PDA

Zobacz pełną wersję : Eos 30D - problem z matryca



Fudster
25-09-2007, 03:13
Witam.
Mam maly problem z matryca w moim aparacie. Jakis czas temu zauwazylem na kilku moich zdjeciach (blisko gornej krawedzi)powtarzajaca sie plame w tym samym miejscu. Po ogledzinach matrycy zauwazylem na niej ledwo widoczna biala kropke. Niestety dmuchanie przy uzyciu gruszki nie przynioslo oczekiwanego rezultatu. Biala kropka znikla a po niej pozostal jakis slad. Wiec pozostala metoda na mokro. Zakupilem wiec GREEN CLEAN (3 komplety )swabow do czyszczenia matryc.Wyczyscilem matryce. Problem w tym ze slad po kropce dalej jest i nie chce sie usunac:???:Pozostala czesc matrycy jest czysta.
Moze mi ktos dotradzic co z tym zrobic?
Te Swaby nie chca tego ruszyc czemu?(chemia za slaba?)
Jak wyzej napisalem plmke na zdjeciach zauwazylem niedawno nie wiem skad sie wziela na matrycy nie zmnienialem obiektywow w tym czasie. Nie chce tez szorowac tym swabem setki razy w jednym miejscu ani wywierac zbyt duzego nacisku zwazywszy na to ze jest to krawedz matrycy a te swaby sa dosyc mokre i plyn zawarty w nich moglby sie dostac pomiedzy filtr a matryce.
Prosze o pomoc!!! Kupic cos lepszego jakis dobry plyn inne Swaby a moze tylko serwis?

Za wszelka pomoc Serdecznie Dziekuje.

twlodar
25-09-2007, 06:20
Serwis.

banan82
25-09-2007, 09:15
nie wiem po co ta panika. Nawet jesli nie zmieniales obiektywu zawsze jest prawdopodobienstwo takiego paprocha ze jednorazowe czyszczenie nie pomoze. Ja ostatnio mialem takie dwa:) i pisalem o nich w jednym watku, przeczyscilem jeszcze z 3 razy (Lenspen) i zeszlo. A naprawde wygladalo na to ze za chiny nie zejdzie. NIe panikuj tylko przedmuchaj i przeczysc.