PDA

Zobacz pełną wersję : diody wspomagające AF w 580EX, czy tak powinno być?



mitom
27-09-2007, 16:41
Z trzech diód wspomagających AF przy automatycznym wyborze pola AF świecą się, patrząc na lampę od przodu, prawa górna i dolna. Przy ręcznym wyborze aktywnego pola świecą się obie górne (lewa wydaje mi się, że nawet słabiej od prawej).
Znalazłem jeden post z analogicznym pytaniem, w którym pada odpowiedz, że to normalne. Czy rzeczywiście jest to normalne i tak powinno być? A jeżeli tak to dlaczego tak jest? Czemu po prostu nie mogą świecić wszystkie 3 jednocześnie, tak chyba było by lepiej ;)

Z góry dziekuję za odpowiedz/i.

piast9
27-09-2007, 16:43
Po co zakładasz nowy wątek, skoro juz jeden na ten temat jest, w dodatku z odpowiedzią? OIDP pada tam również odpowiedź na drugie pytanie - 3. dioda jest od gadania ze slave'ami.

mitom
27-09-2007, 16:58
skoro trzecia dioda jest do komunikacji ze slave'ami to do czego służy to coś/czujnik powyżej? I dlaczego przy pewnych ustawieniach jednak wspomaga AF? Czyli pełni obie funkcje! więc spokojnie mogła by sobie swiecić cały czas! Założyłem kolejny post ponieważ dyskusja w poprzednim nie do końca mnie przekonała i gdybym coś tam dopisał nie wiem czy ktoś by na to zwrócił uwagę. Na nowy post bardziej się reaguje. Zawsze można go skasować jeśli to takie straszne.

Cyborg
27-09-2007, 18:16
3. dioda jest od gadania ze slave'ami.
Pudło.
Do nadawania informacji do slave używany jest główny palnik. Do odbioru - element schowany pod tą wąską, ciemną płytką poniżej głowicy. Źródło: instrukcja, s.4

piast9
27-09-2007, 18:40
Czyli co, palnik dajesz w sufit i już slave są ślepe i głuche?:shock: Moje informacje na temat 580 są czysto teoretyczne :)