PDA

Zobacz pełną wersję : "podkręcanie" kolorów w canonie



Premislaus
20-09-2007, 21:08
Witam. Czy ustawienia parametrów kolorów (parametrów) macie fabryczne czy zmieniliście może ustawienia kontrastu, ostrości, nasycenia i barwy koloru? I na jakie?

bakulik
20-09-2007, 21:14
na jakie?

Na RAW. ;)

Premislaus
21-09-2007, 10:23
Na RAW mówisz ? hm, hm muszę się zastanowić ;-)

A tak poważnie, a np. dla jpg ?

bakulik
21-09-2007, 10:31
Ja robię w 99,99% w RAWach.

Skoro opcji jest tak wiele i można je ustawiać na mnóstwo sposobów, to oznacza, że można dopasować jakiś zestaw do konkretnego typu zdjęć. A więc trudno jest ustalić jedno uniwersalne ustawienie "do wszystkiego". Próbuj. Do krajobrazu podbij kolorki i ostrość, do portretu zmniejsz ostrość i kontrast... Na pewno masz jakiś swój gust.

Nawrot
21-09-2007, 10:35
Na RAW. ;)

mam identycznie :D

Premislaus
21-09-2007, 10:53
Ok. dzięki.
Jutro wypad w góry więc będzie się działo :lol:

krzy
21-09-2007, 11:18
Na RAW mówisz ? hm, hm muszę się zastanowić ;-)

A tak poważnie, a np. dla jpg ?
Myślę, że o RAW-ach koledzy pisali poważnie. Wtedy w komputerze masz możliwość dostosować wszystkie parametry. Przy "poważniejszych" zdjęciach tylko RAW. Przy ustawieniach RAW nastawienie kolorów, ostrości itp nie ma znaczenia.

Nie napisałeś jaki masz sprzęt. :!:
Ja, gdy pstrykam takie np. wycieczkowe fotki i gdy wiem, że nie będzie problemów z doborem ekspozycji to korzystam z jpg i wtedy używam Picture Style w 30D. Dla krajobrazów (Landscape) czasem trochę zwiększam ostrość, przy ustawieniu Standard gdy pogoda jest "szara" zwiększam nasycenie, ale nie za mocno, itp drobne korekty.

Premislaus
21-09-2007, 12:12
Nie napisałeś jaki masz sprzęt. :!:


stary :wink: canon 350d

krzy
21-09-2007, 15:36
To dobry sprzęt.
W ustawieniach: Set 1, 2, 3 możesz wstępnie ustawić np. 1) zmniejszoną ostrość i kontrast oraz tonację cieplejszą dla portretów, 2) większą ostrość dla krajobrazów, 3) według potrzeb, czego najczęściej potrzebujesz. Normalne czyli takie w dobrych warunkach oświetleniowych robisz na Parameter 1, a jak chcesz coś więcej to przełączasz na wstępnie ustawione SET-y.
Ja nie mam "najlepszych ustawień" - jak jest czas to zmieniam, sprawdzam, poprawiam, jak nie ma czasu to niech się wykaże sprzęt - ustawienie Standart - czyli u Ciebie Parametr 1. Jak coś trudniejszego lub ważnego to RAW.
Pamiętaj, że możesz jednocześnie zapisywać duży JPG i RAW - jak źle ustawisz JPG to wyciągniesz z RAW-a, i odwrotnie: jak pogubisz się w RAW-ie to masz jeszcze zwykłego JPG-a :-)

Pomogłem coś?

anonim
21-09-2007, 17:27
Sorki za off-topic, ale mam pytanie co do właśnie obróbki RAW'a... Po zapisie w Phososhopie CS2 mam pusty EXIFF, a przy powiększaniu zdjęcia w Windowsowym podglądzie zdjęć wypisuje mi "Błąd rysowania". Ktoś wie jak temu zaradzić?

Vitez
21-09-2007, 18:00
Ktoś wie jak temu zaradzić?

Zapisuj przez Save a nie Save for web.
Nie uzywaj windowsowego podgladu tylko np IrfanView.