak, nie można było tego mieć JEDNOCZEŚNIE.
Co do czułości to jest w końcu na stałe ISO w wizjerze no i sama czułość jest obiektywnie niższa niż w 20D. Widac to było po nastawach przy robieniu zdjęć oboma aparatami niemal jednocześnie.
Same zdjęcia .... bardzo dobre, moim zdaniem lepsze niż z 20D choć do 5D to im jeszcze sporo brakuje. Ale to widać najlepiej na cropie.
W sumie bardzo udany aparat, do mojego ulubionego spottingu bardzo dobry i już mi przeszła chęć składania na 1D Mark III, do tych celów 40D w zupełności wystarczy.

kołaj
07-09-2007, 02:13
Witam!
Może ktoś jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć czy pasuje grip z 20/30D BG-E2? To też jest ważne, poza AF, wizjerem... itp.
Pozdrawiam!

MARANTZ
07-09-2007, 02:35
Nie mam to nie sprawdzałem (choć z tego co wiem to powinien bez problemu pasować), ale sposób wyjęcia klapki od aku w 40D jest... wrrrr.... Nie wyjmowałem bo bałem się zepsuć. Kiedyś było lepiej.

a13
07-09-2007, 07:50
Porównując do 350 to całkiem inna, wyższa klasa. Uruchomienie Live View zajęło mi bez instrukcji kilka sek. ( przez przypadek :) ). Niestety instrukcje we wszystkich językach za wyjatkiem polskiego lub angielskiego.

Bardzo funkcjonalne menu. Mimo braku instrukcji można łatwo ustawić większoc paramerów. To kółko i joystik to bardzo dobry pomysł.

Wizjer znacznie większy niż w 350 i bardzo czytelny.


Ustawianie ostrości w Live View przydatna do ustawiania z obiektywami do macro oraz M42
Zdjęcia lepsze niż w 350.
Czy ktoś wie kiedy będzie poprawka do Photoshopa aby czytał te RAW'y ?

Marek

DigiFoto
07-09-2007, 08:02
Wizjer znacznie większy niż w 350 i bardzo czytelny.


Ustawianie ostrości w Live View przydatna do ustawiania z obiektywami do macro oraz M42


a13 - możesz opisać jak sprawuje się fabryczna matówka w 40d jeśli idzie o ustawianie ostrości np. właśnie z obiektywami M42? Da się precyzyjne (precyzyjniej np. niż w 350d) ustawiać ostrość przy pomocy viewfindera 40D?

Zigi
07-09-2007, 08:04
MARANTZ a sprawdzałeś może jak się sprawuje AF z kenko i długimi tele?
I jak z tym wbudowanym odszumianiem jet to czy nie ma i przy jakich czasach działa?

a13
07-09-2007, 08:10
a13 - możesz opisać jak sprawuje się fabryczna matówka w 40d jeśli idzie o ustawianie ostrości np. właśnie z obiektywami M42? Da się precyzyjne (precyzyjniej np. niż w 350d) ustawiać ostrość przy pomocy viewfindera 40D?


OK, ale po 19 wyniki.
Marek

jatzzek
07-09-2007, 08:38
Jesli chodzi o ocene wielkosci wizjera to wydaje mi sie, ze da sie to zrobic przy pomocy dwoch statywow, lampki, sciany, kartki papieru, olowka i linijki...

W zaproponowanej procedurze pomiaru wielkosci wizjera nie jest istotne zachowanie stalej odleglosci lampka-korpus. Wazne aby zachowac odleglosc korpus-ekran. Wydaje sie ze procedura dziala :)

i3ill: kreski piekne... wlasciwie linijka niepotrzebna :)

i3ill
07-09-2007, 09:50
i3ill: kreski piekne... wlasciwie linijka niepotrzebna :)


hehe nakreśliłem po 3 punkty z każdego boku .. a póżniej wziołem linikę i je połączyłem ;) ..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Witam!
Może ktoś jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć czy pasuje grip z 20/30D BG-E2? To też jest ważne, poza AF, wizjerem... itp.
Pozdrawiam!

jeśli jest ktoś w Warszawy z BG-E2 to mogę podjechać i sprawdzimy :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Nie mam to nie sprawdzałem (choć z tego co wiem to powinien bez problemu pasować), ale sposób wyjęcia klapki od aku w 40D jest... wrrrr.... Nie wyjmowałem bo bałem się zepsuć. Kiedyś było lepiej.

Sprzedawca powiedział że zastowsowali rozwiązanie takie samo jak w Nikon'ie

MARANTZ
07-09-2007, 10:08
Jak takie samo jak w Nikonie to w Nikonie jest do **** i tyle.
Co do pracy AF z długim tele i Kenko to nawet czegoś takiego nie podpinałem, robilem tylko stałką i to na szybko. Nie przewiduję problemów w pracy z takim zestawem, będzie raczej lepiej. Nie proście bym coś sprawdził, bo ja ten aparat kupuję dopiero na wiosnę, teraz go tylko "wymacałem" :lol:

Poniżej kilka zdjęć przykładowych, niestety są to podwójnie kompresowane pełne kadry bez moich inegerencji w samo zdjęcie. Raz kompresja do fotosika a drugi raz kompresja w samym fotosiku :twisted:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dbb53b3ed4883f43)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=72c6d253731a4328)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7de1a28aaf63631d)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=51a2ab2035f5b6c2)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dfce061b4a4ce28e)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1056aa911786372d)

Mam jeszcze ten sam motyw robiony na ISO od 100 do 3200 na 40D i 20D, ale to może później..., no chyba, że jest zbyteczny ;-)

ewg
07-09-2007, 10:35
Iiiiha! Przyszedł mi do głowy śmieszny pomysł na precyzyjne zilustrowanie jak duży jest obraz w wizjerach porównywanych aparatów: :D
Patrząc w wizjer nie zamykamy drugiego (wolnego) oka. Ustawiamy jakąś kamerkę żeby nagrywała ruch tego niepatrzącego w wizjer oka (gałki ocznej). Teraz patrząc w wizjer podążamy wzrokiem po obwodzie widzianego w nim kadru. Na filmie powinien się nagrać równoległy ruch drugiego oka. To samo z drugim aparatem dla porównania. Ruch wybranych punktów na gałce oka powinien nam nakreślić różnej wielkości prostokąty i dać wyobrażnie o szerokości kąta widzenia. :mrgreen:

Paulx
07-09-2007, 10:39
czy ktos w koncu napisze cos o nowym af???????

MARANTZ
07-09-2007, 10:48
czy ktos w koncu napisze cos o nowym af???????

A co tutaj pisać? Mnie AF nie poraził bo zwyczajowo korzystałem tylko z punktu centralnego i na jasnej stałce jakiejś wielkiej różnicy w szybkości czy precyzji w stosunku do 20D nie zauważyłem. Jeżeli jest szybszy to minimalnie, raczej nie jest dokładniejszy. Innych punktów niż centralny nie sprawdzałem.

Paulx
07-09-2007, 11:11
np w ilu % sie myli w porownaniu do 30d?

MARANTZ
07-09-2007, 11:30
np w ilu % sie myli w porownaniu do 30d?

To byś sobie musiał zrobić jakieś naukowe testy. Tym bardziej, że to "mylenie" jest bardziej zależne od szkła i konkretnych warunków niż od body. A żeby mieć takie same warunki (bo szkło to nie problem) należałoby chyba iść z aparatami do studia. Cudów po tym AF bym się nie spodziewał, jest zapewne minimalnie lepszy. Rewolucją jest to, że ma same punkty krzyżowe i to jest ogromny pozytyw, bo te inne punkty niż centralny staną się w końcu "używalne".

Arek Piekarz
07-09-2007, 12:17
http://allegro.pl/item241566641_canon_40d_nowosc_nowy_gwarancja_najt aniej.html

Canon 40D z gwarancją za 4100 zł - brzmi bardzo apetycznie :-P

MARANTZ
07-09-2007, 12:21
Można kupić w tej cenie też gdzie indziej :-P

czajna
07-09-2007, 12:22
Jakby nie było kolega na forum też się ogłosił :)
http://www.canon-board.info/showpost.php?p=361628&postcount=6

MARANTZ
07-09-2007, 12:27
Jakby ktoś chciał szumy z 40D to można zobaczyć w linku poniżej
http://canon-board.info/showpost.php?p=362405&postcount=36
Dodam też zdjęcia z 20D

wojkij
07-09-2007, 12:36
W sumie porazajacej roznicy nie ma, jedynie na 3200 nie widac tych poziomych pasow jak w 30d;)

i3ill
07-09-2007, 12:49
APROPO AF

Podzielam zdanie kolegi MARANTZ myślę że niemożna sprawdzić obiektywnie jego działania.


ALE

Pojechałem wczoraj na lotnisko przełączyłem aparat w tryb „ AI SERVO „ ( bez instrukcji.. udało się ) przeciągnąłem serię dwu krotnie raz za samolotem raz za jadącym autem, za jednym i za 2gim razem nie pomylił się.. strzelał tam gdzie chciałem .. w Canonie 400D zdarzało się, że coś przestrzelił..(ale wtedy używałem innego szkła!!) oczywiście mówię tu o używaniu automatycznego ustawienia punktów AF..

To, co zauważyłem jeszcze a chyba tego nie było w 400D .. to przy używaniu centralnego punktu i robieniu serii … po każdym strzale/zdjęciu w 40D zapala się punkt łapania ostrości.. w 400D tego chyba nie było.. z tego, co pamiętam..

nowart
07-09-2007, 12:56
Jakby nie było kolega na forum też się ogłosił :)
http://www.canon-board.info/showpost.php?p=361628&postcount=6

witam
nie jestem zaawansowanym użytkownikiem forum Canona z racji użytkowania głównie wrogiego systemu ;), od niedawna 30D jednak sądzę, że nie ilość naklepanych postów ale jakość obsługi i kultura sprzedawcy istotna będzie przy wyborze :)
Zapraszam na forum Nikona w celu zweryfikowania mojej osoby i zasięgnięcia opinii.
Wiele osób z również tego forum dokonało już zakupów i każdy jest zadowolony - nie wyobrażam sobie aby było inaczej :)
Przepraszam za krótki OT i zapraszam na zakupy.

canik
07-09-2007, 14:22
MARANTZ a zapodaj jeszcze jakies testy 40-ki z 5d...chociaż 2,3 zdjecia. :)

nero30
07-09-2007, 14:47
kolego nowart, wystawiasz fv?, dzięki za odpowiedź

Arek Piekarz
07-09-2007, 15:09
http://www.fotorimex.pl/product.php/2228,pl,eos_40d_body.htm

To jest jeszcze lepsze - cena 0 zł :D:D:D Zamówię 100 sztuk, a potem sprzedam z kosmicznym zyskiem :-P

Vitez
07-09-2007, 15:20
Witam!
Może ktoś jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć czy pasuje grip z 20/30D BG-E2? To też jest ważne, poza AF, wizjerem... itp.
Pozdrawiam!

Dzis wieczorem sprawdze i ok 21szej dam znac. Albo i wczesniej...

tpop
07-09-2007, 15:26
Dzis wieczorem sprawdze i ok 21szej dam znac.sprawdzisz na wlasnym??

Vitez
07-09-2007, 15:31
sprawdzisz na wlasnym??

Kusisz by zastosowac zasade "glupie pytanie - glupia odpowiedz" ;) .
Moj 40D+grip+szklo wlasnie dotarl do domu kurierem, dziewczyna sie wysila by dotargac to wszystko i dodatkowo jeszcze 20D z gripem i szklem (ladne nascie kg wagi) do mnie do pracy. Trzeba bedzie w zamian na zakupy jakies pojsc :roll: .

Avadra_K
07-09-2007, 15:33
Kusisz by zastosowac zasade "glupie pytanie - glupia odpowiedz" ;) .
Moj 40D+grip+szklo wlasnie dotarl do domu kurierem, dziewczyna sie wysila by dotargac to wszystko i dodatkowo jeszcze 20D z gripem i szklem (ladne nascie kg wagi) do mnie do pracy. Trzeba bedzie w zamian na zakupy jakies pojsc :roll: .

:mrgreen: No za te kilkana kilo to popamietasz te zakupy, oj papamietasz !!!:mrgreen:

ErnestPierwszy
07-09-2007, 15:36
Witam!
Może ktoś jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć czy pasuje grip z 20/30D BG-E2? To też jest ważne, poza AF, wizjerem... itp.
Pozdrawiam!

Według Canona pasuje:)
http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos40d/specifications.html
"Power Source Battery
Single Battery Pack BP-511A, BP-514, BP-511, or BP-512
* AC power can be supplied via AC Adapter Kit ACK-E2
* With Battery Grip BG-E2N or BG-E2 attached, size-AA batteries can be used"

tpop
07-09-2007, 15:43
Trzeba bedzie w zamian na zakupy jakies pojsc :roll: .hmm... myslalem ze to wlasnie byly zakupy? ;) Gratuluje zakupu. A co za szklo?

Vitez
07-09-2007, 15:49
A co za szklo?

Nie powiem bo rozpeta sie offtopiczna burza pt "cos ty najlepszego zrobil! " ;) . Stopka sie zmieni.

Skipper
07-09-2007, 15:50
Vitez to zrob jakies poprawnie technicznie fotke i wrzuc cos :lol:

i przy okazji nie wykaz sie tym przyslowiom brakiem :p

175528is? :D

tpop
07-09-2007, 15:51
Nie powiem bo rozpeta sie offtopiczna burza pt "cos ty najlepszego zrobil! " ;)O rety kitka kupiles! :lol: Cos ty najlepszego zrobil?! ;)

Kolekcjoner
07-09-2007, 15:54
Kusisz by zastosowac zasade "glupie pytanie - glupia odpowiedz" ;) .
Moj 40D+grip+szklo wlasnie dotarl do domu kurierem, dziewczyna sie wysila by dotargac to wszystko i dodatkowo jeszcze 20D z gripem i szklem (ladne nascie kg wagi) do mnie do pracy. Trzeba bedzie w zamian na zakupy jakies pojsc :roll: .


O rety kitka kupiles! :lol: Cos ty najlepszego zrobil?! ;)

Nie mów Vitez, że kupiłeś stabilizowanego kita :confused:?

KMV10
07-09-2007, 15:54
http://www.fotorimex.pl/product.php/2228,pl,eos_40d_body.htm

To jest jeszcze lepsze - cena 0 zł :D:D:D Zamówię 100 sztuk, a potem sprzedam z kosmicznym zyskiem :-P
Status = "Niedostępny" :)

tpop
07-09-2007, 15:55
Status = "Niedostępny" :)w takiej cenie szybko sie rozeszly :D

KMV10
07-09-2007, 16:10
w takiej cenie szybko sie rozeszly :D
Oby nie zapomnieli o VAT ;)

Nie powiem bo rozpeta sie offtopiczna burza pt "cos ty najlepszego zrobil! " ;) . Stopka sie zmieni.
I bardzo dobrze. Opisz swoje wrażenia dot. ogólnie chwalonego wizjera.

Nemeo
07-09-2007, 16:33
Vitez, co to za tajemnicze szkło kupiłeś, pochwal się, prawdziwy onanista sprzętowy już by się dawno pochwalił.:D

Vitez
07-09-2007, 16:51
Witam!
Może ktoś jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć czy pasuje grip z 20/30D BG-E2? To też jest ważne, poza AF, wizjerem... itp.
Pozdrawiam!

Uwaga. Moge potwierdzic ze grip BG-E2 od 20D DZIAŁA na 100% z 40D.


Opisz swoje wrażenia dot. ogólnie chwalonego wizjera.

Od 20D na pierwszy rzut oka od razu widac calkiem spora roznice.

czajna
07-09-2007, 16:57
Uwaga. Moge potwierdzic ze grip BG-E2 od 20D DZIAŁA na 100% z 40D.

A na odwrót?? Ten nowy grip z 20D?? Z tego co czytałem działa a jak jest w praktyce? Możesz sprawdzić??

zOOn
07-09-2007, 17:11
Napisał tpop Zobacz post
O rety kitka kupiles! Cos ty najlepszego zrobil?!


Nie mów Vitez, że kupiłeś stabilizowanego kita :confused:?

To ten lepszy kit ;-) - a w zasadzie eefesowa eLka.


>>link<< (http://www.optyczne.pl/29.2-Test_obiektywu-Canon_EF-S_17-55_mm_f_2.8_IS_USM_Zdj%EAcia_i_parametry.html)

>>link<< (http://www.dpreview.com/news/0602/06022113canonefs1755f28g.asp)


Taka mniej kolorowa ta stopka Viteza teraz ;-) - bylo wiecej czerwonego...

Vitez
07-09-2007, 17:14
A na odwrót?? Ten nowy grip z 20D?? Z tego co czytałem działa a jak jest w praktyce? Możesz sprawdzić??

Nowy grip BG-E2N tez DZIAŁA z 20D.
Nie wiem co mi sie ubzduralo czy na oczy rzucilo ze ten nowy grip mialby miec przycisk AF-ON. Niestety (albo na szczescie, albo az?) jedyna roznica miedzy BG-E2 a BG-E2N to... uszczelnienia przy klapce.



To ten lepszy kit ;-) - a w zasadzie eefesowa eLka.


>>link<< (http://www.optyczne.pl/29.2-Test_obiektywu-Canon_EF-S_17-55_mm_f_2.8_IS_USM_Zdj%EAcia_i_parametry.html)

>>link<< (http://www.dpreview.com/news/0602/06022113canonefs1755f28g.asp)


Prosze tu nie kontynuowac tego tematu :roll: .

czajna
07-09-2007, 17:15
AF-ON ma tylko ten grip z Wifi z tego co widziałem, ten "zwykły" nie ma tego knefla :)

aa i dzięki za potwierdzenie działania bg-e2n z 20D, czyli w moim przypadku z 30D też będzie działał :)

zOOn
07-09-2007, 17:25
[...]
Prosze... .

Jasne - EOT.

Czekam na wrazenia w kazdym razie - zwlaszcza nowych ficzerow (LV, AutoISO, 14bit).

pzdrw

Vitez
07-09-2007, 17:45
Czekam na wrazenia w kazdym razie - zwlaszcza nowych ficzerow (LV, AutoISO, 14bit).


3-30 dni 8) . Ciekawe czym ja te RAWy obrobie :roll: , trza bedzie DPP zainstalowac.

konradl
07-09-2007, 17:50
3-30 dni 8) . Ciekawe czym ja te RAWy obrobie :roll: , trza bedzie DPP zainstalowac.

Moze na dobre Ci wyjdzie, ja jak zaczalem troche czasu temu majstrowac w DPP to teraz nie moglbym sie chyba rozstac z tym programem, ekstra wygodny szybki i dajacy dobrej jakosci jpgi program.

irk11111
07-09-2007, 18:01
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 40D :-)
Mam pytanko, czy do 40D mozna podpiąć lampę 540 EZ?
Jeżeli tak to jaki system pomiaru światła błyskowego bedzie działał.
Pozdrawiam - Grzegorz

zOOn
07-09-2007, 18:02
3-30 dni 8) . Ciekawe czym ja te RAWy obrobie :roll: , trza bedzie DPP zainstalowac.

Tutaj (http://adobeforums.com/cgi-bin/webx/.3bc80b07) pisza (w ostatnim poscie), ze, po zmianie przestrzeni na AdobeRGB w aparacie, Lightroom 'lyknie' RAW-a z czterdziestki. Moglby ktos to sprawdzic? 8)

Ty, Vitez, chyba LR nie uzywasz - ale moze jest to jakies tymczasowe rozwiazanie. Do DPP sie nie moge przekonac...

PS: A co do wrazen - sie nie pali... :)

EDIT:

Link do wersjii 30-dniowej LightRoom (http://trials.adobe.com/Applications/LTRM/LTRM_WWEFG_win.exe)

Przemek Białek
07-09-2007, 18:03
Tutaj (http://adobeforums.com/cgi-bin/webx/.3bc80b07) pisza (w ostatnim poscie), ze po zmianie przstrzenie na AdobeRGB w aparacie, Lightroom 'lyknie' RAW-a z czterdziestki. Moglby ktos to sprawdzic? 8)

Ty, Vitez, chyba LR nie uzywasz - ale moze jest to jakies tymczasowe rozwiazanie. Do DPP sie nie moge przekonac...


czekam na kuriera jak przyjdzie do to sprawdze, zaiste ciekawe moze to byc:)

Vitez
07-09-2007, 18:09
Moze na dobre Ci wyjdzie, ja jak zaczalem troche czasu temu majstrowac w DPP to teraz nie moglbym sie chyba rozstac z tym programem, ekstra wygodny szybki i dajacy dobrej jakosci jpgi program.

Majstrowalem juz przy DPP pare razy. Nie przekonal mnie. Zreszta majstrowalem juz przy wielu programach i CS2+BreezeBrowser mi najbardziej podchodza. Tak wiec watpie bym dluzszy czas spedzil przy DPP. Najprawdopodobniej niezbedne korekty, do tiffa i reszte w PS... dopoki Adobe nie wypusci zupdejtowanego ACR (a do CS3 sie wlasnie przymierzam).

Skipper
07-09-2007, 18:13
heheh zgadlem co za szklo kupiles :D a co z 17-40?? do ludzi poszlo?

Vitez
07-09-2007, 19:06
heheh zgadlem co za szklo kupiles :D a co z 17-40?? do ludzi poszlo?

Przeciez prosilem :roll:

http://canon-board.info/showpost.php?p=362512&postcount=217

To jest watek o 40D.

Nemeo
07-09-2007, 19:13
Przeciez prosilem :roll:

http://canon-board.info/showpost.php?p=362512&postcount=217

To jest watek o 40D.

Wrzucisz jakieś foty z tego nowego kompletu : 40D+nowe szkiełko ?

Vitez
07-09-2007, 19:15
Wrzucisz jakieś foty z tego nowego kompletu : 40D+nowe szkiełko ?

Jutro tym kompletem bede focil na wystawie kotow (choc podejrzewam ze wiekszosc zrobie 85 1.8 ). Jak opanuje obrobke RAW bez ACR to cos pewnie wrzuce. A jak nie opanuje to troche potrwa 8)

daniello
07-09-2007, 19:17
Najlepiej z kościoła jak jakiś ślub zrobisz ;-) bo też się do takiego zestawu przymierzam.

grzanka
07-09-2007, 19:21
3-30 dni 8) . Ciekawe czym ja te RAWy obrobie :roll: , trza bedzie DPP zainstalowac.

lightroom polecam, przeslij normalne kazdy sobie wrzuci wedlug upodoban

Skipper
07-09-2007, 19:26
Jutro tym kompletem bede focil na wystawie kotow (choc podejrzewam ze wiekszosc zrobie 85 1.8 ). Jak opanuje obrobke RAW bez ACR to cos pewnie wrzuce. A jak nie opanuje to troche potrwa 8)

to zrob JPGa(dla kompromisu RAW + L ) bo mysle ze ludzie tez chetnie zobacza co z tego bezposrednio wychodzi bez podkrecania i obrobki :) i bez obaw nikt nie posadzi Cie ze fotek robic nie potrafisz :)

konradl
07-09-2007, 19:27
Jak opanuje obrobke RAW bez ACR to cos pewnie wrzuce. A jak nie opanuje to troche potrwa 8)

A nie lepiej RAWy?, kazdy sobie obrobi na swoj sposob? , np tu mozna wgrac: http://raw.fotosite.pl/

A tu mozna porownac glos migawki, najpierw 20d w 2-giej kolejnosci 40d:
http://www.bobatkins.com/photography/digital/40D/40D_shutter.mp3

trampek
07-09-2007, 19:33
Dzis wieczorem sprawdze i ok 21szej dam znac. Albo i wczesniej...

Ale co tu sprawdzac nie dziala i tyle... Po co niby zaprojektowali nawy....?


Przepraszam nie przeczytaem calegowatku przed pisaniem. Ale pytanie pozostaje : po co projektowali nowy????

Vitez
07-09-2007, 19:34
lightroom polecam, przeslij normalne kazdy sobie wrzuci wedlug upodoban

A mi Lightroom nie podszedl. Wole sie upgrejdnac do CS3.
Rzeczywiscie zamieszcze RAW jak beda jakies ciekawe - niech sie kazdy sam meczy ;) .


to zrob JPGa(dla kompromisu RAW + L ) bo mysle ze ludzie tez chetnie zobacza co z tego bezposrednio wychodzi bez podkrecania i obrobki :) i bez obaw nikt nie posadzi Cie ze fotek robic nie potrafisz :)

Dla mnie JPG to nie jest "zdjecie z body bez podkrecania i obrobki" a zdjecie "jak sobie body za mnie umyslilo podkrecanie i obrobke" wiec sorry - ideologicznie mi nie pasuje. Chyba ze wszystko na zero ale wtedy wiesz co bedzie - "ale mydli to 40D... albo szklo" ;)


Ale co tu sprawdzac nie dziala i tyle... Po co niby zaprojektowali nawy....?

Przeciez juz sprawdzilem ze dziala :roll: - najpierw czytaj, potem pisz. Wlasnie mam w plecaku i 20D z BG-E2 i 40D z BG-E2N i sobie moge te gripy dowolnie zamieniac miejscami. Kto chce ten moze mnie napasc w drodze z pracy do domu ;) . Zrobili nowy by pasowal do idelogii "prawie uszczelniony" - rozni sie gumka uszczelniajaca na wewnetrznej stronie klapki gripa.

Przemek Białek
07-09-2007, 19:34
niestety przestrzen adobe rgb nie nic nie daje cr2 z 40d lightroom nie widzi

instaluje dpp

no to maly pokaz mi sie wydaje ze ten zum jest ciekawy inny niz w 20d:))

1600

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img130.imageshack.us/img130/8670/1600io5.jpg)
1600 crop

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img255.imageshack.us/img255/9195/1600croppw0.jpg)

3200

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img407.imageshack.us/img407/5668/3200ki8.jpg)
3200 crop

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img408.imageshack.us/img408/5894/3200croprx2.jpg)

nic nie ruszane tylko DPP z ustawieniami programowymy i transfer do szopa
looknijcie i ocencie

pragnienie nie ma sznas:d

McKane
07-09-2007, 19:40
Ale sie Was rozmnozylo z tymi 40d :) Onanisci jedni :P

trampek
07-09-2007, 19:49
Ucieszyla mnie wiadomosc o gripie i wizjerze ... teraz to juz tylko formalnosc:)

MARANTZ
07-09-2007, 20:14
Przemek Białek, jak widzę sprzęt już dostałeś i mam nadzieję, że z dostawy jesteś zadowolony. Z tego samego miejsca, czyli z http://www.fotoaparaciki.pl/ za dwa dni będzie można kupić kolejne 10 sztuk aparatów w bardzo dobrej cenie. Jak się powołacie na Mariusz z forum CB to może wycyganicie jakąś zniżkę :wink:
Polecam kontakt telefoniczny w godzinach pracy sklepu i za mocno nie sugerujcie się cenami na stronce :lol:

grzanka
07-09-2007, 20:22
niestety przestrzen adobe rgb nie nic nie daje cr2 z 40d lightroom nie widzi

instaluje dpp


to tez ostatnio byl update, moze przeoczyliscie. Do nowych markow i 40d.

konradl
07-09-2007, 20:24
no to maly pokaz mi sie wydaje ze ten zum jest ciekawy inny niz w 20d:))


Troche sie czuje jak na forum nikona ;) Szum z dusza? :)

A jezeli chodzi o dpp, to sprawdz na ile masz ustawione wyostrzanie, dla codzienego uzytkowania zazwyczaj stosuje 3.

Pozdr.

Przemek Białek
07-09-2007, 20:51
Troche sie czuje jak na forum nikona ;) Szum z dusza? :)

A jezeli chodzi o dpp, to sprawdz na ile masz ustawione wyostrzanie, dla codzienego uzytkowania zazwyczaj stosuje 3.

Pozdr.

DPP ostrzenie na 3 tak jak pisalem ustawienia programowa mimo tego widze
ze te 3 to duzo wiecej niz 25 w ligtroomie

a do grzanki ty piszesz o update lightrooma? bo jest wesja 1.1 cos wiesz wiecej?
bo ja wyczytalem to

Lightroom leverages Adobe Photoshop Camera Raw technology and also supports JPEG and TIFF file formats, bringing raw conversion into a single workflow experience. Lightroom 1.1 adds support for 13 additional digital cameras including the Canon EOS-1D Mark III, Fuji FinePix S5 Pro; Nikon D40x; Olympus E-410, and Olympus SP-550 UZ; Ricoh Caplio GX 100; Sigma SD 14; Phase One H 20, Phase One H 25, Phase One P 20, Phase One P 21, Phase One P 25, Phase One P 30 and Phase One P 45. This support means that photographers can use Lightroom with even the newest cameras on the market, knowing that the image files will be recognized today and in the future.

grzanka
07-09-2007, 21:25
a do grzanki ty piszesz o update lightrooma? bo jest wesja 1.1 cos wiesz wiecej?
bo ja wyczytalem to


ta wersje mialem na mysli. Mialem 2 miesiace temu 1.0. Teraz 1.1. Widocznie pomylilem d40 z 40d. Nie interesowalo mnie to zbytnio bo ani jednego ani drugiego nie mam :) ale update zrobilem. Poszukaj u wujka google, moze juz ktos mial takie problemy. Ja ostatnio pokochalem ten program.

Przemek Białek
07-09-2007, 21:57
ta wersje mialem na mysli. Mialem 2 miesiace temu 1.0. Teraz 1.1. Widocznie pomylilem d40 z 40d. Nie interesowalo mnie to zbytnio bo ani jednego ani drugiego nie mam :) ale update zrobilem. Poszukaj u wujka google, moze juz ktos mial takie problemy. Ja ostatnio pokochalem ten program.

no pewnie Ligtroom rzadzi ale teraz bede musial robic albo w jpegach albo bawic sie w raw dpp a potem do lightrooma w sumie zabiegi niczym sie nie roznia
ale mysle ze ludzie troche pomarudza i wyjdzie update albo jakas latka

ale mimo tego szum z lightrooma jest dziwny dpp a ma inny szum moze wiesz na czym to polega?

Cichy
07-09-2007, 22:02
Jak mozna kupować aparat w pierwszych dniach sprzedazy ? Za parę tyg cena spadnie o stówek parę :)

miszaqq
07-09-2007, 22:14
Jak mozna kupować aparat w pierwszych dniach sprzedazy ? Za parę tyg cena spadnie o stówek parę :)

a nie widzisz tych usmieszkow i radosci jak u malego dziecka ? spojrz na pierwsze posty w tym watku, pozniej na mala sprzeczke viteza i zalozyciela tego watku (chyba chcial byc biedaczek pierwszy a tu nie wyszlo - wiec sie wqrw.)

a moze ten aparat krzyczy jak osiol ze shreka ? 'pick me, pick me' ?

wejdzie d300 do sprzedazy, wejdzie sonolta, 17.X olek oglosi nowego e-3 itd. cena 40D pojdzie pare stowek w dol ktore z przyjemnoscia doloze do 28F1.8USM

shrecza logika ... ?

konradl
07-09-2007, 22:14
To chyba dlatego ze cena jest zaskakujaco normalna, wiele osob pewnie spodziewalo sie ze canon wyskoczy z czyms blizej 5000 :)
A 2-ga sprawa, za chwile zima i chociaz jesienia przydaloby sie pofocic nowa zabawka :)

Vitez
07-09-2007, 22:45
Jak mozna kupować aparat w pierwszych dniach sprzedazy ? Za parę tyg cena spadnie o stówek parę :)

Jakbym kupil go za miesiac to lezalby pewnie do wiosny nie liczac familijnych pstrykow w swieta. Ale kalkulacja byla... inaczej mialbym go wczesniej ale za 5 tys a nie pare dni pozniej i kilkaset zl taniej.

Kolekcjoner
07-09-2007, 23:36
Czy ktoś z użytkowników 40D próbował już sRaw-ów? Ciekawe jak wygląda sprawa jakości takich zdjęć na wysokim iso?

Vitez
07-09-2007, 23:53
Czy ktoś z użytkowników 40D próbował już sRaw-ów? Ciekawe jak wygląda sprawa jakości takich zdjęć na wysokim iso?

Ja nie sprobuje bo nie widze potrzeby ich stosowania.