PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka z lustrzanki na kompakt.



Berials
22-09-2007, 22:58
Zdecydowana rzadkość w fotografii ale jednak..

W skrócie bo historia bolesna - w ciemnej uliczce wyrwał mi ktoś torbe z lustrzanką (350d) i akcesoriami.. policja rzecz jasna kręci głową..

Przydałby się nowy aparat ale prawde mówiąc, tak długo zajmowałem się eosami, że nigdy nie zwracałem uwagi na kompakty, a z braku pieniędzy właśnie kompakt chce teraz zakupić, zresztą z racji tego, że niedługo zaczyna się rok akademicki to i tak będe focił zdecydowanie mniej.

Cóż, sprzęt dla pół-profesjonalisty, stąd tryby manualne mile widziane. Nie musi mieć koniecznie opcji zapisywania w RAW. Do fotek uniwersalnych, coś jakoby 18-200 OC Sigmy - i do sportretowania dziewczyny w czasie wycieczki i do rodzinnej imprezy. Obowiązkowo IS bo na imprezie za kołnierz nie wylewam, a fotki z takich 'zjawisk studenckich' to rzecz święta niczym notatki przed sesją .

Do wydania około 1000-1500 złotych (rodzina pomoże i znajomi zapowiedzieli składke..).

No nie wiem co tutaj więcej napisać.. proszę o konstruktywne wypowiedzi, bez postów w stylu (już się z faktem straty pogodziłem).

Serdecznie pozdrawiam,
Przemek

sniper88
22-09-2007, 23:05
Slyszalem dobre opinie o Panasonic DMC-FZ8, ale nigdy nie mialem go w rekach wiec trudno mi jest ocenic. Sprawdzilem przed chwila i ma tryby manualne, kosztuje ok. 1200zl

Berials
22-09-2007, 23:10
Tak na własną ręke się troche rozejrzałem.. - Canon S5 IS..?

akustyk
22-09-2007, 23:24
a nie prosciej kupic jakiegos analnego 300V z allegro (za 150zl do wziecia) plus jakies niewiele uzywane 50/1.8, a reszte wrzucic w skarpete z napisem "moja nowa cyfra"? bedziesz mial 500~1000zl, wiec wystarczy 1-2 fuchy zlapac i masz nowe 350D

a z innej bajki, ale takiej zaje* brutalnej: stopke sobie uaktualnij ;)

Kolekcjoner
23-09-2007, 02:26
Tak na własną ręke się troche rozejrzałem.. - Canon S5 IS..?

Jak najbardziej S5. Możesz jeszcze rozważyć G9 ale to chyba drożej :(.

swnw
23-09-2007, 07:04
Kiedy pojawil sie G7, kupowali go często zawodowcy zmeczeni noszeniem torby, plecaka, kilogramów sprzętu i byli zachwyceni. Zdjęcia często nie wymagają poprawy, a jeśli trzeba w nowym CS3 można skutecznie to robić,wydruki rewelacyjne.Teraz jest G9, z pierwszych opisów poprawiony G7 z RAW. Canon S5 IS też niezły, zoom 12 x - ale ja do takich powiększeń nie mam zaufania, mimo IS. W sieci wsród znających się na rzeczy G7 miał najlepszą opinię i dlatego go kupilem, G9 zapowiada sie jesczcze lepiej ale to pierwsze sygnały i opinie, Canon S5 IS dla mnie na trzecim miejscu, a wszystko bliżej górnej granicy przeznaczonej przez ciebie sumy.

Powodzenia, swnw.

laur
23-09-2007, 10:08
Możesz zawsze jeszcze kupić używanego canona 300D, jeżeli ciągnie cię dalej do lustrzanek... :-)

ODZIO
23-09-2007, 10:22
jak kupiłbym S5 IS - mam starszą wersję tego aparatu, która służy za sprzęt na imprezy, wyjazdy, wycieczki.
Lekki, bardziej ergonomiczny od kieszonkowych maleństw, jakość zdjęć bez zarzutu. Odbitek 1mx1m i tak nie będziesz robił prawda?
Kręcenie filmów AVI to dodatkowa zaleta :-)
pozdrawiam

MaciekP
23-09-2007, 10:28
tylko FujiFilm seria F, np F31FD, lub F40FD.
Ten pierwszy ma nizsze szumy, ten drugi przyjmuje karty SD i ma nieco wieksza ilosc MPix.

pmagdalena
23-09-2007, 11:06
A nie lepiej kupic uzywaną lustrzankę ?
Przesiadka z lustrzanki na kompatka to może byc mały szok

Berials
23-09-2007, 11:25
Jak pisałem - zaczyna się rok akademicki i będzie mniej czasu na focenie, a focił będe już głównie na imprezach, gdzie jednak kompakt chyba lepiej się spisuje.

theremin
23-09-2007, 12:19
Może warto się przyjrzeć ofercie takich producentów jak nokia lub sony ericsson?

sowask8
23-09-2007, 13:32
no wusmie na imprezki kompakt sie nadaje ale jesli wolałbys wrocic do profeski to moze lepiej wziac na raty 350d z kitem jak juz te 1,500 miałbys to reszte za pare miesiecy bys dozbierał na kolejna rate Na 5 rat juz bys miał ;) czyli 5 miesicy z głowy

akustyk
23-09-2007, 14:00
jesli chodzi o dobry kompakt w tej cenie: Fuji F41d lub ewentualnie inny z linii Fxx. to ma w srodku fantastycznie pracujaca w wyzszych czulosciach matryce.
ot, zeby daleko nie szukac: http://hugopoon.blogspot.com/
do niedawna gosc robil niemal wylacznie tymi kompaktami, a dopiero ostatnio kupil lusterko

Berials
23-09-2007, 14:24
Jeśli będe chciał wrócić do profeski to wezme i aparat lepszy niż 350d, nie widze sensu w kupowaniu znowu tego aparatu aby niedługo go sprzedać.

Na chwile obecną potrzebuje po prostu aparatu do robienia zdjęć.

Akustyk - ciekawie te Fuji się prezentują, dzięki za cynk.

Bahrd
23-09-2007, 15:05
A PowerShot SX 100 IS (http://www.canon.pl/produkt/kategoria,Aparaty_cyfrowe,pro,PowerShot_SX_100_IS, p,813.html)? Widział już ktoś zdjęcia?

Berials
23-09-2007, 18:02
Więc pozostaje wybór pomiędzy G7 a S5, z tym że ten drugi to podobnież zoomowiec, jak to się ma w praktyce? Bo słyszałem wiele opinii pozytywnych i tylko jedną ale dość rzetelną negatywną.

swiderski
23-09-2007, 18:08
Ja dodam tylko od siebie: w żadnym wypadku nie kupuj PANASONIC DMC-TZ3! Mój ojciec kupił sobie takie 'cudo' (bo w pracy potrzebuje mały aparacik z dużym zoomem). Lepiej wspominam roczną przygodę z HP 850 niż parę dni z tym wynalazkiem.
A co do pytania, to niestety nie jestem w stanie doradzi ;)

Kolekcjoner
23-09-2007, 23:39
Więc pozostaje wybór pomiędzy G7 a S5, z tym że ten drugi to podobnież zoomowiec, jak to się ma w praktyce? Bo słyszałem wiele opinii pozytywnych i tylko jedną ale dość rzetelną negatywną.

Może da się porównać w którymś sklepie no i oczywiście warto zajrzeć tu: http://www.dpreview.com/