PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Nie mam płyty a chcę zainstalować



kajka1981
24-09-2007, 12:06
Witam! Dostałam do użytku aparacik Canon Powershot G3, niestety bez płytki. napiszcie mi proszę krok po kroku, jakie programy są mi potrzebne i jak powinno to wyglądać...Mam windowsa XP 2002, komp widzi aparat ale nie jest on potem widoczny ani jako dysk wymienny ani nic. Co robić?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!

gwozdzt
24-09-2007, 12:16
Witam! Dostałam do użytku aparacik Canon Powershot G3, niestety bez płytki. napiszcie mi proszę krok po kroku, jakie programy są mi potrzebne i jak powinno to wyglądać...Mam windowsa XP 2002, komp widzi aparat ale nie jest on potem widoczny ani jako dysk wymienny ani nic. Co robić?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!
Canon tak ma, że w przeciwieństwie do wiekszosci aparatów nie bedzie widoczny jako dysk wymienny (nawet po zainstalowaniu firmowego oprogramowania)
Ponadto G3 obsluguje USB tylko w wersji 1.1 wiec zgrywanie zdjec bedzie masakrycznie wolne.
Najlepsze wyjscie to kupic czytnik do kart (CF lub uniwersalny) za kilkanascie złociszy .
http://www.allegro.pl/8910_compactflash.html?order=t&view=gtext
http://www.allegro.pl/8914_uniwersalne.html?order=t&view=gtext

Tyle nt. zgrywania.

a co do innych programów, to zależy co chcesz robić? przeglądać zdjęcia? katalogować? obrabiać?

pmagdalena
24-09-2007, 12:22
o prosze a mój jest widoczny
dziwne

Kabu
24-09-2007, 12:22
Potwierdzam co kolega powyżej, czytnik to bardzo dobra sprawa, zdjęcia zgrywają się szybciej niż z aparatu, a poza tym znika obawa że kiedyś ta gumka chroniąca gniazdo odpadnie.

Ja mam taki czytnik za 17.99 i jest super.

kajka1981
24-09-2007, 12:30
Chcę je tylko umieścić na kompie. Żadne cuda-wianki...:)

gwozdzt
24-09-2007, 12:32
Chcę je tylko umieścić na kompie. Żadne cuda-wianki...:)
do tego nie ma nic lepszego niż czytnik.

aha, zanim kupisz ten czytnik ;-) to spróbuj na razie przestawić w menu:
'communication: NORMAL <--> PTP.

na którymś ustawieniu powinno się dać zgrywać, ale nie pamiętam na którym, bo "od zawsze" mam czytnik :-)

kajka1981
24-09-2007, 12:44
No i po co było się tyle męczyć??? Już mam. Wystarczyło zmienić na PTP;))
dziękuję!!! :)))