PDA

Zobacz pełną wersję : obróbka w c1 a efekt końcowy



boolek
18-09-2007, 12:07
Witam.
Od jakiegoś czasu bawie się w obróbkę Rawow w C1 i co mnie boli to to ze po tym jak poustawiam sobie krzywe suwaczki inne takie i powiedzmy że jestem zadowolony, klikam proces i po kilku sekundach otrzymuje jpega automatycznie wyswietlonego przez windosowską przeglądarkę - z tym że efekt końcowy odbiega od wyglądu rawu w c1. Mam kilka hipotez ale może ktoś zechce mi to fachowo wyjaśnić. Z góry dzięki. pozdrawiam

akustyk
18-09-2007, 12:21
przypuszczalnie problem tkwi w zle wybranej docelowej przestrzeni kolorow. zmien na sRGB i powinno wystarczyc

heniek
18-09-2007, 12:30
a jesli otworzysz np. w zooombrowserze lub innej to też coś nie tak?
zacznij od tych samych profili monitora i C1

boolek
18-09-2007, 13:02
Zoomborwser jeszcze inaczej mi wyswietla. Ale pomogło - pustawialem gdzie sie da - color managment monitora na sRGB - i w C1 camera, workspace i takie tam na sRGB iec6 1966 2.1. Jeszcze jakby ktoś zechciał napisac dlaczego ten profil a nie inny. Dzieki pozdrawiam

akustyk
18-09-2007, 13:09
bo sRGB to przestrzen wzorcowa monitorow PC. i skoro wyswietlasz zdjecia na takim monitorze to dopasowujesz do niego kolor.

boolek
18-09-2007, 13:24
I rozumiem ze monitor laptopa to to samo tak. W takim razie jeszcze raz dzieki. A tak btw to jaki monitor polecali byscie kupic do stacjonarnego kompa- LCD ok:19' do 2tys im tanie tym lepiej

Janusz Body
18-09-2007, 13:29
I rozumiem ze monitor laptopa to to samo.....

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8520

Qbexus
18-09-2007, 15:04
Najprościej jest kupić dobrego ctr obecnie z śmieszne pieniądze. Na LCD który nadaje się do obróbki zdjęć trzeba narazie położyć kosmiczne pieniądze. A najlepiej nie lcd tylko led albo oled :)

bundy
18-09-2007, 15:45
Najprościej jest kupić dobrego ctr obecnie z śmieszne pieniądze. Na LCD który nadaje się do obróbki zdjęć trzeba narazie położyć kosmiczne pieniądze. A najlepiej nie lcd tylko led albo oled :)

Na dzień dzisiejszy nie jest możliwe kupienie dobrego CRT, bo CRT wysokiej klasy się po prostu od paru lat już nie produkuje (choć nie jestem pewien czy Barco jeszcze nie robi czegoś na bańce). Wszystko co trafia do Polski z zachodu, to sprzęt, który powinien formalnie zostać poddany złomowaniu. No ale nie róbmy OT, bo mega-wątek na ten temat jest pod hasłem "Jaki monitor LCD?" :) (czytania na 2 tygodnie bez przerwy) ;)

boolek
18-09-2007, 20:26
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8520

i zdecydwowanie jaśniej
dzieki